МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто більший державник?

05/30/2006 | Михайло
Хто більший державник?

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь


У Криму — нові віяння. Політики змагаються в заявах про вірність державним інтересам.

Узгодивши з Президентом кандидатуру глави нового уряду Криму, спікер Верховної Ради автономії Анатолій Гриценко призначив сесію з формування уряду на 2 червня. Передбачається, що головою Ради міністрів Криму, якщо його підтримають депутати, стане Віктор Плакида — директор Кримської електроенергетичної системи, що є дочірнім підприємством НЕК «Укренерго». За повідомленням прес-служби Президента, Віктор Ющенко також дав згоду на звільнення з посади голови Ради міністрів АР Крим Анатолія Бурдюгова у зв’язку із закінченням терміну повноважень.

Учора у зв’язку з підготовкою сесії і формуванням нового уряду, представник Президента в Криму Геннадій Москаль розповсюдив офіційну заяву, в якій висловив позицію глави держави, що «до складу нового уряду мають увійти представники кримськотатарського народу, повинна бути врахована практика призначення їх на керівні посади в кількості не меншій ніж і в попередніх урядах автономії». Зрозумiло, що причиною для заяви стало те, що в парламенті Криму фракція «Курултай-Рух» не отримала жодної посади. До того ж, Геннадій Москаль, швидше за все, знає більше ніж говорить, і, напевно, йому відомі конкретні наміри нинішньої більшості щодо розподілу міністерських портфелів. У свою чергу, Анатолій Гриценко заявив, що «нинішня більшість у кримському парламенті аж ніяк не є опозиційною». Треба вважати, опозиційним до Києва та Президента України, як це випливало не зі слів, а з дій кримського істеблішменту раніше, який ігнорував багаторічну практику участі кримських татар у керівництві кримським парламентом. Анатолій Гриценко заявив, що «тема опозиційності Криму дуже часто буває надуманою». Він запевнив громадськість, що парламент АРК збирається «суворо дотримуватися Конституції України та Конституції АРК, з повагою ставитися до Президента України», і що він розділяє основні положення програми Віктора Ющенка «Десять кроків назустріч людям». Разом із тим, він визнав, що у кримського парламенту та Президента України «можуть бути розходження з приводу деяких підходів до реалізації цієї програми, що є цілком природним».

Тим часом повага А. Гриценка до Президента України, як видно, не поширюється на його представника в автономії Геннадія Москаля, з яким він вступив у безкомпромісну словесну перестрілку. Все почалося з того, що нині вже кримський депутат Нестор Шуфрич, який до цього фактично не давав нікому ніяких коментарів щодо Криму, заявив журналістам, що Президент України припустився кадрової помилки, призначивши своїм представником у Криму Москаля, і назвав це «продовженням провальної кадрової політики 2005 року». Той, у свою чергу, сказав, що вважатиме висловлювання Шуфрича некоректним, і додав, що представники блоку, за списком якого Шуфрич став депутатом кримського парламенту, «14 років керували країною не так». До того ж, на зустрічі з керівництвом правоохоронних органів Криму Геннадій Москаль висловив занепокоєння тим, що до кримського парламенту й місцевих рад потрапили люди з кримінальним минулим, які сьогодні збираються підмінити представницькі органи, нав’язуючи їм «свої правила гри».

Напевно, ця заява стала останньою краплею, що переповнила чашу терпіння глави парламенту. Анатолій Гриценко звинуватив постійного представника Президента в Криму Геннадія Москаля в дестабілізації громадсько-політичної ситуації в автономії. Глава ВР Криму висловив здивування у зв’язку з «агресивним і підкреслено конфронтаційним тоном» заяв Москаля на адресу новообраного депутатського корпусу автономії. «Невже колишній правоохоронець високого рангу не знає, що презумпція невинності є основоположним конституційним принципом, неухильно дотримуватися якого зобов’язаний будь-який державний службовець України? Змушений нагадати пану Москалю, що лише суд у законному порядку може зробити висновок щодо провини громадянина, а у чиновників такого права немає. Особливо прикрим є той факт, що об’єктом образливих характеристик Москаля стали народні обранці. Тим самим чиновник виразив свою зневагу до волевиявлення жителів автономії», — сказав він. При цьому Гриценко зазначив, що не має сумнівів у тому, що непродумані заяви представника Президента у своїй основі суперечать позиції глави держави, який вимагає від працівників свого секретаріату суворо дотримуватися духу й букви закону. Гриценко висловив сподівання на досвід і професіоналізм Москаля, який може, відмовившись від негативних стереотипів, зробити свій позитивний внесок у процес становлення нової кримської влади.

№87, середа, 31 травня 2006

http://www.day.kiev.ua/163017/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".