МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Семінар ЄК для фермерів, що займаються виробництвом ягід

10/25/2006 | mariposa
Проект для малих та середніх підприємств у сільському господарстві організовує семінар щодо покращення ефективності та прибутковості вирощування суниці та малини

31 жовтня 2006 р. проект “Покращання систем логістики та маркетингу для малих та середніх підприємств в сільському господарстві” організовує семінар щодо ознайомлення українських виробників ягід з сучасними технологіями виробництва суниці та малини. Семінар під назвою «Покращення ефективності та прибутковості виробництва суниці та малини: рослини, технології, збут» відбудеться в Інституті овочівництва і баштанництва ААНУ, Харківська обл. На семінарі будуть присутні понад 40 приватних фермерів, представників підприємств по переробці харчових продуктів, дослідники та інші зацікавлені сторони з Харківської області та східних областей України.

Програмою семінару передбачена презентація щодо технологій по вирощувані суниці та малини: технології вирощування суниці для переробки; вирощування поза сезонної продукції; захист рослин, підживлення; ринок свіжої продукції; асортимент (нові сорти), зрошення, захист, а також вирощування ремонтаних та шпалерних сортів малини.

Найбільш скороплідною та високоврожайною культурою є суниця. При додержанні всіх вимог технології і вирощування та підбору відповідних сортів можна отримувати до 50 т/га. Основною ланкою технології вирощування суниці є якісна підготовка грунту, використання оптимальних схем розміщення рослин, вирощування високопродуктивних сортів та ефективний захист від шкідників та хвороб. Важливим агротехнічним заходом для отримання високого врожаю є попереднє збагачення грунту елементами живлення. Під оранку в середньому вносять 80-100 т/га гною або компосту та 90-120 кг/га фосфору та калію. Конкретні норми добрив встановлюють в залежності від забезпеченості грунту поживними елементами, але не більше, ніж по 300 кг поживних речовин на 1 гектар.

Технологія вирощування малини на шпалері сприяє кращому освітленню листків та їх асиміляційній діяльності, покращенню врожайністі, якості та товарності ягід, зменшенню ураження рослин хворобами та шкідниками. Ця технологія потребує певних витрат на встановлення шпалери і підв’язування стебел, які повною мірою компенсуються додатковим прибутком. Біологічною особливістю малини ремонтантних сортів є здатність формувати на пагонах у рік їх росту генеративні бруньки і до настання морозів давати врожай. Технологія вирощування ремонтантної малини з метою отримання тільки осіннього врожаю значно скорочує кількість агрозаходів з догляду, зокрема нормування пагонів, 2–3–х обприскувань проти хвороб і шкідників, встановлення шпалери та підв’язування до неї рослин.

Учасники семінару будуть мали змогу відвідати фермерське господарство «Цвєтков», де зможуть ознайомитися з діяльністю господарства, провести дискусії та отримати відповіді на широкий спектр питань.

Докладнішу інформацію про діяльність проекту „Покращання систем логістики та маркетингу для малих та середніх підприємств в сільському господарстві”, що здійснюється за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні, можна отримати на веб-сторінці проекту www.agrilogistics.com.ua або у експертів проекту за тел. +38 044 289 36 30 та 289 36 31.

Міністерство аграрної політики України та Представництво Європейської Комісії в Україні започаткували Проект «Покращання систем логістики та маркетингу для МСП у сільському господарстві». Схема впровадження Проекту була розроблена Програмою технічної допомоги Європейського Союзу. Проект, що впроваджується консорціумом на чолі зі Сканагрі розпочався у березні 2005 року. Робота буде зосереджена на створенні ланцюгів постачання та збуту фруктів, овочів, зернових та молока, створення гуртових ринків та надання рекомендацій по агарній політиці та нормативно-правовому оточенню.

www.delukr.ec.europa.eu


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".