МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист гeн. А.А. Власова

08/15/2007 | Георгій
Я на цьому форумі буваю нeчасто і тому вибачтe, якщо цe повтор, алe я подумав, добрe було б мати тeкст цього листа, він багато пояснює...

http://www.hrono.info/dokum/1943vlasov.html

Відповіді

 • 2007.08.15 | igorg

  Ще одна прекрасна ілюстрація того, що більшовизм, як і СССР

  ототожнювався саме з Росією і є суто російським явищем, продовженням і втіленням азійсько-імперських ідей. Дякую.
  Особисто мені Власов не є симпатичним, це щось абсолютно бліде й немічне в порівнянні з ОУН-УПА. Такий лист нічого хорошого не збуджує, це голий відчай. Людина закликає боротися (якщо закликає) з більшовизмом під тиском дуже важких обставин, фактично внаслідок зради з боку партійного керівництва. Це є визнання поразки. Поразки ідеї за яку боровся Власов і повна відсутність подальшої перспективи, а навіть якогось бачення майбутнього. Це фактично спроба виправдатися. Дивно, що такий лист був надрукований. Саме тому і Власовська армія не мала жодної перспективи й зникла разом із фашистським військом. Але цікаво, що саме про долю Власовців піклувалися союзники й зустріли розуміння Сталіна. Чого принципово не могло бути у випадку з ОУН-УПА. Бо народ, що прагне свободи й самовизначення це величезна проблема для всіх імперій й силових держав :).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.08.15 | Svitlana

   Re: Ще одна прекрасна ілюстрація того, що більшовизм, як і СССР

   На те, ким був Власов, знаєте, є кілька точок зору.
   igorg пише:
   > Такий лист нічого хорошого не збуджує, це голий відчай. Людина закликає боротися (якщо закликає) з більшовизмом під тиском дуже важких обставин, фактично внаслідок зради з боку партійного керівництва. Це є визнання поразки. Поразки ідеї за яку боровся Власов і повна відсутність подальшої перспективи, а навіть якогось бачення майбутнього. Це фактично спроба виправдатися. Дивно, що такий лист був надрукований. Саме тому і Власовська армія не мала жодної перспективи й зникла разом із фашистським військом. Але цікаво, що саме про долю Власовців піклувалися союзники й зустріли розуміння Сталіна. Чого принципово не могло бути у випадку з ОУН-УПА. Бо народ, що прагне свободи й самовизначення це величезна проблема для всіх імперій й силових держав :).
   До речі, Власовська армія була цілком боєздатною у випадках коли їм недоводилося воювати проти армії радянської. Союзникам вони дошкуляли досить добре.
   Окрім цього розтиражованого листа є досить багато інших всідчень і спогадів про Власова. Особисто у мене від них складається враження, що він був далеко не у "відчаї", його дії підчас та після замаху на Гітлера, як на мене, є досить яскравою ілюстрацією до цього твердження.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.08.15 | igorg

    Власне я на це й звертаю увагу. Радянську армію вони попри все

    сприймали як свою, "російську". А отже власне на ділі й ідеї визволення від Сталіна й більшовизму не було. Скоріше зміна господаря з поганого на кращого.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua