МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВІдродження кримськотатарських селищ - перелік об\єктів

10/18/2007 | Сумеречный дозор
Сімферополь. 18 жовтня. УНІАН. Кримськотатарська громадська організація «Койдешлер» («Односельці») має намір вимагати від влади виділення землі для відтворення довоєнних національних сіл у Криму.

Про це на прес-конференції в Сімферополі повідомив лідер організації «Койдешлер» Ібраїм ВОЄННИЙ, передає УНІАН.

За словами І.ВОЄННОГО, з моменту повернення кримських татар влада створює непереборні перешкоди для їхнього поселення в місцях довоєнного проживання. Проте кримські татари в стихійному порядку «ламали перепони» і поверталися до себе на батьківщину, багато хто «змушений вдатися до самозахватів», що призвело до появи селищ компактного проживання. Разом з тим, кримські татари, які повернулися, подавали заяви до органів влади про виділення земельних ділянок, більшість яких до теперішнього часу не розглянуто.

Сьогодні, заявляє І.ВОЄННИЙ, продовжує розвиватися тенденція до повернення в «рідні села» з тим, щоб відродити свої традиції, культуру, звичаї і рідну мову. Так, створюються ініціативні групи з числа депортованих громадян, які хочуть відродити свої етнічні села. Ці ініціативні групи організовують схід громадян з числа уродженців цих сіл та їхніх нащадків, проводять збори, на яких ухвалюють колективні рішення щодо відродження своїх сіл.


За словами І.ВОЄННОГО, в першу чергу кримські татари мають намір вимагати відтворення кримськотатарських сіл Ай-Серез (с. Морське, Судакський регіон), Біюк-Ламбат (Малий Маяк, Алушта), Дегирмінкой (с. Запрудне, Алушта) і Черкез-Кермен (с. Крєпкоє, Бахчисарайський район).

Як зазначив І.ВОЄННИЙ, прихильники організації «Койдешлер» більше не спостерігатимуть зі сторони, як масово виділяється земля комерційним фірмам, а проблеми депортованих не розв`язуються. З цією метою вони «вимагатимуть від влади виділення земельних масивів у районі колишніх національних сіл для створення так званих сіл-супутників». При цьому він зазначив, що у них немає претензій до місцевих жителів, які обжилися в кримськотатарських будинках, і ніхто не вимагатиме повернення будинків.


В Сімферополі, перед будівлею Ради міністрів АРК, відбувся мітинг прихильників організації «Койдешлер», в якому взяли участь близько 70-100 чоловік. Мітинг пройшов під гаслами: «Вимагаємо реєстру виділених земельних ділянок», «Койдешлер» за справедливість!», «Поверніть наші будинки», «Ні земельній дискримінації» тощо.


Учасники мітингу закликали співвітчизників вимагати від влади виділення земельних ділянок для відродження своїх сіл і ухвалення законів України про реституцію і про реабілітацію кримськотатарського народу та інших громадян, репресованих за національною ознакою.

Відповіді

  • 2007.10.18 | Alessandro

    Re: ВІдродження кримськотатарських селищ - перелік об\єктів

    На самом деле возрождать-то в первую очередь стоило бы именно исчезнувшие сёла, благо таковых хоть отбавляй. Только вот на руинах этих сёл нету ни дорог, ни электричества, ни водопровода... И по сему никто не спешит возрождать Бешуй, Кызыл-Кобу, Кувуш... Есть полумёртвые сёла, в которых дороги и электричество пока есть... Но туда тоже никто как-то не спешит.
    Вот на ЮБК требуют землю в основном действительно депортированные именно оттуда и их потомки. Но самозахватчики в Симферопольском районе в большинстве своём родом совершенно из других мест. Они просто хотят жить там, где есть цивилизация.
  • 2007.10.18 | nik

    Re: ВІдродження кримськотатарських селищ - перелік об\\єктів

    А слабо возродить Авджи Кой - родину Гаспринского. А то все там, где "пахлава медовая" хорошо продается.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.19 | Крымец

      Re: ВІдродження кримськотатарських селищ - перелік об\\єктів

      Кстати, в каком ныне районе Аджи-кой находилась?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.19 | Alessandro

        Re: ВІдродження кримськотатарських селищ - перелік об\\єктів

        Крымец пише:
        > Кстати, в каком ныне районе Аджи-кой находилась?

        Верхореченский сельсовет Бахчисарайского района, примерно 3 км. от села Улу-Сала (Синапное).

        Только внимание! Не путайте Авджикой (ныне не существующее село, родину Гаспринского) и Аджикой (Пироговку Верхнесадовского сельсовета).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.21 | Крымец

          Re: ВІдродження кримськотатарських селищ - перелік об\\єктів

          Саг ол


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".