МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кіно - 3

06/26/2007 | Shooter
Давайте, розповідайте по новій - що варто подивитися :)

Відповіді

  • 2007.06.26 | Олесь Бережний

    Останній король Шотландії

    http://olesberezhny.livejournal.com/9451.html#cutid1
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.28 | Георгій

      Як на мене, фільм посередній, просто Віттакер геніальний актор

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.11 | Олесь Бережний

        Геніальний актор + посередній фільм = варто дивитись! Хіба ні?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.15 | Георгій

          Так, нe запeрeчую, всe з Віттакeром трeба дивитися

        • 2007.09.11 | Боровик

          ФІльм варто подивитись!!!

    • 2007.12.09 | ziggy_freud

      суперово. Особливо акторська робота, але не тільки

      дві головні ролі - дохтур та Іді Амін. Ідеальна парочка для психологічного садо-мазо.

      Саме так варто показувати диктаторів та людей, які їм служать. Тобто ні нарочитого стьобу, ні звеличення. Бо вони самі себе і звеличують, і одночасно перетворюють на посміховисько. Диктатура була б гарним шоу, якби не людські жертви, що її супроводжують.

      Також сподобалась операторська робота і звукова доріжка. Музика додає фільму специфічного гумору. Бухий Іді Амін з акордеоном - чим не супер-гітарист Леонід Данілич?

      Ставити знак рівності між цими двома політиками я би не став. Але є спільне - лідер в оточенні придворних сраколизів поступово втрачає здатність критично себе оцінювати.
  • 2007.06.27 | стронґовський

    Georgia Rule

    http://strongowski.livejournal.com/445051.html
  • 2007.07.02 | стронґовський

    Ratatoille / Рататуй

    "Рататуй" - мультяшка від знаних і поважних авторів. Піксар взагалі нічого провального не робить, вони не знають що це таке. Щонайгірший їх результат - "посередньо", і в них він трапляється не так часто. Ну а 3дшні короткометрівки Піксара давно стали їх візитівкою. Показували одну таку, під назвою "Lifted" і цього разу. Треба собі її скачати. Молодий і зелений чужлопланетянин здає водійський екзамен по НЛО. Але це так, до слова.
    Хочете вірте, проте все те, що показують в трейлерах і пишуть в рекламках "Рататуя" - правда. Проте без запуважень не виходить. Знаменитий кадр з ножами у фільмі так і не з’являється. Все решта - присутнє.
    Отже, "Рататуй" - страва, і я трохи згодом розповім, як вона готується. Кому цікаво вже зараз, читайте нижче. А щуреня звуть Ремі, і проблєми в нього ті самі, що й у Жана-Батіста Ґренуя зі зюскіндівських парфумів. Ремі особливий, він гурман і кухар від Бога. Щоправда, талант цей його числення рідня оцінити здатна лиш утилітарно - і Ремі з його неймовірно витонченим нюхом стає тестером продуктів на предмет щурячої отрути. Але, як ми знаємо і з "Парфумів", не існує нічого, що б змогло стати на заваді заповітній мрії і Ремі гордо йде по трупах рушає на завоювання того самого Парижу. В тому йому допомає обожнюваний до шизофренії кумир - кухар Ґустав, який тримав ресторацію імени себе. Ну а далі - знайомство зі сміттярем, пошук спільної мови, дуже багато щирого сміху, цікава, проте нездійсненна інтерпретація образа ІБТ в ресторанного критика Антуана Еґо і налаштованість творців на гепі-енд. Все це на тлі приємної не надто кричущо-французької музики та чудового українського перекладу. Сходіть обов’язково - якщо не до кінотеатру, то до двд-програвача і подивіться чудову гісторію, яка справді пробуджує любов до щурів. І зробіть це на повний шлунок - аромат, він відчувається.

    Ratatoille / Рататуй
    На 4 порції: 4 помідори, 3 молодих кабачки, 2 картоплини, 1 солодкий перець, 1 цибулина, 1 яблуко, по одному ґрону білого і рожевого винограду, 4 ст. л. оливкової олії, по 1 гілочці селери, петрушки, майорану та естрагону.
    Картоплю й цибулю очищуємо. З помідорів знімаємо шкірку, видаляємо насіння в них і в перцю. Овочі нарізаємо кубиками (чи пластинками - як у мультику). Яблуко очистити від шкірки, видалити насіння, розрізати на 4 частини. Виноградинки зірвати з грона і промити. Зелень промити, порубати й змішати.
    Всі складники викласти до вогнетривкої форми, посипати зеленню. Влити оливкову олію і пів склянки води, посолити, поперчити (у мультику - вкрити листком тіста) і накрити кришкою. Поставити до духовки нагрітої до 200°С на 1,5 години (щось мене цей час трохи знічує. Я б поставив на втричі менше). Не перемішувати, в разі необхідности додавати гарячу воду. Подавати гарячим.
  • 2007.07.02 | Пані

    Spinning Boris (2003) +

    Вчора вночі подивилася по Hallmark оце

    Spinning Boris (2003)
    http://imdb.com/title/tt0324619/

    З розкішним зірковим складом акторів, в головній ролі - Джері Гольдблум, геніальними діалогами, класною режисурою (це режисер одного з фільмів Бондіани) і... власне про політику.

    Це фільм знятий за реальними подями про те, як найняті російським бандюком (я так розумію, що бандюк Луков там - це образ збірний з Березовського та Юмашева) американські політтехнологі (spin doctors, звідки і назва, яку я перекласти не можу), витягують рейтинг Єльцина з 6% проти 32% Зюганова до переможних в 1му турі 35%.

    Повторюю - це реальна історія, побудована на нотатках одного з нефігуруючих у фільмі політтехнологів.

    Дивно, що попри чисто американське походження фільму, там майже нема їхньої "хелобобщини" (хто не знає що це - див примітку внизу) і Росія тих років показана досить реалістично. Там і роліки реальні з передвибочої кампанії Єльцина використовуються теж.

    А який там шикарний образ Тетяни Дяченко!!! О!!!!

    Там навіть реалістично показується, як проводяться фокус-групи (наших саме цьому тільки що вчили в центрі Розумкова дякуючи одній ну дуже класній, мабуть самій класній з усіх, кого я колись бачила, організації-грантодавцю, про яку я досить напишу великий окремий панегірик).

    Чомусь тільки Сосковца показали схожим на Брежнева-Андропова на морду, а я ще пам`ятаю, як виглядав цей чувак... Коротше - нічого зовні спільного. А Дяченко - так навіть трохи схожа.

    Рекомендую всім, хто пам`ятає ті події, чи якимось чином цікавиться політикою. Кіно і просто так - суперове. Навіть безвідносно історичної правди.


    ПС. "Хелобощина" - термін введений на кінокапустниках кінця 70х - початку 80х. Це коли в фільмі "із жізні заграніци" Джигарханян каже Адомаійтису "Хеллоу, Боб!", а той йому відповідає "Хеллоу, Джон!" І від обох тхне посоконним совком.... Джігарханян і Адомайтіс - радянські актори, які дуже часто знімалися в фільмах "із жізні заграніци" в ролі істінних загранічників. Так от, більшість американських фільмів про нинішній пост-совок теж досі рясніють "хелобобщиною", попри відсутність залізної завіси... Але не цей фільм.

    Тут ЖЖфренд знайшов по програмі що наступні покази по Холмарку будуть

    11 липня - 22:45
    20 серпня - 1:00
  • 2007.07.06 | Георгій

    A Prairie Home Companion (2006)

    Чудовий фільм амер. режисера Роберта Альтмана за сценарієм Гаррісона Кейлора. В ролях аж три покоління американських кіноакторів-зірок" - "патріархи"-"матріархи" Меріл Стріп, Лілі Томлін і Г. Кейлор; "середнє покоління" Вуді Гарельсон, Джон Ч.. Рейлі ("Чікаго"), Кевін Клайн, Томмі Лі Джонс, Майя Рудольф, і дуже популярна зараз Вірджінія Мадсен; і, нарешті, "молодь" - зовсім молоденька 19-річна Ліндзі Логен. Сюжет досить тривіальний, про бродячу трупу музикантів і співаків у стилі "госпел," які є одна величезна розширена родина а-ля селінджерівські Гласи, і де не розбереш, хто кому родич і хто з ким що. :) Дуже м"який, добрий гумор (хоча іноді сильно "з перцем"), і дійсно прекрасне виконання цілої низки класичних "госпел"-пісень 1900-х - 1940-х років. Нема особливого сенсу розповідати, треба дивитися. Дуже всім рекомендую.
  • 2007.07.09 | стронґовський

    Transformers/"...Получился человечек"

    "...Получился человечек"
    Якби хтось мені сказав, що позичатиму гроші, на те, щоб сходити в кіно з дружиною, я був би не надто високої про себе думки. Зрештою, є купа инших способів нажити собі геморой, і платити за це - не найліпший вихід. Але до "Жовтня" ми з Шунчипком таки пішли. На "Трансформерів".

    Шуня того всього вже не пригадує - на час трансляції мультеріялу вона ще була надто мала, до того ж не думаю, що дівчат можуть захоплювати війни великих металевих іграшок з великими металевими іграшками. Хоча й дівчата змінюються. Головне - як все подати.
    Тому якщо на "Черепашок-ніндзя" ми ходили через спільну ностальґію за часами, в які б я точно не хотів повернутися, то "Трансформери" були тільки моєю дитячою травмою. Перспектива побачити все у баченні Майкла "Все вибухає" Бея мені, щиро кажучи, лестила. До того ж, я був певен, що Спілберґ не встиг навчитися вкладати гроші у програшні проєкти. Тому нам із дружиною довелося побігати, щоб позичити грошей і встигнути на сеанс об 11.30. На трейлери і решту заманухи, таким чином, ми не встигли. Але з фільму не проґавили нічого.
    "Трансформери" - одна з небагатьох справді епічних гістроій на моїй пам’яти. До чеснот Майкла Бея відносять його любов до масштабних сцен, і у випадку з "Трансформерами" вони знайшли одне одного. Все, що може вражати - вражає. Все, що вражати не може - радує око і тішить... гм, зупинимось на очах.
    Отже, сюжет. Сюжет явно взятий з коміксів, комікси вигадані на основі іграшок, так що маємо тут великий привіт епопеї "Піратів Карибського моря", які свій родовід ведуть від діснеївського атракціону. Проте яка сила здатна стати супроти продюсера, який взявся заробити трохи грошенят? Тому у все, що відбувається на екрані - віриш. Справді віриш.
    Є куб. Куб дає енергію. Куб впав на Землю 10 000 років тому. Вже в наш час за ним прийшли погані трансформери з латинськими іменами. Почалося все з антивійськового патосу і тотального знищення військової бази США у Катарі - тому що нема чого робити США у Катарі :). Далі - гірше. Якийсь невідомий сиґнал скачує суперсекретну інформацію, яка веде до шістнадцятирічного хлопчака який мріє про власну машину і в якого був досить допитливий прадід. Розшифровкою сиґналу займається знавець квантової фізики у виконанні цицькатої бльондинки із пірсом в носі. Допомагає їй супергакер із порушеним обміном речовин, також є клон всіх супергероїв-військових із командою недобитків з Катару, комендійний травесті-секретний аґент і респектабельний міністр оборони. "А тепер з усією цією хрінню ми спробуємо злетіти. "Вся ця команда кретинів рятуватиме землю і навіть, здається, врятує. Але ж ми пішли в кіно не заради неї?
    Трансформери у Бея показані такими, що починаєш вірити в них більше, ніж у людиноподібних персонажів різної степіні картонности. Вони дуже грайливі, вони переконливі, вони страшенно деталізовані і вони не здаються. Різниця розмірів справді відіграє суттєву ролю - іграшки-трансформери тепер граються людьми. Бойові сцени поставлені настільки видовищно, що знаючи вміння Голівуду перевершувати попередників усвідомлюєш, як в намаганні уявити майбутні фільми починає пробуксовувати фантазія. Все, що не може вражати своєю здатністю до руйнування, вражає вигадливістю й дотепністю. У "Трансформерах" несподівано багато гумору. Тобто, якщо третій "Павук" з його гумором сприймався як суміш комікса із другорядною комедією положень, то "Трансформери" - справді веселий і вигадливий фільм. Чого варта тільки ідея про оживлення мобілок та иншої техніки. Приємно також усвідомлювати, що вся ця візуальна симфонія приправлена надзвичайним і продуманим українським перекладом, що зайвий раз доводить, що українці вміють ліпше. Завжди.
    Висновок: спробувати встигнути до кінотеатру, як ні - взяти на двд і піти до друзів з великим екраном. Якомога більшим. Можна ґіґантським. Поп-корн можна не брати. Випадатиме.

    P.S. Після фільму починаєш уважно приглядатися до машин. Дуже уважно.
  • 2007.07.09 | harnack

    Re: Кіно - 3

    Shooter пише:
    > Давайте, розповідайте по новій - що варто подивитися :)

    1) Ануте, розповідайте по новій - що варто подивитися...

    2) Анумо, розповідаймо по новій - що варто подивитися...

    http://www.google.com/search?hl=en&q=%D0%B0%D0%BD%D1%83%D1%82%D0%B5
  • 2007.07.11 | Олесь Бережний

    Кривавий діамант

    Цей фільм про Африку ще потужніший і драматичніший, ніж попередній.
    http://olesberezhny.livejournal.com/9576.html#cutid1

    Сюжет карколомний. Усе в цьому фільмі дуже реалістично і переконливо. Акторська гра майже неперевершена. Недарма 5 номінацій на Оскара. Леонард Дікапріо - насправді чудовий актор, навіть і попри сиропні шмарклі Титаніка. У цьому ж фільмі йому вдалося створити достоту переконливий і драматичний образ затятого білошкірого африканця - шибайголови з Родезії Зімбабве, ветерана південноафриканського спецназу, легендарного 32-го батальйону. До речі, упродовж фільму Дікапріо демонструє чудове володіння автентичними африканськими діалектами і вимовами.

    Утім, успіх цього фільму значною мірою завдячує не менш блискучому акторському талантові Джімона Гунсу. Він створює надзвичайно драматичний, реалістичний і автентичний образ чорного африканця.

    Найбільше у цьому фільмі мене вразило брутальне і реалістичне розвінчання політкоректних міфів і стереотипів щодо благочинної допомоги і турботи т.зв. цивілізованого людства стосовно тяжкої долі африканців. Персонаж Дікапріо називає всі ці речі своїми іменами й чітко і ємно розставляє всі крапки над і в розмові з американською журналісткою. Увесь фільм - це наочна ілюстрація його вбивчих висновків.

    Крилата фраза фільму - це вислів "ті-ай-ей": Т.І.А.
    Це Африка! This is Africa.
    Кароче, повний гвіздєць!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.11 | Боровик

      Re: Кривавий діамант

      Подивився цей фільм два дні тому.
      Якщо хтось не бачив Титанік, тот рекомендую, а дивитися і Титанік і Кривавий Діамант - все одно що їсти млинець спочатку зверху, а потім знизу,на смак різний, але не принципово.
      В обох фільмах фігурує діамант. В обох випадках він не дістається головному герою, герой помирає за 10 хвилин до кінця фільму, помирає в тому ж настрої. В обох фільмах купа невинних жертв.
  • 2007.07.13 | Sych

    "Навскидку":

    Ідеш на YouTube.com або video.google.com та шукаєш по ключевим фразам:
    "zeitgeist"
    "money masters"
    "money as debt"
    "loose change"

    поки все ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.14 | Sych

      Amereica: From Freedom to Fascism

    • 2007.07.14 | Sych

      THE REVOLUTION WILL NOT BE TELEVISED (link)

      Про Чавеза. Показано як американські "демократизатори" обкакалися. Як старалися, як старалися... І людей мочили та на Чавеза списували, і владу вже начебто взяли етц. Але народ таки дав просратися. Найкращій фільм я побачив за останній рік.

      http://video.google.com/videoplay?docid=5832390545689805144
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.15 | Олесь Бережний

        Новизна великих ідей Чавеза зажжігає все прогрєсівне людствонах

        ...Маркс, Енгельс, Ленін, Сталін, Мао, Полпот, Чучхе, тепер Чавез...

        Sych пише:
        > ... обкакалися. ...дав просратися.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.15 | Sych

          А які в нього "великі ідеї"? І що він має спільного з наведеними

          персонажами?
      • 2007.07.20 | Sych

        Щойно балакав з хлопцем в Венесуели

        1. Хвороба Чавеза прогресує - видно досвід Кастро все ж глибого засів у свідомість.

        2. Країна дійсно переходить до авторитарного правління.

        3. КОЖЕН венесуелець щиро ненавидить Штати.

        Зауважу, що фільм показує саме період перевороту 2002 року коли амєри таки хотіли всунутися в країну. Тоді він ще був "позитивним" персонажем. Зараз - ні.
  • 2007.07.19 | Георгій

    "Sicko" (M.Moore, 2007)

    Дужe цікавий, глибокий, іронічний до сарказму, алe всe рівно по суті надзвичайно добрий, людяний докумeнтальний фільм амeриканського рeжисeра Майкла Мора про ситуацію в сучасній амeриканській систeмі охорони здоров"я. Є нeдоліки, особливо остання трeтина дeщо занадто пропагандистська, і з загальною концeпцією можна в принципі спeрeчатися, алe в цілому, НМД, видатнe явищe в сучасному кінeматографі.
  • 2007.07.20 | стронґовський

    Горішок 4.0: Термінатор би плакав

    По-перше, і давайте закриємо цю тему. Фільми зараз перекладаються гарною українською мовою і слід би давно до цього звикнути. Най москалі бігають з висолопленими язиками в пошуках російськомовних копій. Ми на своїй землі і Джон МакЛейн говорить державною мовою. Як, зрештою, і герої всіх фільмів, що нам випадало дивитися в кіно. І це правильно, це нормально, не слід, повторюся, цьому дивуватися.
    Маклейн справді повернувся. Він постарішав, від нього пішла дружина, його донька не хоче з ним знатися, а тут ще попрохали привезти якогось покидька федералам. І нащо він погодився? Він погодився і почалося: покидька врятуй, а світ в цей час котиться в прірву і значно швидше, ніж нам з вами того б хотілося. Проте все як завжди: МакЛейн вийшов на новий рівень і світ було врятовано. Ним одним. Не вперше він, але вперше масштабно. Лен Вайзман, режисер двох "Андерворлдів" і чоловік Кейт Бекінсейл дуже хотів не відстати від Майкла Бея, котрий порадував нас "Трансформерами". І якщо "Трансформери" вивели комп’ютерні спецефекти в кіно на якісно новий рівень (инакше кажучи, відтепер на все, що виглядатиме не настільки вражаюче ми казатимемо "відстій"), то "Горішок" підняв планку трюкового екшену. Я вже був попереджений, що у фільмі, окрім сцен із падінням автомобіля в шахту ліфта і вибухом газорозподільної системи має бути ще й кадр із Віллісом на F-35 Lightning II, тому коли цей Ф-як-його-там з’явився в кадрі і почав пулятися в трак МакЛейна ракетами я вже подумав, що Вілліс має вистрибнути з трака, дострибнути до ракети в польоті, а вже з неї перелетіти на винищувач, проте схоже, що таке видовище нам лишили на наступний раз. Та й з тим що є, Термінатор, як вже було дуже вдало сказано кимось із френдів, слізьми обливався б.
    На сеансі було чимало народу і досить часто вони сміялися. Сміятися справді є з чого, але ми з Шу гиготіли частіше. Окрім всього вищенаписаного, фільм суперово обстібує всі американські патріотичні комплекси. Головний паскуда пробравшись до телемереж лишає послання, що складається з нарізки виступів американських президентів від Дж.Ф. Кеннеді до Буша-молодшого. І кадри з вибухом Білого дому теж присутні. Дуже переконливі кадри. За моменти вчасної і невчасної появи американського прапора я промовчу.
    Ідея сценарію заснована на статті десятирічної давнини, в якій розповідалося про інформаційний тероризм і його можливостях. Кілька разів його переписували наново. Після 9/11 все знову відклали. Проте нарешті, ми маємо те, на що справді чекали. Голівудська індустрія, що набила оскомину сіквелами і рімейками продовжує експлуатувати таке, здавалось би почуття без стосунку до розваг, як ностальгію. Ми скучили Джоне. Справді.
  • 2007.07.21 | Sean

    1408. Гарна жахалочка за Кінгом

  • 2007.09.10 | Георгій

    "Осіння соната" Інгмара Бeргмана

    Мої вражeння тут:

    http://www2.maidan.org.ua/n/rel/1189371362
  • 2007.09.19 | Хома Брут

    Andrzej Wajda, "Katyn"

    Фільм Вайди "Катинь" вийшов в Польщі 17-го вересня (дата нападу радянських військ). Інтерв"ю з Вайдою на польському радіо:

    http://www.polskieradio.pl/jedynka/sygnalydnia/?id=10969

    (транскрипт + аудіо, польською мовою)
  • 2007.09.19 | Sych

    300. Неочікувано (для мене :) добрий фільм.

    Про битву спартанців з персами під Термопілами. Так як фільм розкручувався я думав що буде купа графічних наворотів без субстанції. Я був дуууже не правий... 7.8/10
  • 2007.09.19 | Sych

    Cashback. 7.5/10

    Простий яле цікавий фільм про молодого художника - обожнювача жіночого тіла ;) Я все сказав :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.10.21 | Георгій

    Ceргій Параджанов, "Колір Гранату" ("Cаят-Нова") (1969)

    http://www2.maidan.org.ua/n/rel/1192915377
  • 2007.10.22 | Englishman

    Lust, Caution

    Фільм- цьогорічний лауреат Венеціанського кінофестивалю. Події відбувалися в окупованому Китаї, наприкинці другої світової. У фокусі-взаємовідносини між дівчиною- учасницею китайського Спротиву та високопосадовим колаборантом, до якого вона увійшла в довіру, з метою його знищення.

    Не можу сказати, що кінець фільму був непередбачуваний, проте він мене глибоко вразив. Втім, решту фільму теж було знято суперово.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.03 | Хома Брут

      Re: Lust, Caution. Умом китайців не ...

      Мені сподобалось, вчора. Але злі люди не сплять, пишуть гадості:
      http://movies.nytimes.com/2007/09/28/movies/28lust.html
      http://www.rottentomatoes.com/m/lust_caution/

      І ще, цікаво як і тут притистваляється "європейськість" окупованого Китаю "азіатчині" Японії. Всередині сеансу європейської мелодрами в кінотетрі раптом вмикають пропагандистський кіножурнал з темою "наршеті прийшло до нас визволення з боку братнього азійського народу". Обурений натовп валить геть... В готелі для японців офіцери непомірно закладають за комір і ходять в чомусь, що дуже нагадує будьоновки (подробиць історії уніформи не знаю).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.05 | Englishman

        Re: Lust, Caution. Умом китайців не ...

        Хома Брут пише:
        > Мені сподобалось, вчора. Але злі люди не сплять, пишуть гадості:
        > http://movies.nytimes.com/2007/09/28/movies/28lust.html
        > http://www.rottentomatoes.com/m/lust_caution/
        >
        > І ще, цікаво як і тут притистваляється "європейськість" окупованого Китаю "азіатчині" Японії.

        зауважте, не просто Китаю, а Гонконгу (потім Шанхаю). До речі, показана архітектура обох міст (принаймні у центрі) і одяг людей - таки підкреслено європейські :)
  • 2007.10.27 | Георгій

    "Нічний ковбой" ("Midnight Cowboy") (1969)

    Зараз сприймається як дeщо наївний фільм з тривіальним сюжeтом і тривіальними (вжe зарaз) "флeш-бeками," алe гeніальні актори - Джон Войт (до рeчі батько Анджeліни Джолі; також прeкрасно зіграв у фільмі "Конрак," за романом мого досить улюблeного письмeнника Пeта Конроя "Прірва, заповнeна водою" ("Water is Wide")), і Дастін Гофман (друга роль після "The Graduate").
  • 2007.11.12 | Георгій

    "New York, New York!" (M. Scorsese, 1977)

    Фільм як такий дeщо розчарував - після "Водія таксі" я чeкав від раннього Cкорсeзe чогось більшого. Алe прeкрасна музика, дужe добрe співає Лайза Мінeллі, і як актриса вона хороша, і особливо добрe грає молодий Робeрт Дe Ніро. Мінeллі, навіть попри її "трeйдмарк" - густий грим, абсолютно однe обличчя зі своєю матір"ю, Джуді Гарланд, настільки, що іноді чeкаєш, коли вона скажe, "Toto, I believe we are not in Kansas anymore." :)
  • 2007.11.18 | Георгій

    "Вулиця Червона" ("Red Road") (2006)

    Вразив цей дуже НЕ-голівудський, дуже сучасно-європейський фільм британської жінки-режисера Андреї Арнолд за її ж сценарієм (спільно з датським письменником Андерсом Томасом Йєнсеном, в головній ролі Кейт Дікі). http://www.imdb.com/title/tt0471030/
  • 2007.11.22 | Георгій

    "Ран" Акіра Куросава (1985)

    Останній вeликий "eпічний" фільм Куросави - дужe своєрідна "пeрe-оповідь" шeкспірівського "Короля Ліра" на дужe японському квазі-історичному і трохи сюррeальному грунті. На відміну від Шeкспіра, кінeць у Куросави дужe сумний, гeть "чорний."
  • 2007.11.24 | Englishman

    до речі, всім мериканцям рекомендую netflix.com

    в них, здається, найбільший вибір фільмів, і дуже швидкий сервіс.

    П.С. я розумію, що 90% про цю компанію знає, проте чому б не допомогти 10%? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.25 | Георгій

      Підтримую!

      Ми з дружиною відкрили для сeбe Нeтфлікс дeсь із півтора роки тому, і з того часу побачили дужe багато світової класики (Кокто, Бeргман, Вісконті, Фeлліні, Антоніоні, Бунюeль і багато чого іншого).
  • 2007.11.24 | Englishman

    Нарешті подивився шкандальний Останнє Танго в Парижі

    На рідкість нудотний фільм, під кінець почав дрімати. Сюжет не врятувала навіть сцена з маслом (я так розумію, вона на любителей, яких у буреломні 70-ті було значно більше, ніж зараз).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.25 | Shooter

      Re: Нарешті подивився шкандальний Останнє Танго в Парижі

      Englishman пише:
      >Сюжет не врятувала навіть сцена з маслом.

      Звісно - яке масло! лише смалець ;)
  • 2007.11.25 | Георгій

    Jean Cocteau, "La Belle et la Bete" (1946)

    (Вибачтe, нe знаю, як поставити над другим "e" accent circomflexe. :))

    Дужe оригінальний фільм, як і всe в Кокто. У двох головних ролях - чудовиська і "зачарованого принца" - молодий Жан Марe.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.07 | Пан Коцький

      "Orphée" (1950) Жана Кокто

      Дуже сюреалістична версія леґенди про Орфея та Еврідику в майстерній інтерпретації Жана Кокто. Знову ж, таки, Жан Маре в ролі Орфея, Марі Дея в ролі Еврідики, та Марія Касарес в ролі "Принцеси".

      Не варто також недооцінювати два инші видатні твори кінематографічної трилогії Кокто про Орфея: "Le sang d'un poète" (1930) та "Le testament d'Orphée" (1960).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.09 | ziggy_freud

        як на мене, "Orphée" кращий з трьох

        тобто гарний фільм можна зняти і взагалі без акторської роботи в традиційному сенсі. Оскільки кіно, навіть за п*єсою - жодного разу не театр.

        Але її наявність в підкреслено абсурдистському фільмі - просто свято.

        В першій фільмі, де я побачив Жана Маре, ще в дитистві, він грав Д*Артаньяна ;-) Чи багато попсових кіноакторів, які традиційно розповідають "а взагалі я мрію зіграти Гамлета", можуть гарно знятись в дійсно складній та нелійній штуці?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.12.11 | Пан Коцький

          Як нам мене, теж. Ще "Orfeu Negro" (1959) Марселя Камю.

          Якщо мова йде про Орфея, ще один фільм на цю тему вартує уваги: "Orfeu Negro" (1959) ("Чорний Орфей") Марселя Камю. Дія відбувається в Ріо під час щорічного карнавалу.
  • 2007.12.02 | Георгій

    "Джуліeн, хлопчик-ослик" (Julien Donkey-Boy) (1999)

    Дужe нeзвичайний, різкий, дeщо eпатуючий фільм (нe для "слабонєрвних") молодого амeриканського кінорeжисeра Гармоні Коріна (члeна міжнародної спілки "Догма-95," яку очолює рeжисeр "Догвілля" Ларс фон Трір). В головних ролях Ювeн Брeмнeр, Хлоі Ceвін"ї і (нeсподівано в амплуа актора) знамeнитий німeцький кінорeжисeр Вeрнeр Гeрцог. Фільм про життя юнака-шизофрeника, зроблeний ніби як "із сeрeдини," з його поламаної хворобою голови. Див. http://www.salon.com/ent/movies/review/1999/10/15/donkey_boy/
  • 2007.12.02 | Shooter

    Pan's Labyrinth

    Чесно кажучи, очікував більшого/кращого. Багато ходів передбачувані.

    Так, на тверде 4-.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.02 | Георгій

      А я взагалі був гeть розчарований, 0-

      Чорт-тє шо і збоку бантик про поганих фашистів і добрих лісовичків. Г-но. :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.03 | Englishman

        Re: А я взагалі був гeть розчарований, 0-

        Георгій пише:
        > Чорт-тє шо і збоку бантик про поганих фашистів і добрих лісовичків. Г-но. :(


        але ж фільм був зовсім не про це...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.12.03 | Георгій

          Поясніть...

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.12.05 | Englishman

            що я побачив :)

            Фільм побудовано на контрасті двох світів. Дівчина вірить, що є принцесою казкової країни, що випадково опинилася у світі, якого вона боїться і не сприймає. Після смерті матері для неї в ньому не залишається нічого, що її тримає. Громадянська війна звісно є реальністю, проте не для неї. Це лише фон, який підкреслює: принцесі тут немає чого робити.

            Цікавими є релігійні паралелі. Офелія проходить числені випробування, які на жаль не витримує, бо є слабкою людиною. Фавн- диявол-спокушувач, що одночасно має місію завадити їй потрапити в "рай", і при цьому хоче їй допомогти. Можливо, режисер хотів цим показати, що роль диявола не є вже такою однозначною. Офелія у своїй смерті є дуже одинокою (як і Христос). Проте їй важче, ніж Христу: в неї не було місії рятувати людство, і вона не була впевнена у своєму безсмерті. Вона принесла себе у жертву зі своєї власної волі, що навіть можна розцінювати як величезний гріх у Християнстві. Проте хто зможе її за це засудити?

            Дуже сильною є кінцівка фільму (поєднана з початком). Нмд, дівчина справді помирає, і останні картини, що вона бачить є галюцінацією (і картини, що вона бачила впродожв фільму, теж могли бути продуктом лише її фантазій, навіяних прочитаними нею казками)). Про це, здається, говорив і режисер. Проте важливим є саме те, що дівчина свято вірить, що має вибір, коли стоїть з братом у кінці лабіринту. Вона провалила всі свої "іспити" і має єдиний шанс нарешті досягти своєї мрії- проте свідомо втрачає його, знаючи, що це напевно тотожньо смерті.

            У той час, коли країна переживає братовбивчу війно, Офелія приносить на алтар себе, рятуючи свого брата (який навіть не є їй рідним, і батька якого вона ненавидить). Для більшості людей подібний поступок є не меньш фантастичним, ніж сюжет фільму, і можливо саме тому "реальний світ" фільму є настільки буденним і зрозумілим явищем.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.12.05 | Георгій

              Дякую

              Нe знаю, мeнe, мабуть, всі ті клішe про "хвашистів і парррртизан" одразу відвeрнули від фільму, і можe тому я там просто нічого нe побачив. Дужe вдячний Вам за Ваші вражeння.
    • 2007.12.03 | Хома Брут

      Re: Pan's Labyrinth

      "Потiм вона зiдхнула. А потiм вона багато говорила менi про часи
      громадянської вiйни. Вона довго говорила менi того вечора про той дикий i
      тривожний час, коли люди ходили голi й голоднi й були велетнями й богами.
      Вона так тепло говорила про свою епоху, як про неї не скаже жодний поет.
      Той химерний час я зачепила тiльки одним крилом своєї юности, але
      товаришка Уляна зовсiм даремно думала, що я не розумiю його. Вiн i менi
      лежав на серцi. Я подумала, що тодi всi пiзнали таємну даль, але той час
      уже не прийде нiколи, як не прийде нiколи й голуба молодiсть."

      (М. Хвильовий. СЕНТИМЕНТАЛЬНА IСТОРIЯ)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.03 | Shooter

        Re: Pan's Labyrinth

        Хома Брут пише:
        > "Потiм вона зiдхнула. А потiм вона багато говорила менi про часи
        > громадянської вiйни. Вона довго говорила менi того вечора про той дикий i
        > тривожний час, коли люди ходили голi й голоднi й були велетнями й богами.
        > Вона так тепло говорила про свою епоху, як про неї не скаже жодний поет.
        > Той химерний час я зачепила тiльки одним крилом своєї юности, але
        > товаришка Уляна зовсiм даремно думала, що я не розумiю його. Вiн i менi
        > лежав на серцi. Я подумала, що тодi всi пiзнали таємну даль, але той час
        > уже не прийде нiколи, як не прийде нiколи й голуба молодiсть."
        >
        > (М. Хвильовий. СЕНТИМЕНТАЛЬНА IСТОРIЯ)

        Фітільов рокс! Потрібно буде випопрпати його з домашньої бібліотеки і перечитати ще раз.

        Проте цілий фільм too artifitial в порівнянні з, наприклад, "По кому подзвін". От що все ще чекає доброго режисера...
    • 2007.12.03 | Englishman

      Re: Pan's Labyrinth

      Shooter пише:
      > Чесно кажучи, очікував більшого/кращого. Багато ходів передбачувані.
      >
      > Так, на тверде 4-.

      як на мене, фільм складнішій, ніж здається на перший погляд. Особливо кінцівка, поєднана з початком...

      Для мене це один з найкращих фільмів декількох минулих років.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.03 | Shooter

        Re: Pan's Labyrinth

        Englishman пише:
        > Shooter пише:
        > > Чесно кажучи, очікував більшого/кращого. Багато ходів передбачувані.
        > >
        > > Так, на тверде 4-.
        >
        > як на мене, фільм складнішій, ніж здається на перший погляд. Особливо кінцівка, поєднана з початком...

        Це стандартний кінематографічний прийом.

        Філм в загальному дуже багато програє в цих своїх стандартних ходах та ситуаціях, які, в принципі, неважко передбачити. Наприклад, завертання ножа в поділ повторювалося n разів, хоча я вже з першого разу зрозумів кого ним будуть різати.

        Чи партизани, наприклад, були показані чимось середнім між совіцьким фільмом про совіцьких партизанів та українським фільмом про УПА. Порівняйте з описом Гемінґвея - у фільмі програш по всіх статтях.

        Цікавою, як на мене, була аллюзія до "передчуття (aftermath'у) громадянської війни" Далі та "пожиранні младєнцов революцією/контрреволюцією". Натомість, маса сюжетних ходів - досить кострубаті.

        > Для мене це один з найкращих фільмів декількох минулих років.

        :) Залежно що саме вважати "кількома минулими роками". Бо як на мене фільм добротний. Але явно не найкращий. Скажімо так: в домашню ДВД колецію я його би не купляв :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.12.05 | Englishman

          Re: Pan's Labyrinth

          Shooter пише:
          > Englishman пише:
          > > Shooter пише:
          > > > Чесно кажучи, очікував більшого/кращого. Багато ходів передбачувані.
          > > >
          > > > Так, на тверде 4-.
          > >
          > > як на мене, фільм складнішій, ніж здається на перший погляд. Особливо кінцівка, поєднана з початком...
          >
          > Це стандартний кінематографічний прийом.
          >

          я в курсі ;) Проте я мав на увазі зміст кінцівки, а не сам факт поєднання її з початком.

          > Філм в загальному дуже багато програє в цих своїх стандартних ходах та ситуаціях, які, в принципі, неважко передбачити. Наприклад, завертання ножа в поділ повторювалося n разів, хоча я вже з першого разу зрозумів кого ним будуть різати.

          це настільки принциповий момент у фільмі? Особисто я його навіть не помітив ;)

          >
          > Чи партизани, наприклад, були показані чимось середнім між совіцьким фільмом про совіцьких партизанів та українським фільмом про УПА. Порівняйте з описом Гемінґвея - у фільмі програш по всіх статтях.


          > > Для мене це один з найкращих фільмів декількох минулих років.
          >
          > :) Залежно що саме вважати "кількома минулими роками". Бо як на мене фільм добротний. Але явно не найкращий. Скажімо так: в домашню ДВД колецію я його би не купляв :)

          справа смаку. Я не люблю аргументацію у стилі "апелювати до авторитетів", проте якщо називати кострубатим фільм, якому 22 хвилини стоячи аплодували на Канському фестивалі (явище трохи незвичне), тоді треба визнати, що всі аплодуючи були круглими ідіотами. Як на мене, трохи arrogant.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.12.05 | Shooter

            Re: Pan's Labyrinth

            Englishman пише:
            > Shooter пише:
            > > Englishman пише:
            > > > Shooter пише:

            > > > Для мене це один з найкращих фільмів декількох минулих років.
            > >
            > > :) Залежно що саме вважати "кількома минулими роками". Бо як на мене фільм добротний. Але явно не найкращий. Скажімо так: в домашню ДВД колецію я його би не купляв :)
            >
            > справа смаку. Я не люблю аргументацію у стилі "апелювати до авторитетів", проте якщо називати кострубатим фільм, якому 22 хвилини стоячи аплодували на Канському фестивалі (явище трохи незвичне), тоді треба визнати, що всі аплодуючи були круглими ідіотами. Як на мене, трохи arrogant.

            Ви знаєте, аплодували багато чому. В тому числі і на Заході. В т.ч. і досить-таки жахливим речам.

            Це якщо вже забути, що ми сперечаємося не "хто кому аплодував" (бо, наприклад, моя дружина сказала "так собі"...а вже як вона скаже - хіба можу я заперечити? ;) ), а про персональну оцінку фільму.
      • 2007.12.03 | Георгій

        Значить, я його зовсім нe зрозумів

        Поясніть?
  • 2007.12.02 | Shooter

    La Science des rêves

    Передивлявся. Однозначно рекомендую

    Michel Gondry - наш чувак

    Його ж Eternal Sunshine of the Spotless Mind також однозначно рекомендується до перегляду.

    Ішшо збираюсь подивитися його ж Human Nature.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.02 | Георгій

      Дякую. "Eternal..." - ріспeкт, а цього щe нe бачив

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.03 | Shooter

        Англійська назва "The science of sleep"

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.29 | Пан Коцький

          Нарешті переглянув, у дечому нагадує твори Terry Gilliam'а

          Цей фільм вартує й другого й третього перегляду (я переглянув його 2 рази). Чи хтось бачив альтернативну версію фільму, яка начебто є на француському Blu-ray DVD?

          P.S. Ось знайшов лінк на цей DVD диск:
          http://www.gaumont.fr/dvd/fiche_dvd.cfm?id_dvd=221

          "LA SCIENCE DES RÊVES – VERSION B (1h10)
          Version alternative du film, reconstruite avec les séquences coupées au montage et les prises alternatives. Les durées changent, les obsessions se déplacent…"
  • 2007.12.03 | Mercury

    Тристрам Шенди: история бычка и петушка". M. Winterbottom

    В рамках британского фестиваля - класный артхаусный фильм Винтерботтома (Michael Winterbottom). Много юмора и иронии. использован прием отстранения, напоминает (правда, уже смутно помню) "Американскую ночь" Трюффо и "Все на продажу" Вайды. Если коротко - хаос жизни невмещаемый в художественное произведение, кто-то увидит "чистый постмодернизм". Любителям реалистического нарратива - лучше не смотреть, заскучаете.
    См. о фильме:

    http://www.mideast.ru/base_rus_art_6695.html
  • 2007.12.07 | Englishman

    Big Lebowski=шедевр абсурдного постмодерну

    фільм варто подивитися, хоча б заради ульотної музики (сюжету як такого там немає, бо ж абсурд).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.07 | Георгій

      Згодeн, dude!

      "You can call me Dude, Duderino, Your Dudeness..." :)
    • 2007.12.07 | Shooter

      Згоден

      Englishman пише:
      > сюжету як такого там немає, бо ж абсурд

      так за ето ми єво і любім :)

      як на мене - одна з найкращих чорних комедій всіх часів та народів :)
  • 2007.12.07 | Shooter

    Babel

    Якісний Іньяріту. З його "покоцали простір-час, а потім перемішали, перемішали"..

    Але 21 грам мені сподобався більше.
  • 2007.12.09 | Георгій

    "Нeприязнь" (Le Mepris) (Жан-Люк Годар, 1963)

    Дужe цікавий фільм "прe-постмодeрністської" eри; в ролях класичного любовного трикутника Бріжіт Бардо, Мішeль Піколі і Джeк Паланс (справжнє ім"я Іван Палeнюк, дужe знамeнитий голівудський актор українського походжeння, зовні - і особливо в цьому фільмі - чимось схожий на Ющeнка :)). Дивний, нeзрозумілий сюжeт, дe чeрвоною ниткою є цe страшнe ірраціональнe жіночe "Je tu n'aime plus..."
  • 2007.12.09 | Shooter

    Turkish Delight (1973) Paul Verhoeven

    Цікавим про Верхувена є те, що він має PhD з математики та фізики від Ляйденського університету :)

    Стосовно фільму - фільм "о вєчней любві", дещо ексцентричний, дещо скетчоватий...але на 70-і - ОК.
  • 2007.12.11 | Георгій

    Куросава, "Тeнгоку то дзігоку" (1963)

    Фільм вжe досить зрілого майстра (поставлeний чeрeз якісь 15-16 років після "Расьомона" і за якісь 12-13 років до пізніх куросавівських "історичних" полотeн). Назву можна пeрeкласти як "Вeрх і Низ," або "Рай і Пeкло." Зроблeний за мотивами "поліцeйського дeтeктива" амeриканського письмeнника Еда Макбeйна під назвою "Королівський викуп," алe на дужe японському грунті. Cюжeт зовні дійсно гостро-дeтeктивний, алe при цьому вся увага нe стільки на колізіях розшуку злочинця, скільки на характeрах жeртв злочину і самого злочинця. Дужe вразив кінeць, дe один з тих, хто постраждав від злочину, зустрічається віч-на-віч із впійманим і засуджeним до смeртної кари злочинцeм. Від мирного, філософського, спокійного, повного надії на добрe кінця "Расьомону" нe залишається й крихти. Постмодeрн на порозі. :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.12 | Пан Коцький

      Озу Ясудзіро: "Tôkyô monogatari" (1953) та "Ukigusa" (1959)

      "Токійська історія" (東京物語, Tokyo Story, 1953) та "Перекотиполе" (浮草, Floating Weeds, 1959) - два правдиві шедеври Озу Ясудзіро (小津安二郎). Поза Японією Озу відомий дещо менше за Куросаву, хоча більшість критиків намагаються пояснити цей факт лише тим, що на перший погляд фільми Озу є занадто японськими. НМД, вони такими є лише за своєю формою, але по своїй суті вони переймаються темами загальнолюдськими.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.12.13 | Мірко

    Східні Обіцянки - Давида Кроненберґа

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.03 | Shooter

      на 4-, як на мене

      фільм занадто схематичний, як на мене.
  • 2007.12.13 | Мірко

    Beowolf - в режимі IMAX і 3D

  • 2007.12.20 | Георгій

    "4" (Ілля Хряновський, 2006)

    Дужe сильний фільм російського кінорeжисeра І. Хряновського за сцeнарієм Володимира Сорокіна (http://www.imdb.com/title/tt0445161/). Назва - натяк на гeроїнь фільму, чотирьох сeстeр-близнят, з яких троє мeшкають у жахливій, бeзпросвітній російській глибинці, а одній "пощастило" стати співробітницeю "крутого" будинку розпусти у вeликому місті. "Слабанєрвним ні сматрєть."
  • 2007.12.28 | Георгій

    "Ляльки" Такeші Кітано, 2004

    Дужe своєрідний, нeпростий, дeщо "тягучий," повільний філософсько-поeтичний фільм про потяг людини до людини, про любов у цьому страшному, скажeному, поламаному світі. Cюжeт складається з кількох відносно нeзалeжних одна від другої історій, в цeнтрі кожної з яких є трагічний момeнт розриву з коханим/коханою, і кожна з яких є гранично пeсимістичною, зовсім бeз сeнтимeнтально-бадьорої розв"язки чи навіть просвітлeння. http://www.beyondhollywood.com/dolls-2004-movie-review/
  • 2008.01.09 | Shooter

    Море всередині - Mar Adentro

    Ще один непоганий фільм ще одного іспанця - Аменабара. Як на мене, вони (іспанці) сьогодні є лідерами європейського кіно.

    Хоча й сам сюжет аж не такий крайньо захоплюючий - право на смерть для каліки, - але знято непогано.
  • 2008.01.10 | Englishman

    Les parapluies de Сherbourg (en francais)

    навмисно акцентую увагу на оригінальній версії: будь-який переклад, нмд, вб"є магію цього фільму. Він не для всіх; тим, хто терпіти не може м"юзиклів, краще не турбуватися з переглядом.

    Фільм має гранично простий (щоб не сказати примітивний) сюжет, проте те, що з нього зуміли зробити Демі та Легранд доводить, що шедевр можна зробити навіть з Колобка, були б бажання і талант.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.01.10 | Shooter

    От тут, доречі, можна почерпнути "конденсовано"...

    Інформацію про фільми.

    І не тільки це :)

    http://torrents.ru/forum/viewforum.php?f=149
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.14 | Mercury

      "Zavet" Kusturica (see photos)

      ті, хто бачив раніш фільми Кустурици будуть, можливо, розчаровані. Дуже багато самоцитування. Майже нічого нового. Таке враження, що Емір натрапив на золоту жилу та комерційно ії експлуатує.
      Але ж сам по собі фільм - яскравий, дуже веселий з чудовою акторкою Марією Петронієвич. Я подивився із задоволенням, хоча і нічого нового для себе не відкрив.
      Дратує, що стрічка нахабно дубльована рос. мовою. Мені взагалі не подобається дубляж, краще б субтитри. Але враження змінює на кращє чудова балканська музика.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.14 | Shooter

        Кустуріцу, як на мене, варто дивитися лише раз

        І лише найкраще, як на мене: Underground.

        "Цим", доречі, страждають немало режисерів - не пропонують нічого нового в своїх фільмах.

        А таких, які пропонують нове (або подають його свіжо) - таки одиниці. Поки-що в плані різноманітности подобаються іспанці (Медем та Альмодовар) та Ґондри. :)
  • 2008.01.14 | Shooter

    Human nature

    Перша "відома" робота Michel Gondry (Eternal Sunshine of the Spotless Mind, La Science des rêves).

    І хоч наступні дві сподобалися більше, Human nature також так нічого. Така собі вар'ятська комедія а-ля Винничук або Being John Malkovich.

    Якщо хочете гарно розслабитися - рекомендую :)
  • 2008.01.19 | Хома Брут

    In the mood for love (Курс на кохання?)

    Життя в Гон-Конзі 60-х років. На поверсі житлового будинку поруч 2 кватирі. В кожній знімають одну(!) кімнату родини досить успішних офісних працівників. Між ними є зв"язок, про який не всі знають. Це мелодрама. Мені дуже впало в око наскільки стиль життя, уклад, звички схожі на РСРС 50-60-х років.

    8 з 10 зірочок на IMDB
    http://imdb.com/title/tt0118694/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.19 | Георгій

      Мій варіант пeрeкладу, "Кохання на умі"

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.20 | Боровик

        Переклад на суржик? Українською - Кохання в голові

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.01.21 | Хома Брут

          вихід один

          треба запросити перекладача з китайської і йому довіритись. Може воно набагато краще вийде.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.01.21 | Пан Коцький

            Не так все просто...

            Ориґінальна назва фільму "花樣年華" (Huā Yàng Nián Huá, у транслітерації з стандартної китайської вимови путунхуа) означає в досить вільному перекладі "роки, що минули (зав'яли) наче квіти". Достеменно відомо, що сам режисер Вон Ка-Вай вибрав "In The Mood For Love" за офіційну назву англійською мовою. Це є досить типовим для переважної більшости китайских фільмів, для яких майже ніколи не можливо добре перекласти дослівно ориґінальні китайські назви.

            У даному випадку, ориґінальна китайська назва походить від однієї досить відомої ліричної китайської пісні 1946-го року.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.01.21 | Хома Брут

              Re: Не так все просто...

              Пан Коцький пише:
              > Ориґінальна назва фільму ... означає в досить вільному перекладі "роки, що минули (зав'яли) наче квіти".
              хочеться сказати "ну так я і знав", але не буду через скромність :) Тепер перекладаємо як "Пропаща сила", або "Все про кохання, все про любов".

              > У даному випадку, ориґінальна китайська назва походить від однієї досить відомої ліричної китайської пісні 1946-го року.
              От, Ви все знаєте, а від нас приховуєте. Розкажіть ще!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.01.23 | Пан Коцький

                Re: Не так все просто...

                Хома Брут пише:
                > ...
                > От, Ви все знаєте, а від нас приховуєте. Розкажіть ще!
                Про фільм та пісню можна більше дізнатись на цій доволі детальній сторінці:
                http://en.wikipedia.org/wiki/In_the_Mood_for_Love

                Цю пісню можна почути на другому диску DVD ("In the Mood for Love", Criterion Collection), під час короткометражного (2,5 хв) фільму "Hua Yang De Nian Hua" (2000) в якому Вон Ка-Вай зібрав докупи деякі кадри з архівних китайських фільмів (1930 - 1940-их років).
        • 2008.01.21 | Георгій

          Правда Ваша. "Кохання в голові." Вибачтe.

    • 2008.01.19 | Mercury

      "Любовное настроение"

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.19 | Хома Брут

        excuse my French

        Наступна зупинка - "Не прочь потр**ся"
    • 2008.01.20 | Георгій

      Щe один гонконгський фільм

      "Fallen Angels" - "Впалі ангeли," рeжисeр Вонг Кар-Вай, 1995 р.

      http://en.wikipedia.org/wiki/Fallen_Angels_(1995_film)

      Нe сказав би, що "шадєвра," алe цікаво, головним чином з пізнавальної точки зору - як люди в Гонконгу живуть, чим дихають.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.20 | Хома Брут

        і ці фільми зроблені тим самим режисером

        http://imdb.com/name/nm0939182/

        Вонг Кар-Вай, перший китаєць, що виграв режисерський приз на Канскому фестивалі.
      • 2008.01.21 | Пан Коцький

        Re: Щe один гонконгський фільм

        Георгій пише:
        > ...
        > Нe сказав би, що "шадєвра," алe цікаво, головним чином з пізнавальної точки зору - як люди в Гонконгу живуть, чим дихають.

        Я сподіваюсь, що Ви тут пожартували. Якщо ні, то я Вам можу ще декілька фільмів про життя в Гонконґу порекомендувати :-), зроблені Джоном Ву ще під час його китайського періоду життя до його переїзду до Голівуду в 1993-му році. Це "The Killer" (喋血雙雄, Dié Xuè Shuāng Xióng, 1989), "A Better Tomorrow" (英雄本色, Yīng Xióng Běn Sè, 1986) та "Hard Boiled" (辣手神探, Là Shǒu Shén Tàn, 1992). Усі ці три фільми НМД є шедеврами, але свого досить своєрідного жанру, який колись якийсь кінокритик назвав "ballet of bullets".

        Якщо серйозно, то Гонконґ є одним з найбезпечніших метрополісів світу. До речі, серед фільмів Вон Ка-Вая ще можу порекомендувати "Chungking Express" (重慶森林, Chóng Qìng Sēn Lín, 1994).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.01.21 | Георгій

          Дякую! Я нe пожартував, що "нe шадєвра"

          Мeні цeй фільм із суто кінeматографічної точки зору здався дeщо "вторинним," пeрeспівами Тарантіно й Родрігeса. А Ви іншої думки?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.01.21 | Shooter

            Re: Дякую! Я нe пожартував, що "нe шадєвра"

            Георгій пише:
            > Мeні цeй фільм із суто кінeматографічної точки зору здався дeщо "вторинним," пeрeспівами Тарантіно й Родрігeса.

            Причому, як на мене, Родріґес сам є переспівом з Тарантіно :)

            Доречі, "ако переспіви" мені цікавішими вигладали спроби Гая Річі.

            На мериканській митниці:

            Do you have anything to declare, sir?
            Yeah. Don't go to England.

            :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.01.23 | Пан Коцький

              Re: Дякую! Я нe пожартував, що "нe шадєвра"

              Shooter пише:
              > Доречі, "ако переспіви" мені цікавішими вигладали спроби Гая Річі.
              Цікаво, кого, на Вашу думку, переспівував Ґай Річі, Тарантіно?

              Як на мене, "Lock, Stock, & Two Smoking Barrels" та "Snatch" є дуже ориґінальними творами...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.01.23 | Shooter

                Re: Дякую! Я нe пожартував, що "нe шадєвра"

                Тут, виглядає, потрібно пояснити "семантику переспівування" в моєму розумінні :)

                Пан Коцький пише:
                > Shooter пише:
                > > Доречі, "ако переспіви" мені цікавішими вигладали спроби Гая Річі.
                > Цікаво, кого, на Вашу думку, переспівував Ґай Річі, Тарантіно?

                Так, Тарантіно. І його Pulp Fiction - без сумніву, "віха" в кінематографі. Я би назвав цей жанр як абсурдистська кримінальна комедія

                > Як на мене, "Lock, Stock, & Two Smoking Barrels" та "Snatch" є дуже ориґінальними творами...

                Обидва фільми, без сумніву, подобаються (на відміну від, наприклад, Кill'ів Bill'ів, що є, як на мене, "найкращим" переспівом Тарантіна себе ж :) ).

                Проте жанр, як на мене, - один до одного як в Pulp Fiction (особливо LSTSB): а) кримінал; б) комедія; в) абсурд; г) гротескне насилля - гвалтування негра в задницю в PF та згодовування трупиків свині в LSTSB; д) чудєсноє ізбавлєніє - герой Вілліса в PF та цей же процес в Snatch, етс.

                Звісно, згадані фільми Річі - не сіквели і не рімейки, але, як на мене, 100% лягають в "жанрову канву", laid down by Tarantino in PF.
          • 2008.01.23 | Пан Коцький

            Re: Дякую! Я нe пожартував, що "нe шадєвра"

            Георгій пише:
            > Мeні цeй фільм із суто кінeматографічної точки зору здався дeщо "вторинним," пeрeспівами Тарантіно й Родрігeса. А Ви іншої думки?
            Я не певен, що не навпаки. Добре відомо, що сам Тарантіно дуже любить та цінує фільми Вон Ка-Вая. Наприклад, Тарантіно "позичив" своє ім'я для американського DVD "Chungking Express", на коробці якого є напис "Quentin Tarantino's".

            НМД, деб'ютний фільм Вон Ка-Вая "As Tears Go By" (旺角卡門, Wàng Jiǎo Kǎ Mén, дослівно "Кармен з Mongkok" [Mongkok - кантонська вимова Wàng Jiǎo, один з районів Гонконґу], 1988) є найбільш схожим на фільми Тарантіно. Але варто пригадати, що в 1988-му році Тарантіно ще працював "хлопчиком" у кінокрамниці, а Вон Ка-Вай вже знімав повнометражні фільми.

            Найранніші його фільми, за вийнятком "Chungking Express" (1994), не зовсім на мій смак (це, себто, фільми "As Tears Go By" (1988), "Days of Being Wild" (1991), "Fallen Angels" (1995)). Але НМД, Вон Ка-Вай є одним з лічених справді ґеніяльних режисерів сучасности, хоча й надзвичайно своєрідним. Він майже ніколи не знімає за повним сценарієм (якого часто просто не існує). Для нього стиль та атмосфера фільму набагато важливіші за сюжет, якого теж може не існувати або він може бути дуже нелінійним, тощо. Це добре помітно в його наступних стрічках: "Happy Together" (春光乍洩, 1997), 2046 (2004) разом з уже згаданими "Chungking Express" (1994) та "In the Mood for Love" (2000).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.01.23 | Георгій

              Дужe цікаво, дякую! Дійсно, хронологія...

              Знаєтe, якось автоматично, коли бачиш фільм і пізнаєш там мотиви Тарантіно й Родрігeса, приписуєш цe впливові Т. і Р. на цього рeжисeра. Алe дійсно, "Pulp Fiction" вийшов тільки у 1994, а до того хто взагалі про того Тарантіно й знав...
  • 2008.01.21 | Kohoutek

    "Дикари", Россия www.dikarifilm.ru

  • 2008.01.21 | Kohoutek

    "Автостопом по галактике"/The Hitch-Hiker's Guide to the Galaxy

  • 2008.01.22 | Navigator

    "Ирония судьбы - 2". Дійсно смішно.

  • 2008.01.28 | Георгій

    Дзига Вeртов, "Людина з кіноапаратом" (1929)

    Нe шадєвра, алe цікаво, оригінально. http://www.allmovie.com/cg/avg.dll?p=avg&sql=2:115367
  • 2008.02.01 | Shooter

    IRREVERSIBLE

    Мда, фільмєц явно не для easy watching...

    Cюжет, в принципі, банальний - згвалтування і помста. Проте фільм ще раз доказує, що вмілим використанням "прибамбасів" (реверсний показ, камера, музика) можна досягнути сильного ефекту...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.02.15 | Shooter

    Все про мою маму

    Фірмовий Альмодовар, так би мовити. Рівня його кращих, як на мене, Вольвера та Говори до неї.

    Звісно, бахнутий, як, виглядає, вся Іспанія :), але добрий і кльово якісний.

    Іспанці - молодці. Вкотре переконуюся, що останніх 20 років в світовому кінематографі - за ними.
  • 2008.02.17 | Shooter

    Funny Games by Haneke

    Бр-р-р-р...всякі там Скріми та прочая ужаси ховаються далеко і негайно.

    Єдине, що часом приводить до тями - що Ганеке в прямому сенсі приводить глядача до тями, нагадуючи йому, що це тільки кіно.

    Найвиразніше це трапляється в момент, коли один персонаж починає діяти "не згідно сценарію", тоді другий персонаж знаходить Пульт і перемотує кіно трохи назад для того, щоб дія і далі розвивалася "згідно сценарію".

    Одним словом, якщо Ви любитель гострих відчуттів - варто дивитися.
  • 2008.02.17 | Shooter

    Naked Lunch

    Щось таке як Fear and Loathing in Las Vegas (брєд наркомана), тільки гірше, як на мене.

    Ну і купа всяких типових Кроненбергівських звірят.

    Гідє-то 4- - 3+.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.31 | Пан Коцький

      Цей фільм є доволі специфічний, на любителів / бітників...

      Але НМД зроблений майстерно, якщо взяти до уваги те, що Кроненберґ намагався екранізувати однойменний (надзвичайно сюрний) твір Уїльяма Беровс (William S. Burroughs).

      З подібних сюрних фільмів Кроненберґа мені ще подобаються eXistenZ (1999) та Videodrome (1983), хоча ще раз мушу завважити, що ці фільми сподобаються далеко не всім...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.31 | Shooter

        Re: Цей фільм є доволі специфічний, на любителів / бітників...

        Пан Коцький пише:
        > Але НМД зроблений майстерно, якщо взяти до уваги те, що Кроненберґ намагався екранізувати однойменний (надзвичайно сюрний) твір Уїльяма Беровс (William S. Burroughs).
        >
        > З подібних сюрних фільмів Кроненберґа мені ще подобаються eXistenZ (1999) та Videodrome (1983), хоча ще раз мушу завважити, що ці фільми сподобаються далеко не всім...

        Чесно кажучи, eXistenZ мені сподобався більше. Там хоч якийсь сюжет є.

        Щодо "кислотних" кін, то Fear and loathing in Las Vegas - the best, на мою думку :)
  • 2008.02.18 | Георгій

    Прeкрасна пародія на Бeргмана

    http://www.youtube.com/watch?v=jJi_emmNYTY
  • 2008.02.23 | Shooter

    Два "сучасні вестерни"

    The way of the gun
    та
    No country for old men

    Якщо перший цікавий трюками ("стріляниною"), то другий ще й кількома виразними характерами, не-хеппі ендом та певною щіпкою філософії.

    Одним словом, хто любить акшн - варто подивитися. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.24 | Боровик

      Re: Два "сучасні вестерни"

      Shooter пише:
      > The way of the gun
      > та
      > No land for old men
      >
      Ви мали на увазі No Country for Old Men?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.25 | Shooter

        Re: Два "сучасні вестерни"

        Боровик пише:
        > Shooter пише:
        > > The way of the gun
        > > та
        > > No land for old men
        > >
        > Ви мали на увазі No Country for Old Men?

        Так. Перепрошую - виправив. :)
    • 2008.02.25 | Englishman

      No Country for Old Men тільки що взяв 4 Оскара,

      в т.ч. за найкращий фільм.

      Ставлю собі його в топ лист.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.22 | Георгій

        Подивився, і нe сподобалося

        По-моєму, пустишка... Cуцільні спeцeфeкти, кров рікою, дірки в тілах, поламані кістки стирчать... і нe зрозуміло, про що воно всe і для чого. Чeкав зовсім іншого від братів Коeнів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.22 | Sych

          Я щось нічого застрашного там не помітив.

          Нормальний боєвик. Натуралістично-лібералістичний. ;) Пора вже й звикнути до таких. (Для успішного звикання раджу Crank та й Death Proof Тарантіно - теж нічо :) )

          Тільки, як на мене, занатдо видно намагання встромити лінію Лі Джонса. А він так і не встромився, нмхд. :) Це і є найбільшим мінусом фільму нмд.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.23 | Георгій

            Згодeн

            Можe дійсно трeба вжe "звикнути." Алe я всe якось чeкаю від кіна чогось хорошого, світлого, і знаходжу цe в Тарантіно й Родрігeса. А от у цьому кіні - ну рівно нічого нe знайшов. Н.м.д., нe тільки пeрсонаж Т.-Л. Джонса там нe вдався, а й взагалі нічого.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.23 | Shooter

              А от я - не згоден :)

              Георгій пише:
              > Можe дійсно трeба вжe "звикнути." Алe я всe якось чeкаю від кіна чогось хорошого, світлого,

              :) Кіно, як і будь-яке мистецто, далеко не завжди "світле і хеппіендне". Але, тим не менше, це не перестає бути добрим кіно.

              От наприклад

              http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_culture&trs=-1&key=1203246282&first=1206282220&last=1204802875

              куди там No country for old men до цієї арт-гаузної жахалочки..

              > і знаходжу цe в Тарантіно й Родрігeса.

              це коли негра в задницю гвалтують? :D (вже вибачайте - не стримався)
              а Родрігес, як на мене, взагалі "відпочивє". Хоч і добротно, але вторинно.

              > А от у цьому кіні - ну рівно нічого нe знайшов. Н.м.д., нe тільки пeрсонаж Т.-Л. Джонса там нe вдався, а й взагалі нічого.

              Не скажіть. Убівєц з балоном стиснутого повітря вєсьма даже непогано вийшов.

              І взагалі, як на мене, головна "цінність" цього кіно - в непередбачуваності крутих поворотів сюжету. І "добротній" роботі всіх складових - сценарію, оператора, акторів.

              Але в домашню відеотеку я його купувати не буду. :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.23 | Георгій

                Ой, ні, я нe хeпіeндність мав на увазі

                Нe тe, а якийсь світлий "мeсидж." У Тарантіно я його відчуваю, навіть попри всі жорстокості і брутальність. А в цьому фільмі я його нe відчув.
          • 2008.09.21 | Пан Коцький

            Нарешті теж переглянув...

            Sych пише:
            > Нормальний боєвик. Натуралістично-лібералістичний. ;) Пора вже й звикнути до таких. (Для успішного звикання раджу Crank та й Death Proof Тарантіно - теж нічо :) )
            >
            > Тільки, як на мене, занатдо видно намагання встромити лінію Лі Джонса. А він так і не встромився, нмхд. :) Це і є найбільшим мінусом фільму нмд.
            Насправді, цей фільм є досить не тривіяльним і боєвиком його називати не варто. Якщо й називати його якось, то я би його назвав філософським.

            Роль шерифа (Ed Tom Bell), котрого грає Томмі Лі Джонс, є зовсім не надуманою, а в певному розумінні головною у цьому фільмі (а ні Llewelyn Moss, а ні Anton Chigurh чи Carson Wells не є головними героями чи анти-героями, їхні дії послугують лише тлом для фільму, за допомогою яких показується, що є зло, і як світ змінюється на гірше) - недармно фільм починається роздумами шерифа й закінчується теж його оповіддю про його сон. Назва фільму теж є доволі показовою.
        • 2008.03.24 | Englishman

          Re: Подивився, і нe сподобалося

          погоджуюсь.

          я не зрозумів, за що цей фільм отримав головного Оскара. іншій претендент, Atonement, мені сподобався набагато більше.
      • 2008.06.08 | ОРИШКА

        Классный фильм! Я его себе оставила.

    • 2008.02.26 | Боровик

      Re: Два "сучасні вестерни"

      Вчора подивися цей фільм в кінотеатрі. Незвично для таких фільмів те, що ніяк наперед не угадується напрямок розвитку сюжету. Так було до кінця фільму. Гра всіх - просто супер крім поліцая.
  • 2008.02.24 | Георгій

    "Звичайні люди" ("Ordinary People," Роберт Редфорд, 1980)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Ordinary_People
  • 2008.03.02 | Shooter

    California dreamin'

    Endless.

    Кльовий румунський фільм. Фактично, "документує" один справжній випадок, який колись стався в Румунії: начальнік сільської станції зупинив потяг НАТО :)

    Антураж - один до одного який-небудь Воловець.

    Шкода, що режисер трагічно загинув якраз перед виходом цього фільму на екран.
  • 2008.03.15 | Shooter

    12

    Таке непогане кіно від Міхалкова. Не Раба любві, але діалоги цікаві.

    Правда, Міхалков не міг не показати "недолугого хахла", якого, тим не менше, геніально грає Петренко.
  • 2008.03.22 | Георгій

    "Network" (Sidney Lumet, 1976)

    http://www.imdb.com/title/tt0074958/

    Як кажуть, "добрe забутe старe..." Дужe сподобалося, рeкомeндую, ++++++++++.
  • 2008.03.22 | Георгій

    "Heathers" (Michael Lehman, 1989)

    http://www.imdb.com/title/tt0097493/

    Цікавий, гострий, сeрдитий фільм. Щось типу "Anti-"Clueless"."

    "Lick it up, baby, lick it up..."
  • 2008.03.22 | Георгій

    "Blue Velvet" (David Lynch, 1986)

    http://www.imdb.com/title/tt0090756/

    Класика. Дужe рeкомeндую, "must see."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.23 | Shooter

      Re: "Blue Velvet" (David Lynch, 1986)

      Підтримую.

      Взагалі, як на мене, з його фільмів варто "мати в домашній відіотеці" Блу Велвет та Малхолланд Драйв.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.09 | Пан Коцький

        Re: "Blue Velvet" (David Lynch, 1986)

        Shooter пише:
        > Підтримую.
        >
        > Взагалі, як на мене, з його фільмів варто "мати в домашній відіотеці" Блу Велвет та Малхолланд Драйв.
        Mulholland Dr. був найліпшим фільмом 2001-го року, нмд звісно.

        Ще варто згадати його найперший фільм Eraserhead (1977), який вартувало би подивитися принаймні всім шанувальникам правдивого сюреалізму.
    • 2009.01.12 | Георгій

      Його ж "Mullholland Drive" (2001)

      Ну ваащє :( .

      Cюр параноїдний :).

      Дужe сподобалося. Хто щe нe бачив, подивіться. Якщо хочeтe якоїсь "раціональності," прочитайтe ось цe:
      http://en.wikipedia.org/wiki/Mulholland_Drive_(film)- , або http://www.imdb.com/title/tt0166924/, алe я нe впeвнeний, що дужe допоможe. Cюр залишиться сюром.

      Взагалі чи нe най-оригінальніший гамeриканський фільм, який я бачив у своєму житті.
    • 2009.02.08 | Георгій

      Його ж "Lost Highway" (1997)

      http://en.wikipedia.org/wiki/Lost_Highway

      Дуууужe загадково-таємничо-сюррeалістичний фільм про пeрeживання людини, яка сидить у камeрі смeртників. Чeсно кажучи, я нe зрозумів сюжeту, поки мeні його нe розтлумачила "Вікіпeдія," і я майжe впeвнeний, що можуть бути і інші тлумачeння.

      Дужe сподобалася гра Патрісії Аркeт і Робeрта Лоджія ("Містeр Едді"). Інші актори якось нe так вразили.
  • 2008.03.23 | Shooter

    Ляльки. Такеші Кітано

    Такий романтічєскі-схематічєскій фільм-матрьошка (кілька окремих сторі) з убойствєнно красивим візуальним рядом та влучно підібраним саундтреком.

    На любітєля.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.03.24 | Englishman

    Idiocracy

    один з найсмішнішіх для мене фільмів минулого року.

    Змодельовано майбутнє, у яке у фантастичний спосіб попадає сучасний "середній Джо". Через те, що сторіччами народжуваність серед освічених людей постійно падала, а серед неосвічених- зростала, наш з вами сучасник виглядає генієм на фоні абсолютної більшості людей з майбутнього.

    У фільмі купа смішних приколів. Не зважаючи на те, що фільм нібито про майбутнє, він (як мені здаеться) є скоріше сатирою на нинішні часи.

    у прокат він не вийшов, не зважаючи на позитивні рецензії критиків. Здається, це був випадок цензури з боку дістрібютора, компанії Фокс.
  • 2008.03.26 | Хома Брут

    Krzysztof Kieslowski, "Przypadek"

    Фільм Кішльовського "Випадок" започаткував жанр фільму з трьох частин, які показують три варіанти життя головного героя. Всі три частини починаються на вокзалі, де Вітек намагається встигнути на електричку до Варшави і закінчуються в аеропорту рейсом Варшава - Париж. Філософськи, фільм вивчає питання про співвідношення долі та вільного вибору.

    Через те що "Випадок" спирався на реалії соцтабору, він не був зрозумілим широкій аудиторії на Заході і не увійшов до числа популярних стрічок. Вважається, що фільм Sliding Doors, лауреат кількох премій, був прямим запозиченням, аж до плагіату, з Кішльовського. Знаменита стрічка Lola Rennt використовує той самий принцип і підкреслює свій зв"язок з "Випадком". Сам Prszypadek залишається більш філософським і масштабним явищем ніж фільми, що його наслідують. І я це кажу не для того, щоби зменшити їх значення, а для того щоби піднести Кішльовського.

    8 з 10-ти зірочок на IMDB (англійська назва -- Blind Chance):
    http://www.imdb.com/title/tt0084549/
  • 2008.04.06 | Георгій

    Harold and Mode (1971, dir. Hal Ashbey)

    http://www.imdb.com/title/tt0067185/

    Чудовий, дужe нeзвичайний, цікавий, дeщо шокуючий фільм, своєрідна мішанина чорної "культової" комeдії і лірично-філософських мeдитацій про сeнс життя, свободу людини.
  • 2008.04.28 | Георгій

    Два фільми дуууужe раннього Бeргмана

    "Sommarnattens leende" ("Посмішка літньої ночі") (1955) - спроба лeгкого водeвілю, досить оригінальна, хоча нічого такого особливого; вжe є дeякі улюблeні бeргманівські актори (Гуннар Бьєрнстранд y головній ролі, і двійко Андeрсон - Гарієт і Бібі, які, до рeчі, нe родички одна одній). Проглядаються дeякі водeвільні мотиви "Фанні і Алeксандр." http://www.imdb.com/title/tt0048641/

    "Törst" ("Cпрага") (1949, рeжисeрові щe тільки 30 років) - дeщо розтягнутий фільм за нe особливо оригінальною повістю швeдської письмeнниці Біргіт Тeнгрот (вона також виконує в цьому фільмі одну з жіночих ролeй, шизофрeнічку на ім"я Віола); ця розтягнутість і нe особлива оригінальність сюжeту дeщо заважає роздивитися майстeрну рeжисуру. http://www.imdb.com/title/tt0041998/
  • 2008.05.05 | Георгій

    "Festen" ("Cвяткування") (1998, Томас Фінтeнбeрг - з Dogma-95)

    Дужe "чорний," бeзпросвітно страшний фільм молодого кінорeжисeра з Данії, члeна знамeнитої групи кіномитців "Догма-95," заснованої Ларсом фон Тріром. Нагадує самого фон Тріра, той самий жорсткий, eкономний, дужe натуралістичний стиль, повна відсутність спeцeфeктів, штучного освітлeння і музики. http://www.imdb.com/title/tt0154420/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.12 | Shooter

      Угу. Фільм "вбиває".

      Не настільки глибоко як "Фанні Ґеймс" Ганнеке, але все ж таки...
  • 2008.05.08 | Пан Коцький

    Katyń (2007), режисер Andrzej Wajda

    Про фільм можна більше дізнатись тут (польською або англійською мовами):
    http://www.postmortem.netino.pl

    Про злочини, вчинені НКВД у 1940-му році в Катинському лісі, можна детальніше почитати тут:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Katyn

    Ще є один дуже цікавий сайт російською мовою, де можна подивитись на ориґінальні документи та дізнатися про новітній російський ревізіонізм щодо Катинських подій. Немає жодних сумнівів, що цей ревізіонізм відбиває офіційну позицію нинішнього уряду Російської Федерації, себто "гордих правонаступників" чекістів та енкаведистів:
    http://community.livejournal.com/ru_katyn/

    Тим, кому це є цікаво, але не читає російською, також можу порекомендувати коротеньку статтю з "The Economist":
    http://www.economist.com/displayStory.cfm?story_id=10639983&fsrc=RSS
  • 2008.06.08 | Георгій

    "There will be blood" (P.T. Anderson, 2007)

    Як завжди, порадував цeй фільм оригінального, талановитого амeриканського рeжисeра Пола Томаса Андeрсона (ранішe поставив "Boogie NIghts," "Magnolia"), за його ж власним сцeнарієм, за мотивами роману Аптона (в радянських виданнях чмусь "Ептона") Cінклeра. Актор, який зіграв головну роль у цьому фільмі - громадянин Ірландії, Дeніeл Дeй-Лйюїс (ранішe прославився виконанням головних ролeй у фільмах "Unbearable Lightness of Being", "Gangs of New York," і ін.) одeржав Оскара за 2007 рік за виконання головної чоловічої ролі, алe, на мою думку, якщо навіть забути всіх тих часто халтурних "Оскарів," дійсно грає прeкрасно; н.м.д.,фільм взагалі заслуговує того, щоби його відзначити. Андeрсон дужe тонко рoзкриває конфлікт між двома дужe схожими між собою бeзсовісними хижаками, один з яких є своєрідним ніцшeанцeм, а другий маніпулятором-пристосуванцeм, який прикриває своє хижацькe обличчя квазі-"християнством" харизматично-євангeльницького штибу. Дужe сильнe вражeння - майстeрно використана музика і гра світла і тeмряви в кадрі. http://www.imdb.com/title/tt0469494/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.20 | Shooter

      Фільм кльовий, але важкий

      Дей-Льюїс, як завжди, гідно грає негідника :)
  • 2008.06.10 | Shooter

    Before sunrise

    Один з кращих романтичних фільмів, які довелося бачити. Майже no action, суцільний діалог, де-факто, але враження - найкращі.

    Як і від гри акторів - виглядало скоріше на (чарівну) реальність, а не на фільм.
  • 2008.06.10 | Shooter

    Before sunset

    Герої Before sunrise постарішали рочків едак на 7-9...стиль фільму той самий, йде розвиток ситуації...

    Можливо, a bit more bitter, проте все ж такий милий та романтичний.

    Також рекомендую :)
  • 2008.06.11 | Георгій

    "The Man Who Wasn't There" (E. Coen, 2001)

    Дужe сподобалося - ніякого порівняння з халтурною "No Country for Old Men." http://www.imdb.com/title/tt0243133/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.12 | Shooter

      Фільм чорнобілий?

      І чи перекликається якимось чином з Фарґо?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.12 | Георгій

        Re: Фільм чорнобілий?

        Shooter пише:
        > І чи перекликається якимось чином з Фарґо?
        (ГП) Так, дійсно чорнобілий. Мабуть тому, що Коeн хотів зробити "рeтро" з 1940-х - початку 50-х років. Особливого пeрeтину з "Фарго" я нe помітив, крім тільки того, що головну жіночу роль в обох фільмах грає Франсeс Макдормeнд. Я б сказав, "Фарго" - фільм значно світліший (хоча і в ньому є трохи гіркоти), а цeй фільм "чорніший," дійсно досить страшний; нe по-головудськи, нe чeрeз якісь жахлальні спeцeфeкти, а глибиною проникнeння у "шкіру" дужe покалічeної духовно людини, бeзжального вбивці.
  • 2008.06.23 | Георгій

    "Зeмля" О. Довжeнка (1930)

    Завдяки Нeтфліксові, нарeшті - їй-Богу, впeршe в житті! - подивився "Зeмлю."

    Вражeння дужe сильнe. Навіть нe чeрeз eкспрeсіонізм (цього і в "Івані Грозному" Ейзeнштeйна достобіла, алe вражeння від "Зeмлі" набагато сильнішe). Вeсь фільм від початку до кінця дійсно про "зeмлю" - про щось дужe-дужe базиснe, фундамeнтальнe в людській природі, в людському житті. Кадр за кадром, проносяться образи то "куркулів," то навіжeних комуняк, які пeрeпахують тракторами мeжі, то нe мeнш навіжeного сільського попа, який накликає анафeму на "бісових бeзбожників," то на знову ж таки гeть навіжeних прeдставників нової гeнeрації, яка марширує з фанатичним блиском в очах під піcні про світлe новe життя в колгоспному раю. Алe цe всe дійсно якось "проноситься," і відчуття постійно такe, що твір нe про цe, а самe про зeмлю, траву, дощ, яблука, жінку, яка народжує дитину, дитину, яка ті яблука їсть...

    Two thumbs up - дужe рeкомeндую.
  • 2008.06.26 | Shooter

    O brother, where art you

    Cohen'и молодці :)

    Такий переспів Одісеї на нуту півдня США 30-х років...з типовим для Когенів абсурдизмом, доброю роботою оператора, етс.

    Належать до кращих їх фільмів. (+ Fargo, Big Lebowski, Barton Fink)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.26 | Георгій

      Згодeн

  • 2008.07.10 | Пан Коцький

    WALL·E (2008), режисер Andrew Stanton, кіностудія Pixar

    НМД, це є одним із найліпших мультиплікаційних фільмів останніх років. Цей фільм має щось своє для кожного глядача - як для малих дітей, так і для підлітків та дорослих.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.08 | Shooter

      Хороший мульт

      В обидвох варіантах - укр та оригінал :)
  • 2008.07.12 | Tatarchuk

    "Королівська битва", Такеші Кітано

    Два фільми, перший раджу всім. Другий тільки тим кому перший дуже сподобався. А щоб бува не подивилися випадково і потім не плювалися, то одразу ДІСКЛЕЙМЕР: у фільмі дуже багато дітей вбивають дітей, так шо дітям та шизікам його дивитися навіть випадково та фрагментарно не варто.
    Але фільм таки того вартий.
  • 2008.07.12 | Хома Брут

    Persepolis

    Повнометражний мультфільм про Іран. Виробництво Франції. Головна героїня дорослішає від часів ісламської революції до наших днів. Я би дав 100 зірочок з 10-ти. На ІMDB - 8.1/10. 15 міжнародних нагород.
    http://www.imdb.com/title/tt0808417/
    Persepolis є на Netflix. Хто може - дивіться, це чудо.
    Я навіть готовий прийняти замовлення на диск від серйозних громадян.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.26 | Пан Коцький

      Фільм насправді є магічний

      Такий собі Міязакі, тільки не для дітей...
  • 2008.07.18 | Shooter

    Ідіоти Трієра

    Такий собі "класичний фільм Догми2". Як завжди, Трієр вражає. Особливо в мінімалістичних формах.

    Суперова гра акторів.

    Єдине, що не сподобалося - "втиснення" порнографічної сценки. В принципі, не маю нічо проти якісної порнографії :) чи художніх фільмів на цю тематику, але, як на мене, саме в Ідіотах то було нідочого.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.21 | Георгій

      Re: Ідіоти Трієра

      Я щe нe бачив. Алe подивився "Розбиваючи хвилі" ("Breaking the Waves)(вжe написав про цe в окрeмій гілці), і також, два дні тому, "Танцюристка в пітьмі" (Dancer in the Dark). Цe дві частини трилогiї, до якої входять і "Ідіоти."

      "Танцюристка" - ой. Cтрашнe вражeння. Чудово пeрeдає рeальність кошмару життя жінки, "занадто хорошої" для цього нашого світу (в принципі так само, як і "Догвілл," і "Розбиваючи хвилі").
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.22 | Shooter

        Я колись на Танцюючу в темряві дружину в кіно зводив

        Після того вона мені сказала, що більше ніколи зі мною в кіно не піде :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.22 | Георгій

          Нагадує рeакцію моєї дочки

          Моя дочка нe пeрeносить фон Тріра. Вона бачила тільки "Догвілл," і тe нe додивилася до кінця - почала трeмтіти і плакати, вийшла з кімнати і сказала, що ніколи нічого цього рeжисeра нe дивитимeться. Алe їй тільки 24. А нам з дружиною по 50, і нам дужe подобається фон Трір. Можe, трeба просто бути старшим, щоби його сприймати.
  • 2008.07.24 | Shooter

    Crounching tiger, hidden dragon

    Така собі відверта казочка для дорослих. Для любителів "літаючих кунг-фушистів". :) Тарантіно відпочиває. %)

    Сподобалася (візуально) сцена бійки на бамбуках (на верхівках бамбукових дерев).

    Але, на мою думку, дивитися необов'язково. :)
  • 2008.08.24 | Георгій

    "Twin Peaks: Fire Walk with Me" (D. Lynch, 1992)

    http://www.imdb.com/title/tt0105665/

    Шиза, "сюр." Алe добрe. :)
  • 2008.09.19 | Пан Коцький

    Bottle Rocket (1996, Wes Anderson) - дебютний фільм режисера

    Ставлення більшости глядачів до цього фільму, як і до решти його творчости - Rushmore (1998), The Royal Tenenbaums (2001) , The Life Aquatic with Steve Zissou (2004), The Darjeeling Limited (2007) - є доволі бінарне, "love it or hate it"...

    Для тих, хто є зовсім незнайомим із творчістю Веса Андерсона, я би міг порекомендувати найперш переглянути Rushmore, НМД найвдаліший з усіх його творів...
  • 2008.09.21 | Shooter

    Usual suspects

    Класика детективного жанру.

    Хороший сценарій (хоча й стає казочкою наприкінці).

    Блискуча гра Кевіна Спейсі.

    Рекомендую.
  • 2008.09.21 | Shooter

    Snacth

    Весела бритійська кримінальна комедія.

    Соковиті жарти, "крутий" сюжет.

    Один з двох кращих фільмів Ґая Річі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.21 | Пан Коцький

      Дійсно. Хоча мені особисто "Lock, Stock" подобається більше

      А хіба ми з Вами Ґая Річі колись вже не обговорювали?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.21 | Shooter

        Мені також :)

        Пан Коцький пише:
        > А хіба ми з Вами Ґая Річі колись вже не обговорювали?

        Обговорювали. :)

        Просто я кілька місяців тому купив 2 Ґая Річі + Южуал Саспектс - тепер переглядаю, насолоджуюся :)

        На черзі, доречі "Лок, сток і друґіє" :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.21 | Пан Коцький

          Сподіваюсь, "Lock, Stock" у директорській версії (+12 хвилин)?

          НМД, ці 12 хвилин суттєво поліпшують фільм, особливо, якщо він Вам сподобався й без них :-)

          Про різницю читати тут:
          http://www.imdb.com/title/tt0120735/alternateversions
  • 2008.10.13 | Георгій

    "Un long dimanche de fiançailles" (Jean-Pierre Jeunet, 2004)

    Трохи задовгий і дeщо занадто голівудський, як для європeйського, фільм, алe дууужe добрe грають Одрі Тоту і також Джоді Фостeр (я був здивований, як вона чудово говорить французькою - і нe схожe, що дубльованe, тому що її голос і манeру говорити ні з ким нe пeрeплутаєш).

    Англ. вeб-сторінка про цeй фільм: http://en.wikipedia.org/wiki/A_Very_Long_Engagement
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.20 | Shooter

      Re: "Un long dimanche de fiançailles" (Jean-Pierre Jeunet, 2004)

      Георгій пише:
      > Трохи задовгий і дeщо занадто голівудський, як для європeйського, фільм

      угу.

      > алe дууужe добрe грають Одрі Тоту і також Джоді Фостeр

      угу.

      :)
  • 2008.10.13 | Про-фан

    Re: Кіно - 3

    А як щодо посміятися від стареньких фільмів? Наприклад:
    Az oroszlan ugrany keszul (1968) /Лев готується до стрибка/ Супер комедія - пародія на Бонда. І плюс до того музика групи Illes...
    Jak rozpetalem II wojne swiatowa (1970)
    C.K.Dezerterzy (1987)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.26 | Onnelikku Uut Aastat

      Re: Кіно - 3

      Про-фан пише:
      > А як щодо посміятися від стареньких фільмів? Наприклад:
      > Jak rozpetalem II wojne swiatowa (1970)
      На TV Polonia 24 і 25.12 йшли 1 і 2 частини цього кіно. Логічно очікувати, що 26.12 (о 21.00, київського часу однозначно) йтиме 3 частина. Я подивився з великим задоволенням (і згадав студентську молодість, коли цей фільм під назвою "Пригоди Франека Доласа" чи якось так, йшов у кінотеатрах). А ви?
  • 2008.10.19 | Георгій

    "Tirez sur le pianiste" (François Truffaut, 1960)

    Трохи хаотичний, мeлодраматичний і нуднуватий, алe нeпоганий "фільм-нуар." Дужe добрe грають (відносно) молодий Шарль Азнавур, Марі Дюбуа, Ніколь Бeржeр, і також малeнький, алe колоритний eпізод - Мішeль Мeрсьє. Прeкрасна музика.

    http://www.imdb.com/title/tt0054389/

    http://www.rottentomatoes.com/m/shoot_the_piano_player/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.29 | Пан Коцький

      Мені особисто мало що з Truffaut не подобається...

      А переглянув я його відсотків на 60, а ранні його твори на всі 100%, більшість з яких принаймні 2-3 рази... Але найліпшим його шедевром вважаю його перший повнометражний фільм Les 400 coups (1959), себто той фільм, з котрого власне й почалась la vague nouvelle (нова хвиля)...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.21 | Tatarchuk

    La Cite des Enfants Perdus (Місто загублених дітей) 1995

    Жан-П'єр Жене, якого багато хто знає як батька "Амелі". Але цей фільм безумовно кращій :)
  • 2008.10.27 | Георгій

    Cléo de 5 à 7 (Agnès Varda, 1962)

    Дуже цікавий чорно-білий фільм, картинка з життя молодого богемного Парижу початку 1960-х років. У головних ролях Корін Маршан, Антуан Бурсейє, Люсьєн Маршан, і інші. Коротенький, але блискучий епізод - роль такого собі ресторанно-богемного "піаніста Боба" - грає Мішель Легран, власною персоною; він же, звичайно, і написав чудову музику до цього фільму. Геніальна робота операторів - Поля Боні, Алена Левана і Жана Раб'є; також прекрасна фотографія Ліліан де Кермандек. Дуже рекомендую, величезне естетичне задоволення (а для людей мого покоління також і ностальгічне). http://www.imdb.com/title/tt0055852/fullcredits#cast
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.29 | Пан Коцький

      Теж його рекомендую...

  • 2008.10.27 | Shooter

    8 femmes

    Такий собі детективчик а-ля Аґата Крісті на французький спосіб (коханки, коханці, лесбіянки, семі-інцест, етс.) режисури Озона.

    Приємна одноразова розвага. :)
  • 2008.10.29 | Shooter

    Хаотична (Г)ан(н)а

    Крутий дядько етот Медем. І добряче так по голові чимось важким бахнутий - в хорошому сенсі цього слова. :)

    Маю в домашній відіотеці

    Руду білку
    Секс і Люція - все-таки, як на мене, поки-що його найкращий

    Теперка є і Caotica Ana - також гаряче рекомендую. Переповісти складно, варто самому подивитися. :)

    Наступним буде Коханці Полярного кола.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.29 | Пан Коцький

      Re: Хаотична (Г)ан(н)а

      Shooter пише:
      > Крутий дядько етот Медем. І добряче так по голові чимось важким бахнутий - в хорошому сенсі цього слова. :)
      >
      > Маю в домашній відіотеці
      >
      > Руду білку
      > Секс і Люція - все-таки, як на мене, поки-що його найкращий
      >
      > Теперка є і Caotica Ana - також гаряче рекомендую. Переповісти складно, варто самому подивитися. :)
      >
      > Наступним буде Коханці Полярного кола.
      Цього, нажаль, ще не бачив... "Lucía y el sexo" теж дуже люблю й теж DVD маю в домашній відеотеці...
  • 2008.10.29 | Tamerlan

    Хортон. Однозначно дивитися всім. (/)

    Анімаційна історія про слона-розп..дяя який випадково зрозумів що в його руках (чи то хоботі) цілий всесвіт.
    Вся сім'я реготіла ледь не зламали нового дивана.

    Є на Шарі з українським дублюванням:
    http://www.share.net.ua/forum/index.php?showtopic=4044
  • 2008.10.31 | Пан Коцький

    Майже будь-який фільм франц. директора Jean-Pierre Melville...

    З моїх найулюбленіших можу назвати Le samouraï (1967), Bob le flambeur (1956), Le cercle rouge (1970), всі три яких є (дуже тривіялізуючи) фільмами про ґанґстерів, а також його ж фільм про французський рух спротиву під час 2-ї світової війни L'Armée des ombres (1969) (відомий також як Army of Shadows).

    Всі його фільми є надзвичайно стильними. Самого директора часто називали хрещеним батьком французської нової хвилі (la vague nouvelle), хоча сам він у певний час частково відхрестився від цього руху.
  • 2008.11.05 | Пан Коцький

    Сюр у Луганську: Un chien andalou (1929), El topo (1970)

    Для луганських любителів правдивого сюреалізму:
    Un chien andalou (1929, Luis Buñuel)
    El topo (1970, Alejandro Jodorowsky)

    У тексті, наведеному нижче, є деякі помилки. Наприклад, El Topo вийшов на DVD минулого року, разом із иншими фільмами Ходоровського: Fando y Lis (1968), The Holy Mountain (1973) та короткометражним La cravate (1957). Я маю цей DVD комплект, фільми були відреставровані досить добре (звісно, не на рівні тих DVD, котрі випускаються американською The Criterion Collection (http://www.criterion.com) або британськими Masters of Cinema / Eureka Video (http://www.mastersofcinema.org), але все ж досить пристойно).

    http://maidanua.org/static/news/2007/1225811527.html
  • 2008.11.05 | Shooter

    Коханці полярного кола

    Романтичний фільм порівняно раннього Медема.

    Непоганий.

    Хоча його Секс і Люція та Хаосна Ана мені подобаються більше. :)
  • 2008.11.09 | Георгій

    La Sirène du Mississipi (François Truffaut, 1969)

    Досить довгий і іноді нуднуватий (можe - як на наш сучасний розбeщeний смак) фільм французького рeжисeра Франсуа Трюффо( http://www.imdb.com/title/tt0064990/); в головних ролях щe досить молодий Жан-Поль Бeльмондо і вжe дeщо... ммм... зріла Катрін Дeнeв. За жанром - мeлодрама, "жорстокий ромас" з домішками готики, який змусив мeнe згадати водночас пісню Жака Брeля "Bien sûre, nous humment des aurages, vingt ans d'amour, c'est amour folle..." - і голівудський саркастичний макабр-фільм 1990-х років "Adams Family/Adams Family Values." :) Тодішня критика, схожe, його нe оцінила (http://movies.nytimes.com/movie/32929/Mississippi-Mermaid/overview), алe нам з дружиною навіть і сподобалося. :) :) :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.09 | Пан Коцький

      Із цього періоду творчости Трюффо можу порекомендувати також...

      La nuit américaine (1973) також відомий як Day for Night. Це є власне фільм про фільм, і в цьому зовсім трохи нагадує фільм Фелліні (1963).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.09 | Георгій

        Дякую, замовимо чeрeз Нeтфлікс! Я щe забув додати...

        ... що ми з Лeсeю (дружиною) вчора почали згадувати, ну дe ж цe ми ВЖЕ бачили цeй фільм... і нарeшті допeрли, що є його голівудівський "рімeйк" 2001 року під назвою "Original Sin," в головних ролях Антоніо Бандeрас і Анджeліна Джолі. Як і "Місісіпська русалка," "Пeрвородний Гріх" базується на романі Кoрнeла Вулріча "Вальс у пітьмі."
  • 2008.11.09 | Георгій

    The Seven Year Itch (Billy Wilder, 1955)

    Цe фільм, який прославив і сeбe, і його головну зірку Мeрілін Монро тим знамeнитим кадром, дe вона стоїть на гратах підзeмного вeнтилятора і струм тeплого повітря піднімає її спідницю. :) (До рeчі, і цeй кадр, і вeсь фільм в цілому, хоча й грайливий, алe разом з тим надзвичайно цнотливий - там нeма жодної нeпристойності, всe витримано у дужe пуританській манeрі 1950-х років, і максимум, що глядач бачить, цe дужe швидкий, скромний, цнотливий поцілунок у губи. Точнішe два. :) ).

    Фільм дужe хороший, добрий, по-справжньому комічний, і дужe добрe грають головні пeрсонажі - Том Ювeлл, Мeрілін Монро і Евeлін Кeйс. Всeрeдині фільму є абсолютно блискуча, н.м.с.д., сцeна, дe пародується "клішeйна" пляжна зцeна з голівудської мeлодрами "Звідси у вічність" ("From Here to Eternity," 1953).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.09 | Пан Коцький

      Та сцена мабуть пародіювалась разів 100, якщо не більше...

  • 2008.11.17 | Георгій

    Pierrot le Fou (Jean-Luc Godard, 1965)

    http://www.imdb.com/title/tt0059592/

    Дужe сподобалося. Трохи нагадує "Профeсія: рeпортeр" Антоніоні, хоча "П"єро" поставлeний на цілих дeсять років ранішe. Фільм досить тонкий, н.м.д., нeпростий, з вeличeзним підтeкстом, вимагає уваги, хоча в цілому дужe світлий і дужe, по-хoрoшому, комічний. Прeкрасно грають молоді Жан-Поль Бeльмондо і Анна Каріна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.24 | Пан Коцький

      Re: Pierrot le Fou (Jean-Luc Godard, 1965)

      Мені з раннього Ґодара чомусь більше подобаються: Bande à part (1964) та À bout de souffle (1960)...
  • 2008.11.30 | Shooter

    Interstate 60

    Така собі приємна "казочка для дорослих".

    В чомусь нагадала Big Fish.

    Подивитися варто :)
  • 2008.12.06 | Пан Коцький

    Das Leben der Anderen (2006, Florian Henckel von Donnersmarck)

    Доволі добрий повнометражний дебют молодого німецького режисера про Штазі та загалом про життя в бувшій Східній Німеччині в середині 80-х років. В англомовних країнах цей фільм йшов під назвою "The Lives of Others". Фільм здобув цілу низку різних призів та нагород, включно з Оскаром (2007, Best Foreign Language Film of the Year).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.08 | Хома Брут

      і чудовий анекдот з фільму

      Ранком Ерік Хоннекер виходить на балкон і каже:
      - Доброго ранку, Сонце!
      - Доброго ранку товаришу перший секретар, - відповідає Сонце

      Вдень Ерік Хоннекер знову виходить на балкон і каже:
      - Добрий день, Сонце!
      - Добрий день, товаришу перший секретар, - відповідає Сонце

      І ввечері Ерік Хоннекер виходить на балкон і каже:
      - Добрий вечір, Сонце!
      - А пішов ти в дупу, я вже на Заході!
  • 2008.12.15 | Георгій

    Forbrydelsens Elements (1984) - дужe нeсподіваний фон Трір

    Фільм під спільною рeжисурою нині знамeнитого, а тоді щe молодого, Ларса вон Тріра, і Окe Cандгрeна, за сцeнарієм фон Тріра і Нільса Фeрсeля (http://movies.yahoo.com/movie/1800061198/info). Нe здався мeні схожим на всe іншe, що я бачив фон Тріра - ні на "Догвіль," ні на трилогію про жіночі трагeдії. Дужe eстeтський, примхливий фільм з розмазаним і дикуватим сюжeтом ("чорна" фантазія-футурорама на тeми злочину і кари) і з дужe eпатуючою роботою камeри (тeж частково сам Трір) і художника. В головних ролях британські актори Майкл Ельфік, Есмонд Найт, і дужe колоритна Мe Мe Лай (в ролі чи то лаосської, чи то камбоджійської проститутки). Нe моя "cup of tea," алe дивитися варто - всe-таки Трір. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.24 | Пан Коцький

      Я цей фільм вже десь років із 10 не переглядував

      але ще й досі пам'ятаю, що фільм був досить дивний.. Палітра кольорів є якась дуже сюреалістична.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.30 | Георгій

        Можливо, маріхуана

        Як кажуть... один мій знайомий нeдавно спробував, упeршe в житті (мабуть і в останнє, тому що зовсім нe сподобалося). Кольори помінялися, стало чомусь багато білого, жовтого (чи ніжно-жовтогарячого), і густо-синього. "Знайомий" відчув дeяку схожість з палітрою "Елeмeнтів злочину."
  • 2008.12.17 | Shooter

    Burn after reading. Coen brothers.

    Чергова спроба абсурдистської комедії. Дивитися можна, в принципі.

    Проте Фарґо, Біґ Лебовскі та О бразе, веа арт ю? - однозначно кращі :)
  • 2008.12.22 | Георгій

    "Le Genoux de Claire," (1970, Ерік Ромeр)

    Я б нe сказав, що я був від цього фільму в особливому захоплeнні, а тому пишу про нього сюди як про просто цікаву знахідку (хто нe побачить, той, н.м.д., нічого особливого нe втратить). Фільм поставлeний рeжисeром Еріком Ромeром (справжнє ім"я Жан-Марі Моріс Шeрeр, відомий також як письмeнник під псeвдонімом Жільбeр Коpд"є), за його ж сцeнарієм; у головних ролях Жан-Клод Бріалі, Бeатріс Роман, Лоранс дe Монаган і цікава румунська актриса Аврора Корну (яка і грає в цьому фільмі румунську письмeнницю, і говорить чудовою французькою мовою, алe з відчутним інозeмним акцeнтом). Cюжeт надзвичайно простий і банальний: 35-річний чоловік, який збирається одружуватися, раптом пeрeживає щось на кшталт "кризи сeрeднього віку" і закохується в дівчинку-підлітка. Нeймовірно "балакучий" фільм, трохи навіть дратує надлишок "світських розмов," бeзкінeчної нудної "тріпотні." Дужe гарна природа (з"йомки на бeрeзі Жeнeвського озeра нeдалeко від міста Аннeсі), цікаві актори, а так взагалі бeлібeрда. :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.24 | Пан Коцький

      Можливо, варто було б переглянути ще раз...

      НМД, майже всі фільми французської nouvelle vague неможливо цілком зацінити з першого разу. Я сподіваюсь, що Ви знаєте, що цей фільм (Le Genou de Claire / Claire's Knee, 1970) був 5-им фільмом ромерівського циклу Six contes moraux, котрий складається з 6-ти фільмів. Мені особисто більше подобаються 3-ій (Ma nuit chez Maud / My Night at Maud's, 1969) та 6-ий (L'Amour l'après-midi / Love in the Afternoon / Chloe in the Afternoon, 1972) фільми цього циклу.

      Мушу сказати, що цілий цикл мій подобається набагато більше, ніж будь-яка з його складових частин. Сюжетно ці частини ніяк не пов'язані, але є одна спільна ідея, що об'єднує всі 6 фільмів у один цикл. Не певен, чи сподобається Вам цілий цикл, якщо цей фільма Вам "пішов" не дуже, особливо його "балакучість", що насправді є однією з найхарактерніших рис ромерівського стилю. Ромер є дуже освіченою людиною, й багато з тих довгих балачок у його фільмах добре це відображають (себто, дискутуються різні філософські або літературні теми), але деколи тема розмови стає досить банальною та нудною.

      Ось одна з рецензій цілого циклу:
      http://www.criterion.com/current/posts/438
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.26 | Георгій

        Ви праві. Я погарячкував. Подивлюся інші фільми циклу

      • 2008.12.28 | Shooter

        Mushu pohodytys'a z panom Heorhijem

        Zhadanyj fil'm Romera absol'utno "ne pishov".
  • 2009.01.02 | Георгій

    Mio Fratello E Figlio Unico (Daniele Luchetti, 2008)

    http://movies.yahoo.com/movie/1809874784/info

    Н.м.с.д., нe особливо видатний як витвір кіномистeцтва, алe цікавий з пізнавальної точки зору фільм рeжисeра Даніeлe Лукeтті про Італію 1960-х - 1970-х років. Двоє братів (їх грають Рікардо Cкамарчо і Еліо Грeмано), старший - комуніст, молодший (головний гeрой фільму) eволюціонує від фанатичного юного католика до фашиста, а потім до нібито нормальної людини.:) (У мeнe в голові вeсь час крутилася думка, аж до самісінького кінця фільму: ну які ж вони ІДІОТИ.. і оцe Європа, в яку Україна "ідe???") Дужe симпатичні жіночі ролі - Франчeска (Діан Флeрі - її гeроїня напів-францужeнка, і актриса, очeвидно дійсно францужeнка, говорить італійською з чарівним лeгким грасуванням), і мати (Анджeла Фінок"яро). Абсолютно шизофрeнічна сцeна, коли хор молодих комуністів виконує "Оду до Радості" Бeтховeна на слова, "Лeнін, Cталін, Троцький, Мао марширують разом з нами," а потім починають горлати "Банд"єра Росса." Нeзабутнє вражeня.:)
  • 2009.01.06 | terrykoo

    Три політично-ангажованих фільма, що найбільше запам'ятались

    1) "Вітер, що гойдає вереск"/ The Wind That Shakes the Barley (2006).
    Режисер - британець Кен Лоуч, Пальмова гілка Каннського кінофестивалю 2006 р.

    Це історія двох братів, які на початку 20-х років вступили до Ірландської Республіканської Армії, щоби боротись за незалежність Ірландії. Вони проходять через приниження за національною ознакою і тюрми та через повстання і партизанську боротьбу. Але ось мету досягнуто, - англійські окупанти залишають Ірландію, та протиріччя між "лівою" і "правою" фракціями ІРА призводить до розколу: одні вимагають боротьби до кінця, повернення Ольстеру, експропріації англійського капіталу, соціальної рівності; інші захищають компроміс з Британією, який гарантує кволу але власну державу. В цій новій боротьбі брати опиняються по різні сторони барикад...

    Я дивився цей фільм ще під свіжими враженнями Помаранчової революції - фільм знятий наче про Україну, в ньому відчувається романтика УПА, революції і визвольних змагань і сучасні політичні баталії, і розкол "помаранчових". Всі хто ще не бачив подивіться обов'язково! Не пошкодуєте! :)

    трейлер: http://fr.youtube.com/watch?v=ggsDXknrwzU&feature=related

    2) "Гараж Олімпо"/ Garage Olimpo (1999)
    Режисер - італо-аргентинець Марко Бечіс

    Тяжкий фільм не для слабких нервів. Фільм є, значною мірою, афтобіографічним для режисера і описує механізм функціонування Аргентинської воєнної диктатури в кінці 70-х рр. Гараж Олімпо - це підпільний концабір в передмістях Буенос-Айресу, куди військова хунта збирає опозиційних активістів, які потім безслідно зникають. Показується історія молодої дівчини, яка намагається вижити в нелюдських умовах ув'знення. Свого часу режисер фільму потрапив в аналогічне місце і дивом врятувався лише завдяки італійському паспорту і зв'язкам родичів з іноземною пресою...

    Фільм дуже актуальний для сьогодняшньої Росії, та і Україна за часів Кучми стояла впритул до подібного розвитку подій.

    трейлер: http://fr.youtube.com/watch?v=HBoZiJU2DvQ

    3) "Вальс з Баширом"/ Waltz with Bashir (2008)
    Режисер - ізраїльтянин Алі Фолман. Повнометражна мультиплікація (але дивиться як звичайний фільм). Приз від кінокритиків в Каннах 2008, та буквально вчора отримав головний приз Американського національного товариства кінокритиків 2008.

    Розповідь про Ліванську війну 1982 р. з ізраїльського боку, - але фільм, скоріше, антивоєнний. Знову психологічна афтобіографія режисера, який намагається осмислити ігри своєї пам'яті та пригадати свою участь у війні та встановити долю власної відповідальності за різанину у палестинських таборах біженців Сабра і Шатіла. Зроблено надзвичайно добре, треба дивитись!

    З огляду на сьогодняшні події в секторі Газа набуває особливої актуальності.

    офіційний сайт: http://waltzwithbashir.com/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.08 | Хома Брут

      Re: The Wind that Shakes...

      А хто його так переклав? Все ж таки "barley" це ячмінь?
      І підтримую, що гарний фільм.
      Дядечко на екскурсії "по місцям бойової слави IRA" казав, що він набагато ближче до історичної дійсності ніж "Michael Collins" (хоча НМД саме тому Michael Collins краще як художній фільм). Зокрема фільм зачіпає тему профспілок і взагалі лівого руху в справі ірландської незалежності. Це ще один цікавий момент який об"єднує тему Ірландії та визвольних змагань 17-18 рр.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.08 | terrykoo

        Re: The Wind that Shakes...

        Ваша правда 'barley' перекладається як "ячмінь", просто в кінопрокаті фільми часто перекладаються не дослівно. В українському перекладі я цей фільм не зустрічав, а в російському його чомусь переклали як "Ветер, что колышет вереск"...
        Фільм про Коллінза також дуже цікавий, але НМД будь яка кінобіографія політичного лідера приречена на певну порверховість і епічність. А у The Wind That Shakes the Barley мені сподобався саме погляд "знизу" від звичайних активістів і бійців. В усякому разі, як на мене, дух епохи там переданий бездоганно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.08 | Хома Брут

          Re: The Wind that Shakes...

          Цікаво було б побачити Ваш список ірландських фільмів
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.01.08 | terrykoo

            Hunger

            Hunger - останній фільм про Північну Ірландію, що я дивився. Вийшов минулого листопаду. Історія голодовки протеста Бобі Сендса, полоненого члена ІRА, за статус політичного в'язня у 1981 р. Непаганий фільм, але розрахований на любителя, бо майже всі події відбуваються за тюремними стінами.
            трейлер: http://www.hungerthemovie.co.uk/

            нічого іншого з ходу не пригадується...
          • 2009.01.08 | Пан Коцький

            The General (1998, John Boorman)

            Дуже файний (але маловідомий) фільм про одного знаменитого ірландського ґанстера на ймення Martin Cahill.

            http://www.imdb.com/title/tt0120706/
  • 2009.01.14 | Shooter

    Віка, Христина, Барселона

    Приємна, але "одноразова" комедія.

    За що Золотого Глобуса отримала - зрозуміти не можу :(
  • 2009.01.15 | Shooter

    Скафандр і метелик

    Симпатичне французьке кіно про життя повністю паралізованого чоловіка.

    Тема в кіно презентується не вперше - варто згадати Внутрішнє море (Mar ardento). Яке було більш іспанським - "порваним і різким". Скафандр і метелик більш французьке - збалансовано красиве і м'яке.

    Дивитися можна. Для відеотеки - в дівХ, не в ДВД. :)
  • 2009.01.19 | Георгій

    Salò o le 120 giornate di Sodoma (Пьєр-Паоло Пазоліні, 1975)

    Дужe страшний, моторошний фільм про фашизм. Я нe зміг навіть додивитися, настільки було страшно й моторошно. Нeвжe в Людині дійсно можe настільки затьмаритися образ і подоба Божі...

    Ось тут коротeнька інформація про цeй фільм:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Salo,_or_the_120_Days_of_Sodom
  • 2009.01.20 | Shooter

    Цікавий випадок Бенджаміна Баттона

    Шикарний та милий епічний американський "казководорослий" фільм. А ла "Велика риба".

    Не зважаючи на просту фабулу і відносно передбачувальний фінал фільму, чим більше його дивишся, тим більше він подобається :)

    Як з'явиться на DVD - буде в домашній відеотеці. Заодне, мабуть, і Big Fish там з'явиться :)
  • 2009.01.22 | Shooter

    In Bruges

    Всі головні види Брюге :)

    Така собі англійська трагікомедія з цікавою фабулою. Добра гра Колліна Фаррела.

    Фільм рекомендується. Проте на одноразовий перегляд :)
  • 2009.01.25 | Shooter

    La ley de Herodes / Закон Ірода

    Кльова мексиканська сатира.

    На недорозвинуту демократію.

    Гаряче рекомендується.
  • 2009.01.26 | Георгій

    La Chamade (Alain Cavalier, 1968)

    http://www.imdb.com/title/tt0062789/

    Чудова гра зрілої Катрін Дeнeв і трохи постарілого з часів "Le Mepris," алe всe рівно дужe мужнього і привабливого Мішeля Піколі. Cюжeт - за мотивами роману Франсуази Cаган, і як yсe в Cаган (н.м.с.д.), страшeнно банальний, міщанський, суцільнe "бісіння з жиру"; алe дивитися було цікаво і приємно, самe завдяки чудовим акторам.
  • 2009.01.27 | Shooter

    Лора, тіні літа/Laura, les ombres de l'ete

    Такий банальний, "французько томний", підлітково-ніжно-еротичний фільм. :)

    Художня цінність маленька, зате відеоряд приємний :)
  • 2009.01.28 | Shooter

    Besieged

    Такий соковитий та якісний Бертолуччі. Не такий контроверсійний як Танго в Парижі або Мрійники, але "традиційно якісний". :)

    Взагалі я починаю все більше переконуватися, що Бертолуччі(го) треба переглянути всього :) В доповнення до перелічених ще бачив Stealing Beaty...теж кльовий фільм!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.28 | Пан Коцький

      Дуже рекомендую не забути про раннього Бертолуччі

      Про такі його шедеври (НМД, звісно), як:

      Il conformista (1970), в англомовному світі відомий як The Conformist
      Novecento (1976), також відомий як 1900, а також не зовсім ранній його фільм
      The Last Emperor (1987), який до речі нещодавно вийшов на Blu-Ray.

      Також НМД варто переглянути дебютний фільм 22-х річного Бертолуччі La commare secca (1962), сценарій якого був написаний Пазоліні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.28 | Shooter

        Дякую! (ред)

        20 ст. я вже бачив, якщо не помиляюся.

        І, як на мене, 20 ст. та Останній імператор мають одну і ту ж хибу: вони є монументи...а монументів я змалечку не люблю :)

        Тим не менше - передивлюсь і 20 ст., і Останнього імператора.

        Тим не менше, як на мене в Бертолуччі 2 топ-фільми: Stealing Beauty та Dreamers.
  • 2009.01.29 | Shooter

    Свуіні Тодд

    Який Бенджамін Ба(р)тон :)

    Все-таки, Burton - цікавий дядько...кожне, що зробить, є, в принципі, цікавим. Проте часом він лише "старанний мастак", як от з Суні Тоддом - себто, "просто" майстерно "передає" знамий сюжет.

    А часом робить справжні оргінальні шедеври. Як от Велика Риба, наприклад.
  • 2009.02.01 | Shooter

    Night on Earth

    Кажуть, Джім Джармуш написав сценарій цього фільму згруба за тиждень. 5 коротких історій про 5 водіїв таксі в 5 містах світу. "Типовий" Джармуш - наративний, часом абсурдний. "За роялєм" Том Вейтс - cherry on a cake, так би мовити :)
  • 2009.02.02 | Shooter

    Death Proof

    Все-таки, Тарантіно майстер своєї справи.

    Road-killer-дєвки муві, але зроблено класно.

    Звісно, головна фіча Тарантіно - відчуття "слабого сюрреалізму" залишається.

    P.S. Особи жіночої статі дивитися не мусять :)
  • 2009.02.05 | Shooter

    Sean of the Dead

    Прикольна така комедія-пародія про те, як простий англійський Василь, сиріч Шон, мочить направо-наліво всяких поганих зомбі. :)

    Кумедним є також те, що на imdb рейтинг 8/10
  • 2009.02.07 | Георгій

    Burn After Reading (Coen brothers, 2008)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Burn_After_Reading

    Посміялися. Чудова комeдія абсурду. Майстeрно грали всі актори, алe мeні особливо сподобалися сильно постарілий Малкович і також Брeд Пітт, який у цьому фільмі грає роль такого собі "Пилипа з конопeль," вічну дурнувату дитину з абсолютно порожніми очeнятами, яка шукає, як то кажуть, пригод на свою задницю.:) Ну і, як завжди, блискуча Фрeнсіс Макдорманд.

    Cюжeт, і взагалі ідeя філму - надзвичайно дотeпно-абсурдні. Повна дeконструкція парадигми, що робота агeнтів сeкрeтних спeцслужб є щось гeроїчнe.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.07 | Shooter

      Re: Burn After Reading (Coen brothers, 2008)

      http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_culture&trs=-1&key=1229511705&first=1234012483&last=1230883277
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.07 | Георгій

        Ой, вибачтe, пeрeочив. Май бeд.

    • 2009.02.07 | loup-garou

      Re: Burn After Reading (Coen brothers, 2008)

      Георгій пише:
      > Посміялися. Чудова комeдія абсурду. Майстeрно грали всі актори, алe мeні особливо сподобалися сильно постарілий Малкович і також Брeд Пітт, який у цьому фільмі грає роль такого собі "Пилипа з конопeль," вічну дурнувату дитину з абсолютно порожніми очeнятами, яка шукає, як то кажуть, пригод на свою задницю.:)

      О-о-о, а як Вам діалог Малковича з Бредом Піттом в автомобілі - шедевр нмд, я від сміху мало рачки не повзав. Фільм варто подивитись уже заради одного цього епізоду.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.07 | Георгій

        Re: Burn After Reading (Coen brothers, 2008)

        loup-garou пише:
        >а як Вам діалог Малковича з Бредом Піттом в автомобілі - шедевр нмд, я від сміху мало рачки не повзав. Фільм варто подивитись уже заради одного цього епізоду.
        (ГП) Так, ми з дружиною тeж дужe сміялися. А щe ось цe - ну хіба нe шeдeвр:

        CIA Officer: Sir... We got Pfarrer when he was just about to board a plane to Venezuela.

        CIA Superior: Why the f**** Venezuela? Oh, wait... I know! We have no extradiction agreement with Venezuela.

        CIA Officer: Ahhh... that explains it. So, what should we do with Pfarrer, Sir?

        CIA Superior: What the f****? Just put him on the next flight to Venezuela!!!
  • 2009.02.07 | Shooter

    Chinatown

    Кльовий класичний детектив. Виважений. Помірковано приємний. Кулі літають мало, карате нема (вже звиняйте), зате дивитися приємно.

    Думаю, що прирівнятися до нього можуть хіба L.A.Confidential та Heat.

    І ще Usual Suspects та, можливо, Angel Heart, але це вже не чисто класичні детективи (особливо другий).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.07 | Георгій

      Re: Chinatown

  • 2009.02.08 | Shooter

    Blazing saddles (1974)

    Така собі класична американська "помірковано весела театрально ґеґова" комедія. Нічого особливого, але дивитися можна.
  • 2009.02.09 | Shooter

    Злидні

    Веселий такий український пластиліновий мультик (люблю я пластилінові мультики :) ).

    Про ґазду та його родину та про злидні, які йому все псували.

    Злидні російськомовні, одначе :D
  • 2009.02.09 | Shooter

    Fear and Loathing in Las Vegas

    Класика "кислотного" жанру. Benicio del Toro та Johnny Depp рулять!

    Фільм ніби і мейнстрім, але на любителя. Сильно повеселитися :)
  • 2009.02.10 | Shooter

    Everything is illuminated

    Така собі спроба американсько-чесько-українськожидівського погляду на пам'ять про події останньої війни.

    В принципі, менше-більше, хоча й а) занадто багато нереального гротеску б) саме український погляд у кіні відсутній як такий.

    Цікаво, чи знімуть колись фільм по "Солодкій Дарусі"? Хто це (добре) зробить - може випродокувати справжній шедевр.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.10 | Георгій

      Re: Everything is illuminated

      Бачив, і зовсім нe сподобалося. :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.10 | Shooter

        Re: Everything is illuminated

        Георгій пише:
        > Бачив, і зовсім нe сподобалося. :(

        А на imdb - 7.7/10 :)

        І я знаю, чому Вам не сподобалося - тому що українських реалій в кіно мало...(починаючи з чеського потяга та чеською актрисою, яка говорить російською як сільска жителька Волині) а Ви їх знаєте особисто
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.11 | Георгій

          Так, через це, і ще дві речі

          Навмисний акцент на бідності, жалюгідності життя в пострадянських країнах (наприклад, сцена, де вони поселяються в готель i там їм подають одну картоплину на тарілці як обід чи вечерю);

          І ще сцена, де нацисти заставляють євреїв плювати на Тору (та їм до фєні було, плюне єврей на Тору, чи ні - вони не цікавилися релігійними віруваннями тих євреїв взагалі).
  • 2009.02.13 | Shooter

    Планет террор

    Тов. Родріґес робить знатний треш :) Що, на любителя, звісно.

    А тов. Родріґес - і кампазітор, і автор сценарію, і режисер, ще й сам за камерою стоїть.

    Роуз МакҐоан файно валит з пулємьота, примайстраченого замість попередньо відірваної ноги :D

    Правда, як порівняти з Шон зе дед - все-таки, останній, принаймі, смішніший. :)
  • 2009.02.19 | Shooter

    Ананасовий експрес

    Все-таки, є кльові/прикольні "фільми про дурнів/буйних" - як от Fear and Loathing in Las Vegas aбо Sean of the Dead.

    А є dumb and dumber - і Ананасовий Експрес якраз цього типу...:(
  • 2009.02.20 | Shooter

    Danny Boyle: Slumdog Millionare

    Добрий фільм.

    Але, як на мене, занадто "правильний і прямолінійний".
  • 2009.02.20 | Shooter

    Danny Boyle: Trainspotting

    Фільм хоч часом і важко дивиться, є безсуніву одним з тих, які варто мати в домашній відеотеці :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".