МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про участь України в Євробаченні-2010

01/21/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Заява
стосовно ситуації навколо участі України в Євробаченні-2010
телевізійного оглядача Олександра Зиріна

Шановна українська громадо! Колеги! Професіонали!

Публічно звернутися до Вас мене змусила ситуація штучно створена навколо участі нашої держави в найпрестижнішому європейському дійстві в царині популярної музики – телевізійному пісенному конкурсі “Євробачення-2010” та інших вагомих ТБ-проектах.

Цинічно скориставшись передвиборчим ажіотажем, який панує, нинішнє керівництво НТКУ тихо і закулісно призначило представляти Україну на пісенному телевізійному конкурсі “Євробачення-2010” маловідомого українського виконавця, вокальні і інші здібності якого не є в даній ситуації визначальними. При цьому для виступу на конкурсі ще не має основного – пісні!

Але головним чином українську громадськість та фахівців стурбувала сама ганебність процедури визначення виконавця від України, яка протирічить цивілізованому розумінню таких понятть як моральність керівництва, професіоналізм, здобуті суспільством знання про свободу людини, думки, слова.

Повна інертність менеджменту НТКУ призвела також до того,що Україна втратила в 2010 році можливість надіслати свого представника на унікальний конкурс маленьких талановитих виконавців, відомий в Європі як “Класичне Євробачення”.

Головною причиною обох ганебних фактів керівництво НТКУ називає відсутність фінасування для проведення належного рівня загальноукраїнських відборів і створення унікального телевізійного продукту.

Для мене, як телевізійного аналітика, названі причини є кумедними, оскільки тільки в навколоноворічних ефірах загальнонаціонального державного телевізійного каналу “Перший національний” нинішнє керівництво НТКУ встановило неофіційний світовий рекорд “самопіару” серед керівників державних телекомпаній: воно з’являлося в прайм-таймі (з повторами) особисто і в титрах (як “автори”) в десятках солідно профінансованих видовищних ТБ-програмах! Для такого гроші на рахунках державного мовника швиденько знайшлися!

Сьогодні можна констатувати повний провал роботи керівництва НТКУ над важливими для України європейськозорієнтованими телевізійними проектами, які мають вагому, яскраву і багаторічну історію.

На цьому фоні професіоналам і громадськості в численних матеріалах друкованих та електронних ЗМІ, в радіо та телеефірах навіюють думки про те, що “все уже вирішено”, “поїзд пішов”, “обговоримо влітку результати”, “нічого уже зробити не можна” і т.п.

В цьому зв’язку вимушений зробити наступну заяву:
1. Будь-які заяви про “остаточність” і “незворотність” нинішнього вибору керівництва НТКУ є дезінформацією громадськості і професіоналів!
2. Національна телекомпанія України, як національний мовник-організатор відбору на пісенний конкурс “Євробачення-2010”, ще протягом 60-70 днів без
будь-яких ускладнень може прийняти інше цивілізоване рішення.
3. Керівництво України спокійно може прийняти рішення про внесення відповідних коректив в керівництво НТКУ, що значно покращить відповідну творчо-виробничу атмосферу в найпотужнішій загальнонаціональній телекомпанії нашої держави, абсолютно не погіршить ситуацію з її керованістю та дозволить активно попрацювати над виправленням
ситуації,що склалася.

Окремо хочу звернутися до українських журналістів:

Враховуючи дивовижно некоректну поведінку фаворита
керівництва НТКУ з українськими журналістами і
недопущення “піару”, пропоную на знак солідарності
іншим колегам для його позначення в матеріалах
користуватися синонімами (“претендент”, “обранець”,
“улюбленець” тощо) або просто ставити на пустому
місці три крапки.

Зирін Олександр Альбертович.
Продюсер, режисер-постановник ТБ, автор та журналіст.

Відповіді

  • 2010.01.21 | Blava

    Re: Про участь України в Євробаченні-2010

    А яке має значення, відомий співак чи ні, головне, щоб співати вмів.
    В минулому році послали дуже відому Лабуду, і що мали? Особисто мені було соромно за свою країну. З таким номером тільки у цирку виступати.
    Так що відомість у цій справі не є визначальною. А у Лазаровича красивий голос, нехай їде і співає, удачі йому.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua