МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пияцтву – бій!

09/11/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Європейський парламент розмірковує над тим, як боротися із пияцтвом. Особливо почало непокоїти депутатів те, що неповнолітні нині полюблять заливатися алкоголем різних видів, а дорослі їх у цьому активно підтримують.

“Кожної п'ятниці та суботи, за будь-якої погоди! Ми покажемо тобі справжній Берлін – від андеграунду до вишуканих барів та найкращих місцевих клубів. Наші гіди знають, де найкраще можна розважитися. За 10 євро – ви отримаєте незабутню ніч, безкоштовне пиво при зустрічі, безкоштовні коктейлі із горілкою усю ніч.”

Такі оголошення не є рідкістю не лише для Берліна. Так звані Pub Crawls або “тури кнайпами” стали вже звичними для тих міст Європи, де алкоголь можна отримати відносно дешево. У Болгарії, країнах Балтики, Чехії можна замовити цілі екскурсії по барах. Щоправда роль гіда обмежуватиметься супроводом до шинків, а учасники збільшуватимуть кругозір виключно за рахунок назв нових коктейлів, які вживатимуть у необмеженій кількості. Адже саме в цьому сенс – за 10 євро в Берліні ( в Болгарії ще вдвічі дешевше) можна пиячити всю ніч. Тобто пити стільки – скільки влізе. Загалом у таких турах беруть участь підлітки із Скандинавських країн, Німеччини та Великобританії. Часто подібні розваги для учасників закінчуються у лікарні – організм не витримує обсягу випитого алкоголю. Були навіть летальні випадки.

“Ми радимо на так звані “мало алкогольні напої” різко збільшити акцизні збори. Тобто для тих напоїв, де алкоголь змішаний із іншими складниками і він не дуже сприймається на смак. Оскільки саме такі продукти мають на меті призвичаїти молодь до пляшки.”

Розповідає Ренате Зоммер – депутат Європарламенту від Німеччини – член комітету “Захисту довкілля, громадського здоров'я та безпеки продуктів харчування”. На її думку, потрібно нині звернути особливу увагу на те, що молоді люди вживають занадто багато алкоголю. До того ж всупереч сподіванням, тінейджери рідко залишають вечірки у доброму гуморі, оскільки веселі гулянки для багатьох з них закінчуються у кареті швидкої допомоги. Щоб зменшити кількість таких випадків Ренате Зоммер рекомендує провести інформаційну кампанію, а виробників напоїв – змусити писати на пляшках про те, що алкоголь шкодить здоров'ю. Була навіть ініціатива - взагалі заборонити рекламу алкоголю.

“Європарламент не підтримує заборону реклами. Це була ідея деяких колег-депутатів. Але вона була переважною більшістю відхилена. Водночас вже виробники повідомили про те, що самі зобов'язуються ту рекламу алкогольних напоїв, яка спрямована на молодь, більше не виробляти. Вони сказали – цього ми більше робити не будемо.”

Окрім цього, Європарламент планує посилити контроль у магазинах, нічних клубах, барах, та ресторанах, щоб заборона продажу алкоголю неповнолітнім справді діяла. Дехто з депутатів навіть пропонував різко підвищити податки на такі напої.

“Загалом досвід говорить про те, що у державах-членах ЄС, де податки на алкогольні напої загалом було суттєво підвищено, це призвело лише до того, що люди почали дуже багато ввозити контрабанди. І в результаті, напевне, мешканці почали ще більше вживати алкоголю. Оскільки все, що пов'язане із забороною людей завжди дуже приваблює. А коли акцизні збори такі високі – це майже заборона.“

У Люксембурзі пішли саме таким шляхом і підвищили акцизи на напої, що містять від двох до десяти процентів алкоголю, за винятком пива. Втім, багатьох мешканців це засмутило. Зокрема, організаторів фестивалю вина “Пікаділі”, де традиційним напоєм є суміш вина та лікеру. Що вони зробили, щоб не втрачати гроші, зароблені на пияцтві тінейджерів? Підвищили вміст алкоголю до одинадцяти відостків. Організаторам закон вдалося обійти і заощадити 50 тисяч євро. Але батьки підлітків та місцеві політики залишилися далеко не в захваті.

“Мене особливо шокувало у історії із фестивалем “Пікаділі” на Мозелі, що організатори наливали більше алкоголю у коктейлі, ніж зазвичай робиться, для того, щоб обійти закон. Це просто свинство – коли ти, щоб отримати прибуток свідомо обходиш закони Люксембургу. У майбутньому ми маємо брати це до уваги.”

Говорить Клод Турмес – депутат Європарламенту від Люксембургу – член фракції “Зелених”. Євросоюз наразі планує зібрати позитивний та негативний досвід держав ЄС у сфері боротьби із пияцтвом, а потім розробити нові загальноєвропейські заходи.

Джерело: "Німецька хвиля"

Відповіді

  • 2007.09.11 | Володимир

    Re: Пияцтву – бій!

    А мусульманці - не пиячать...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".