МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Did Moroz?

12/23/2006 | kvitka
V nashiy tradytsiyi nema Dida Moroza. Vin ne nash, khoch za radianskykh chasiv -- koly ne pryznavaly Sv. Mykolaya -- isnuvav Did Moroz. Koly zasvichuvaly yalynku na Maidani, bulo bahato Didiv -- chy yikh dali treba?

Відповіді

 • 2006.12.24 | куць

  Re: Did Moroz?

  Св. Миколай теж ніякий не наш, як до діла розібратися.

  http://www.umoloda.kiev.ua/number/588/213/21295/
  http://postup.net.ua/articles/item;350/?r=16&df=&dt=&k=


  Хіба що йому років більше.
  Як на мене, Дід Мороз разом зі святом нового року – чи не найкращий спадок совка.
  От уявіть собі цього безликого ніякого Миколая. Спробуйте описати його. Зокрема дитині. Я вже мовчу щоб візуалізувати його, чи, наприклад влаштувати казкову виставу (та хоч би вигадати звичайну історію) з його участю.
  Та вас прокляне церква і незлюблять діти.

  З Дідом Морозом і Снігуркою все кардинально навпаки, Миколай зі своїми анонімними подарунками вночі просто відпочиває у порівнянні з цією парою. Так само як відпочиває Санта Клаус зі своїми абсолютно дурацькими шкарпетками, дякувати хоч не трусами.
  Дід і Снігурка - унікально колоритні персонажі за допомогою яких навіть у звичайній квартирі можна влаштувати справжню новорічну казку. Потенціалу в образі Діда мороза – криниця, він настільки самодостатній, що ліньки ще щось доводити на цю тему. І начхати що він совковий. Якби совіти не пропагували діда мороза то це слід би було зробити зараз, нам.
  Ви так не вважаєте?
  Мабуть у вас просто дітей немає.
  А якщо так вже хочеться з чимось поборотися то краще би направити ці зусилля на Санта Клауса. От де вже точно повний відстій.
  Не кожух а якийсь дешевий піджак незрозуміло навіщо оторочений хутром.
  Окуляри ні туди ні сюди
  Ніч не червоний, рукавиць немає, якісь демисезонні черевики на ногах... Ні колориту, ні образу, ні казки, ні, власне, зими і морозу.
  І тим не менше його чужа куцоборода пика заполонила все навколо, всі це сприймають як має бути, а діти вже навіть і не здогадуються, що так воно не має бутині в якому разі.
  От де справді, дітки, фігня виходить...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.25 | MV

   Re: Did Moroz?

   грунтовне дослідження

   Богдан СТЕБЕЛЬСЬКИЙ
   „ДІДУХ" ЧИ „ЯЛИНКА"?
   http://abetka.ukrlife.org/didux.htm
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.26 | kvitka

    Re: Did Moroz?

    Didukh symvolichnyi, nash, davniy. Yalynka - z 19-h0 stolittia, z Nimechchyny, dekoratyvna -- vzhe mizhnarodnyi symvol. A dikukh - nash.

    Shchodo sv. Mykolaya, moyi dity - i ya - viryly v n'oho, pid podushkoyu zalyshav podarunky. Sami Sviata buly sviatochni, a dytiacha "zakhlannist" na podarunky mala sviy osibnyi den'. Nu, a Santa Claus - tse vzhe payats.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.27 | куць

     Re: Did Moroz?

     Дідух – це прекрасно. І те що він наш, давній, прекрасно ще більше. Хочеться подякувати шанвоному MV за лінк.
     Але ми ніколи не повернемо Україну коли, керуючись критеріями наш-не наш, давній-не давній, будемо роздавати направо й наліво свої оцінки тому чи іншому явищу. Бути йому чи не бути.
     Якби в українських націоналістів замість такої манери була стратегія і поміркована толерантність, то, можливо, на сьогодні ми вже мали би українську ідею в суспільстві.
  • 2006.12.26 | Oljga

   Re: Did Moroz?

   Один свідомий актор звільнився з роботи, щоб не грати в "новорічних ранках для школярів" діда мороза.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.27 | куць

    Re: Did Moroz?

    Ну то запропонуйте йому зіграти св Миколая. Чи наприклад Дідуха. Можливо він змінить свій погляд на Діда Мороза. :)))
    кажуть не буває маленьких ролей, бувають маленькі актори... Невже раз у рік зіграти колоритного казкового Діда більш позорно ніж цілий рік рвати кишки і видурюватись у власних трактовках на сцені зображуючи... якогось там Гамлета :) ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua