МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Етноеволюція (/)

02/25/2007 | Sean
Отож фест відбудеться десь з 29 квітня по 1 травня у селі Космач Косівського району Івано-Франківської області. Це на кілька кілометрів глибше у Карпати по тій самій дорозі, що і село Шешори, де кілька років поспіль відбувався однойменний фестиваль.

Попередньо домовлено про участь у забаві з фоль-гуртами Гайдамаки, Дримба Да Дзига, СонцеКльош, Очеретяний Кіт, Пропала Грамота, Самі Свої, Бурдон, а також з Оркестром Янки Козир, Вогнесміхом та Перкалабою. Окрім них нарід бавитиме низка фольклорних ансамблів, серед яких Гуляйгород, Божищі, Древо, Володар, Гуртоправці, Лукині роси, Кралиця, Роксолані, На добридень, Буття, а також виконавці чистої гуцульської автентики Родинний ансамбль Тафійчуків та Роман Кумлик.

Етноеволюція у Космачі має співпасти у часі з Третім Всесвітнім З’їздом Писанкарів, тож не дивно, що одним із зачинателів дійства є Космацька сільська рада та її голова Дмитро Пожоджук. Це він зараз посідає чиновницьку посаду, а в миру пан Пожоджук – Заслужений майстер народної творчості України, Голова Всеукраїнської Координаційної Ради з вивчення і відродження писанкарства, а також відомий вишивкар, роботи якого постійно користуються успіхом на розмаїтих міжнародних виставках та ярмарках. Зрештою пан Дмитро є просто надзвичайною особистістю, який зробив чимало, аби прославити свій рідний Космач: серце гуцульської традиційної культури, де мало не в кожній хаті живе талановитий умілець чи майстриня, гудець-віртуоз чи нащадок знаменитого опришка Олекси Довбуша. До речі, у селі діє його музей. До скарбів космацьких майстрів належать такі види ремесел, як писанкарство, вишивка, кушнірство, різьба по дереву, різьба по кості, малярство, мосяжництво, ткацтво, різьбярство, бондарство, ліщиноплетіння, виготовлення народних гудил.

Докладніше про Етноеволюцію у Космачі можна дізнатися безпосереднього з вуст затійників забави:

Валерій Гладунець (Божичі), особовий +38-09666-56-486 e-скринька etno_varyion@ukr.net

Наталка Лещенко, особовий +38-050-974-08-11 e-скринька natalkal@ukr.net

Дмитро Пожоджук, особовий +38-097-551-44-02.

Джерело: http://fdr.com.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua