МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сімферополь усе ще не визначився з міським головою...

05/31/2006 | Эксперт
Мер без права підпису?

Сімферополь усе ще не визначився з міським головою...


Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь


Учора представництво Президента України в Криму виступило зі спеціальною заявою, в якій висловлює стурбованість незадовільною роботою Сімферопольської територіальної виборчої комісії із закінчення виборів міського голови. «Вважаємо, що політичним силам, які делегували своїх представників у виборчу комісію, необхідно взяти на себе політичну відповідальність за вказану ситуацію. Представництво вважає, що неможливість Сімферопольської територіальної виборчої комісії завершити виборчий процес міського голови негативно впливає на якість роботи органів місцевого самоврядування міста та якісне виконання ними завдань і повноважень, передбачених Конституцією та законами України, із дотримання законних інтересів жителів міста...» Представництво Президента звернулося до всіх політичних партій, члени яких входять до Сімферопольської ТВК, вплинути на своїх представників для ухвалення остаточного рішення у виборах сімферопольського міського голови.

Цей заклик — своєрідна відповідь Секретаріату глави держави на неодноразові звернення депутатів Сімферопольської міськради та депутатів трьох міських райрад до Президента країни з проханням «вжити заходів». Але Президент не може ні призначити мера Сімферополя, ні ухвалити рішення замість тервиборчкому, тому заклик до партій навести лад серед їхніх висуванців у комісію — слабкий, але, очевидно, єдино можливий варіант його дій...

Історія з виборами сімферопольського мера справді гідна, якщо не Книги рекордів, то збірника способів зриву виборів силами самої виборчої комісії. Нагадаємо коротко хронологію подій. У день виборів, уже після початку голосування (згідно з рішенням суду), Сімферопольський тервиборчком ухвалює рішення про зняття з реєстрації кандидата в мери Олександра Гресса. Однак той терміново звертається до іншого суду, і він визнає дії комісії (також у день виборів) такими, що не відповідають законодавству. На деяких дільницях уже викресленого Гресса відновлюють у бюлетенях, і голосування продовжується. У зв’язку з цим у суди прямують ще декілька позовів із приводу незаконності дій комісії. І вже 27 березня сам Сімферопольський міськтервиборчком визнав вибори мера недійсними. Але 18 квітня Апеляційний суд Криму визнає це рішення протиправним і скасовує його. У результаті 20 квітня Сімферопольський тервиборчком на основі протоколу про підрахунок голосів виборців, які півдня голосували бюлетенями з викресленим прізвищем одного з кандидатів, визнає переможцем перегонів Геннадія Бабенка. Той у свою чергу не відкладаючи справу в довгий ящик, збирає сесію та складає присягу, при цьому скарга Гресса про визнання виборів недійсними залишається без розгляду в тервиборчкомі. 11 травня той же Апеляційний суд Криму зобов’язує Сімферопольську ТВК розглянути цю скаргу. 12 травня комісія виконує рішення суду та відмовляє у визнанні виборів недійсними. Далі була ще ціла низка судових засідань у виборах мера, у зв’язку з чим Геннадій Бабенко припиняє і свою роботу на посаді міського голови, і роботу міськради та розпускає сесію до 23 травня. Контрхід тервиборчкому полягає в тому, що з 14 членів комісії на засідання, яке вже оголошувалося кілька разів, збираються менше семи, а сам голова Володимир Крилов перебуває в лікарні. Нещодавно він розіслав на мобільні телефони членів комісії SMS, якими запросив їх на засідання... до себе в палату, але ті відмовилися, вирішивши, що це незаконно. Оскільки оголошений мером Геннадій Бабенко є висуванцем Партії регіонів, а Олександр Гресс, який наполягає на перевиборах, — лідер Кримської організації Республіканської партії України, то прихильники останнього заявили, що «донецькі» продовжують саботувати ухвалу про перевибори.

Не залишилася осторонь і міськрада, що вже привела до присяги Геннадія Бабенка. Щоб розблокувати ситуацію, 30 травня він вивів зі складу тервиборчкому трьох її членів. О. Гресс, коментуючи рішення міськради про зміну складу комісії, сказав, що «є рішення суду, і друга сторона робить усе, щоб його не виконати, затягнути процес і зірвати повторні вибори, але це нічого не дасть», і звинуватив міськраду в неправомірних діях. За його інформацією, міськрада звільнила не тих, хто винен у зриві засідань, а найбільш добросовісних, які регулярно відвідували засідання комісії, що, на думку Гресса, свідчить про чергову спробу тиску на міськтервиборчком.

Сам же «напівлегітимний» мер Геннадій Бабенко вважає, що «Сімферополь отримає легітимного мера тільки після призначення кримського прем’єра й обрання спікера Верховної Ради України». На відміну від Олександра Гресса, який стверджує, що нові вибори міського голови Сімферополя неминучі, Бабенко впевнений, що переобрання мера Сімферополя не буде. «Те, що ми спостерігаємо, — це політичне замовлення з використанням Олександра Гресса. Щойно торги за крісла прем’єра Криму та спікера парламенту України закінчаться, питання про моє зняття автоматично відпаде», — переконаний Бабенко. Поки що він продовжує виконувати обов’язки мера кримського адміністративного центру, щоправда, не проводячи засідань міськради, громадських прийомів і навіть не підписуючи документів...

№88, четвер, 1 червня 2006
http://www.day.kiev.ua/163085/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".