МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росiйські дворяни погано розуміли російську, але з дитинства володіли татарською(\)

09/03/2011 | stryjko_bojko
Росiйські дворяни погано розуміли російську, але з дитинства володіли татарською
01-09-2011 16:42 Автор: Пианист Сидор

До времен Александра Первого татарский язык был обязательным к изучению в семьях дворянства и на военной службе.
Прекрасно татарским владели Кутузов и Суворов, указы на татарском языке редактировали цари Алексей Михайлович и Феодор Алкексеевич.
Князь Долгоруков-Крымский не умел писать по-русски, а только по-татарски, и при заходе в Бахчисарай сказал речь, которую правда, крымские татары не очень поняли, он говорил на классическом казанско-московском варианте.

А татары - это общий славянский термин для тюркских народов. Конечно, у у потомков булгаров - волжских и московских татар, язык отличался от потомков генуэзцевв и крымских евреев, хотя нечто общее сохранилось.
Еще имерский посол генерал-аншеф М.И. Кутузов-Голенищев писал жене:в 1807 году из Стамбула: "Милочка, турки так корябуют наш татарскиий язык завываниями и посторонними звуками, то приходится учится заново, а драгоманы янычарские (т.е. ныненшние боснийцы) в российском наречии совсем не терды, а путают его паки с со древним словенским".

http://gidepark.ru/user/alef007/article/411669
http://www2.maidan.org.ua/n/krym/1314884572

Відповіді

 • 2011.09.04 | Мірко

  Зрозуміймо що самі слова Росія, російський чи русський є брехнею

  Треба нам відучитися від вжитки цих термінів.
  Свій вклад в це відучення роблю від дитинства. Але треба нам усім перейти на слова Московщина, московський та москаль. Наука (і незалежність) починається від названня речей своїми іменами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.09.08 | stryjko_bojko

   Re: Зрозуміймо що самі слова Росія, російський чи русський є брехнею(\)

   З 15 століття в церковній документації Московського царства вживалася назва назва «Росія» для позначення власної країни, а також східних і південних земель Великого князівства Литовського. Це слово було калькою з грецького слова «Росія» (рос. Ρωσία), яким у середньовічній Візантії позначали Русь з центром у Києві. Паралельно з цим, з останньої чверті 16 століття в титулатурі великих князів московських, за прикладом монархів Литви і Польщі, стали використовувати слово «Русія». У 17 столітті воно було змінена на «Росія» під впливом церковно-книжної традиції. На початку 18 століття, за сприяння українських гуманістів і церковників, таких як Феофан Прокопович, московський цар став іменуватися «імператором Російським», а Московське царство — Російською імперією.

   [Вікіпедія, укр.]


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua