МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще один фестиваль (Отроків)

08/11/2008 | Майдан-ІНФОРМ
У с. Отроків Новоушицького району Хмельницької області 14-17 серпня. Ось їхній сайт:

http://www.otrokiv.org/

Також Майдан-Інформу потрапив до рук прес-реліз, де обіцяють, крім музики (дуже змішаних стилів), лазерні шоу, об'ємний звук, польоти на парланах і змагання автомобілістів.

А також: "Відродження духу Миньківецької держави, яка понад тридцять років на межі XVII - XVIII ст. демонструвала Європі принципи справжньої демократії, прогресу та свободи, та вшанування пам’яті її засновника, який надав свободу своїм людям задовго до відміни кріпосного права".

Якщо вас щось із цього переліку зацікавило, досліджуйте програму на офіційному сайті, їдьте туди і розкажіть нам усім про враження.

Відповіді

  • 2008.08.11 | Vira

    Re: Ще один фестиваль (Отроків)

    Миньковецька держава - то предмет гордощів для кожного українця. Адже ще 1795 року її народ позбувся кріпосного права, яке далі ще понад шістдесят років панувало в Росії. Держава виникла в межах тодішньої Російської імперії і демонструвала світу справжні дива демократії: тут був свій суд, парламент, конституція, друкувалися книги і навіть власні гроші. Вона проіснувала 37 років, напряму торгуючи з Європою.

    Для нас усіх - то символ волі.
    Хто прагне опинитися з 14 по 17 сепня на цьому острові Свободи - той не пошкодує. Такої України він ще не знав! Поляки їдуть сюди масово. А ми?
  • 2008.08.21 | Горицвіт

    такий текст знайшовся (ніби прес-реліз по результатах) (/)

    http://community.livejournal.com/journalism_ua/348550.html

    Відродження духовності.
    14- 17 серпня 2008 року в селі Отроків Новоушицького району Хмельницької області відбувся перший етнотуристичний фестиваль «Отроків-2008»!

    Ідея фестивалю належить українському світлохудожнику - Ігорю Скальському, котрий докладає неабияких зусиль та коштів, аби згуртувати українську еліту навколо ідеї відродження української духовності, відбудови занедбаних замків та палаців та перетворення їх у культурно-туристичні центри.

    Організаторами виступили:
    Івано-Франківський обласний клуб інтелігенції ім. Богдана Лепкого,
    Львівське та Хмельницьке обласне товариство охорони пам’ятників історії та культури, підприємство «ТЕХ-АРТ», підприємство«Фестиваль Отроків».

    За сприяння Новоушицької районної держадміністрації та райради, підтримки з боку Отроківської сільської ради та великого числа сільського активу було здійснено значну підготовчу роботу. Місцем проведення заходів Фестивалю Отроків стала ще вчора до краю занедбана колишня літня резиденція графа Сцибор-Мархоцького в с. Отроків, яке входило до Миньковецької держави. Ще місяць тому вона служила…свинарником. Передфестивальна толока згуртувала громаду, налаштувала людей на добру справу відродження слави рідного села. Організатори фестивалю подбали про те, аби гості та учасники могли оглянути Отроків та його мальовничі околиці, залишки архітектурних пам’яток, до прикладу Стару Гроту, що в давнину була скельним монастирем.

    Метою Фестивалю, що на думку організаторів успішно досягнута, стало привернення уваги українців до їх власної історії та культури, відродження слави краю, і зокрема, незаслужено забутої Миньковецької держави (понад тридцять років на межі XVIIІ - XIХ століття вона демонструвала Європі принципи справжньої демократії, прогресу та свободи) та вшанування пам’яті її засновника - графа Ігнатія Сцибор-Мархоцького, реформатора, який більше ніж за 60 років до відміни кріпосного права надав свободу своїм селянам. Етнофестиваль спонукав до розвитку зеленого туризму в цьому регіоні та започаткуванню зелених осель. Під час фестивалю «Отроків-2008» садиби вперше прийняли туристів.
    Триденна програма фестивалю була насичена заходами, тривали екскурсії територією Миньковецької держави. Відбулася презентація книг, виданих Клубом української інтелігенції ім. Богдана Лепкого (Сергій Гандзюк. «Отроків. До кращого життя» та український переклад повісті історика 19 століття Антонія Юзефа Роллє «Граф Редукс»). У Великому Млині на річці Ушиця, що в селі Притулівка презентовано фотовиставку храмів та палаців Західної України під назвою «Пам’ять – колиска і Доля», якою її автори привертають увагу до занедбаних пам’яток, що потребують уваги і держави, і громади.
    Головну концертну сцену було змонтовано на так званому Форумі, де колись граф Мархоцький збирав громадян . Роль володаря Миньковецької держави виконав Ігор Скальський, який зодягнувся в червону тогу та вінок з колосся і прийняв хліб-сіль від подолян.
    Тут же, на Форумі, народні умільці проводили майстер-класи та ярмаркували за валюту Миньковецької держави – «миньки».

    Три дні музичної програми були заповненені виступами фольклорних колективів та солістів Новоушицького району, авторів- пісенників, виступами українських гуртів, ще зовсім молодих і вже добре відомих:
    Валерій Маренич (Луцьк), ПоліКарп (Київ), Люди Добрі (Львів), Ігор Білий (Хмельницький), Володимир Смотритель (Хмельницький), Шкідлива Звичка (Кам'янець-Подільський), Кораллі (Івано-Франківськ), Олександра Кущ (Хмельницький), The Len(ь) (Київ), Тінь сонця (Київ), ТаРУТА (Київ), Пропала Грамота (Кам’янець-Подільський), Гапочка (Київ), Віктор Цимбалюк (Хмельницький), ЕксПансія (Кам’янець-Подільський) , Теорія Гвалту (Хмельницький) , Очеретяний Кіт (Вінниця), Ясон (Вінниця), Панке Шава (Львів), InVein (Хмельницький)

    Вперше в Україні була застосована на відкритому повітрі сценічна багатоканальна система обємного звуку (фірма «Baster» ,Тернопіль).
    Також вперше в Україні відбувався фестиваль лазерів і фейерверків . Своє мистецтво представили майстри лазерного шоу та піротехніки «Студія Сталкер» (Житомир), «Eastlight» (Німеччина), «Mediam» Польша, «LSS» (Москва), «ТехАрт» (Львів), «LaserMaster» (Санкт-Петербург), «Kvant» (Братислава).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".