МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Української Народної Ради Сумщини

04/28/2010 | 7rost
Голові Сумської обласної
державної адміністрації
Чмирю Ю.П.

Сумському
міському голові
Мінаєву Г.М.

Головам політичних
партій та громадських
організацій Сумщини

Звернення

Ми, члени Президії Української Народної Ради Сумщини звертаємося до керівників міста Суми та області, всіх людей доброї волі, з вимогою припинити беззаконня, яке виражається в тому, що в наше місто, хочуть незаконно повернути пам’ятник відомому німецькому агенту та вбивці В.Леніну (Ульянову).
В ніч на 15 квітня 2010 року представниками Комуністичної партії України на території скверу біля БК «Хімік» в незаконний спосіб було встановлено погруддя Леніна. Його встановлено на місці раніше зруйнованого пам'ятника.
За інформацією Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради зруйнований пам’ятник був розташований по вулиці Миру не підлягав занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, затвердженого Наказом Міністерства культури і туризму України від 22.08.2008 № 929/1/16-08. Встановлення пам’ятників і монументів регулюється спільним Наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури і Міністерства культури і мистецтв України від 30.11.2004р. № 231/806 «Про затвердження Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів».
Необхідно також зазначити, що на прохання виконавчого директора та голови об’єднаного профспілкового комітету ВАТ «Сумихімпром» (лист від 22.09.2009р. № 19-10169) виконавчим комітетом Сумської міської ради прийняте рішення від 22.09.09р. № 494 «Про облаштування на території скверу біля будинку культури «Хімік» по вулиці Миру Алеї трудової слави з встановленням погруддя Почесному громадянину м. Суми Кравченку О.Й.», яким передбачено розробку відповідної проектної документації, і здійснення в тому числі, робіт з благоустрою скверу та розташування клумб.
Крім того залишається чинним Указ Президента України від 12 червня 2009 року № 432 «Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років», яким передбачено «забезпечити вжиття в установленому порядку додаткових заходів щодо демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам, які причетні до організації голодоморів і політичних репресій в Україні». Проте в Запоріжжі, комуністи до 9 травня хочуть відкрити пам’ятник Йосипу Сталіну, в Сумах вже встановлено погруддя Леніна. Як відомо Ленін – однопартієць і вчитель Сталіна, який організував Голодомор-геноцид українського народу в 1932-1933 роках.
В липні 2009 року Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію «Возз’єднання розділеної Європи», в якій прирівняла сталінізм до нацизму та закликала до засудження тоталітарних режимів на міжнародному рівні.
Для засудження тоталітаризму ОБСЄ встановила загальноєвропейський День пам`яті жертв сталінізму і нацизму, який відзначається щороку 23 серпня, тобто в день підписання Московського пакту в 1939 році. Цим пактом, також відомим в історії як пакт Молотова-Ріббентропа, СРCР і гітлерівська Німеччина поділили Європу і розв’язали Другу світову війну.
В зв’язку з наведеним вище, вимагаємо припинити свавілля місцевої організації Комуністичної партії України та прибрати погруддя ката українського народу, німецького агента В.Ульянова (Леніна) з вулиці нашого міста. Також, вимагаємо покарати тих осіб з місцевого осередку КПУ, які порушують законодавство і зневажають громаду міста Суми.

16.04.2010р.
Президія Української Народної Ради Сумщини


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua