МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вони брешуть

02/23/2007 | Маркіян
На сайті Літфоруму під оголошенням про поетичний вечір 1 березня в столичному Будинку вчителя, розміщено коментарі панів Горобчука і Стронговського, які стверджують, що не отримували запрошення на зазначений вечір. Наведений нижче текст електронного послання свідчить про те, що панове Горобчук і Стронговський брешуть, оскільки в листі містится недвозначне запрошення на цей вечір, а остання електронна адреса одержувача - xmel@ukr.net - адреса Стронговського.
Листи із запрешеннрям подібного змісту отримали практично всі учасники поетичного вечора, чиї імена вказано в афіші, в тому числі і пан Горобчук.
Незрозуміло інше: з якою метою по новому витку нагнітається протистояння довкола пана Гуменюка та Іншої літератури. Але ці питанрня варто було б поставити панам Стронговському і Горобчуку.

Від кого: Борис Гуменюк
Кому: Ushkal Jr coliganka@ukr.net evergreen@ukr.net
Копія: Katrina Haddad Ben Laden2004 xmel@ukr.net
Дата: 11 лютого, 00:11:51 (за київським часом)
Тема: поети одного покоління
Кодування: win | koi | iso | original Заголовки


Привіт!
Ви напевне чули, що при Будинку вчителя існує книжковий клуб, в рамцях якого минулої осені започаткувався проект, який називається "поети одного покоління". В листопаді збиралися дев"ядисятники, в грудні - вісімдесятники (в інтернеті є ще ті старі оголошення), було непогано і наче всім сподобалося. Ці міні-фестивалі, а за кількістю учасників вони "тягнули б" на фест, якби не формат дві години, це так би мовити прелюдія до великого поетичного фестивалю, який ми спільно з ПОРОЮ плануємо зорганізувати наприкінці весни на початку літа. Так от: зараз настала ваша черга. Поети двотисячники можливо найцікавіше покоління саме тим, що вони тільки формуються в покоління.
Тож я хотів би запросити кожного з вас взяти участь в поетичному вечорі двотисячників, який відбудеться 1 березня в Будинку вчителя о 18.00
Може у вас є якісь міркування з приводу того, кого варто було б неодмінно запросити, то хоча я вже звернувся з подібним прохання до Гадзінського, Мамчич, Матіяш, Винник та інших, непогано було б звірити координати. Особливо буду вдячний за електронки тих, кого ви пропонуватимете.
Щиро.
Борис Гуменюк

Відповіді

 • 2007.02.23 | стронґовський

  Пане, припніть язика.

  Є різниця між "отриманням запрошення" і прийняттям його. Запрошення я отримував кількаразово, але неодмінно повідомляв, що участи там не братиму. Якщо ж пан Гуменюк гадає, що підставивши наші з Богданом імена без нашої згоди він чогось досягне, то вельми в тому сумніваюся.
  Всіх, кого цікавить гісторія питання, прошу читати цю гілку:
  http://litforum.net.ua/showthread.php?t=1154
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.26 | dyskurs

   Ильку, одзовись!

   Ильку Стронґовський, напиши мені, будь ласка, членороздільно на dyskurs@ukr.net, що в тебе трапилося з Борисом персонально і з "Иншою літературою" загалом, - бо в цьому гармидері я нічого допантрати не годен...
   І взагалі: це якесь особисте, психологічне несприйняття одні одними нормальних хлопців, яким треба сісти в тому ж "полонезі" довкола пляшки й порозумітися, чи у когось "зв’єзда во лбу ґоріт", чи якась інакша фіґня?
   ЧЕРЕЗ ЩО ЛАЯТИСЯ?!!!!!!!!!!!!!!!!
   Іван Андрусяк
 • 2007.02.23 | otar

  І шо, ви отримали повідомлення про прочитання?

  Бо в іншому випадку цілком можливо, що вони не отримали листа. В усякому разі, звинувачувати людей у тому, що вони брешуть, кажучи, що не отримували вашого листа, можна лише в тому разі, якщо ви особисто вручили їм його в руки :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.23 | Маркіян

   Вони вже добрехалися

   Нині, 01:01 #18
   Михайло
   Спостерігач


   Реєстрація: 18.02.2007
   Дописів:

   З огляду на все вище наведене і вище сказане вважаю дії Горобчука і Стронговського своєю особистою образою і вимагаю негайного вибачення переді мною та Борисом Гуменюк.
   В іншому разі залишаю за собою право домогтися сатисфакції в інший спосіб, для чого від сьогодні наполеглево шукатиму зустрічі з вищезгаданими панами в "Полонезі", "Смолоскипі", "Купідоні", "Бабуїні", на поетичних вечорах і фестивалях та в усіх інших можливих місцях.

   Це повідомлення відредагував Олесь: Сьогодні, 01:12

   Олесь

   А ще кажуть що у нас немає літпроцесу. "Літературне життя" у нас б"є ключем! От тільки з дієсловом "б"є" добродіям Стронговському і Горобчуку тепер треба бути обережніше. Допизділися. А оскільки я добре знаю "Михайла", та й Гуменюк, як писав Андрусяк, чоловік з яким можна йти хоч на амбразуру, то любителі поетичного смему і лигання сперми прийміть мої щирі співчуття.

   http://www.sumno.com/forum/
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.23 | Маркіян

    Re: Вони вже добрехалися

    А тепер дві слові вже від себе.
    Читаю копію листа Гуменюка: чемна, інтелігентна людина.
    Читаю коментарі під афішею "Двотисячників" і мене нудить від цих покидьків. (Аж іноді не знаєш, хто настравді пройшов крізь Лук"янівку)

    Невже справді з "новим поколінням" в нашу літературу прийшла мразь?

    А на місці Гуменюка я б відмінив вечір "двотисячників". Хоча, як знати. "Покоління" невинне, що поміж нього затерлися літвертухаї.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.23 | Горицвіт

     не хочу втручатися, але

     вам не здається, що "мразь" - це занадто необгрунтоване звинувачення за те, що хтось не захотів виступати на якомусь заході?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.02.23 | Shooter

      Я ж хочу втрутитися

      Знову починається відверте засирання форуму незареєстрованими дописувачами з грубим порушенням правил.

      Чи не пора знову зробити форум доступним лише для зареєєстрованих дописувачів?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.24 | Горицвіт

       в даному випадку проблема не в цьому

   • 2007.02.23 | otar

    Що сказати. Ганьба...

    "Кроме мордобития - никаких чудес" (с)Висоцький. Здорові мужики вимагають сатисфакції Ну, побийте Стронґовського, краще вдвох, сміливі ви наші. І Горобчука. Далі - переключайтесь на дівчат, їх бити ще легше. Особливо наймолодших. І по понятіям розбирайтесь, по-лук'янівському. Ти шота на міня напісал??? Ти шота вякнул? Пад кєм ходіш, братішка?...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.23 | Олена

     Ганьба

     Вчергове спостерігаю, як честь пана Гуменюка захищають неприпустими методами, зводячи нанівець всі його добрі починання. Хотілося б прочитати, пане Борисе, чи підтримуєте Ви позицію, висловлену від імені "Маркіяна" і "Михайла".

     Дуже б не хотілося пов’язувати весь потік бруду, відкриті перекручування, а також приниження гідності й відкриті погрози на адресу справді талановитих поетів із Вашим ім’ям. Але БЕЗ ВАШОГО СПРОСТУВАННЯ я не бачу інших варіантів.

     Олена Шарговська
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.02.23 | Маркіян

      Re: Ганьба

      http://inlit.com.ua/

      Деякі речі не хочеться коментувати принципово. Десь так само, як у нормальної людини не виникає бажання розглядати фекалій.

      Минулої осені, коли в Інтернеті на різних форумах озкручувався скандал довкола проекту «Інша література», який потім мав продовження у зв'язку з підсумками конкурсу «Книжка року на Бі-Бі-Сі», учасники проекту свідомо стояли осторонь тих «розборок». Мотиви у кожного були різні. Так, наприклад, Павлові Вольвачу просто нецікаве «беззубе шемрання двадцятилітніх Інтернет-бабусь», Євген Пашковський, Надія Стенула, Іван Андрусяк, Сергій Пантюк творять свій власний літературний простір і з усього видно воліють збуватися в літературі не за рахунок скандалів, а власними текстами, а в Бориса Гуменюка все майже банально: він лише напередодні Нового року став користувачем Інтернету. Лише Степан Процюк зреагував на ту ситуацію кількома влучними есеями.

      І от все починається знову. Ті самі фігуранти, те саме беззубе шемрання, тих самих інтернет-бабусь, та сама поза, ті самі потоки скверни.

      Це тут: http://www.litforum.net.ua/
      http://www.sumno.com/forum/
      http://maidan.org.ua/

      Поки у нас не працює «форум» ми не можемо відкоментувати це у себе.
     • 2007.02.24 | Горицвіт

      Олено або Отар, чи хто знайомий з лідерами "іншої літ"

      спитайте, чи вони схвалюють оці от речі, які робляться від їх ніби імені.
 • 2007.02.23 | Todos

  Re: Вони брешуть

  ...Треба було прочитати все, що стосується теми, щоб залишитися об"єктивним. І знаєте, втіхи мало. Хочу сказати, що пп. Стронговському та Горобчуку, які нібито не отримували запрошень, нібито виступати не хочуть, нібито ще третій варіант, варто було б просто через усі ці форуми подякувати п.Гуменюку за його ініціативу, а тоді вже чи чемно відмовитись, чи в інший спосіб усіх повідомити, що "не можуть" прийти. Взагалі за таку ініціативу, як проводити усі ті фести-майже -фести поетичні, п.Гуменюку давно пора дати якийсь орден (до того, що він уже має). Якби покоління 2000-ників організовувало собі поетичні зустрічі само, та ще в таких умовах, у яких довелося всім попередникам. вони б мали трохи більше совісті та менше жовчі в своїх висловлюваннях. Мені подобається чиясь оприлюднена думка про те, що хай би п.Гуменюк відмінив цей вечір. І запросив просто всіх,хто пише та хто хоче прийти - був би непоганий збір... В усякому разі, "з"ясовувати стосунки" в такий спосіб не пасує жодному, хто числиться хоч де-небудь письменником. І "Інша література" тут ні при чому. Вона уособлює не тільки п.Гуменюка. Просто йому вдалося зробити багато, може, більше, ніж іншим від "Іншої". Але за це його можна тільки похвалити і з цим - привітати. Як можна сподіватися й на те, що "Інша література" успішно перепливе те глибоке літературне болото, яке все ж існує. І з якого не треба на ту "Іншу..." сикати, як сикають жабки, прагнучи "мітити" ворога, якого собі уявили...
  З привітом усім -
  Тодось Вечірко.
 • 2007.02.25 | стронґовський

  крапка. Сподіваюся, остаточна.

  Під іменем Бориса Гуменюка було розміщено такий допис:
  "Ще до сьогодні, на цьому місці була афіша поетичного вечора «двотисячників». Тепер її тут немає. Чи це означає, що буде скасовано сам поетичний вечір? Побачимо. Принаймні не хотілося б псувати людям свято через негідну поведінку буквально двох осіб.

  Впевнений в одному: книжковий клуб, в рамцях якого проводяться подібні вечори обов'язково відбудеться, от тільки не знати чи комусь захочеться після усього написаного-сказаного читати того вечора вірші.

  Борис Гуменюк"

  звідси: http://www.sumno.com/forum/index.php?showtopic=1279#
  Що це значить? Значить, що ми з Богданом автоматично зроблені "цапами-відбувайлами", через те, що не схотіли миритися з неповагою до себе, повним іґнором нашої позиції.
  Я маю перепросити тих, хто сподівався на цей, безумовно потрібний захід. Проте перепрошуватиму не стільки за нас із Богданом, скільки за осіб, котрі весь час ховаючись за різними нікнеймами обливали нас брудом, обіцяли зробити інвалідами і називали "мраззю". Якщо вони мають стосунок до "Іншої літератури", я не волію мати з "ІЛ" нічого спільного. Якщо вони того стосунку не мають, я хотів би, аби пан Борис Гуменюк вибачився перед нами з Богданом. В будь-якому разі я геть не зацікавлений, щоби добре починання втопилося в в анонімному флуді "доброзичливців".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.26 | Маркіян

   Re: крапка. Сподіваюся, остаточна.

   Хороша людина і хороший поет нажаль речі не тотожні. А шкода.
   Але це так. Лірика. Бо все якось дуже хитро виходить. Я навіть не про те, що один молодий - як би тут сказати, щоб буди максимально коректним? - "хлопець", який може й пише непогані вірші, з непоганою перерспективою років за десять наблизитися до літ.віп.персон, вирішив цей процес пришвидчити. А як це зробити? Правильно, - через скандал. А тут підходящий для цього об"єкт - "Інша література" - під руку підвернулася. І його власні слова про те, що "я не волію мати з "ІЛ" нічого спільного", - видаються мені геть несправедливими.
   "Хлопець" без ІЛ просто не може жити. Хто хоч раз читав його ЖЖ, не дасть мені збрехати: "хлопець" конкретно присів на ІЛ, він на ІЛ зациклився. Що вже він там писав, що вже він там говорив - на голові ходив, аж ним кривило. Іноді друзі, чи то пак френди - Романенко, Дністровий - хвилюючись за "хлопця" бралися втішати його, але більшість, ті таки Отар, Олена Шарговська, Фількенштейн,Горобрук, зрештою навіщо їх перераховувати, коли ім"я їм Легіон, під-якбицесказати-співували йому, й собі поливаючи ІЛ брудом, хто відром, хто черпаком, хто ложкою.
   Але "хлопець" мабуть через свою молодість дав маху: він обрав собі для насмішок і самоутвердження не той об"єкт.
   Коли його Вольвач піймав на книжковій ярмарці восени, то поставив лише одне резонне питання: чого ти нас ображаєш? Тобі можуть не подобатися мої вірші, тобі може не подобатися мій роман, ти можеш розмазати нас як письменників в рецензіях чи в статтях і ми тобі слова не скажемо. Але чому ти нас як людей ображаєш?
   І коли на цьому самому вашому-нашому форумі тай таки "хлопець" творив неподобні речі, оБзивав маразматиками достойних людей, серед яких певно що є різного таланту письменники, але є дуже талановиті і шевченківські лавреати, то чомусь ані модератори форуму, ані той таки пан Фількенштей й слова "хлопцю" не сказали, хоча той таки гуменюк ходить в авторах "Факту". Навпаки ви заохочували його до цього і "група підпримки з Факту" і Олесь Бережний, мовляв, чому б не позабавлятися дитяті.
   То чому ви тепер дивуєтесь з ситуації, яка склалася?
   Ви тільки те й робили, що реагували на те, "що сказав Маркіян", "що написав Михайло", "як вони можуть говрити такі гидотні слови, та й ще погрожувати фізичною розправою"?
   Але це, даруйте, вже моя справа "як реагувати" і чи казати "мразі", що воно мразь, і чи, щоб вгамувати "покидька", питати у нього чи не з"їздити йому по фізіономії. Не треба мене ображати, не треба провокувати мене на це, бо як реагувати на образу, це вже моя особиста справа.
   Щоб не використовувати "поганих слів", а лише поганими словами можна зхарактеризувати людину, яка пів року посліль, день у день, наче заведений автомат, обливала брудом і публічно ображала достойних людей, письменників і своїх старших колег, тому скажу так: зараз йому пропонується попідмітати за собою бруд, який він всюди позалишав. не менши, але й не більше. І підмітати він буде, от чомусь у мене таке передчуття,на цей раз ніхто йому попуску не дасть, мотивуючи тим що мовляв "молодий", "несмешльоне дитя", "не звертайте уваги", "пробачте". І вибору у нього видається не має. Бо людина, яка у своїх висловлюваннях і вчинках розминулася з мораллю не повинна мати вибір.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.26 | Наріжна

    Re: крапка. Сподіваюся, остаточна.

    Ні, мені особливо це подобається: "чому ти нас як людей ображаєш?" Я не учасник конфлікту, але слідкую за розвитком подій з самої презентації "Іншої літератури" на Львівському форумі. І, пардон, люди, які почали протиставлення себе саме з особистих образ своїх ненависних "карподерешів", з совково-зневажливих оцінок віку деяких сучасних письменників та непристойних для інтелігентних людей міркувань про дупу Ірени Карпи, – ці люди не можуть претендувати на те, щоби їх оцінювали ВИКЛЮЧНО як письменників. Вони підігріли увагу до себе скандальною поведінкою – тепер з ними комунікують в межах риторики скандалу. Це ж природно. Праведного гніву не розумію абсолютно.
 • 2007.02.26 | Стопудів

  прочитвши всю гілку, відчув непереборне бажання

  НІКОЛИ в житті не бути ототожненим з сучасною українською літературою :)

  Хоча літпроцес, варто відзначити, цвіте і пахне!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.26 | ЛФ

   Re: прочитвши всю гілку, відчув непереборне бажання

   Запитаннячко! Чим пахне літпроцесс?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.26 | Стопудів

    він пахне як саме життя

    піт, кров, сім'я :)
 • 2007.02.26 | Олена

  Хто бреше

  Копіюю з Літфоруму: цей допис Богдана Горобчука вичерпно виражає ПОЗИЦІЮ БОРИСА ГУМЕНЮКА щодо цього спірного питання (та деяких інших дотичних).

  http://litforum.net.ua/showthread.php?t=1154&page=3

  "трішки конкретики.

  думаю, після цього мого посту дискусія з паном Михайлом має всі шанси припинитися. і ось чому.

  на "Книжці Року" до мене підійшов пан Гуменюк. Власне, ми з ним вже кілька місяців як знайомі, окрім того - листувались, і тому посередників на кшталт пана Михайла не потребували, але мова навіть не про це. Так от, пан Гуменюк зізнався, що з інтернетом він не надто дружить, але чутки про цю дискусію до нього докотились, і про зміст її - так само. і він, УВАГА: НЕ ЗНАЄ - ХТО ТАКИЙ ЦЕЙ ПАН МИХАЙЛО, він підозрював, що це - пан Пантюк, але це виявилось - не так. Отже пан Борис сказав мені, щоби я тут висвітлив його ОСОБИСТУ позицію і розставив всі крапки над і.

  отже:
  1. пан Гуменюк не бере на себе відповідальності за заяви ні панів Михайла, ні Маркіяна, більше того, він вважає, що це - ПРОВОКАЦІЯ проти нього особисто, і він не потребує подібних "захистників". він, наголошую НЕ ЗНАЄ ВЗАГАЛІ - ХТО ці вельмишановні добродії і не хоче мати з ними нічого спільного.
  2. пан Гуменюк цілком усвідомлює аргументованість наших з Іллею ВИМУШЕНИХ відмов виступати на згаданому вечорі і висловив жаль з приводу нашої відсутності - але радше як вияв ввічливості, зрозуміло
  3. пан Гуменюк визнав, що проект "Інша Література" є досить еклектичним утворенням і окрім непоганих але невичерпних есеїв пана Процюка не має жодних притомних об"єднавчих документів, і те, що він розуміє під поняттям "іншої літератури" не співпадає з ти, що розуміє під цим, наприклад, пан Вольвач. а от пан Борис, по його словам, в жодному разі не бачить проект опозиційним проти конкретних авторів - тобто йому не притамання вольвачівська риторика "накладних дуп".

  саме у світлі цих заяв пана Гуменюка я вважаю за непотрібне продовжувати цю безпідставну дискусію з анонімом, що може цілком виявитися просто комп"ютерною програною, оскільки жодним чином себе не ідентифікував, мало того - оскільки сам пан Гуменюк авторитетно заявив про свою непричетність до цього сумнівного юзера.

  очевидцями нашої розмови з паном Гуменюком були пані Олена і пан Леонід Ф., які теж засвідчили свої позиції на цій гілці форуму, тому це - жодним чином не фікція. і не брехня, на відміну - вочевидь - від багатьох позицій, висвітлених - з дозволу сказати - по-дилетантськи - паном Михайлом"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.27 | Горицвіт

   Мабуть, це закриває конфліктCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua