МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Секретарю РНБО - надати інформацію по Севастополю

12/10/2010 | Петро
Лідер Народного Руху України, народний депутат Борис Тарасюк просить Секретаря РНБО Раїсу Богатирьову надати інформацію щодо вжитих протягом останнього року органами державної влади заходів, спрямованих на вирішення проблеми техногенної небезпеки в Севастополі, що утворилася внаслідок базування у цьому місті ЧФ РФ. Про це йдеться у відповідному депутатському запиті.

http://www.nru.org.ua/news/?id=12074

Відповіді

  • 2010.12.16 | Аналітик

    Re: Секретарю РНБО - надати інформацію по Севастополю

    Украина предлагает России помочь с утилизацией боеприпасов ЧФ РФ
    25.06.10 // 09:45
    Россия предлагает привлечь украинские предприятия для утилизации боеприпасов, вооружений и военной техники Черноморского флота. Об этом, как передает Лига, сообщил министр обороны РФ Анатолий Сердюков по итогам состоявшегося накануне в приморском поселке Партенит (Крым, Украина) 3-го заседания подкомитета по вопросам безопасности украинско-российской межгосударственной комиссии.
    «Большие перспективы имеет кооперация предприятий военной промышленности России и Украины… Предлагаем привлечь специализированные украинские предприятия для утилизации на территории Украины боеприпасов, вооружений и военной техники Черноморского флота России», - отметил Сердюков.
  • 2010.12.20 | Богдан

    Re: Секретарю РНБО - надати інформацію по Севастополю

    Уряд України не провів інвентаризацію земель, об'єктів які нібито знаходяться в оренді ЧФ РФ.
    Який державний орган в Україні знає достеменно, скільки об'єктів нерухомості орендує ЧФ у Криму і Севастополі. Яка загальна площа цієї нерухомості. Призначення цих об'єктів, чи використовуються ці об'єкти за призначенням чи пераються російською стороною в суборенду. Які озброєння зберігаються на військових складах у штольнях. Рівень небезпеки для населення Севастополя.
    Чому на такі питання не надає відповіді Секретар РНБО.
    Голова громадської організації КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ СЕВАСТОПОЛЯ
    Богдан Мороз
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.21 | Камінь

      Секретарка - то добре, але ж біда наша

      Маємо добиватись від влади, від військового командування, перш за все перейнятись безпекою на тих арсеналах і складах, що розташовані у небезпечній близькості від житла, від інших небезпечних об’єктів, комунікацій. Тих, де зберігаються бомби великих калібрів, ракети, торпеди та реактивні снаряди. Добиватись проведення там заходів з утилізації у першу чергу, а якщо та черга ще довго до тих звалищ не дійде, то — негайного вивезення боєприпасів, що мають великий радіус розльоту, у безпечні місця. Допоки лиха не сталося.

      Такі громадські ініціативи досягають своєї мети. Так, саме громадськість домоглась ліквідації арсеналів у Брюховичах на Львівщині, у Коцюбинському під Києвом, в інших місцях. Робили все можливе, навіть дороги перекривали, але свого домоглись, бо боролись, без перебільшення, за життя своїх дітей.
    • 2010.12.21 | Felicidada

      Про який Уряд України йдеться? Де Ви були з 1997 року? Чому мовчали?

      Адже ніхто про це не знав.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.21 | Абабабададада

        Не гоні на Рух, Філісідада

        Філісідада, ти чого це гониш на Рух, що, з глузду поїхала, Рух же ж за Юлю, як ти могла таке сказати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.21 | Felicidada

          ніхто ні на кого не гонить. є питання. є прохання відповісти (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.12.21 | Абабабададада

            ні, Філісідада, ти гониш на Рух і Юлю

            Бо в 1997 вони ще не були за Юлю тому були глупі, а тепер вони за Юлю і хороші, а ти їх питаєш неприємні вопроси. А це розцінюється як гоніво проти Юлі. А хто гоніть проти Юлі того слід давити. Я давно вже підозрював що Філісідада це враг Юлі і що Філісідаду треба задавити бо надоїла вже своєю прорпагандою проти Юлі
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.12.22 | Камінь

              Ось це - рівень Вашої людськості та болю за державу

              Нинішня ситуація - наслідок таких "розумних" - про що б не йшла мова, для них це привід вилити жовч.

              А що до того, що мовчали, то ні, б'ємо на сполох:

              http://www.nkzu.org/article.php?articleID=413
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.12.22 | Felicidada

                Та це все добре. Хіба...

                За посиланням - 17 відвідувачів. Працювати треба.
                Щоправда, як тільки стане 17 000 - нагнуть, як і інших.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.12.23 | Дохтур

                  Re: Та це все добре. Хіба...

                  Мовчання - це знак чого?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.12.23 | Аналітик

                    МОВЧАТИ? ПОДУМАЙМО ПРО ДІТЕЙ


                    По данным «ФЛОТ2017», непосредственно в пределах Севастопольской военно-морской базы находится более 20 тысяч тонн (!) различных боеприпасов и взрывчатых веществ, в том числе ракеты, артиллерийские снаряды большой мощности, торпеды, мины, реактивные глубинные бомбы, подрывные заряды и другие взрывоопасные средства. При этом, по информации специалистов службы ракетно-артиллерийского вооружения штаба ЧФ РФ, от 60 до 100% указанных вооружений (по различным видам) давно уже выслужили все возможные сроки не только их возможного боевого применения, но и просто хранения на складах. Если в Ульяновске взрывоопасный объект все-таки находился на расстоянии 15 километров от города, то севастопольские склады ЧФ РФ расположены прямо в непосредственной близости от густонаселенных городских кварталов, что, в случае ЧП (не дай Бог!) может привести к многочисленным человеческим жертвам.

                    В межах міста розміщені: 17 флотський арсенал (мінно-торпедне озброєння) в бухті Сухарна Севастополя - зберігалося 3822,9 тонни гранат та артилерійських боєприпасів, 1584 ракетно-технічна база село Кара-Коба (150,3 тонни списаних ракет, артснаряди, крилаті та зенітні ракети), на складі в с. Машино Сакського району утилізації підлягали 85 вагонів ракет та 150,5 вагона міно-торпедного озброєння, на 2790-й базі торпедного озброєння в бухті Троїцькій Севастополя – значна кількість непридатних ракет та бойових відділень до торпед, нафтобаза ЧФ та ін. Вони створюють реальну небезпеку мешканцям. Дорослих не шкода - вони святкували залишення ЧФ в Севастополі довічно.

                    Але ж, чим винні діти - можливі жертви воєнщини. А вона нехтує життям севастопольців.

                    Такі приклади маємо:

                    Інцидент на крейсері "Москва"
                    З 15:00 до 17:00 7 вересня 2009 року на флагмані ЧФ РФ - ракетному крейсері "Москва" відбулось загоряння допоміжного котла марки "КВВА-12/5" носового машинного відділення (нежитлове приміщення). При цьому, зовнішніх ознак пожежі (вогонь, задимлення тощо) над кораблем не спостерігалось. Пожежу було погашено у результаті трьохразового застосування екіпажем корабельної системи об'ємного хімічного гасіння. Жертв немає. Внаслідок пожежі вигорів відсік, пошкоджено допоміжний котел, холодильну установку та два компресори. А на крейсері - КР, бомби, торпеди. Їх радіус розльоту - 15 - 20 км. Поміряйте від пірса.

                    Стрільба по людях
                    15 квітня 2008 року на морському полігоні бойової підготовки кораблями ЧФ РФ проводились випробування авіаційної протичовнової ракети АГТР-ЗМ-И, яку в ході виконання зазначених заходів було втрачено. У результаті перевірки МО України заявок ЧФ РФ на використання (закриття) зазначеного морського полігону для проведення пусків, стрільб та використання засобів бойової підготовки, встановлено, що на адресу командування ВМС ЗС України від ЧФ РФ відповідних документів не надходило.
                    Вказану ракету 26.04.2008 виявлено прикордонним нарядом ДПС України на береговій смузі поблизу мису (с. Привітне, узбережжя неподалік полігону для кораблів ЧФ РФ).
                    Додатково встановлено, що зазначений тип боєприпасів не значився в обліках під час розподілу і передачі майна Чорноморського флоту колишнього СРСР. На підставі зазначеного спеціалістами ВМС ЗС України зроблено, припущення, що російська сторона доставила на територію України новий зразок озброєння, що не передбачено українсько-російськими угодами

                    Без клепки в голові
                    У рамках підготовчих заходів з відзначення 225-річчя з дня заснування міста-героя Севастополя 29.04.2008 у Севастопольській бухті кораблями ЧФ РФ здійснено маневри, в ході яких з десантного корабля Азов" проведено десантування 10 бронетранспортерів 810-го полку морської піхоти ЧФ РФ. У подальшому вказана бронетехніка здійснила марш вулицями міста до пункту постійної дислокації (бухта Козача).При цьому закриття рейду не відбувалося, дозволи на рух кораблів та переміщення вулицями міста бронетехніки Центром регулювання руху суден Міністерства транспорту та зв'язку України та підрозділами ДАІ МВС України російській стороні не надавались. За оцінкою фахівців, зазначене створило реальні передумови до виникнення надзвичайних подій під час руху акваторією бухти цивільних суден, у т.ч. парому з людьми, а також автомобільного транспорту вулицями міста.

                    8 липня 2009 р. УМВС України в м. Севастополі співробітники Державтоінспекції приблизно о 18.00 на вул. Челюскінців затримали колону вантажних автомашин Чорноморського флоту. До її складу входили три ракетовози на базі автомашини "КрАЗ" у супроводі озброєної охорони (останню представляли військовослужбовці ЧФ РФ, озброєні автоматами, і один - пістолетом ПМ) і пожежного спецавтомобіля. Машини перевозили територією регіону закритий тентом великогабаритний вантаж – виявилось, що російські моряки, не маючи жодних дозвільних документів, перевозять крилаті ракети. Зокрема, як стало відомо виданню "Флот-2017", згідно з усним поясненням представників ЧФ, крилаті ракети (типу "Малахіт" або "Терміт") перевозилися автотранспортом ЧФ РФ до 3413 ракетно-технічної бази ЧФ РФ (в/ч №13183, с. Цукрова Голівка, маршрут руху від причалу №15 - понад 30 км.). При цьому – без жодного дозволу та узгодження з компетентними органами України. Крилаті ракети, чи то "Малахіт" чи "Терміт", перевозились в час-пік (18 година) по людних вулицях міста, котрі не були перекриті, без супроводу міліції. Місцева влада не була повідомлена, тож вжити заходів безпеки не змогла. Щоб зрозуміти ступінь небезпеки, маємо знати, що крилата ракета – це морська термітна суміш вибухівки й алюмінієвої пудри, що має тротиловий еквівалент, залежно від типу, не менше 500 кг. Маємо гіркий досвід підриву арсеналів, коли при їх загорянні ракети розлітались на значну відстань. І, якби, не дай боже, в один із ракетовозів врізався автомобіль (траса-то не перекрита), така ДТП мала б непрогнозовані наслідки для людей, будівель, інфраструктури, і не лише у місці аварії, але й у межах десятків кілометрів навколо. І єдиний пожежний автомобіль, що супроводжував вантаж, нічому б не завадив. Таких вояжів зі смертоносним грумом було не менше десятка.



                    На пороховій діжці
                    За офіційними даними на момент вибуху в 1942 році в Інкерманськіх штольнях знаходилося близько 9000 тонн боєприпасів. На сьогодні, за оцінками фахівців в коридорах штолень залишилося не менше 3000 тонн вибухонебезпечних предметів. З 2006 року, з початку проведення планових робіт із знешкодження боєприпасів Інкерманськіх штолень, співробітниками управління МНС в Севастополі виявлено і знищено більше 70 тонн різних вибухонебезпечних предметів
      • 2010.12.27 | Петрик

        У Севастополя з'явився шанс

        УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1119/2010 10 грудня 2010 року:

        розробити та внести до 1 вересня 2011 року в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, передбачивши в ній заходи, спрямовані на ліквідацію негативних екологічних та техногенних ситуацій на території України.

        Щоби увійти до програми треба зараз стукати в усі двері - від СМДА до РНБО
  • 2011.01.18 | Петро

    Маємо відповідь від ВО секретарки

    http://www.nru.org.ua/society/analitic/?id=634
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.18 | Монитор

      С адекватным ответом не заждались!

      Россия построит для своих моряков микрорайон в Севастополе

      18.01.2011 08:05

      Черноморский флот России намерен построить на месте компактного проживания семей своих военнослужащих микрорайон в Севастополе. Об этом говорится в сообщении пресс-службы Севастопольской городской государственной администрации.

      По данным главы горадминистрации Валерия Саратова, Россия выделит определенные средства для развития нового микрорайона в бухте Казачьей.

      «Поскольку часть территории будущего микрорайона находится в аренде российского флота, все вопросы будущего жилого массива будут согласовано с российской стороной, тем более что она выступает заказчиком», - заявил Саратов.

      Он заявил также, что микрорайон планируется разделить на восточный и западный массивы, которые будут расположены по обе стороны бухты Казачьей.

      Предполагается построить 5 - и 16-этажные дома на 1 300 квартир, детский сад и школу для детей военнослужащих, спортивный комплекс с бассейном, супермаркет, парковую зону, яхт-клуб, паркинги, пожарное депо и церковь.

      В феврале Севастопольский горсовет рассмотрит план территории бухты Казачьей и проект будущей застройки, после чего будут назначены общественные слушания о сроках начала строительства.

      http://www.investigator.org.ua/ru/news/show/4759
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.18 | Петро

        Якби ж то він був "адекватним".....

        "Частина коштів, які, згідно з міжурядовою угодою, направляються Російською Федерацією на соціально-економічний розвиток Севастополя, можна використовувати для розвитку мікрорайону бухти Козачої", - процитувала прес-служба слова Саратова. http://maidan.org.ua/static/news/2011/1295282321.html

        Ключовими тут є слова: «частина коштів», а решта? А ось...

        Б. Тарасюк: «В 2010 році я робив депутатський запит до МЗС щодо того, куди витрачаються кошти, отримані як компенсація за перебування ЧФ РФ на території України. Виявилося, що Росія під виглядом компенсації фактично цементує власні позиції у місті», - зазначив він.

        Зокрема, згідно інформації, яка надійшла у відповідь від МЗС, за відповідні гроші функціонує філіал Московського державного університету та 4 філіали інших ВНЗ РФ, побудована російськомовна школа і російськомовні дитячі садочки, збудовані житлові будинки для моряків ЧФ РФ, утримується музей Чорноморського флоту, театр ім. Лавреньова, відремонтовано Будинок офіцерів флоту, Матроський клуб, пам’ятник Затопленим кораблям.
        http://www.nru.org.ua/news/?id=12168
  • 2011.01.25 | Перехожий

    Шлях до безпеки

    Випадково побачив гілку.

    Шлях до безпеки, кроки:

    1. Визначити об'єкт небезпеки "Х" - арсенал боєзапасу, база пального, звалище хімікатів і т.п.
    2. Знайти людей, що знають, чим він загрожує мешканцям (працював, досліджував) та хочуть допомогти громаді.
    3. Відкрити Постанову КМ http://civic.kmu.gov.ua/civic/control/uk/publish/article?showHidden=1&art_id=157642, що визначає порядок консультацій органів влади з громадськістю.
    4. Виконуючи п. 7 Порядку... оформити звернення до органу місцевої влади з проханням провести громадське обговорення.
    5. Прослідкувати, щоби влада виконала п.14 Порядку.
    6. Готувати громадське обговорення паралельно з владою, запропонувати альтернативні рішення. Врахувати, що готується Загальнодержавна цільовапрограма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Об'єкт "Х" завдяки Вашим діям має туди ввійти
    7. Розширити коло підтримки ініціативи, особливо серед мешканців, котрим об'єкт "Х" загрожує.
    8. Привернути увагу до об'єкт "Х" - публікації експертів, пікети, звернення до депутатів і т.і.
    9. Прослідкувати, як влада звітує про проведене обговорення та як врахує його результати у своїх рішеннях


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".