МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Літературна премія "Нестора літописця"

11/08/2006 | Uj SUNin
Доброго дня, панове!

Як гадаєте, хто гідний «спадку» Нестора Літописця?
Важко уявити?

Тож знайте,
імена тих, хто отримає
40 000,00 грн.
стануть відомі
9 листопада 2006 року о 17-00 год.

В День української писемності.
у великій залі Національного університету фізичної культури
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АКАДЕМІЯ КНИГИ”
та
ЖУРНАЛ “КИЇВСЬКА РУСЬ”
вручать
трьом літописцям сучасності
ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ “НЕСТОРА ЛІТОПИСЦЯ”.


Чому 9 листопада? Саме тоді в Україні відзначаємо день української писемності та слова і згадуємо овіяного легендами та міфами Нестора Літописця.

Чому трьом літописцям сучасності? Підтримувати авторів загалом, і грошима зокрема, завжди варто. А відтак премій забагато не буває. В Україні довкола різноманітних нагород точиться чимало розмов щодо “способів” обрання лауреатів. Добре це чи зле, але завжди після присудження “голосних” (у сенсі – розкручених ЗМІ) і “вартісних” (в сенсі – більше 500 гривень) премій чуємо кулуарні розмови pro… Маємо надію, і нам не будуть довіряти.
Утім, дізнатися “хто” і “за кого” голосував, можна буде без особливих проблем, розпитавши учасників Суспільної ради журналу “Київська Русь” і співробітників редакції. Всі вони назвуть трьох кращих літописців сучасності, які в літературній формі залишають згадку про емоції та правду нашого часу.

Зрештою, кому ж буде відділено від нашого скромного фінансового “пирога” аж 40 000 гривень?

20 000 отримає автор книжки, яка, на думку наших експертів, є найчеснішим і найцікавішим літописом сучасности або недавньої історії. Жанр твору не має значення. Це може бути проза, поезія, есеїстка, публіцистика і навіть переклад.

10 000 отримає журналіст, який упродовж останнього року найфаховіше, найбільше і найпильніше утримував руку на пульсі життя української книжки, літератури, літописання. На наш погляд, гідні конкуренти допомагають зростати, відтак достойні нашої подяки.

10 000 також отримає автор кращої публікації в книгах нашого журналу (на жаль, ніхто з колективу редакції та Суспільної Ради претендувати на цю відзнаку не може). Ми хочемо мати кращі українські тексти, а тому, крім гонорарів, підтримуватимемо наших авторів ще й у такий спосіб.

Від наступного року лауреатів визначатимуть ще й “академіки". А доки склад фахового товариства формується, визначенням лауреатів займається літературний журнал “Київська Русь” – сучасний літопис, що увійшов у культурне поле Руси-України назавжди.

Цього ж дня о 15-00 год. в ауд.№303 Національного університету фізичної культури відбудеться установче засідання ради «Академії книги».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua