МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Они в Красной Книге!

01/25/2007 | Лозина-Лозинский
Делюсь опытом собственного гражданского поступка.

Проходя мимо продавцов подснежников стараюсь всегда говорить им - "Они в Красной книге!", а иногда делаю вид что лезу за удостоверением и спрашиваю, в глаза посмотрев со значением: "Вас оформить? Протокол составим?"

Потому что дикость, варварство и мерзость - уничтожать уникальную природу.

Призываю всех делать так.
И еще - направлять против торговцев постовых. Призывать к выполнению своих обязанностей и персечению правонарушений:
1. - незаконная торговля
2. нарушение природного законодательства.

По теме:
У Сімферополі почали продавати проліски
http://mediacrimea.com.ua/?newsid=562

Відповіді

  • 2007.01.25 | Яша

    Re: Они в Красной Книге!

    Лозина-Лозинский пише:
    > Проходя мимо продавцов подснежников стараюсь всегда говорить им - "Они в Красной книге!", а иногда делаю вид что лезу за удостоверением и спрашиваю, в глаза посмотрев со значением: "Вас оформить? Протокол составим?"

    И какова после этого была реакция продавцов?:)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.25 | Лозина-Лозинский

      Смущаются. Некторые наглеют. Но я долго не разговариваю

  • 2007.01.26 | Alessandro

    Сообщите в Рескомприроды...

    Сообщайте в Рескомприроды Крыма о замеченных местах массовой торговли подснежниками и цикламенами по телефону комитета 615-777. Будем рады сотрудничеству.

    http://www.ark.gov.ua/index.php?v=1&tek=&par=&art=9464&PHPSESSID=af9563c9642221b68e552b8db975e701

    Кто их знает, будет ли от этого эффект, но тем не менее...
  • 2007.02.02 | Лозина-Лозинский

    Стара пісня про підсніжники в новому світлі

    Стара пісня про підсніжники в новому світлі
    або
    Якщо ви зібрались написати про торгівлю первоцвітами

    Наводка журналісту.


    Мюллер дал Штирлицу наводку.
    - Мало, – подумал Штирлиц. – Зато рейхсмарками.


    Нікого більше не здивуєш прес-релізом про те, що на київських, харківських чи, приміром, дніпропетровських вулицях незаконно торгують підсніжниками, але ми ризикнемо нагадати про цю проблему... А ви – ризикніть почитати.

    У зв’язку із, м’яко кажучи, малосніжною зимою, в цьому сезоні перші підсніжники з’явились в продажу ще 27 грудня. Зараз їх вже набагато більше.

    Дивлячись на все це і вкотре гортаючи закони, хочеться просто здати всіх – всіх, хто складає систему торгівлі червонокнижними рослинами.

    Цей матеріал написаний саме як «наводка» журналістам – де і коли можна самому стати свідком беззаконня, від кого отримати безглуздий і недотепний коментар і у кого спитати поради, якщо ви вже зібрались готувати матеріал про торгівлю первоцвітами. Інформація, зібрана в цьому релізі, спеціально підготовлена Молодіжним відділенням Національного екологічного центру України та Дружиною охорони природи КНУ ім. Тараса Шевченка.


    Частина 1. Теорія.

    Що таке «Первоцвіти»?

    Це – низка дикоросів, що квітнуть наприкінці зими та на початку весни: усі види підсніжників, цикламени, сон-трава, білоцвітники і крокуси (шафрани).

    Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення і занесені до Червоної книги України, тобто за жодних обставин збір їх в природі та торгівля ними заборонені й повинні каратись законом. Дуже часто «підковані» торгівці кажуть, що не всі підсніжники в Червоній книзі, та це – неправда.

    Штрафи.

    Згідно з чинним законодавством України, за кожен екземпляр червонокнижних рослин передбачається штраф від 9 до 15 грн. Уявить собі розмір штрафу для торгівця, що має 30-40 букетів по 40-60 квіток! Проте, вітчизняні контролюючі органи не лише не борються з порушеннями, а навіть не заряться на таку, здавалось би, «золоту жилу».

    Крім того, чинний Закон України «Про рослинний світ», так само як і внутрішні правила торгівлі на ринках Києва, забороняє продаж будь-яких дикорослих рослин без відповідного дозволу.

    «Географія» торгівлі Первоцвітами.

    Природними місцями зростання перших ранньоквітучих рослин в Україні є Кримські і Карпатські гори. З січня по березень з’являються підсніжники складчасті й цикламени з Криму. Потім їх заміняють крокуси та підсніжники звичайні з Карпат. А вже в кінці березня – на початку квітня з’являться місцеві підсніжники й рябчики та білоцвітники з Карпат.

    Ще пізніше почнуть продавати сон-траву. Нарешті, в травні-червні в продажу можна буде побачити й рідкісні орхідеї. І все це – без жодного законного на те права.

    Система торгівлі Первоцвітами.

    Систему озвучимо на прикладі видів, які продаються найчастіше – підсніжників і крокусів.

    Перша ланка – збір. Він здійснюється місцевими жителями в місцях зростання – на гірських схилах та полонинах. Існують навіть відомості про те, що деякі карпатські «народні умільці» зумисно накривають полонини целофаном. Після цього первоцвіти розквітають значно раніше. Такі дії мають переслідуватись і каратись окремо.

    Друга ланка – оптовий продаж-1. Зібрані квіти охайно складають в букети та оптом здають перевізникам на вокзалах (наприклад, у Севастополі) в сумках та коробках.

    Третя ланка – перевезення і оптовий продаж-2. Перевізники доставляють квіти роздрібним торгівцям на залізничні й автовокзали Києва, Харкова та інших міст.

    І нарешті, четверта ланка – роздрібна торгівля. Це те, що бачать всі – старенькі бабусі або замурзані дівчатка з кількома букетиками: «В лісі назбирала....». Десь поряд стоїть ящик, з якого час від часу беруть кілька чергових букетиків.


    Частина 2. Практика.

    Хто має перешкоджати торгівлі первоцвітами?

    Для того, щоб почати готувати матеріал про порушення, яке здійснюється буквально на кожному кроці, треба розуміти головну істину – боротись з торгівлею первоцвітами повинні буквально всі, хто компетентний хоч з чимось боротись. Перелічімо по пальцях:

    1. Міністерство охорони навколишнього природного середовища України і його територіальні органи, наприклад, Державне управління охорони навколишнього природного середовища у м. Києві. Крім того, існує Державна екологічна інспекція. Обидва органи мають державних інспекторів з охорони довкілля, що зобов’язані, згідно ст.88-1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», припиняти торгівлю занесеними до Червоної книги рослинами.
    2. Територіальні підрозділи МВС і Служба охорони метрополітену. Існують спеціальні внутрішні документи для співробітників МВС, що зобов’язують їх боротись з торгівлею первоцвітами. Натомість, і без них кожен відповідальний за певну територію міліціонер (територія метрополітену або ділянка вулиці) повинен припиняти «торгівлю з рук у невстановлених місцях», що забороняється ст.160 адмінкодексу.
    3. Окрема розмова про транспортну міліцію, що повинна не припускати оптового перевезення первоцвітів потягами.
    4. Адміністрації ринків, згідно норм закону «Про рослинний світ» і Правилам торгівлі на ринках, повинні припиняти торігівлю в межах ринків.
    5. А ще, між усім, є податкова інспекція. У них теж можна спитати про те, чому вони ігнорують такий потужний несанкціонований бізнес?

    ПІДСУМОК: коли ми бачимо факт торгівлі первоцвітами, це значить, що жоден з вищеперелічених органів не виконав своїх контролюючих функцій.

    Де шукати порушення?

    Спеціально для підготовки цієї «наводки» Молодіжним відділенням Національного екологічного центру України і ДОП «Зелене майбутнє» було проведено обстеження всіх відомих точок продажу первоцвітів у Києві. Інформація підтвердилась майже на 100%: де продавали, там і продають.

    Було складено такий собі «рейтинг імовірності» того, що в даний момент тут ведеться торгівля зникаючими квітами.

    І Категорія імовірності:
    1. Станція метро «Лісова», ринок поряд з метро
    2. Перехід біля метро «Площа Льва Толстого»

    ІІ Категорія імовірності:
    Перехід біля метро «Майдан Незалежності»
    Перехід біля метро «Либідська»

    ІІІ Категорія імовірності:
    Станція метро «Печерська», вихід
    Станція метро «Оболонь»

    Фактично, відсьогодні й протягом наступних трьох місяців цього року (якщо зберетесь щось писати про торгівлю первоцвітами) радимо шукати її саме там, де вказує укладений рейтинг.

    Порушення в галузі торгівлі ранньоквітучими рослинами тривають з року в рік і, судячи з відгуків багатьох природоохоронних організацій, що займаються цією проблемою, практично не скорочуються. Немає свідомої громадської думки про те, що продаж підсніжників – це злочин...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".