МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Петиція з приводу планованої неучасти "Факту" на "Медвіні"

11/01/2006 | стронґовський
Шановні небайдужі до долі української книжки і видавництва "Факт" зокрема.
Як відомо, через численні порушення Міжреґіональною академією управління персоналом правил елементарної етики видавництво Факт оприлюднило заяву про цілковите небажання брати участь у всіх заходах, де присутній МАУП. Між тим, "Факт" є одним з головних гравців на ринку української літератури, і самоусунення його з фестивально-ярамркового процесу нашкодить не тільки видавництву, але й читачам, котрі воліють вчасно отримувати найсвіжіші "Факт"івські новинки. За підтвердженою інформацією, МАУП братиме участь у виставці-ярмарку "Медвін - Книжковий світ". Через це уклінно прошу всіх симпатиків видавництва "Факт" та небайдужих до цивілізованого українського книговидання підписати наявний документ.
http://www.petition.org.ua/?action=view&id=61

Шановне видавництво "Факт"!
Цим листом ми, читачі української книжки просимо Вас не відмовлятися від участі у Восьмому Київському міжнародному книжковому ярмарку "МЕДВІН: Книжковий світ". Шкода, нанесена вашою неучастю в даному заході буде більшою за можливість не маратися сусідуванням із МАУП.

Відповіді

 • 2006.11.01 | Горицвіт

  хотілось би коментар представників "Факта"

  що вони думають з приводу цього листа
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.01 | Горицвіт

   який принцип вищий?

   мораль чи розвиток української культури?

   При тому, шо і те, і те має масу інтерпретацій (ви не здороваєтесь з негідником за руку, але чи можете працювати з ним на одному заводі? а брати участь в одному заході? а разом бути організаторами того заходу? а якщо захід дуже важливий для України? і т.п.).

   так само і з важливістю заходу: популяризація українських книжок - це добре, але система реакції на гидотні явища - теж добре; що важливіше?

   Це не враховуючи ваші приватні смаки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.01 | Олесь Бережний

    чи важливо мати колеса для авта

    Горицвіт пише:
    > мораль чи розвиток української культури?

    Друге не інсує без першого. Про який розвиток української культури може йти мова, якщо нехтується мораль? Може йдеться про українську ксенофобську й антисемітську культуру? Тоді то вже не культура, а навіть зовсім навпаки! Автомобіль без колес.

    > При тому, шо і те, і те має масу інтерпретацій (ви не здороваєтесь з негідником за руку, але чи можете працювати з ним на одному заводі? а брати участь в одному заході? а разом бути організаторами того заходу? а якщо захід дуже важливий для України? і т.п.).

    Шановний Горицвіте, Ваша інтерпретація мене не дуже влаштовує. Спробую інтерпретувати трохи точніше, бо ці речі дуже тонкі. Чи будете ви ходити до того заводу (а радше театру, концерт-залу тощо), де негідники серуть прилюдно й намагаються вимазати своїм лайном присутніх? На моє глибоке переконання, це в першу чергу справа адміністрації такого театру, концерт-залу чи заводу навести порядок і вимагати від відвідувачів користуватися туалетами. А инкаше це вже дуже смердить не Єврпопою, а чимось вельми протилежним. Утім байдужість адміністрації такого театру, концерт-залу чи заводу для України є, на жаль, радше типовою. Тож відвідувачі (у даному випадку "Факт") мусять самі підіймати гвалт щодо неприпустимости вільного трактування деякими дикунами приписів гігієнічного поводження. Заради тієї більшости людей, як не є дикунами. Якщо ж толерувати таке, то сморід помалу поширюватметься і на нормальних людей, які непомітно й самі перетворюватмуться на дикунів.

    > так само і з важливістю заходу: популяризація українських книжок - це добре, але система реакції на гидотні явища - теж добре; що важливіше?

    Це не вибір між двома протилежностями. Необхідно й можливо мати те й те.

    > Це не враховуючи ваші приватні смаки.

    Ні, не враховуючи.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.01 | ЛФ

     Re: чи важливо мати колеса для авта

     Шановні друзі! Перш за все красно дякую за підтримку. Відверто кажучи, я трішки в розпачі. Усвідомлюю свою провину. Вона, звісно не в нашій заяві -- переконаний, що заява слушна. Дуже шкодую, що не вміємо ми (видавництво "Факт") по-справжньому працювати з громадою. Якби вміли, то сам факт заяви був би достатнім для того, щоб ні на яких виставках не було б ніяких маупів. А так вийшло трішки дивно -- участь маупу підштовкнула до дій громаду. Ну це таке -- буває... Розумію, що аж ніяк неможна віддавати нашу виствку ворогам, але як же прикро бути з ними поряд! Давайте домовимося, що буду всіх інформувати про кожний поворот ситуації, а на теортичні питання пана Горицвіта відповім, коли трішечки отямлюся. Ще раз щиро дякую.
     Леонід Фінкельштейн
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.01 | Горицвіт

      Інформуйте нас

      і кажіть, якщо треба якась підтримка (хоча я поки що не уявляю, яка).


      ЛФ пише:
      > Дуже шкодую, що не вміємо ми (видавництво "Факт") по-справжньому працювати з громадою. Якби вміли, то сам факт заяви був би достатнім для того, щоб ні на яких виставках не було б ніяких маупів.


      На жаль, зараз так не буде. Ситуація така, що ваша заява майже повисла в повітрі, але вона все ж потрібна, хоч би для діагностики. Я не знаю, як вам краще діяти щодо виставки (бо не знаю деталей), але певний радикалізм не завадить.

      І ще, мені здається, не треба боятися "піару", бо це не тільки ваша справа.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.02 | Персефона

       може шось в якісь новини на першу сторінку?

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.11.02 | Горицвіт

        Заява "Факту" була в новинах (л)

        http://maidanua.org/static/news/2006/1158995411.html
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.02 | ЛФ

         Re: Заява "Факту" була в новинах (л)

         Заява "Факту" оприлюднена, де ми тільки могли, дійсно була. Але єдине, чию дію вона підштовхнула -- це дію ... маупу. От зараз ми отримуємо шалену кількість дзвінків та листів типу "Як це так, що вас не буде на Медвині?" От і виходить, що як не крути, ми -- "фактівці" ще й винні. Так що -- надалі не робити таких заяв? А як же тоді жити? Ну невже кожного разу "підтиратися" та мовчати? Доречі, зверніть увагу! Ми виступили не за боротьбу заради боротьби, а "лише тільки" --за честь та гідність наших авторів, наших читачів та за свою особисту. Я все ж пропоную: давайте шукати вихід не для видавництва "Факт" -- це вже таке..., а взагалі. Те, що робить Мауп -- не є припустимим. Як з цим жити? Як боротися?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.11.02 | otar

          Моя скромна думка

          Навряд чи видавництво може повноцінно існувати і розвиватися без участі в ярмарках, фестивалях, конкурсах, форумах і т.п. І навряд чи така політика може спонукнути організаторів заходу відмовитись від запрошення МАУП. Зрештою, це був би дуже небезпечний прецедент: сьогодні вони викинуть МАУП через погрози "Факту", а завтра, наприклад, викинуть "Факт" через погрози "Кальварії" чи "Фоліо".

          Потрібно створити формальні передумови для того, щоб організатори виставок не мали бажання зв'язуватись із МАУП і могли аргументувати свою відмову. Такою передумовою може бути судове рішення, що підтверджує участь МАУП у розпалюванні міжнаціональної та релігійної ворожнечі. Якщо його ще немає, треба збирати матеріали і судитися.

          Відмова "Факту" від участі в заходах, які є частиною українського книжкового ринку, через участь у них МАУП трохи нагадує мені сумнозвісне самоспалення житормирського активіста-ющенківця Аліка Асланова, якому голова колгоспу відмовлявся дати трактор через його громадянську позицію. Чоловік спалив себе і помер із іменем Ющенка на устах, залишивши без годувальника дружину і 5 маленьких дітей. Думаю, аналогія зрозуміла.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.11.02 | ЛФ

           Re: Моя скромна думка

           Може Ви, Отаре, в чомусь і праві, але... думка аж знадто скромна. І аналогія Ваша цілком зрозуміла, але якась вона... ну "невіжа". Шкода, якщо Ви мене переконаєте, і доведеться і надалі мовчати й ховатися. Ну давайте разом тихенько чекати судових рішень, може коли-небудь і дочекаємося! А може й ні! Теж, як виявляється, незле. Я вже колись цитував російського поета:
           "Ах, этот прогресс поненожечку
           такой же, простите, смешной,
           как йодом намазывать ножечки
           кровати, где стонет больной!"
           Перепрошую, що не вистачило толерантності, але якось дивно -- ніхто з нас себе не захищає -- у нас все нормально. Але у НАС ВСІХ -- все не дуже добре. А мовчатимемо -- буде ще гірше.
           Ну це таке. Трішки погарячкував. Ми будемо думати, боюся, що знов самотужки.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.11.02 | otar

            Re: Моя скромна думка

            Я тільки "за", якщо є можливість боротися з МАУП. Але не шляхом самоспалення. Якщо менше людей куплять добрі українські книжки, МАУП анітрохи не постраждає. Думаю, для них ваша відмова від участі в "Медвіні" - лише ще одна маленька перемога.

            Потрібна здорова і спокійна пропаганда, що пояснювала б масам, чим погана МАУП. Слів "ксенофоби" і "антисеміти" не досить, треба наводити конкретні наочні приклади. В мене багато знайомих, які просто не в курсі проблеми, які не читають "Персонал+", "КК+" і маупівські видання, і для них те, що МАУП - розплідник ксенофобії - новина. Ось із такими людьми треба працювати, а не відгороджуватися стіною від усіх, хто має хоч щось віддалено спільне з цими - не побоюся цього слова - мудаками.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.11.02 | ЛФ

             Re: Моя скромна думка

             І знову погоджуюся, але хіба фактівська заява не була достатнім приводом для пояснення от саме тим необізнаним знайомим? Саме на це ми й розраховували. Не на приватні гарантії від виставкарів, що "не пустять", а на те, що на цей час громадська думка стане настільки структрованою, що буде "западло" "пустити". Доречі саме в невмінні це зробити я й покаявся у своєму першому дописі на цій гілці.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.11.02 | Горицвіт

              Re: Моя скромна думка

              На мою думку, в суспільстві, серед тих, хто щось чув, є кілька поглядів на цей випадок (і ширшу ситуацію).

              (1) Одна фірма (Факт) проти іншої (МАУП), хтось когось образив, хтось образився, чи щось не поділили - звична справа, яка не вимагає реакції від непричетних.

              (2) борці з жидами проти жидів - людина думає: є не жид і не антисеміт, яке мені діло. Або (меншість) думає: о, як класно, жидів трохи прищемили.

              (3) нормальні люди проти гидоти - той погляд, який мав би стати нормою. Але такою не є. Як до цього наблизитися - це задача.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.11.02 | Олесь Бережний

               МАУП = Московський Анти-Український Проєкт

               Горицвіт пише:
               > (3) нормальні люди проти гидоти - той погляд, який мав би стати нормою. Але такою не є. Як до цього наблизитися - це задача.

               Власне феноменом МАУП я зацікавився після заяви Факту. Перечитав кілька маупівських статей про укрлітературу. І що мені відразу впало в очі - це їхня інтелектульна слабкість з одного боку, та потужна совкова впертість і переконаність у своїй правоті.

               Крім того, антисемитизм - це лишень один аспект з їхньої барвистої палітри. Стаття про Грабовича є показовою. Там я побачив їхню ненависть до українського інтелекту, прогресу й розвитку людства назагал, української Діяспори зокрема. Або ж той хуторянсько-селянський автор дійсно дуже слабенький на інтелектуальні здібности, або ж він добрий виконавець поставленої задачі.

               На мій суб"єктивний погляд ті маупівські статті, які я прочитав - це типовий взірець московсько-кагебістської методики боротьби з українством: вирядитися у шаровари й вишиванку й почати жбурляти камінці у вікна сусідів, при цьому вигукуючи різну похабєнь, але обов"язково - щось антисемитське, ксенофобське, гомофобське і безперечно - антиамериканське!

               Покласти цьому край - це справа УКРАЇНЦІВ!
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.11.02 | ЛФ

                Re: МАУП = Московський Анти-Український Проєкт

                Отже виявилося, що наша заява була потрібною для того, щоб, хай не вирішити, але поставаити питання. І знов я про себе -- коханого. Грець із ним -- з "Фактом", з нашим іміджем, а що для справи корисніше -- брати участь, чи не брати?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.11.02 | Олесь Бережний

                 Re: МАУП = Московський Анти-Український Проєкт

                 ЛФ пише:
                 > Отже виявилося, що наша заява була потрібною для того, щоб, хай не вирішити, але поставаити питання. І знов я про себе -- коханого. Грець із ним -- з "Фактом", з нашим іміджем, а що для справи корисніше -- брати участь, чи не брати?

                 Пане Леоніде,
                 Безперечно, ця заява була потрібною! Раніше я чув про МАУП, але це питання мені здавалося якимось екзотичним маразмом, поза межами моїх інтересів, тож і не цікавився.

                 Імидж "Факта" не постраждав. Постраждав лишень імідж того прошарку української інтелегенції, яка буцімто претендує репрезентувати "совість нації", але у цьому питанні вирішила мовчати у ганчірочку.

                 А участь брати варто! трохи докладніше я написав в окремому дописі нижче в цій гілці.

                 Щиро,
                 Олесь Б :sol:
             • 2006.11.02 | otar

              Re: Моя скромна думка

              Війна проти МАУП триває вже не перший рік, і наразі, як мені відомо, практично безрезультатно (або навіть на користь МАУП, як вийшло у їхньому протистоянні з Кацманом). Хтось нещодавно мудро вчинив, залучивши міжнародні єврейські інституції для тиску на український уряд, хоча, знов-таки, тут теж є загроза зійти на хибний шлях. Бо це протистояння не має бути боротьбою МАУП і євреїв (єврейських організацій, ЗМІ абощо), а згуртованим протистоянням здорової частини суспільства дрімучим ксенофобам. Я б навіть сказав, що проблема стоїть ширше - боротись треба не лише з такими гнійними прищами на тілі суспільства, а з самою хворобою, себто питомою ксенофобією, що ховається всередині. І на те, щоб вигоїти цю хворобу, піде не одне десятиліття (це щодо ваших сподівань, що громадська думка сформується за місяць-два).

              Якщо винести за дужки принципи, то, думаю, на запитання "що принесе більше користі - неучасть "Факту" в "Медвіні" чи участь?" відповідь очевидна. Людям потрібні ваші книжки, а не їх демонстративна відсутність.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.11.02 | ЛФ

               Re: Моя скромна думка

               Стосовно єврейських організацій -- перепрошую: я український видавець єврейського походження і співпрацюю з українськими організаціями. Якщо мауп вважає фонд "Відродження" єврейською організацією, то це їхні проблеми. Ми не боремося з маупом, а боремося за честь та гідність українських письменників та науковців, а також за честь та гідність українського видавництва "Факт" та, вибачте, мою -- українського видавця. А от що більше треба людям -- наша участь, чи наша ДЕМОНСТРАТИВНА неучасть -- саме в цьому прошу допомогти розібратися.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.11.02 | otar

                Re: Моя скромна думка

                Ну, свою думку я висловив: ваша участь за умов продовження боротьби з МАУП іншими (ефективними) методами є кращою за вашу демонстративну (чи яку завгодно) неучасть у "Медвіні" та всіх інших подальших заходах.

                До речі, а організатори "Медвіна" що кажуть про МАУП? Яка їхня позиція?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.11.02 | ЛФ

                 Re: Моя скромна думка

                 Ну якщо допустили мауп, то яка може бути позиція? А взагалі, чого це я за них відповідаю?
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2006.11.02 | куць

                  Re: Моя скромна думка

                  Гарячкнули, Ви, ЛФ, однозначно. Іноді Ваша емоційність шкодить, як бачте :)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.11.02 | ЛФ

                   Re: Моя скромна думка

                   Ви вважаєте, шо згадки про вади тотожні порадам? Ну най буде. Я не вважаю, що погарячкував. Ми готові, не зважаючи на будь-які заяви та зверення, йти до кінця. І запитую я у Вас, (вибачте за наголоси) мої співгромадяни, що нам з вами корисніше, щоб перемогти? Ми готові принести в жертву видавництво і не брати участь, або своє реноме, і переглянути свої ж рішення (але не скасувати заяву, а як виняток). Тому уважно слідкую за підписами та чекаю порад. А потім, якщо це так цікаво займемося моїм вихованням.
                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2006.11.02 | Олесь Бережний

                    Re: Моя скромна думка

                    Моя скромна думка така:
                    1. Зробити зрозумілу заяву, чому видавництво "Факт" вирішило таки взяти участь цього разу.
                    2. Нормально взяти участь. І протягом заходу наголошувати на своїй позиції, користуватися кожною нагодою аби привертати увагу ЗМІ до цієї проблеми.
                    3. Після події не полишати цю тему, а йти в авангарді викривання Моськовсього Анти-Українського Проекту на теренах України. При цьому розглядати не тільки їхній антисемитизм, а увесь спектр маупівської палітри (ксенофобія, гомофобія, антиамериканизм, хуторянське шароварництво тощо).
                   • 2006.11.02 | Персефона

                    я погоджуюся з Отаром.

                    ЛФ пише:
                    > Ви вважаєте, шо згадки про вади тотожні порадам? Ну най буде. Я не вважаю, що погарячкував. Ми готові, не зважаючи на будь-які заяви та зверення, йти до кінця. І запитую я у Вас, (вибачте за наголоси) мої співгромадяни, що нам з вами корисніше, щоб перемогти? Ми готові принести в жертву видавництво і не брати участь,

                    мені здається, що в цьому випадку і за тих обставин, які склалися зараз, ваша принципова неучасть
                    1) не принесе користі вам (а отже і всім нам)
                    2) не пошкодить маупам

                    себто виходить на зло кондуктору - куплю білет і піду пішки.

                    то я би казала, оскільки білет куплений - таки сісти в трамвай, і не вистрибувати з нього на ходу, а вже там, їдучи в трамваї, боротися з маупом якимись ефективнішими методами.

                    Не так давно під заявою проти маупу (http://www2.maidan.org.ua/n/petit/1121111568) немало людей підписалося. можна би подумати, як їх позбирати докупи і намітити якийсь план боротьби, і т.д. Думаю, Майдан тільки сприяв би цьому ділу. Тим більше, що купа майданівців є в чорному списку маупу, чи як там вони його називають.

                    > або своє реноме, і переглянути свої ж рішення (але не скасувати заяву, а як виняток). Тому уважно слідкую за підписами та чекаю порад. А потім, якщо це так цікаво займемося моїм вихованням.

                    а не треба скасовувати заяву. можна переглянути своє рішення, і вибрати ефективніший спосіб дії. і не відмовлятися від участі (на прохання шанувальників).
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.11.03 | Snatch

                     Ідея!

                     Мені спала на думку непогана ідея.
                     Такий собі міні-те(ат)р-актик. Просто під час Медвіну зробити флешмоб. Озброїтись листівками "ОБЕРЕЖНО, ФАШИЗМ! МАУП - ГАНЬБА УКРАЇНИ" ("КСЕНОФОБІЯ", "НАЦИЗМ", "ЮДОФОБІЯ" - як варіанти), оточити з усіх боків стенд "МАУПу" і роздавати відвідувачам. Або - це трохи радикальніше - купити якогось липучого клею і пролити його навколо їхнього стенду. Або підходити щохвилини до стенду і голосно запитувати: "Ви продаєте книгу Рудольфа Гесса "Тяжолий пєсок"? (щоб абсурдніше було).
                     Або щось інше. Треба ж громадськість ставити до відома!...
                     згорнути/розгорнути гілку відповідей
                     • 2006.11.03 | ЛФ

                      Re: Ідея!

                      Я особисто приєднуюся. Але... як учасник, але не організатор! Друже, зрозумійте, дії установи, навіть приватної, та дії особистості -- це різні речі. Готовий заплатити власні гроші за листівки, або ... клей, а от від видавництва -- не маю права! Тому хто-небудь, керуйте мною, як громадянином. Готовий до дій, але хто-небудь -- керуйте!!!
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.11.03 | куць

                       Re: Ідея!

                       коджному на вході роздавати маленькі квиточки розділені на дві половини. На одній - загальнолюдське й хароше на іншій гасла, які підходять до діяльності МАУП. Перелік тут вже є. В залі розмістити урни, можна біля стендів, але необов*яово. Урни повинні бути оформлені відповідно до цих "половинок" . ПРозорі. Ідея - змусити людину відірвати потрібну половинку і кинути в потрібну урну. А непотрібну наприклад зіжмакати . СОжливо теж кудись кинути. Мжливо на купу, як колись позоррно кдали німецькі прапори. Ну щось таке... Як ви думаєте, народ поведеться це робити? Бо роздачу з урнами орагнізувати - це точно не складно. Клей біля стенду - утопія. Якщо графічно гарно зобразити ці квиточки, може вийти гарно
                       згорнути/розгорнути гілку відповідей
                       • 2006.11.03 | Горицвіт

                        Re: Ідея!

                        Урни - це треба буде узгоджувати з організаторами. А роздавати біля входу листівки - цілком реально. Треба написати текст, узгодити, надрукувати, зібратися, - до 9 числа маса часу.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2006.11.03 | ЛФ

                         Re: Ідея!

                         Господи! Невже дочекаюся реальних дій!!!! Благаю, вірте(!) -- не євреїв я захищаю! А наше із вами -- спільне! Якщо "за работу, товаріщі", то наші проблеми були аж ніяк не марними!
                   • 2006.11.03 | куць

                    Re: Моя скромна думка

                    Не беріть близько до серця. Ваша емоційність не вада, а радше ваш (чуть було не написав Ваш Коник, але вчасно згадав, що „коньок” – це не він:) козир, яким жоден видавець не може похвалитися, але тут не про те.
                    Мета – перемогти. Питання – як.
                    Не поради, але думки вголос:

                    1. Є скандальчик, треба перетворити його в натуральний скандалище і це вже буде крок до перемоги. При вірно розставлених акцентах адекватна людина все одно буде на вашому (нашому?) боці.
                    2. Приймати участь треба в любому випадку. Інша справа - як це може виглядати крім звичного формату. Ну, наприклад:
                    -пустий стенд з однією простинею-заявою, на якій кожен може поставити свій підпис в підтримку чи в протест
                    - пустий стенд з фантомами-тінями-символами книжок, чи фотокартками авторів чи сам не знаю чим :). Головне щоб привертало увагу і було красномовно. Згадаймо журналістів з заліпленими ротами - це була супер ідея.
                    - прихильникам „Факту і авторів” біля стенду вчеплювати якісь там значки на одяг. Якщо такі значкі солідарності будуть рясніти тут і там на людях – самі розумієте. Ну, може не значки, може шалики, рукавички, пакети ... Головне щоб рясніло.
                    - насмикати самих матьорих цитат і креативно їх подати, щоб підсвідомо кожен мусів дати свою відповідь чи виразити своє ставлення. Щоб дійшло до кожного, щоб покоробило, щоб вдарило по голові, що таке як вони витворяють реально існує в сучасній Україні і ніхто аж до цього моменту і не пискнув.
                    - створити інтригу, ніяких прямих згадувань чи ще щось, нормальна людина повинна заінтригуватися і сама доперти що до чого. Іноді коли люди шепочуться і косяться має потужніший ефект ніж коли вони кричать і тицяють пальцями. Завдання – мовчазний осмислений бойкот мислячої публіки. Треба довести суспільну думку принаймні на території виставки до того, щоб не те що висвітлювати цю контору, а елементарно стояти біля неї було впадло порядній людині. До речі, географічне місце на виставці гратиме не останню роль.
                    - якщо зголосяться інші видавництва проявити солідарність (треба тільки ясно сформулювати проти чого, щоб не вийшло, як отар вже сказав, що хтось проти когось „дружить”) повістии на їх стендах якусь фігню. Ну хай не стрічку, хай не зірку, хай не значок той самий, але щось таке дуже красномовне, щоб враз зрозуміло усім було що бойкотують ідею, а не контору і що всі себе поважаючі теж солідарні..
                    - спробувати оце все що Олесь назвав виразити артом , зарендувати метр квадратний і поставити споруду-символ посеред виставки. Якби це було дерево то можна було би на нього в знак солідарності кожному щось чіпляти. Згадайте піраміду на Львівському форумі. Як на мене вона була не дуже, але кожне об неї перечепилося, а багато хто і вникнув чого вона там стоїть.
                    - треба не забувати, що Факт проти Них – всеодно, що Кока-кола проти розчинного напою „Шипучка”, то ж і вся поведінка у цій ситуації повинна мати відповідний характер. Виносячи протистояння в одну площину ви тим самим витягуєте їх туди за вуха.

                    - можна зіграти на існуючій ліцензії Міносвіти. Ну справді, там же і діти вчаться! І чому, питається? От і спитатися в Міністра, чому там вчаться діти при такому керівництві. І підписів пару тисяч прикласти від передової громадськості. Слоган врешті решт їх переграти. В інтерв'ю звернутися, щоб у всіх новинах почули. А то звикли що це тільки в росії фашизм.
                    - конфлікт треба зробити таким очевидним, щоб телебачення, яке там буде (а треба запросити, їм драматизмів завжди бракує ) в чергу вистроювалось за коментарями. І конфлікт, ясна річ, не Факту з Ними, а ідей. Щоб не робити зайвої реклами ворогу розробти символ акції, можливо альтернативну абревіатуру , можливо колір і т.п.
                    - хто фінансує цю контору? Невже самі все заробляють? Мій знайомий, до речі, отримує КК плюс абсолютно безкоштовно, навіть на нього не підписавшись другий рік поспіль. За чиї кошти? студентів? батьків? спонсорів? А вони про це знають?
                    - хто сусіди їх на виставці? сусід справа , сусід зліва? Вже є план?
                    ...Напевне дещо екстремально я порозмислив, але тепер ви не казатимете, що мені йдеться про вади а не про поради? :)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.11.03 | Горицвіт

                     підтримую конструктивні пропозиції

                     Мені подобається ідея з порожнім стендом (плакатом на весь стенд).
                     Значки - вимагає організаційної роботи.

                     Надрукувати пояснень на один листочок і покласти як рекламні буклети. Причому не ту коротку заяву, а трохи детальніше.

                     Цей же текст, я думаю, Майдан може розіслати по певних адресах (хоч би по тих, які підписували заяви проти ксенофобії).

                     Оце те, що реально можна встигнути до виставки.
                    • 2006.11.03 | ЛФ

                     Re: Моя скромна думка

                     Друзі! Красно дякую за підтрику і за поради. Хотілося б лише, щоб всі розуміли що участь у виставці -- це не присутність, а нелегка робота -- організація презентацій, продаж книжок, участь у заходах, постійне спілкавання з читачами, головне -- пропаганда українського читання. Переконати російськомовного киянина купити українську книжку потреує зосередженості та часу. Тому порожній стенд із плакатом -- це скорше неучасть, аніж участь. Стосовно громадських дій на самій виставці. Якщо б для цього наших зусиль було б досить -- можете бути певні, що все було б зроблено. Але саме в цьому і виявився наш "прокол" -- громадські дії мали б розпочатися після нашої заяви, але не після того, як ми можемо бути примушені не утримати своє слово. Добре, грець із ним -- з нашим чесним іміджем! Прошу конкретно, якщо ми будемо на виставці, хто і що збирається робити? Ми готові модерувати процес боротьби, але хто з нами?
 • 2006.11.03 | ЛФ

  Re: Петиція з приводу планованої неучасти "Факту" на "Медвіні"

  Друзі, хочеться плакати від розчулення: тільки що від Дмитра Стуса отримав такий лист:

  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВІД ПИСЬМЕННИКІВ, НАУКОВЦІВ, ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧИВ, ВИДАВЦІВ

  Директорові та головному редакторові
  видавництва “Факт”

  Шановні панове Інокентію Вировий та Леоніде Фінкельштейн!

  Вже вісім років у Києві проводиться Київський міжнародний книжковий ярмарок „Книжковий світ”. Всі ці роки одним із найактивніших учасників ярмарку та, без перебільшення, співорганізатором заходу вважалося видавництво „Факт”.
  Можна стверджувати, що певна кількість видавців уперше заявилися для участі в ярмарку саме під Вашу гарантію якості його проведення.
  Проте цього року склалася ситуація, за якої, як нам відомо, Ваше видавництво готове відмовитися від участі в „Книжковому світі”. Причини, що підштовхують вас до цього, є достатньо вагомими. Ми солідарні з вашою оцінкою неприпустимої тональності багатьох публікацій, що останнім часом з‘явилися у виданнях, пов’язаних з одним відомим приватним ВНЗ. Зі свого боку, ми вважаємо неприйнятним для українських інтелігентів вияв будь-якої підтримки міжнаціональної конфронтації.
  Однак сьогодні в силу недосконалості української правової системи, пасивності держави, яка насамперед має давати оцінку виявам ксенофобії (а також внаслідок недостатньої розвиненості громадянського суспільства) організатори “Книжкового світу” не мають змоги не допустити видавництво пойменованого ВНЗ до участі в ярмарку. За таких умов здійснення наміру видавництва “Факт” (та інших авторитетних видавництв) означало б одне: віддати всі плоди багаторічної праці організаторів ярмарку в руки антиукраїнських чорносотенців і провокаторів.
  Тому, розуміючи й поділяючи Вашу позицію, ми все ж закликаємо очолюване Вами видавництво відмовитися від попередньо оголошеного наміру.
  Зі свого боку, ми разом з Вами засуджуємо будь-які вияви ксенофобії й готові бойкотувати інституції та постаті, пов’язані з такими виявами.

  Віра Агеєва, доктор філологічних наук, професор НАУКМА;
  Валерія Андрієвська, психолог;
  Орест Бакайчук, директор видавничих проектів ЛА “Піраміда”;
  Юрій Барнич, професор кафедри організації видавничої справи, книгорозповсюдження, поліграфії видавничо-поліграфічного інституту НТУ “КПІ”
  Богдан Бойчук, письменник, член Нью-Йоркської групи;
  Роман Веретельник, професор, завідувач кафедри філології НАУКМА;
  Семен Глузман, громадський діяч;
  Сергій Грабовський, заступник головного редактора часопису “Критика”;
  Тамара Гундорова, доктор філологічних наук, член-кореспондент НАНУ;
  Ярослав Дашкевич, професор, історик;
  Оксана Забужко, письменниця;
  Степан Захаркін, літературознавець;
  Лариса Івшина, головний редактор газети “День”;
  Олександр Ірванець, письменник;
  Ігор Калинець, поет, лауреат Шевченківської премії;
  Ірина Калинець, громадський діяч;
  Віталій та Дмитро Капранови, керівники видавництва “Зелений пес”, письменники;
  Андрій Капустін, редактор програми “Свобода слова”, ICTV;
  Ярослав Карпюк, журналіст;
  Ріта Кундлерова (Чехія), перекладач;
  Сергій Кисельов, головний редактор інтернет-сайту “Кияни”;
  Жанна Ковба, доцент кафедри організації видавничої справи, книгорозповсюдження, поліграфії видавничо-поліграфічного інституту НТУ “КПІ”;
  Богдана Костюк, журналіст, кореспондент Радіо Свобода;
  Михайлина Коцюбинська, літературознавець;
  Петро Кралюк, доктор філософських наук, професор;
  Тарас Кузьмов, “Хартія-4”;
  Ісаак Кушнір, заслужений вчитель України;
  Юрій Макаров, журналіст, ведучий програми “Документ”, 1+1;
  Алла Марченко, кандидат економічних наук;
  Ніна Марченко, філолог (мати В. Марченка);
  Богдан Олексюк, журналіст;
  Дмитро Павличко, поет;
  Ірина Пієвська, виконавчий секретар фонду “Касталія”;
  Леонід Плющ (Франція), літературознавець;
  Тетяна Плющ (Франція), співробітниця видавництва “Факт”, перекладачка;
  Віталій Пономарьов, науковець, співробітник Радіо Свобода;
  Мирослав Попович, академік НАН України, директор Інституту філософії ім. Г. Сковороди;
  Софія Саваневська, перекладач, науковець;
  Мар’яна Савка, головний редактор Видавництва Старого Лева, поетка;
  Євген Сверстюк, письменник;
  Олег Сичевський, директор “Видавництва “А.С.К.”;
  Ростислав Семків, директор видавництва “Смолоскип”;
  Галина Стефанова, акторка;
  Максим Стріха, письменник, перекладач, доктор фізико-математичних наук;
  Дмитро Стус, головний редактор журналу “Київська Русь”, віце-президент Асоціації українських письменників;
  Людмила Таран, письменниця, журналістка;
  Тарас Федюк, поет, віце-президент АУП;
  Галина Хоткевич (Франція), меценатка;
  Юрій Чопик, директор Видавництва Старого Лева;
  Стефанія Шабатура, громадський діяч;
  Віталій Шевченко
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.11.03 | Горицвіт

  організаційна група

  Інформаційна акція до і під під час виставки.
  Давайте порахуємо, скільки нас є і хто що може робити.

  Якісь речі, які хтось не хоче на форумі писати, можна (поки що) мені в пошту: horytsvit at yahoo dot com
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.03 | ЛФ

   Заява "Факту"

   Вельмишановне панство!


   Видавництво «Факт» за власними переконаннями, згідно із нормами Міжнародного права та ставленням світової спільноти, а також відповідно до позиції Президента України засуджує будь-які прояви фашизму та ксенофобії.
   З огляду на задеклароване, видавництво “Факт” мало намір не брати участі у книжковому ярмарку “Медвін: Світ книги”, у якому буде представлено видавництво МАУП.

   Але на адресу видавництва надійшли два листи, що зібрали підписи письменників, журналістів, видавців, громадських діячів та всіх небайдужих, у яких громада звертається до нас із підтримкою нашої позиції щодо проявів фашизму та ксенофобії з боку МАУП, однак просить не відмовлятися від участі у книжковому ярмарку “Медвін: Світ книги”.
   http://maidan.org.ua/static/news/2006/1162551679.html
   http://www.petition.org.ua/?action=view&id=61   Оскільки громадськість поділяє наше ставлення до МАУП, хоч і разом з нами не знайшла способу звільнити книжковий ярмарок від стенду цієї установи, розуміючи власну відповідальність перед авторами та читачами, а також зважаючи на вищезгадані звернення, видавництво “Факт” вирішило:
   · Ми беремо участь у книжковому ярмарку “Медвін: Світ книги”.
   · Ми сподіваємося на подальшу активність громади в питаннях несприйняття проявів фашизму та ксенофобії.
   · Ми залишаємо за собою право сторонитися будь-яких масових заходів, у яких беруть участь установи сумнівної репутації.   Директор видавництва “Факт” Інокентій Вировий


   Головний редактор видавництва “Факт” Леонід Фінкельштейн
  • 2006.11.03 | Персефона

   я можу допомогти віртуально

   Горицвіт пише:
   > Інформаційна акція до і під під час виставки.

   оскільки я не в україні - можу допомагати лише віртуально.

   > Давайте порахуємо, скільки нас є і хто що може робити.

   можу спробувати допомогти віртуально-організаційно, якщо є така потреба.

   на приклад, можу зробити нову "координаційну" гілку власне на цю акцію, там поскладати ту інфу, яка вже є:
   - окремо які ефектні акції можна провести (з тих, що вже пропонувалися), за і проти, додавати нові варіанти, ну і вкінці за кілька днів вирішити, що з того робимо на виставці, що не робимо взагалі, а що - може колись пізніше...
   - окремо агітматеріали - листівки всяке таке
   - окремо хто що і коли може робити - себто запис активістів

   може ше шось. коли буде якийсь кістяк - треба буде додати оголошення в пряму дію, яке буде оновлюватися. може хтось якийсь банер зробить - майдан міг би мабуть запустити його в мережу, якщо адміністрація підтримує.

   при доброму підході до цього діла, з цього могла би вирости нормальна довготермінова громадська кампанія - себто саме те, на що Факт сподівався.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.03 | Горицвіт

    добре

    Персефона пише:
    > можу спробувати допомогти віртуально-організаційно, якщо є така потреба.


    Дуже добре.


    > на приклад, можу зробити нову "координаційну" гілку

    Так


    > може ше шось. коли буде якийсь кістяк - треба буде додати оголошення в пряму дію, яке буде оновлюватися.

    Так


    > може хтось якийсь банер зробить - майдан міг би мабуть запустити його в мережу, якщо адміністрація підтримує.

    Так. Треба мати матеріал (статтю, оголошення), на що запускати банер.


    > при доброму підході до цього діла, з цього могла би вирости нормальна довготермінова громадська кампанія - себто саме те, на що Факт сподівався.

    Так
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.03 | Персефона

     гаразд. вночі десь під ранок спробую зробити.

     Горицвіт пише:
     > > на приклад, можу зробити нову "координаційну" гілку
     > Так

     вночі спробую, бо зараз треба попрацювати хоч би кілька годин.

     > > може ше шось. коли буде якийсь кістяк - треба буде додати оголошення в пряму дію, яке буде оновлюватися.
     >
     > Так
     >
     >
     > > може хтось якийсь банер зробить - майдан міг би мабуть запустити його в мережу, якщо адміністрація підтримує.
     >
     > Так. Треба мати матеріал (статтю, оголошення), на що запускати банер.

     банер на оновлюване повідомлення в ПД. якщо буде банер. і якщо буде повідомлення в ПД. а то шось зараз ініціатива не сильно пре :-).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua