МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українське «поле чудес» тепер можна купити в Німеччині

01/21/2010 | Культура-БП
У німецькому видавництві Snoeck вийшла книга «7-ий кілометр – Поле чудес» українського фотографа Кирила Головченка. Тепер німці наглядно можуть побачити всі красоти української «ринкової» реальності.

Життя одеського «7-ого кілометру» – найбільшого й, мабуть, найвідомішого ринку в Україні – не випадково стало темою першої книги фотографа Кирила Головченка. «У свій час на цьому ринку мені навіть смоктульки купували», - каже він. Пізніше, в дев’яності, будучі одеським студентом, Кирил працював у маленькому кооперативі поруч з Великою Арнаутською, на якій, згідно з Ільфом і Петровим, увесь імпорт робиться. Кооператив виготовляв начебто «іспанські» шкіряні ремені під маркою «Крокодил» і продавав їх на «7-ому кілометрі». «Усі ці муки – вставати дуже рано, в холод, у спеку… Я дуже добре це запам’ятав», - згадує фотограф. Тож, не дивно, що пізніше, вивчаючи фотомистецтво в Німеччині, саме ця тема лягла в основу його дипломної роботи.

«7-ий кілометр», який до 1989 року був нелегальним ринком, Головченко вважає у певному сенсі прабатьком усіх радянських торговиць – першим вільним ринком, на якому можна було знайти все, що завгодно, навіть справжній імпорт. Більше того, в Україні цей ринок знаменував собою цілу епоху, коли для багатьох був єдиною можливістю в боротьбі за виживання. Та чи цікава така тема західній аудиторії? «Гадаю, тема, описана в «7-ому кілометрі», досить екзотична і зацікавить, власне, передусім західну публіку», - вважає автор. Значно менший інтерес, зазначає Головченко, ця книга викликала б в Україні. «Там важко абстрагуватися від цієї буденщини, від реальності. Мені важко собі уявити, щоб люди, які працюють на цьому ринку, купили б мою книгу. Для них це важка праця, і вони не бачать цієї краси».

Екзотика по-українськи

Жвавий інтерес до книги «7-ий кілометр – Поле чудес» у Німеччині очікує й сам видавець Андреас Бальзе: «Як на мене, це просто надзвичайна тема. Я такого ніколи не спостерігав у своєму культурному середовищі. Це мене вразило і тому я врешті вирішив видати цю книгу». Якщо книга накладом у тисячу примірників добре продаватиметься, співпраця з українським фотографом на цьому не обмежеться, зазначає видавець.

Сам Кирил працює вже над новим проектом. Він назвав його «Український прорив». Цей проект, розповідає автор, складається з абсолютно різних за настроєм фотографій, які розповідають про прагнення українців жити кращим життям. Нові роботи Головченка вже виставляються в багатьох німецьких містах. Наступного року роботи з «Українького прориву» планується показати і в Сполучених Штатах Америки.

Кирилл є переможцем численних конкурсів. Для роботи над своїми фотопроектами про Україну він отримав відзнаки німецьких фондів Wüstenrot, VG Bild-Kunst, Kunstfonds, а також стипендію DAAD.

Інформація до книги:

Kirill Golovchenko 7km
HC 21,5 x 26 cm., 144 Seiten
Snoeck 2009
EUR 29,80
ISBN 3940953318 - ISBN-13 9783940953315

http://www.dw-world.de/flashcms/feld_der_wunder/uk/uk_feld_der_wunder_popup.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua