МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтерв'ю з Миколою Рябчуком (л)

02/03/2007 | Горицвіт
говорить банальні, в принципі, речі, але які досі сприймаються як екстремізм. Бо країна така дивна.

http://artvertep.dp.ua/news/1119.html

"... у неімперської культури завжди слабший ресурс, українська й російська культура не можуть змагатися. І цілком природньо, що обиватель обирає російську культуру. Тут ніякі партіотичні заклики не допоможуть. "

"... якщо взяти найзаможніших людей України, першу тисячу, то з них, певне, немає нікого україномовного в побуті..."

"... в Україні проблема не в тому, що немає власної культури — повторюю, вона є. Проблема в тому, що ця культура проходить повз увагу більшості українців, які все одно споживають російський культурний продукт, абсолютно щиро вважаючи, що в Україні взагалі нічого не виробляється..."

"... я вже давно не читаю російських джерел. Мені самому було цікаво: чи можна тримати високий рівень досліджень, не користучись російськими книжками? Виявилося, що можна..."

"...Якби українська цивілізація таки правда була двополюсна у гендерному відношенні, то від публічних людей, зокрема від політиків, не можна було б почути такі некоректні жарти, як, наприклад, «політикам і жінкам вірити не можна»..."

Відповіді

 • 2007.02.03 | ziggy_freud

  а що таке українська цивілізація?

  Горицвіт пише:
  > говорить банальні, в принципі, речі, але які досі сприймаються як екстремізм. Бо країна така дивна.

  Всі нещасливі сім*ї нещасливі по-своєму (с) Левко Толстуй

  > "... у неімперської культури завжди слабший ресурс, українська й російська культура не можуть змагатися. І цілком природньо, що обиватель обирає російську культуру. Тут ніякі партіотичні заклики не допоможуть. "

  Заклики очевидно не допоможуть. А як не-імперська Чехія перейшла з німецької на чеську? Звичайно, ті методи вже застаріли. Але слабший ресурс і жодного ресурсу - різні ситуації.

  > "... якщо взяти найзаможніших людей України, першу тисячу, то з них, певне, немає нікого україномовного в побуті..."

  Думаю, в першій тисячі є. Практично впевнений.

  > "... в Україні проблема не в тому, що немає власної культури — повторюю, вона є. Проблема в тому, що ця культура проходить повз увагу більшості українців, які все одно споживають російський культурний продукт, абсолютно щиро вважаючи, що в Україні взагалі нічого не виробляється..."

  100% правильно. Треба інформувати публіку, що відбувається в укр. культурі. За відсутністю реальних новин хоча б розважати піпл співочими петеушницями з гарними цицьками. За відсутності справжніх - хоча б накладними, як в Сердючки ;-)

  Спроби українського бізнесу видгризти собі сегмент "низької культури" періодично відбуваються, але в більшості випадків заважає фаховий рівень виконавців проектів.

  > "... я вже давно не читаю російських джерел. Мені самому було цікаво: чи можна тримати високий рівень досліджень, не користучись російськими книжками? Виявилося, що можна..."

  Дивлячись в чому. Переважно можливо.

  Дотичне питання до пана автора. Людина, яка читає російською, обов*язково стає "казльоночком", тобто креоломъ? Чи тому є запобіжні засоби, наприклад, читання польською?

  > "...Якби українська цивілізація таки правда була двополюсна у гендерному відношенні, то від публічних людей, зокрема від політиків, не можна було б почути такі некоректні жарти, як, наприклад, «політикам і жінкам вірити не можна»..."

  А що таке українська цивілізація? Давайте ще поговоримо про "волинську цивілізацію" або "києво-печерську".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua