МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Колегія в Прокуратурі АР Крим

10/11/2007 | Брудна мантія
На широке застосування диференційованого підходу орієнтував підлеглих Заступник Генерального прокурора України-прокурор Автономної Республіки Крим Віктор Шемчук. Керівник призвав прокурорів міст і районів при організації наглядового процесу враховувати стан законності в конкретному регіоні, рівень розповсюдження тих або інших порушень, а не орієнтуватися лише на кількісні показники.

Таке орієнтування і визначило рішення колегії за підсумками роботи прокуратури автономії за 9 місяців поточного року. Власне, «загальнообов'язкових» установок було три.

Перше. До кінця року активізувати роботу слідчих, перш за все у сфері боротьби з корупцією та хабарництвом. Цього року дещо зменшилася кількість розслідуваних кримінальних справ про хабарництво і злочини з ознаками корупції. 41 справу про корупцію та 53 про хабарництво направлено до суду слідчими органів прокуратури автономії.

У той же час у поточному році інтенсивно працювали прокурори у сфері захисту економічних інтересів держави. На 6,5% більше розслідувано справ про економічні злочини (214). Заходами прокурорського реагування відшкодовано 35,5 млн.грн.

Друге. Посилити нагляд за додержанням законів органами внутрішніх справ. На 11% в автономії виріс рівень злочинності, у тому числі кількість тяжких та особливо-тяжких злочинів - умисних вбивств (9,4%), пограбувань (11%), спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілого (19%).

Разом з тим продовжує мати місце негативна тенденція укриття від обліку злочинів, перш за все шляхом незаконної відмови у порушенні кримінальних справ.

Після прокурорських перевірок законності і обґрунтованості прийнятих органами внутрішніх справ рішень додатково поставлено на облік 722 злочини. Це ті факти, за якими спочатку органами міліції було відмовлено в застосуванні заходів кримінально-правового характеру. Прокурорами скасовано 382 постанови про припинення слідства і понад дві тисячі постанов про закриття кримінальних справ.

У зв'язку з цим прокурорам доручено перевірити додержання органами міліції вимог законодавства при прийомі, розгляді та вирішенні заяв і повідомлень про злочини.

Третє. Істотні зауваження викликає стан реального виконання судових рішень за позовами прокурорів про стягнення коштів до бюджетів всіх рівнів, в інтересах органів соціальної спрямованості, а також у сфері охорони навколишнього середовища. Прокурорам до кінця року належить вивчити причини невиконання судових рішень і визначитися із заходами впливу на цей процес.

Усього поточного року прокуратура в інтересах громадян і держави домоглася в суді відшкодування 21млн.грн. Це результат представницької роботи прокурорів, які відстояли в суді законні права громадян і інтереси держави за 2,5 тис. позовів. Ще стільки ж позовних вимог прокуратури знаходиться на розгляді.

У іншому резолютивну частину рішення колегії визначив диференційований підхід. Хоча в цілому робота у сфері природоохоронного законодавства, освіти, захисту трудових прав громадян визнана задовільною, ряду прокурорів доручено посилити нагляд на цих напрямах.

Відповіді

  • 2007.10.11 | Ночной дозор

    ааа

    Брудна мантія пише:
    > На широке застосування диференційованого підходу орієнтував підлеглих Заступник Генерального прокурора України-прокурор Автономної Республіки Крим Віктор Шемчук.

    > У іншому резолютивну частину рішення колегії визначив диференційований підхід.

    Вот это да. Кто ж Шемчуку речи пишет?
    "Дифференцированный подход" - это ж научное название двойных стандартов!
    Может, так и надо в прокуратуре?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".