МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лекції європейських еспертів в містах Криму - запрошуємо!

09/15/2011 | Kezlev Nogay
Кримська республіканська громадська організація «Інститут громадянського суспільства» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» проводить цикл відкритих лекцій європейських експертів на тему «Сучасна національна держава та культурне розмаїття. Балтійський дискурс» в Автономній Республіці Крим. Лекції європейських експертів – депутата Сейму (Парламенту) Латвійської Республіки, делегата Парламентської Асамблеї Ради Європи, Боріса Цилєвічса та доцента Університету Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литва), доктора політології Адаса Якубаускаса пройдуть у містах Акмесджіт/Сімферопіль, Кєзлєв/Євпаторія та Ак'яр/Севастопіль.

У лекції розглядається ряд аспектів проблеми стандартів політики розмаїття: актори, які беруть участь у визначенні стандартів (національні держави, міжнародні організації, НУО), підходи та методи, понятійний апарат та інструментарій, що використовуються для опису культурного розмаїття, різні типи міжнародних документів (політичні декларації та рекомендації , інструменти, що юридично зобов'язують у сфері рівності та недискримінації, прав національних, етнічних та релігійних меншин, захисту культурної ідентичності), ключові судові прецеденти, включаючи рішення Європейського суду з прав людини. Обговорюється проблема перенесення стандартів з міжнародного рівня на національний. Аналізуються різні типи політики розмаїття на національному рівні: консервативний, ліберальний, багатокультурний тощо. Також пропонується сучасна інтерпретація міжнародних стандартів політики різноманіття, заснована на документах і діяльності Ради Європи.
Інтересним є розвиток країн Балтії, де політичні процеси становлення національних держав стикалися з проблемою імплементації сучасних європейських підходів до захисту прав індивідууму. Тим більше, що процес переходу від радянської республіки до повноправного члена Європейського Союзу ускладнювався необхідністю швидкого пристосування до суворих європейських правових стандартів. Вкрай важливим для українського та кримського суспільств є саме досвід колишніх радянських республік на шляху до приєднання до Європейського Союзу.
Тематика лекцій є вкрай актуальною для України, де ще не визначена ані національна ідея, що має об’єднати суспільство, ані концепція розвитку країни – національна держава чи держава націй. Лекції мають стимулювати конструктивну дискусію у кримському суспільстві про шляхи розвитку країни, про європейську ідею, що має об’єднати громадян України різної етнічної належності. Вони також мають сприяти обговоренню про роль регіонів, де, як відомо, сепаратистські настрої є дуже сильними, в загальнонаціональному русі, про участь Криму та Ак’яру/Севастополю в загальнонаціональному процесі європейської інтеграції.
Пан Борис Цилєвічс є відомим європейським експертом з питань етнополітичного менеджменту та досвідченим політиком. Він неодноразово залучався Інститутом Відкритого Суспільства (Будапешт) в якості експерта, дослідника та тренера до значущих проектів на території Європи. Крім того, він має великий досвід роботи в якості делегата ПАРЄ з 1999 року, де виконував обов’язки голів підкомітету з прав меншин (2005-2007) та підкомітету з виборів суддів до Європейського суду з Прав Людини (2009-2010).
Д-р Адас Якубаускас є відомим литовським політологом, фахівцем з політичних та партійних систем країн Балтії та Польщі. Він викладає політичні науки в Університеті Миколас Ромеріс (Вільнюс). Його наукові роботи широко друкуються у Литві та Польщі. До того ж, д-р А. Якубаускас широко відомий як громадський діяч. З 2003 року він очолює Союз громад литовських татар та є членом робочої групи у справах національних меншин при Прем’єр-міністрі Литовської Республіки та членом Ради національних громад при Міністерстві культури Литви.

Відкриті лекції відбудуться:
19 вересня, о 14.00 – у приміщенні Кримського інженерно-педагогичного університету, м. Акмесджіт/Сімферопіль (вул. Севастопольська, пров. Навчальний, 8)
22 вересня, о 14.00 – Євпаторійська дитяча школа мистецтв, м. Кєзлєв/Євпаторія (вул. Дьомишєва, 129)
23 вересня, о 14.00 – Севастопольска філія Саратовського державного соціально-економічного університету, м. Ак’яр/Севастопіль (вул. Вакуленчука, 29, завод «Мусон», корпус 4)

Контакти для довідок: Рустем Мамут оґлу Аблятіф, тел. 0652 484822, моб. 098 2856785, e-mail: csinstitution@gmail.com

До участі у заході запрошені дослідники, експерти, студенти, викладачі, журналісти та інші зацікавлені особи Автономної Республіки Крим.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".