МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НАТО_Суспільні заходи в Україні і за кордоном

06/07/2006 | Олег
“Місце України в НАТО”.Презентація книжки, результати опитування


• Україна • Політика •

Майдан-ІНФОРМ: 07-06-2006 09:25 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1149661520.html
Версія до друку // Редагувати // Стер

Фонд “Демократичні ініціативи” презентував результати опитування експертів щодо НАТО та книжку “Місце України в НАТО”. У презентації взяли участь представники міністерств закордонних справ та оборони України, Атлантичної Ради України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Національної академії оборони України, Національного інституту проблем міжнародної безпеки, Центру інформації та документації НАТО в Україні, політологи, журналісти, представники громадських організацій.

Учасники презентації зазначили, що тема НАТО особливо актуальна для України з огляду на події, що відбуваються нині в Криму, а також зважаючи на ситуацію навколо формування парламентської більшості, коли у Верховній Раді немає єдності щодо питання членства України в НАТО. Натомість у середовищі експертів такий консенсус вже сформувався — всі фахівці з питань НАТО одностайно висловлюються про необхідність вступу України до Альянсу і дають чітку відповідь на те, які загрози постануть перед державою в разі невступу України до цієї організації. Саме цю та чимало іншої докладної інформації вміщує книжка “Місце України в НАТО”, що її учасники презентації назвали надзвичайно серйозною аналітичною працею, яка розкриває очі багатьом людям, котрі хочуть знати правду про НАТО.

Логічно, що представлення результатів опитування стало продовженням обговорення теми місця України в НАТО, адже сьогодні, коли провадиться потужна антинатівська кампанія за те, аби у будь-який спосіб не допустити вступу України до НАТО, і в суспільство запущено міфи й ідеологічні кліше проти НАТО, слово експертів, згуртування політичної еліти можуть бути чи не єдиною політичною зброєю, аби виграти цю війну.

Звернення до матеріалів книжки не залишає жодного сумніву щодо необхідності вступу України до Альянсу, який стане найбільш впливовим гарантом суверенності України. Експерти переконані, що силам, які зорієнтовані на Росію і використовують тему вступу до НАТО задля розколу суспільства й дестабілізації в країні, аргументованою протидією має стати просвітницька кампанія щодо НАТО. Істотну роль в цій кампанії повинні відіграти громадські організації. Власне вихід у світ книжки “Місце України в НАТО” є внеском Фонду “Демократичні ініціативи” в подальшу просвітницьку кампанію щодо питань НАТО, а саме видання стане у нагоді політикам, журналістам, військовикам, представникам неурядових організацій та усім тим, хто працює на ниві євроатлантичної інтеграції України.

From: "Exitpoll" Exitpoll@exitpoll.org.ua

Відповіді

  • 2006.06.07 | Олег

    Міжнародна конференція_м. Алуштa_12-13 червня 2006 р

    07-06-2006 16:19, Олег
    Міжнародна конференція_м. Алуштa (12-13 червня ).

    Почніть відпочинок в Криму з конференції про НАТО і демократію


    • Крим • Політика •

    Майдан-ІНФОРМ: 07-06-2006 12:45 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1149673529.html
    Версія до друку // Редагувати // Стерти

    Міжнародна конференція "Чорноморсько-Каспійський вимір європейської безпеки: євроатлантична інтеграція і демократичний контроль" відбудеться в м. Алушті ( АР Крим, Україна). 12-13 червня 2006 р.

    Метою конференції є оцінка існуючих та потенційних загроз і викликів в регіоні, стимулювання демократичних трансформацій та розвитку громадських інституцій, консолідація підтримки ідеї демократичного контролю, сприяння діяльності аналітичних центрів демократичного контролю в регіоні.

    В конференції братимуть участь національні координатори Консорціуму з держав Чорноморсько-Каспійського регіону, представники штаб-квартири НАТО, експерти з євроатлантичної спільноти. Від України учасниками заходу стануть представники виконавчої та законодавчої гілок влади та муніципальних структур, експерти з питань цивільно-військових відносин з провідних регіональних аналітичних центрів (зокрема Донецька, Львова, Одеси) та аналітичних центрів державних і недержавних структур Криму, журналісти.

    За програмою Конференції розгляд та обговорення питань відбуватиметься на чотирьох сесіях:

    Сесія 1. Чорноморсько-Каспійський регіон: нова сфера євроатлантичної безпеки;

    Сесія 2. Регіональні загрози, конфлікти та проблеми транзиту енергоресурсів і безпека Чорноморського простору;

    Сесія 3. Впровадження демократичного контролю та реформа сектору безпеки в Україні;

    Сесія 4. Моніторинг демократичного контролю та нові завдання для Консорціуму демократичного контролю Чорноморсько-Каспійського регіону.

    Контактні особи: Любов Глєбова (тел. : (380 44) 235 05 07, моб.: 80674424103, Е-mail: lglebova@mail.ru

    Тетяна Стародуб (тел.: (380 44) 402-77-61, моб.: 8-067-936-96-98)

    Матеріали міжнародної конференції в Алушті 12-13 червня 2006 року, а також результати моніторингу стану та ефективності демократичного контролю в дев'яти країнах ЧКР, розміщені на веб сайті ЦМБСС і веб-сайті Гарвардського університету ("Програма безпеки Чорноморського регіону"):
    www.kgi.edu.ua/cisss-ua/news
  • 2006.06.07 | Олег

    Дипломати про вступ України до НАТО


    Росія розпочала ідеологічну війну проти України з метою не допустити її в НАТО - експерт

    5 Червня 2006 року 12:23

    Київ. Російська Федерація розпочала ідеологічну війну проти України з метою не допустити її членства в НАТО.

    Таку думку 5 червня висловив директор Інституту зовнішньої політики дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України Григорій Перепелиця під час презентації результатів опитування Фонду «Демократичні ініціативи» на тему: “Місце України в НАТО”.

    Він зазначив, що сьогодні 80% інформаційних матеріалів в російських та українських ЗМІ мають антинатівську спрямованість. Говорячи про події у Феодосії, Г.Перепелиця також зауважив, що всі розуміють, що навчання «Сі Бриз» проводяться не під егідою НАТО.

    Дипломат підкреслив, що вступ України до НАТО є дуже важливим питанням: «або Україна відстоїть себе як демократична держава, або перетвориться в домінанту Росії, або стане суб’єктом федерації».

    За його словами, керівництво Росії розуміє, «що війна за Україну ще не програна». На думку Г.Перепелиці, політична еліта РФ розуміє, що вступ України до НАТО та розширення альянсу в цілому не несе жодної загрози для Росії. «Водночас, після вступу України в альянс Росія назавжди втрачає можливість повернути Україну в лоно свого політичного домінування», - сказав експепт. Він переконаний, що в разі приєднання України до альянсу ні газові, ні м’ясомолочні війни не зможуть вплинути на політику України. На думку Г.ПЕРЕПЕЛИЦІ, це розуміють як керівництво РФ, так і проросійські політичні сили України. Саме з цією метою вони і проводять антинатівські кампанії на кшталт подій у Феодосії та маніпуляції з російською мовою, підкреслив він. «Ці кампанії спрямовані на те, щоб дискредитувати Україну як потенційного члена НАТО», - сказав Г.Перепелиця.

    Він наголосив, що в сучасних умовах тільки вступ України до НАТО може забезпечити збереження суверенітету України.

    При цьому дипломат висловив думку, що нейтралітет України не вирішить сучасних проблем нашої держави. За його словами, в умовах загострення міжнародних відносин дотримуватись нейтралітету ніхто не буде. Г.Перепелиця зауважив, що яскравим прикладом цього є анексія Прибалтійських країн Радянським Союзом та анексія Бельгії Німеччиною перед початком Другої світової війни. На його думку, тези про нейтралітет запускаються проросійськими силами з метою не допустити членство України в альянсі.
    Водночас Г.Перепелиця зазначив, що в Україні немає державної політики інформування суспільства. На його думку, державна політика інформування має бути окремою для західних регіонів України, які здебільшого підтримують вступ України до НАТО, та східних – «спільноти тоталітарної свідомості, яка мислить іраціонально». На переконання експерта, на Сході та Півдні України процвітають міфи, кліше та емоції. Він вважає, що переконати Східні та Південні регіони можна тільки в тому разі, якщо домовитися з політичною елітою регіону – Партією регіонів. «Заява Партії регіонів про те, що НАТО нам не ворог, може змінити громадську думку в цьому регіоні», - сказав Г.Перепелиця. Він також висловив думку, що владі не має сенсу домовлятися з комуністами та Блоком Вітренко, оскільки ці політичні сили відверто виступають проти незалежності України.

    http://proeuropa.info/news/?id=5993&PHPSESSID=3e8fcbe7517231b7c9201d82f29ad15f
  • 2006.06.21 | Олег

    21 червня_в Київ з візитом прибуває польська військова делегація

    Сьогодні, 21 червня, в Київ з візитом прибуває польська військова делегація на чолі із заступником директора Центру інформації Міністерства Національної оборони Республіки Польща паном Петером Рашковським.

    Основна мета візиту польських військових полягає у обміні досвідом з українськими колегами в питаннях інформування громадськості про хід та необхідність реформ збройних сил, європейської та євроатлантичної інтеграції, підготовки та відбору кадрів для структур по зв’язкам із засобами масової інформації та громадськістю.

    Зокрема, під час робочих зустрічей українські та польські військові планують обмінятися досвідом в питаннях організації діючої системи інформування громадськості, принципів роботи із засобами масової інформації, способами реагування під час виникнення кризових та форс-мажорних ситуацій.

    Також сторони обговорять питання медійного обслуговування проведення багатонаціональних навчань, діяльності національних миротворчих контингентів. Крім того, польські колеги ознайомляться з ходом виконання Державної програми інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки.

    Перебуваючи у Києві представники Центру інформації Міністерства національної оборони Республіки Польща ознайомляться зі структурою, основними завданнями та організацією роботи Управління прес-служби Міністерства оборони України, відвідають редакції військових засобів масової інформації – газети “Народна Армія”, журналів “Військо України” та “Атлантична панорама”, а також Центральну телерадіостудію Міністерства оборони України.

    Під час зустрічі з головою Громадської ради при Міністерстві оборони України Анатолієм Лопатою польські гості ознайомляться з основними завданнями та напрямами діяльності цього громадського органу.
    Візит представників Центру інформації Міністерства національної оборони Республіки Польща триватиме до 24 червня.

    Джерело: Управління прес-служби Міністерства оборони України
  • 2006.06.22 | Олег

    круглий стіл «Трансформація Збройних сил Чехії на шляху до НАТО.

    21 червня, в київському Будинку офіцерів Центром армії, конверсії та роззброєння та Чеською Євро-Атлантичною Радою Jagello-2000 за сприяння МЗС Чеської республіки та Генерального штабу ЗС України за участю воєнних відомств України та Чеської Республіки, органів державної влади, провідних українських та чеських експертів в сфері безпеки та оборони було проведено круглий стіл «Трансформація Збройних сил Чехії на шляху до НАТО. Досвід для України».

    Метою проведення заходу стало краще усвідомлення військового відомства та інших державних установ України шляху розвитку Збройних сил України у контексті євроатлантичної інтеграції. В роботі конференції взяли участь начальники Генеральних Штабів ЗС України генерал-полковник С. Кириченко та Чеської Республіки генерал-полковник П. Стефка, а також директор Центру інформації та документації НАТО в Україні М. Дюре.

    У своєму виступі начальник Генерального штабу збройних сил Чеської Республіки генерал армії Павел Штефка детально зупинився на здобутках та проблемах чеської армії на шляху приєднання до Північноатлантичного альянсу. Зокрема, як зазначив генерал армії Павел Штефка, після оголошення чеським урядом державного курсу на вступ до НАТО суспільна підтримка цього рішення складала лише близько 40 відсотків.

    «На сьогодні рівень довіри до НАТО у населення Чехії складає майже 70%. Тому поки що невеликий відсоток підтримки українського суспільства ідеї вступу до Альянсу є абсолютно природнім», - зазначив генерал армії Павел Штефка.

    Він також категорично заперечив, що після вступу до НАТО країна втрачає частину своїх повноважень, на її території розміщуються військові бази Альянсу, стратегічні наступальні озброєння, знищується її оборонно-промисловий комплекс або країну примушують брати участь у операціях під проводом НАТО.

    «Це абсолютно не так. Після вступу Чехії в НАТО у справи нашої держави ніхто не втручається, у нас працюють підприємства вітчизняного військово-промислового комплексу, ніхто нам не пропонував розмістити на нашій території а ні військові бази, а ні ядерні ракети. В операції під егідою НАТО ми направляємо стільки військовослужбовців, скільки визначить наш уряд і парламент», - наголосив генерал армії Павел Штефка.

    Крім того, як зазначив начальник Генерального штабу збройних сил Чеської Республіки, якщо під час обговорення якогось важливого питання одна з країн-членів НАТО не погоджується, то це питання знімається з порядку денного.

    «Якщо одна країна-член НАТО каже “ні”, то всі інші країни не можуть реалізувати це рішення. І це є цілком демократично. НАТО – демократична організація на відміну від Варшавського договору, коли всі робили і голосували так, як вирішувала Москва», - підкреслив генерал армії Павел Штефка.

    Говорячи про переваги членства в НАТО, командувач чеської армії зазначив, що саме членство в Альянсі дозволило забезпечити Чехії оптимальні витрати на оборону, збільшивши реальне фінансування збройних сил. Так, у 2004 році витрати на оборону Чехії складали 2,02% від ВВП, а у 2005 році були зменшені до 1,8% від ВВП.

    «Перебуваючи в системі колективної безпеки країні значно легше забезпечити власну оборону та збалансувати витрати на сферу безпеки», - наголосив генерал армії Павел Штефка.

    Також начальник Генерального штабу збройних сил Чеської Республіки детально зупинився на чеському досвіді створення професійної армії, адже збройні сили Чехії перейшли повністю на контрактний принцип комплектування з 1 січня 2005 року. Підхід до формування кадрового потенціалу чеської армії базується на чітких розрахунках щодо необхідної кількості сержантів, офіцерів і генералів. Значне зменшення чисельності Збройних Сил Чеської Республіки виявилось продуманим і стало можливим в тому числі і завдяки вступу країни до НАТО, оскільки це дозволяє забезпечити оптимальні витрати на оборону і водночас дозволяє збільшити реальне фінансування збройних сил.

    Цікавим для українських військових також виявився досвід Чехії у сфері переозброєння національних Збройних сил. Керівництву оборонного відомства Чехії вдалося забезпечити закупку найсучасніших зразків озброєння та військової техніки, використовуючи різноманітні схеми та підходи, які суттєво зменшили фінансове навантаження на національний бюджет. Наприклад, ЗС Чехії отримали від Росії в рахунок державного боргу 30 нових вертольотів Мі-35 та Мі-171. Використовуючи офсетні схеми, було придбано 14 шведських найсучасніших літаків JAS-39 Gripen. На цей час готуються тендери на закупку бронетранспортерів та військово-транспортних літаків. При цьому і в першому, і в другому випадку найголовнішим критерієм вибору є тактико-технічні та фінансові характеристики, а не політичні пріоритети. Крім того, під час конференції було розвінчано міф про те, що наявність на озброєнні ЗС радянської техніки є перепоною для вступу до НАТО.

    Ще одним важливим аспектом членства в НАТО є спеціалізація. Так, наприклад, Чехія надає для використання в інтересах Альянсу свій батальйон радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту. В свою чергу Україна може реального надавати Альянсу послуги у постачанні військово-транспортної авіації.

    Говорячи про проблеми, з якими зіткнулася Чехія на шляху вступу до НАТО і з яким необхідно приділити особливу увагу Україні, генерал армії Павел Штефка, зокрема, зазначив, що це питання соціальної адаптації звільнених військовослужбовців, складності ресурсного планування щодо кількості озброєння і військової техніки, адаптація підприємств ОПК до ринкових умов і жорсткої конкуренції.

    У свою чергу начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Кириченко зазначив, що візит начальника Генерального штабу збройних сил Чеської Республіки в Україну є новим імпульсом розвитку відносин між арміями двох країн.

    «Збройні сили Чехії мають серйозні здобутки в реформуванні військ і створенні сучасних збройних сил. Ми вивчаємо чеський досвід і нам відомі величезні позитивні зрушення в системах оперативного управління військами, логістичного забезпечення військ, мовній підготовці військовослужбовців, переході на комплектування військовослужбовцями за контрактом», - зазначив генерал-полковник Сергій Кириченко.

    Він також додав, що Україна зацікавлена в чеському досвіді в розвитку озброєння та військової техніки, побудові оптимальних відносин з оборонно-промисловим комплексом держави.

    «Всі ці здобутки, всі позитивні моменти ми вивчаємо і враховуємо у реалізації заходів реформування і розвитку вітчизняних Збройних Сил», - підкреслив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України.

    Генерал-полковник Сергій Кириченко також наголосив, що Збройні Сили України рухаючись в напрямку європейської спільноти максимально реформують себе щоби максимально забезпечити національні інтереси держави і бути максимально адаптованими до військових структур НАТО і ЄС.

    Джерело: Управління Прес-служби Міністерства Оборони України, Центр досліджень Армії, Конверсії та Роззброєння


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".