МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

харківський єврей Штейфон - деникинський, потім нацистський генерал (л)

07/12/2011 | Tatarchuk

Відповіді

 • 2011.07.14 | igorg

  Скажімо так не зовсім єврей, швидше росіянин з далеким єврейським корінням.

  Навіть за нацистськими мірками він не був євреєм чи навіть мішлінге.
  На загал в реальності люди дуже мало знають про справжню ситуацію із ставленням нацистів і росіян до євреїв.
  Стосовно росіян дискримінація була не за національною ознакою, а за релігійною. Обмеження стосувалося осіб іудейської віри. До речі, не зважаючи на те що багато євреїв загинуло в Російській імперії під час погромів, я щось не чув про меморіали на згадку про ті події та тих людей в Ізраїлі.
  В нацистській Німеччині політика геноциду також не була настільки категоричною як її малюють. Відомі уявлення грунтуються на відомих світлинах з вимірювання антропометричних даних та фільмах де показують як німець запідозривши за рисами обличчя єврея хапається за зрою. Насправді геноциду підлягали особи юдейської віри, чистокровні євреї (коли обоє батьків були євреями), та євреї які такими себе ідентифікували. http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1264407310
  Як на мене то це питання вкрай ідеологізоване євреями з одного боку й антисемітами з іншого. Справжня історія цієї проблеми прихована і в її справжньому висвітленні мало хто зацікавлений. Українська історична школа також старанно оминає ці питання.
  Щодо цього російського генерала то це гарна ілюстрація того, що насправді сьогоднішня Росія не є ні ідейно ні ментально наступником Російської імперії. Вона чітко виступає ментальним наступником комуністичної держави - СССР.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.07.14 | Tatarchuk

   Re: Скажімо так не зовсім єврей, швидше росіянин з далеким єврейським корінням.

   igorg пише:
   > Навіть за нацистськими мірками він не був євреєм чи навіть мішлінге.
   > В нацистській Німеччині політика геноциду також не була настільки категоричною як її малюють. Відомі уявлення грунтуються на відомих світлинах з вимірювання антропометричних даних та фільмах де показують як німець запідозривши за рисами обличчя єврея хапається за зрою. Насправді геноциду підлягали особи юдейської віри, чистокровні євреї (коли обоє батьків були євреями), та євреї які такими себе ідентифікували. http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1264407310
   ви спрощуєте, до того ж посилаєтесь на вкрай ангажовану літературу з відкидання голокосту. Нюренберзькі закони призначали євреями і полукровок, "треть"кровок, а чвертькровки хоча й оголошувалися просто "неарійцями", та були вкрай обмежені у політичних та людських правах. Достатньо сказати, зрештою, що понад 90% євреїв підпадали під акти, які ми й звемо у сукупності голокостом - в практиці а не в теорії (3 мильйона євреїв Польщі вбито, 300 тисяч спаслися)
   Приклад Штейфона - це не приклад якоїсь м"якості, а ілюстрація іншого, неафішованого принципу Рейху ("я сам вирішуватиму, хто в моєму Люфтвафе єврей, а хто ні")
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.07.14 | igorg

    яка саме література із зібраної за посиланням є заангажованою?

    І до чого тут заперечення голокосту. У вермахті служили мішлінге - євреї полукровки, що не були членами єврейської спільноти. І це було масове явище. При цьому виникали проблеми, бо їх родичів часом намагалися або й репресували. Звісно, якщо людина ідентифікує себе як єврей, то йому зовсім не байдуже ставлення нацистів до свого народу, й відповідно, він буде на них добровільно працювати а тим більше воювати.
    Мені розповідали про дуже цікаві документи на які наткнулися в архіві у Вінницькій області про діяльність єврейської організації з еміграції євреїв у Палестину під час німецької окупації. Як таке було можливе? Вочевидь антисемітизмом Німеччина не була пронизана настільки як СССР була пронизана класовою ненавистю. Досліднику рекомендували нікому ці документи не показувати. Тобто не все так просто як малюють. Ви самі своїм постом це ілюструєте. Єврей (полукровка) віддано служив імперіям котрі були антисемітськими не тільки по суті, але і юридично, за формою? Вочевидь людина не ідентифікувала себе з єврейським народом. Це зовсім інша ідентифікація.
 • 2011.07.14 | igorg

  150 тисяч євреїв воювало у вермахті (мішлінге)

  в германской армии на фронтах Второй мировой воевало до 150 тысяч солдат, имевших еврейских родителей или бабушек с дедушками.
  http://www.jew.spb.ru/ami/A286/A286-041.html
  То що тут дивного що один із них був генералом? Тим більше що не він один. Це величезна проблема й трагедія євреїв. Подібні проблеми маємо й ми, українці. Тобто, в принципі це проблема будь-якої пригнобленої або колонізованої нації.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua