МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Авторська полиця (історична література

09/10/2009 | igorg
люб'язно надана авторами-істориками для вільного доступу.
Від нашої спільноти велика їм за це подяка.
Прошу поповнювати ці полиці.
Бажано аби це була фахова наукова й науково-популярна література.

Відповіді

  • 2009.09.10 | igorg

    Стецкевич Віталій Вікторович

    Завідуючий кафедрою історії та українознавства Криворізького технічного університету. Доктор історичних наук, професор.
    http://ktu.edu.ua/sait/viewpage.php?page_id=17
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.10 | igorg

      Воєнно-мобілізаційна кампанія в Україні у перший період війни

      http://www.onlinedisk.ru/file/219593/
      http://rapidshare.com/files/389128914/Stezkevich.pdf 2281 KB
      http://kdpu.edu.ua/download/library/History/Stezkevich.pdf

      Стецкевич В.В.
      Воєнно-мобілізаційна кампанія в Україні у перший період війни (червень 1941 р. - липень 1942 р.): Історіографія проблеми: Монографія. - Кривий Ріг: Видавничий центр КТУ, 2009. - 367 с.
      ISBN 978-966-7830-15-1

      У монографії в контексті часу проаналізовано майже 70-річний неперервний науковий процес історії історичного осягнення проблеми воєнно-мобілізаційної кампанії в УРСР у межах першого періоду війни (червень 1941 р. - липень 1942 р.); в цьому неперервному історіографічному процесі виділено два періоди: радянський (40-80-ті роки ХХ ст.) та сучасний, пострадянський (кінець ХХ ст. - початок ХХІ ст.), в межах яких і показано досягнення, особливості та відмінності кожного з них й окреслено внесок українських дослідників у джерелознавчі, теоретико-методологічні та конкретно-історичні складові проблеми; одночасно зроблено спробу показати сучасний стан вивчення теми “Воєнно-мобілізаційна кампанія в УРСР” і накреслено низку завдань, які стоять перед українською історичною наукою.
      Для науковців, істориків та кола тих читачів, кого цікавить процес наукового пізнання історії України в добу війни 1941-1945 рр.
  • 2009.09.10 | igorg

    Шайкан Валентина Олексіївна

    Завідувач кафедрою історії України Криворізького педагогічного університету, доктор історичних наук Валентина Олексіївна Шайкан.
    http://kdpu.edu.ua/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=57&Itemid=92
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.10 | igorg

      Колабораціонізм на території рейхскомісаріату “Україна”

      http://rapidshare.com/files/389129092/VShaykan_Kolab.pdf 2684 KB
      http://kdpu.edu.ua/download/library/History/VShaykan_Kolab.pdf

      Шайкан В.О. Колабораціонізм на території рейхскомісаріату “Україна” і військової зони в роки Другої світової війни. Монографія.-Кривий Ріг: Мінерал, 2005.-466 с.

      Авторка монографії комплексно розглянула проблему колабораціонізму на території рейхскомісаріату “Україна” та військової зони в роки Другої світової війни. До наукового обігу введено значний масив маловідомих та невідомих для дослідників архівних документів українських архівосховищ. Вивчення проблеми колабораціонізму в роки Другої світової війни на історіософському і суспільно-психологічному рівні, дозволило з’ясувати типові й особливі вияви цього явища на даній території під тимчасовою гітлерівською окупацією. Під кутом зору колаборації у праці схарактеризовано діяльність провідних кіл українського самостійницького руху і громадських інституцій національної орієнтації. Осмислюючи складні суспільні процеси, автор намагалась визначити, де проходить вододіл між виявами спонтанної чи організованої самодіяльності населення окупованих територій, свідомою, добровільною та примусовою співпрацею з окупантами, показати мотивацію різних моделей поведінки на індивідуальному та груповому (колективному) рівнях. У зв’язку з цим новою є постановка і трактування питання як стратегії виживання людей в екстремальних умовах війни. Автор спробувала здійснити типологізацію різних проявів колаборації в залежності від конкретних умов, характеру окупаційного режиму, ментальних і морально-психологічних чинників тощо.
      Монографія містить низку авторських висновків, теоретичних положень та узагальнень, які дозволяють комплексно оцінити це явище, усвідомити його вплив на долю багатьох поколінь воєнного та повоєнного часу. Книга розрахована на істориків, студентів, а також буде цікавою широкому колу читачів.
  • 2009.12.20 | igorg

    Олександр Добровольський«Просвіта» під багнетом

    http://rapidshare.com/files/389127424/Prosvita_Don_41_45.pdf 853k
    http://infanata.ifolder.ru/16417388
    http://www.onlinedisk.ru/file/350378/

    Книга "Просвіта під багнетом" – перша з серії історичних нарисів про український рух на Донбасі. Вона написана на основі внутрішньої документації слов'янського відділу НКВД, який після закінчення війни розробляв оунівське підпілля і займався діяльністю "Просвіти" на Слов’янщині. Рекомендована всім, хто хоче знати історію свого краю не в московській трактовці. Особливо бажане знайомство з нарисом працівникам Служби безпеки України, яких періодично влада нацьковувала на український визвольний рух. Рецензент - кандидат історичних наук О.О.Пилипенко. Видання друге, доповнене.

    Добровольський, Олександр. "Просвіта" під багнетом. - Слов"янськ:б.в., 2007. - 78 с.

    http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1261316663


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".