МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Факт", "МАУП" і "Медвін"

11/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Вельмишановне панство!


Видавництво «Факт» за власними переконаннями, згідно із нормами Міжнародного права та ставленням світової спільноти, а також відповідно до позиції Президента України засуджує будь-які прояви фашизму та ксенофобії.
З огляду на задеклароване, видавництво “Факт” мало намір не брати участі у книжковому ярмарку “Медвін: Світ книги”, у якому буде представлено видавництво МАУП.

Але на адресу видавництва надійшли два листи, що зібрали підписи письменників, журналістів, видавців, громадських діячів та всіх небайдужих, у яких громада звертається до нас із підтримкою нашої позиції щодо проявів фашизму та ксенофобії з боку МАУП, однак просить не відмовлятися від участі у книжковому ярмарку “Медвін: Світ книги”.

http://www2.maidan.org.ua/n/culture/1162550867
http://www.petition.org.ua/?action=view&id=61

Оскільки громадськість поділяє наше ставлення до МАУП, хоч і разом з нами не знайшла способу звільнити книжковий ярмарок від стенду цієї установи, розуміючи власну відповідальність перед авторами та читачами, а також зважаючи на вищезгадані звернення, видавництво “Факт” вирішило:
· Ми беремо участь у книжковому ярмарку “Медвін: Світ книги”.
· Ми сподіваємося на подальшу активність громади в питаннях несприйняття проявів фашизму та ксенофобії.
· Ми залишаємо за собою право сторонитися будь-яких масових заходів, у яких беруть участь установи сумнівної репутації.


Директор видавництва “Факт” Інокентій Вировий

Головний редактор видавництва “Факт” Леонід Фінкельштейн

Див. також:
http://maidan.org.ua/static/news/2006/1162551679.html

Відповіді

 • 2006.11.04 | Плющ Л .

  Re: "Факт", "МАУП" і "Медвін"

  Нарешті!
  Розділяю думку тих, хто вважає, що акції на захист честі вид. «Факт» та української культури взагалі від смороду псевдоукраїнської нацистської пропаганди МАУПу повинні стати початком систематичної боротьби проти ксенофобії, фашизму й нацизму в Україні.
  Сьогодні 4 листопада в Росії й навіть в Україні провадиться «Русскій марш», акція найчорніших імперських сил, пропутінських і антипутінських. Згоден з О. Бережним: «МАУП=Московський антиукраїнський проект». МАУП – багаторічна (з 2002р) акція ФСБ, його агентури (й українських щирих ідіотів) довготривалого «руського маршу» в Україні. Цей «марш» складається з кількох колон. 1. Партії й рухи совєтчіків всіх кольорів, що ностальгують за «совєтскім» інтернаціоналізмом 2. Відвертих та прихованих борців за нову імперію (слов′янський ЗУБР http://www.zubr.in.ua/, антиукраїнський та антитатарський КРОК, псевдоанархісти САУ, євразійська «молодь») 3. МАУП, її філії, її союзники.
  Лише на поверховий погляд вони взаємопоборюють одне одне.
  При постійній антиросійській ксенофобській пропаганді МАУП систематично передруковує найпаскудніші праці найгірших російських імперіалістів і нацистів: О. Платонова, М. Назарова, І. Шафаревича, документи «Союзу русского народа» (сучасного й стародавнього), Чорної сотні (так само), «Протоколи», уривки з книги Владіміра Успенского «Тайный совєтнік вождя», писання Е. Ходоса, ревізіоністів й неґаціоністів тощо. МАУП провадить спільні з російськими, західними та ісламськими расистами конференції. Майже кожна з використаних МАУПами праць містить в собі випади проти помаранчевої чуми, проти УПА й УНР. МАУП їх «не бачить», бо цікавиться лише розкриттям «юдеонацистської змови» проти арійських та арабських народів… Вони не посоромились навіть переповісти гебівську версію вбивства Політковської «своїми», тобто жидами http://www.personal-plus.net/193/… (Жидами виявилися навіть дружина Ющенка й Ю. Тимошенко…)
  Один із найзапекліших антисемітів-авторів «Персоналу плюс» А. Щербатюк зробив у лютому цього року заяву до СБУ (http://www.ord.com.ua/categ_1/article_50630.html, відповідь МАУП - http://www.forum.priorytety.com/viewtopic.php?t=348&sid=7a4240855930bf8dffb138650bb88b81) , в якій твердив, що 14-15 лютого один з керівників журналу вербував його в ФСБ, з тим, щоб він посилив свою антисемітську пропаганду з метою дискредитації України. «Це дозволить віддалити Україну від Європейського Союзу та наблизити до Росії, з метою остаточного злиття з нею і втратою Україною своєї державності». За словами Щербатюка МАУП існує на „арабські і російські гроші” (відповідь пану Куцю на запит про те, хто фінансує цю контору). Нажаль реакція СБУ і МВС мені невідома. При всій химерності цієї заяви цього паталогічного антисеміта саме про це свідчить уся діяльність МАУПу. «Підтримка» МАУПівцями Ющенка в 2004р, розгортання антисемітської пропаганди в 2005р постійно використовувалося й використовувається антиукраїнською пропагандою в Росії, Москві, на Заході й Ізраїлі. Після антимаупівських заяв Ющенка МАУПівці розгорнули кампанію проти «сіоністського» оточення Ющенка, повторюючи тези російських фашистів. Та нажаль це оточення досі не припинило ксенофобської діяльності МАУП. Лише у вересні цього року Міносвіти закрило 32 фiлiї Мiжрегiональної академiї управлiння персоналом, i 4500 випускникiв не отримали дипломiв. Але закрило за низький рівень освіти, а не за нацистську «освіту». І це нагадує боротьбу з фашистами та вбивцями в Росії: якщо їх все ж засуджують, то не за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а за хуліганство та інші кримінальні злочини… Та і в Україні майже всі судові процеси з антисемітами закінчилися нічим, а то й поразкою правозахисників… «Наші» держава й парламент не хочуть активно поборювати ксенофобію. Зате «наша» парламентська більшість поборює генерала Григоренка, УНР, Петлюру й УПА…
  Відповідну функцію СБУ, МВС, Суду, функцію боротьби з розпалюванням міжнаціональної ворожнечі мусить перебрати на себе українська громадськість. В заяві «Факту» й Майданівців – можливий зародок цієї систематичної боротьби за Україну проти реставрації червоно-коричневої імперії ЗУБРів й КРОКів «Руского марша».
  В цій боротьбі не можна відокремлювати боротьбу з путінщиною, російським нацизмом та імперіалізмом від боротьби з усіма проявами української ксенофобії. Путінська Москва має багатовимірну стратегію. В кампанії проти УПА прийняли участь не лише комуністи, регіонали, російські фашисти. Починаючи з травня цього року ФСБ запустило в хід «єврейську карту». У Франції – вже в який раз!- почали розгортати антипетлюрівську кампанію проти Ющенка й оранжевих взагалі. Нині проти УПА, тобто Ющенка, з підтримкою Януковича виступив голова ФЄОР (Федерація єврейських організацій Росії) ізраїльський міліардер і російський олігарх Лев Лєваєв… В російських ЗМІ, фашистських і демократичних, неодноразово (справедливо чи ні – судити не мені, а СБУ та МВС) вказувалось на те, що цей «сіоніст» - давній агент ГБ, «приятель» Путіна. В Ізраїлі він теж мав справу з правосуддям. Але головне не це. Завдяки нахабному втручанню його й його мільярдів в Україну ФСБ вбиває кілька зайців. Лєваєв ще більше розколює єврейські організації України, як розколов вже російські. Ще більше розколює саму Україну. Він провокує новий спалах антисемітизму в Україні, даючи «фактичне» підтвердження деяким тезам МАУПівцям.
  В цій боротьбі необхідні будуть міцні нерви. Розділяючи пафос Ідеї 3-11-2006 13:42, Snatch про «міні-те(ат)р-актик», хотілося б попередити щодо небезпечності пропозицій типу «Або - це трохи радикальніше - купити якогось липучого клею і пролити його навколо їхнього стенду». Думаю, що саме цього їм і треба. Створити атмосферу хуліганства. Вони це вміють краще за нас. Мають відповідну адвокатуру, гроші. Своїх людей в міліції. Своїх ручних хуліганів, а то й скінхедів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.09 | Олесь Бережний

   Re: "Факт", "МАУП" і "Медвін"

   Шановний пане Плющ Л,

   Дякую за глибокий і виважений аналіз цієї хвороби.
   До речі, щось обговорення цього тут ніби затихло. Чи щось дійсно відбувається в реалі? Цікаво було б почути, якщо хтось знає щось нове.

   Щиро,
   Олесь Б :sol:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua