МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Способи написання апострофа

03/13/2005 | Drahoman
Найпростіший спосіб написання апострофа такий: лівий Alt+0146.
Апостроф можна також записати на зручну для користувача клавішу за допомогою Shortcut Key (я не користуюсь російськими Windows, тому процес запису поясню на прикладі англійського меню MS Word 2003). Можна використовувати справжній апостроф – «'» (0039 ASCII dec. або 0027 Unicode hex.) або right single quotation «’» (0146 ASCII dec. або 2019 Unicode hex.). Системи перевірки правопису підтримують обидва варіанти. Записати апостроф на зручну для користувача клавішу можна так: Insert -> Symbol -> знайти в таблиці апостроф (0039 або 0146 ASCII dec.) -> Shortcut Key -> Press new shortcut key -> натиснути свою клавішу (наприклад, Ctrl+ё) -> Assign -> Close. Так само можна записати і знак наголосу (combining acute accent – 0301 Unicode hex.).

Що стосується літери Ґ, то вона звісно на українській клавіатурі є, а саме – на тому ж місці, що і літера Г, тільки попередньо треба натиснути і притримати правий Alt.

Відповіді

  • 2005.03.13 | Роман ShaRP

    Заміна на зірочку (символ "*")(-)

  • 2005.03.13 | Адвокат ...

    Апострот HOWTO.

    1). Встановлюємо на свій компутер Лінукса. Будь якого з сучасних дистрибутивів.
    2). Обираємо KOI8-U, Windows-1251, або UTF-8 як локаль за вмовчанням.
    3). Отримуємо нормальну роскладку клявіятури, що має і апострот, і літеру ґ,-- без будь якого напруження та зайвих рухів.


    P.S. Задрочки вельми шанованого мною за всі його справи, окрім "українізованої" версії WindowsXP, Біла Ґейтса не мають бути перешкодою, аби українці спілкували сь поміж себе українською мовою у кирилічній нотації. Яко й не є виправдовуванням будь яких бздур що до "спрощення" нотації за рахунок повної іґнорації літери ґ, чи того ж таки апострота.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.03.14 | PaleFox

      Re: Аpostroph

      Адвокат ... пише:

      > 3). Отримуємо нормальну роскладку клявіятури, що має і апострот, і літеру ґ,-- без будь якого напруження та зайвих рухів.

      Всі суперечки щодо варіантів "т"/"ф" в українській мові виникли через неоднозначну передачу грецької літери "тета"/"фіта". Вона звучала приблизно як англійське [th] і в латині передавалася через відповідне буквосполучення. А в кирилиці з самого початку була присутньою безпосередньо, як "фіта", але звучання її передавалося як [ф]. Отже й маємо "орфоепія"/"ортоепія". Але в грецькому алфавіті є ще й буква "фі", яка латинкою передається як "ph" (латинська буква "f" утворилася зовсім з іншої рідкісної західногрецької букви - "дігамма"). Ця літера в кирилиці передавалася як "ферт" (сучасна "ф"). АЛЕ! "Фі"-"Ph" НІКОЛИ КИРИЛИЦЕЮ ЯК "Т" НЕ ПЕРЕДАВАЛАСЯ І НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ.

      За жадної розклядки клявіятури.

      Отже винятково "апостроф".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".