МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мовний обмін (англ/укр) між дітьми в Україні і діаспорі по Скайп

07/13/2011 | Olha
Добридень, шановні майданівці!

Мене вже кілька місяців муляє така ідея -- зробити "аплікацію" для Фейсбук або вебсайт, на якому українські родини з діаспори могли б знаходити родини в Україні для спілкування по Скайпу. Мета -- підтримання двомовності наших дітей в діаспорі, вивчення англійської українськими дітьми.

Я починала кілька тем на популярному україномовному батьківському форумі, але мої повідомлення витирають "за рекламу", бо я це презентувала як ідею для моєго маленького домашнього бізнесу з метою зрозуміти, чи цей сервіс може бути платним, чи є інтерес до нього як альтернативи курсам англійської для дітей.

Щодо самого проекту, то я собі це бачу як 1)базу даних, з якої можна вибрати партнерів для спілкування 2)набір матеріалів для кожної "бесіди". Наприклад, кожний "урок" триває 30 хвилин, 15 англійською, 15 українською. З тих 15 хвилин, 5 хвилин на читання книжки, пісню, вірш, 5 хвилин на питання/відповіді, 5 хвилин на розмову на задану знайому тему (як провели вихідні, улюблені мультфільми, іт.д.). Тобто, скажімо, канадська мама розказує казку обом дітям, українська мама співає обом дітям, а потім в залежності від віку, діти можуть трохи самі спілкуватися. З певного віку, встановленого правилами спілкування в мережі, старші діти зможуть шукати пратнерів для спілкування самі.

Я можу написати здоровенне повідомлення на тему асиміляції, здібності дітей до мов в ранньому віці, культурної ізоляції закордоном окрім як у великих містах, але поки що не буду :) Інтуїтивно мені здається, що релевантність української культури і мови для наймолодшого покоління в діаспорі мусить базуватися на спілкуванні і інформаційному обміні, адже зараз це можливо як ніколи. Я не знаю, який канадський підліток буде із задоволенням вчити мову, тому що "моя баба так говорить". Але, можливо, якщо із правильної подачі батьків, той самий підліток зможе спілкуватися з підлітком в Україні і ділитися тим, що "круто" в обох світах, то може це матиме більший сенс.

Поки що виношу на обговорення саму ідею і втілення.

Відповіді

 • 2011.07.13 | Пані

  Класна ідея!

  Можете розраховувати на нашу підтримку! Чи ми можемо вам допомогти (крім реклами, звісно)


  Olha пише:
  > Добридень, шановні майданівці!
  >
  > Мене вже кілька місяців муляє така ідея -- зробити "аплікацію" для Фейсбук або вебсайт, на якому українські родини з діаспори могли б знаходити родини в Україні для спілкування по Скайпу. Мета -- підтримання двомовності наших дітей в діаспорі, вивчення англійської українськими дітьми.
  >
  > Я починала кілька тем на популярному україномовному батьківському форумі, але мої повідомлення витирають "за рекламу", бо я це презентувала як ідею для моєго маленького домашнього бізнесу з метою зрозуміти, чи цей сервіс може бути платним, чи є інтерес до нього як альтернативи курсам англійської для дітей.

  Я не знаю чи знайдуться бажаючи за це платити, але теоретично - цілком може бути. Платять ще за мовні курси.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.07.14 | Olha

   Багато хто каже "цікава ідея"...

   але тяжко сформувати ідею "продукту". Можливо, вона проживе довше як проект громади, зусиллями зацікавлених батьків. В цьому випадку допомога однодумцями була б доречна :)

   Але по прочитанні кількох мовних форумів здається, що це трохи не та аудиторія...

   А ще, наскільки популярний Фейсбук в Україні?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua