МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Битва Націй": Середньовіччя стає ближчим

12/16/2010 | bytva-n
10-11 грудня 2010 року в Києві відбувся ІІ Міжнародний саміт учасників міжнародного проекту «Битва Націй». Battle of the Nations® - це міжнародний проект, в рамках якого організовуються найбільш значні події у світі, що стосуються історичного середньовічного бою (ІСБ), зокрема, масштабні та видовищні історичні фестивалі.

В Україні фестиваль «Битва Націй» вперше відбувся в 2010 році, в Хотинській фортеці (Чернівецька область). Видовищний захід, під час якого були вперше проведені масові повноконтактні бої між Національними збірними світу з ІСБ, викликав значний інтерес та привабив безліч туристів.

В ІІ Міжнародному саміті взяли участь представники оргкомітету та капітани національних збірних країн-учасниць фестивалю «Битва Націй»: України, Росії, Білорусії, Польщі. Саміт також відвідали представники країн, які нещодавно приєднались до проекту і готові взяти участь у черговому фестивалі «Битва Націй» в наступному році – Литва, Франція, США, Італія та Квебек.

Учасники саміту провели ряд презентацій, показових боїв, а також обговорили ряд робочих питань стосовно організації та покращення фестивалю «Битва Націй-2011» в Хотині, котрий відбудеться навесні 2011 року. Активну підготовку до цієї події уже розпочато.

Під час саміту було анонсовано створення «Всесвітньої асоціації історичних реконструкторів Середньовіччя». «Асоціація займатиметься питаннями історичної реконструкції загалом та історичних середньовічних боїв зокрема, а також просуванням ІСБ як нового світового виду спорту, створенням світових рейтингів бійців, клубів, і, зокрема, індивідуальних рейтингів бійців, які практикують ІСБ. Окрім того планується, що асоціація буде організовувати різноманітні заходи по ІСБ подібно тому, як це роблять в організаціях УЄФА або НХЛ, тільки в нашому, новому виді спорту» - розповів Антон Трубніков, капітан Національної збірної України з ІСБ.

Також у ході саміту відбулась презентація і прийняття єдиних міжнародних правил з історичного середньовічного бою. Такі правила спростять створення міжнародних рейтингів, що актуально відображають рівень підготовки збірної, клубу або бійців. Окрім того, під час саміту відбулась прес-конференція, на якій були присутні представники усіх національних команд проекту «Битва Націй», які планують взяти участь в наступному фестивалі проекту в 2011 році.

Під час прес-конференції капітан національної збірної Канади (Квебек) з ІСБ Серж Лавігуер відзначив, що в Квебеці доволі давно існує традиція реконструкції середньовічних боїв, і поточний саміт для нього – це важлива можливість налагодити спілкування з представниками інших країн, в яких практикують середньовічні бої. Капітан національної збірної Італії Аймон ді Німес сказав, що наразі проводиться відбір серед італійських бійців, аби достойно представити країну в проекті «Битва Націй». «Ми б хотіли отримати якомога більше цінного досвіду в битвах цього проекту» - додав він.


Едуард Еме, капітан Національної збірної Франції, назвав проект «Битва Націй» найвищим рівнем фестивалів середньовічної битви. «Для мене особливо важливо з честю представити на фестивалях проекту Францію, що посідає не останнє місце у світі по середньовічному бою», - підкреслив він у зв’язку з цим.

Представник руху історичної реконструкції Середньовіччя із США Джеймс Ізертон відзначив, що «Битва Націй» - абсолютно новий для його країни проект. Тому тренування бійців в рамках створення Національної збірної з ІСБ в США почалися не так давно, але йдуть повним ходом, аби представники США могли в 2011 році взяти участь в наступному фестивалі проекту в Україні.

Кароліс Янкаускас, капітан Національної збірної Литви, підкреслив, що в наступному році його країна виставить на змагання власну збірну, на відміну від змагань 2010 року, під час яких була представлена об’єднана команда Польщі та Литви.

Капітан Національної збірної Польщі з ІСБ Хуберт Філіп’як під час прес-конференції висловив вдячність країнам, що приєдналися до проекту «Битва Націй». «Я радий шансу познайомитися з їх стилем битви, їх стилем спілкування в рамках поточного саміту. Сподіваюсь, в рамках проекту «Битва Націй» ми зможемо довести, що польські рицарі – одні з найкращих» - зауважив Хуберт Філіп’як.

Представник Національної збірної Республіки Білорусь Євген Баранов поінформував учасників прес-конференції про те, що Національна збірна Білорусі з ІСБ була сформована на початку 2010 року для участі в міжнародному проекті «Битва Націй» і протягом поточного року взяла участь у восьми турнірах. «Ми плануємо покращити підготовку всередині Національної збірної в наступному році, і сподіваємось досягти більш високих результатів у проекті «Битва Націй-2011» - додав Є. Баранов.

Капітан Національної збірної Росії з ІСБ Ігор Демидов, в свою чергу, відзначив, що проект «Битва Націй» вигідно відрізняється від багатьох подібних фестивалів, оскільки не лише представляє цвіт світового руху ІСБ, але в багатьох аспектах є зорієнтованим на публіку. «Наступний фестиваль буде не просто видовищем. Я певен, що організатори прикладуть максимальну кількість зусиль, щоби організувати, скажімо так, хороший атракціон для туристів, що буде повністю занурювати людей в середньовічну атмосферу» - підсумував він.

Історичні фестивалі, під час яких практикується історичний середньовічний бій, є дуже популярними у всьому світі. Антон Трубніков підкреслив, що такі події відроджують інтерес до історії, активно сприяють розвитку туристичного потенціалу країни й регіону, культурному обміну між народами, і головне – залучають молодь до спорту та активного способу життя. Адже проект «Битва Націй», за словами А. Трубнікова, цікавий не лише учасникам-спортсменам, але й вболівальникам: на ристалищах «Битви Націй» змагаються національні команди, тому вболівальникам легко зорієнтуватися – кого саме слід підтримувати під час бою. Спортивного азарту додає також чіткість правил та фіксована кількість учасників команд під час бою: або один на один, або п’ять на п’ять, або ж 21 на 21.

Завдяки високому рівню організації та професіоналізму учасників фестивалів, міжнародний проект «Битва Націй» викликає усе більшу увагу, а кількість країн-учасниць проекту зростає. В цілому, фестиваль «Битва Націй» сприяє зміцненню іміджу України в Європі і в світі, підвищує туристичну привабливість нашої країни.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".