МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Острів комунізму

11/29/2005 | Олесь Урус
Поскольку я засветился здесь как лицо официальное, подчеркну неофициальность этого обращения русским языком... :)

Речь идет об идее создания в Украине парка, обнесенного колючей проволокой, внутри которого воссоздается пережитый нашим обществом коммунизм...
С колбасой по 2.20, водкой по 3.62, с бараками-коммуналками, с внутренним КГБ, с памятниками Ленина, свезенными со всех концов Украины (в Запорожской обол. таких 120, к примеру) для аллеи Вождя. С автоматчиками по периметру.
И с деревней, где самые отважные посетители могут испытать условия голодомора.
Этакий музей практической истории...

Ваше мнение?

Відповіді

 • 2005.11.29 | Харцизяка

  Re: Острів комунізму

  Ідея цікава. Здається, щось подібне є в Балтії. Не забути про назви вулиць, дефіцити, "іздєліє № 2" :), чергу за молоком і м*ясом.

  А ще можна запрошувати на живі виступи тов.Вітренко, Симоненка і Ко. Якщо їх нема - крутити виступи Троцького, Щербицького, пісні на кшталт "наш генеральний пєрвий сєкрєтарь" етс.

  Парк бажано поквартально розбити по "етапам большого путі", наприклад:
  1905-1916
  1917-1923
  1924-1929
  1930-1937
  1938-1947
  1948-1966...

  Мандрівка в часі і просторі. Вхід за гроші (непогані). Під час прогулянки до екскурсантів час від часу підходять люди в шкіряних куртках з маузерами, цивільні з наручниками, просто босота "дай закурити", посланці Андропова із питаннями "Чому ви не на роботі?" в кінозалах, де транслюють з*їзди КПУ і КПСС колишні і нинішні, затримувати для розборок по анонімкам...

  У повному асортименті копії видань "Правда" і "Правда України", результати виборів до ВР УССР і СССР.

  Зустрічати гостей має казематний тулет - не прибирати!

  Цікавим був би "філіал" України в Мордовії чи на Соловках.

  Ідея має бути комерційною. Поряд можна збудувати "соціальний" варіант. Тут інтереси мінкультури і туризму наближаються. :)

  І ще. Конструктив: заберіть, будь ласка пам*ятника Лєніну, для музею, із Сталіно, тобто Троцького (така назва також тут була!), тобто Донецька.
 • 2005.11.29 | ziggy_freud

  зустрічне - музей тоталітарного мистецтва

  Олесь Урус пише:
  > С колбасой по 2.20, водкой по 3.62, с бараками-коммуналками, с внутренним КГБ, с памятниками Ленина, свезенными со всех концов Украины (в Запорожской обол. таких 120, к примеру) для аллеи Вождя. С автоматчиками по периметру.

  Бо адміністрація острова, особливо якщо поставити реальних комуняк, може перевищити повноваження і поширити їх на сусідні території.

  Діяльність КДБ і голодомор - тема для окремих експозицій. Соцреалізм - штука сама по собі абсурдна, і в невеликих дозах вкрай смішна. Горілка і ковбаса - як просто атрибут місцевих точок. Наглядна агітація, архітектура, реконструкція совітського побуту. Вхід в кімнати побуту номенклатури - тільки за службовими ;-).

  Але жодних черг. Бо тоді я в цей музей не піду.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.29 | Iryna_

   Re: зустрічне - музей тоталітарного мистецтва

   Клас!
   Я давно це пропонувала зробити.
   Можу дати голову на відсіч, що буде дуже популярно навіть серед іноземців.
   Куди здавати потенційні експонати?
   У мене є вимпел "переможцю соцзмагання", пара конспектів творів марксизму-лененізму і ще можна чогось пошукати.

   Я колись була в Англії (в Йорку) в Музеї повсякденного життя - там відтворені житла, магазини, середовище різних епох, з поясненнями та розповідями (записано на магнітофон, натискаєш на кнопку біля експонату і слухаєш). Дуже сподобалось, нам теж таке треба.
   Взагалі, у Великої Британії треба вчитися робити майже з нічого туристські розваги.
 • 2005.12.16 | Воля

  Re: Острів комунізму

  Я думаю, що наші так звані керманичі (в душі вони комуністи)на жовтневі збіговиська та до дня уродин дєдушкі Лєніна й інших комуно-фашистських свят ще до схід сонця покладають вінки своїм попередникам. Якби не так, то вже давно пам"ятники фашистам були б знесені, а вулиці й міста перейменовані. А ще наші керманичі боягузи. Вони бояться півсотні недороблених комуністів-депутатів з лисинами на головах і чортом всередині. Таке враження, що ми ще й досі в совітському таборі. Ніби й вийшли з цієї в"язниці, але рабами так і залишилися.
  Цю думку підтверджує ще й той факт, що у нас майже половина населення бажає, щоб ним поганяв двічі засуджений Янукович.Найстрашніше, що в Києві зріс відсоток його шанувальників. Отже, можемо невдовзі повернутися в старий табір.З баландою за 10 копійок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.12.17 | ziggy_freud

   експонати музею потрібні. Ряжені до свят - теж.

   Воля пише:
   > Я думаю, що наші так звані керманичі (в душі вони комуністи)

   Хто конкретно і за якою методикою їм заглядали у душу?

   > Таке враження, що ми ще й досі в совітському таборі. Ніби й вийшли з цієї в"язниці, але рабами так і залишилися.

   То у в*язниці, чи в таборі? Особисто ви, чи ціла тусівка ваших друзів?

   > Цю думку підтверджує ще й той факт, що у нас майже половина населення бажає, щоб ним поганяв двічі засуджений Янукович.

   Застарілі дані.

   > Отже, можемо невдовзі повернутися в старий табір.З баландою за 10 копійок.

   Як мужна повернутись туди, звідки не виходили ;-)?

   PS. Тут взагалі про музейну справу йдеться.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua