МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Панове, а как Вы относитесь к творчеству Леся Подеревянського?

05/07/2004 | Valeryk
IMHO, весьма интересный и оригинальный автор. Несколько грубоватым языком, но оч-ч-чень талантливо и с юмором пишет.
Очень люблю послушать в машине его пьесы - специально записал несколько компактов!

Відповіді

 • 2004.05.07 | Зайда

  Re: Панове, а как Вы относитесь к творчеству Леся Подеревянськог

  Я людини з таким прізвищем не знаю ;)
 • 2004.05.17 | Рюген

  Он вообще театральный декоратор,

  автор дурилок картонных то есть.
  А витиевато материться могут многие. Не все имеют наглость печатать сии изыски.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.27 | Михайло Свистович

   Re: Он вообще театральный декоратор,

   Рюген пише:
   >
   > А витиевато материться могут многие.

   А Ви спробуйте ;)
 • 2004.05.18 | otar

  Re: Панове, а как Вы относитесь к творчеству Леся Подеревянськог

  Як і до всього ТАЛАНОВИТОГО, що намагаються подати як ГЕНІАЛЬНЕ.
  У 1997 році, коли якісь українські аудіопірати (о, аудіопірати, як я за вами скучаю!) видали дві касети "Цікавих дослідів", я слухав це день і ніч. Ми просто оргазмували від свіжості, оригінальності, насиченості творів Подерв'янського. Здавалось, що в цих двох касетах зосереджений весь наш протест проти статичного й ханжеського мистецтва, яке тоді було нам відоме. "Гамлєт", "Кацапи", "Піздєц" були для нас направду могутніми джерелами пізнання світу :)

  І ось минуло кілька років, і виявилось, що Подерв'янського тепер не просто слухають усі (себто, в принципі, більшість людей, які просто потенційно неспроможні врубитися в тонкий пародійний стьоб, який є сенсом його творчості, натомість гигикаютьв ід матюків). Він став найпопулярнішим письменником в Україні, найбільшим драматургом сучасності, - і це страшно. Країна, в якої найкраща група "ВВ", найкраща співачка Андрій Данилко, а найпопулярніший письменник - Подерв'янський, не мусила б цим пишатись.

  А потім я з'ясував, що існують ДЕСЯТКИ п'єс більшого чи меншого обсягу, написаних у дусі тих двох перших касет. Звідки вони? Навіть якщо Подерв'янський почав писати в 80-х, - адже він художник! - він мусив би створити значно менше, або принаймні відфільтрувати той продукт, який зараз мандрує з комп'ютера на комп'ютер. Натомість він, очевидно, переривши свій архів на предмет УСІХ будь-коли написаних текстів, викинув відразу всі, в тому числі відверто слабкі й неповноцінні. Колись збірка "Цікаві досліди" працювала на трейдмарк "Лесь Подерв'янський", а тепер під трейдмарком "Лесь Подерв'янський" можна просунути на ринку будь-яку херню.

  Безперечно, внесок Подерв'янського в молодіжну культуру, ба навіть у молодіжну свідомість - величезний, неосяжний, і його подвиг на цій царині навряд чи ближчим часом хтось повторить. Але навіть Геракл зумів вчасно зупинитися, зробивши енну кількість подвигів, а "Подю" (саме цим гидким "поганялом" називають пана Леся молоді українці) несе й несе далі, на нові творчі висоти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.19 | Нумбер ОНе

   Не займайте "ВВ". (-)

  • 2004.05.20 | Мертві Бджоли Загудуть

   Подя рулз! Просто не треба шукати в ньому Шекспіра чи Вергілія

   Подя - це внесок не тільки й не стільки в "молодіжну культуру", як радше "кобзар" чи "каменяр" київської урбаністичної літератури перехідного періоду (від колоніяльного до пост-колоніяльного). Напевно, Котляревський зі своєю "Енеїдою", написаною на той час якимось жахливим селянським наречієм, вважався своїми культурними сучасниками не меншим злом, несмаком, ляпасом порядності й чемності тощо. :p

   Чи щось чули про його новий роман, про який Подя згадував неодноразово? Чи він вже нарешті дописав його?
   Заздалегідь радимо не порівнювати той роман з "Прапороносцями" чи "Войной і міром"... :hap:

   otar пише:
   > Безперечно, внесок Подерв'янського в молодіжну культуру, ба навіть у молодіжну свідомість - величезний, неосяжний, і його подвиг на цій царині навряд чи ближчим часом хтось повторить. Але навіть Геракл зумів вчасно зупинитися, зробивши енну кількість подвигів, а "Подю" (саме цим гидким "поганялом" називають пана Леся молоді українці) несе й несе далі, на нові творчі висоти.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.23 | AAA

    Re: Подя рулз! Просто не треба шукати в ньому Шекспіра чи Вергіл

    А він його все пише і все зпалює. Текстів не бачив ніхто. Навіть його видавці. Він малює і тішиться.
 • 2004.05.24 | igel

  Re: Панове, а как Вы относитесь к творчеству Леся Подеревянськог

  МОРАЛЬНЫЙ УРОД, КОТОРОГО ДАВНО ПОРА ПОВЕСИТЬ!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua