МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Анонс:100-річний ювілей Святослава Гординського

02/22/2007 | Роман Павлов
…Люби свою коротку неповторність
І не гаси ні полетів, ні мрій

Ім’я Святослава Гординського звучить знайомо. Але чи говорить воно нам бодай щось навіть зараз, після 16 років незалежності?
Тим часом він усе своє життя як ніхто успішно ширив світом добру вість про Україну.
Святослав Гординський (1906 – 1993) - титан, про якого мусимо знати. Це художник, поет, перекладач, мистецтво- та літературознавець, науковець, видавець, один з найвидатніших, наймасштабніших, найактивніших діячів української діаспори.
Як поет, Гординський – автор кількох висококласних збірок. Як літературознавець – портретів Зерова, Влизька, М.Куліша, Осьмачки, Плужника, Хвильового та інших. Як перекладач – перекладів Горація, Овідія, Війона, Бодлера, Верхарна, Шекспіра, Шіллера, Апполінера, Гюго, Словацького та інших європейських класиків. Як художник, Гординський талановито творив у різних жанрах – живопис, графіка, плакат, екслібрис, художнє оформлення книг. Особливо плідною була його робота у монументальному малярстві: він розписав понад 30 церков Америки, Європи та Австралії, серед них п’ять кафедральних соборів (у Вінніпезі, Римі, Мюнхені та Мельбурні).
Якщо ви цікавитеся літературою й малярством і хочете почути ще багато цікавого про Святослава Гординського (зокрема, від тих, хто його знав!), приходьте на ювілейний вечір з нагоди 100-річчя митця, який влаштовує Музей шістдесятництва у київському Будинку художника в понеділок, 26 лютого о 18:00 (Львівська площа, від метро «Майдан» 16/18 тролейбус).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua