МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Помер брат великого поета

12/11/2006 | Л.Ф.
З інтернетсайту "Кияни"
Не стало Сергія Кисельова
11 грудня внаслідок важкої й довготривалої хвороби пішов з життя відомий український журналіст
Від нас пішов Сергій Кисельов. Талановитий, приязний і дбайливий, творча особистість, надійний товариш, колега та наставник. Упродовж останнього року він очолював інтернет-видання "Кияни". Роботу в інтернет-журналістиці Сергієві вдавалося дивним чином поєднувати з літературною творчістю, зокрема він працював як драматург.

Для багатьох нас Сергій був справжньою зіркою: ще будучи студентами, у далекі 80-ті, ми до дір зачитували перебудовчу "Литературную газету", яка нерідко саме статтями Кисельова розповідала про нечувані до того речі. Він багато писав про свавілля партійної номенклатури та беззаконня людей в погонах, про закриті сторони Чорнобильської трагедії. Зокрема, це Сергій першим розповів про трагедію Биківні.

По тому Сергій Кисельов працював у "Київських відомостях", і той період його життя запам’ятався сміливими розслідуваннями, зокрема розслідуваннями фінансових зловживань тодішнього керівництва МВС. Далі були радіо "Свобода" та "Кияни".

Сьогодні Сергія Кисельова з нами вже немає. Іронія долі полягає у тому, що Сергій помер від тієї ж самої хвороби, що і його старший брат Леонід. Леонід Кисельов, відомий у радянські часи поет, почав писати вірші в 11 років і на момент смерті, у свої двадцять два, був уже відомим на весь Радянський Союз. Коли не стало Леоніда, Сергієві було лише чотирнадцять, і він на все життя проніс пам’ять про брата. Навіть через десятиріччя після Леонідової смерті він говорив про нього з такою любов’ю та біллю в душі, ніби той пішов з життя зовсім недавно.

І свого сина назвав Леонідом…

Сергій носив бороду в пам’ять про старшого брата та перстень з доволі характерним каменем на руці. А буквально за декілька тижнів до своєї госпіталізації він видав збірку поезій свого брата.

Сергій пішов з цього життя. Пішов, сповнений бажання жити. Недуга здолала його тіло, але не зламала його волі.

Сьогодні ми складаємо шану Сергієві Кисельову і сумуємо разом з тими, кому його передчасний відхід завдав невимовного болю. Йому було лише 52.

Прости і прощавай...

Відповіді

  • 2006.12.11 | Майстер

    Вічна пам'ять...

    Один з небагатьох київських кореспондентів московських видань, котрий писав про Україну добре. Не те, що різна паскудь типу мусафірової, шакаловської...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua