МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Три пригорщі для Уляна.

08/23/2010 | Олеся Стратієнко
Вчора ховали Олеся Ульяненка. Для своїх Уляна.

Уляну виповнилось лише 48. Лише. Він прожив непросте життя. Непросте і плідне.

Він болісно переживав скандал навколо роману «Жінка його мрії». Це протистояння з НЕК позначилось на його здоров’ї, наближаючи тим самим кінець.

Гроші на поховання назбирали небайдужі до Олеся люди. За два дні нанесли 30 тис. За словами Михайла Бриниха, завдяки міській адміністрації та Шевченківському комітету, місце на Байковому для Олеся виділили безкоштовно. Це означає, що значна частина зібраних коштів залишиться на пам'ятник письменникові. Для цього, вочевидь, буде створено окремий рахунок.

Прощались поезією, читаючи з пожовклих аркушів давні Олесеві вірші. Друзі вирішили виставити їх в Інтернеті для вільного доступу.

За традицією кожен з тих, що прийшли проститись з Уляном, рідних та друзів, кидав три жменьки землі. В вухах досі відлунюють ті глухі удари об опущену в могилу труну.

Три пригорщі землі на прощання.
Три пригорщі для Уляна.
На дорогу.
На дорогу в Небо.
Довідка. Олесь Ульяненко народився 8 травня 1962 року в місті Хорол на Полтавщині. П'ятнадцятирічним пішов з дому. Наступні 15 років життя охопили медучилище, моршколу, військо, шахту, Сибір, український Південь, участь у національному політичному русі – все те, про що Олесь не давав інтерв'ю.

Писати почав ще дитиною, але перші публікації з'явилися тільки в 90-х. У 35 років отримав малу Шевченківську премію за роман "Сталінка" – єдиний серед українських письменників. (1997). Є автором понад 20 романів, також виступав як публіцист.

Відповіді

 • 2010.08.23 | Мірко

  Re: Три пригорщі для Уляна.

  Вибачте, але що є НЕК? (цих акронимів у нас по самі уха...)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.08.23 | Олеся Стратієнко

   Re: Три пригорщі для Уляна.

   У 2009 році роман «Жінка його мрії» за висновком Національної експертної комісії з питань моралі (НЕК) був визнаним порнографічним, книгу вилучено з обігу. Порнографією роман визнала експерт Нацкомморалі Варвара Опанасівна Ковальська, яка не є філологом за освітою.
   Це викликало незадоволення української інтелігенції. Особливо обурили українську культурну спільноту граматичні помилки у тексті цього висновку, а також абсурдні звинувачення письменника у надмірній майстерності зображення еротичних сцен.
   Незалежна комісія, що складається з відомих літературознавців, не знайшла в романі жодних ознак порнографії.
   Голова Національної спілки письменників України, а також Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Володимир Яворівський написав звернення до Нацкомморалі, де закликав «не виставляти Комісію на посміховисько, а знайти цивілізований вихід із ситуації, що склалася», а також повідомив: «Вважаю Ваше рішення таким, що завдає шкоди свободі творчості в Україні, яке вимагає хуторянського „пуританства“ „совдепівських» часів“».
   Члени самої Нацкомморалі теж не погодились з висновком В. О. Ковальської — про це заявили пресі Андрій Курков та Павло Мовчан. Навіть керівництво Нацкомморалі не вважає її висновок рішенням комісії і заявляє по свою непричетність.
   Але щоби повернути книгу на полиці, письменник вимушений був оскаржувати висновок у суді. Оскільки в романі немає ознак порнографії, багато хто вважає, що заборона книжки має політичне підґрунтя.
 • 2010.08.24 | ziggy_freud

  питання до тих, хто добре знайомий з творчістю Ульяненка

  йдеться про 20 романів; фактично згадуються лише 3:
  - Сталінка (тому що Шевченківська премія)
  - Знак Саваофа (тому що не сподобалось (МП))
  - Жінка його мрії (тому що був медійний шкандаль)

  а як же фахова літературна критика? а як же персональні смаки читачів? Було б цікаво прочитати грамотну порівняльну характеристику...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua