МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

презентація фільму „Парох Майданка”

12/14/2006 | Майдан-ІНФОРМ
14 грудня о 18:30 в Малому залі кінотеатру „Кінопалац”(Інститутська 1) відбудеться презентація фільму „Парох Майданка”.

Фільм розповідає про греко-католицького священика Омеляна Ковча, ісповідника віри ХХ ст. Він, спершу запроторений до в’язниці у Львові, а потім до концтабору Майданна, був послідовним у свідченні моральних цінностей, в умовах, коли зустрілися дві тоталітарні ідеології: радянська і нацистська. Особа отця Омеляна, його діяльність та мученицька смерть, створили надзвичайну можливість до діалогу різних культурних ідентичностей, зокрема - української, польської та єврейської. Його життя свідчить про ту спільність, яку усі ми можемо віднайти перед лицем страждання і смерті: „Окрім неба - це єдине місце, де б я хотів перебувати. Тут ми є всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші, естонці. Тут я бачу Бога, Бога, який однаковий для усіх нас, незалежно від релігійних відмінностей, що існують між нами.”

Життя і діяльність отця Омеляна Ковча були відзначені багатьма інституціями та приватними особами. Під час візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ до України у червні 2001 року його було проголошено блаженним. Єврейська Рада України присвоїла йому звання „Праведник України”.

„ПАРОХ МАЙДАНКА”(50’24”) Польща 2005 р.
Сценарій: Гжегож Лінковський; Режисер: Гжегож Лінковський; Консультант: о. Степан Батрух; Оператор: Єжи Рудзінський; Монтаж та звук: Гжегож Р. Врублевський; Музика: Влад Курилюк; Фотографії: Даріуш Костецький, с LINKART FILM & TELEWIZJA POLSKA S. A. PROGRAM 1 Redakcja Programow Katolickich TVP PR 1

Гжегож Лінковський - режисер, сценарист та продюсер документальних фільмів, директор Академічного Центру Культури Університету ім.. Марії Кюрі Складовської; засновник і директор Міжнародного фестивалю документальних фільмів „Роздоріжжя Європи”; „Люблінські євреї”, „Втрачені та набуті ідентичності”, „Духовність пограниччя”; автор фільмів про діалог культур та релігій „Брати того самого Бога”, „Записаний у зірку Давида - Хрест” та найновіших - „Балада про дім”, „Парох Майданна”; лауреат багатьох нагород на фестивалях в Польщі та закордоном.

Додаткова інформація та запрошення:
(044) 279 19 20
8 067 509 80 60


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua