МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Освіта лікарів, освіта пацієнтів

06/08/2005 | igor
Шановний Георгій в одній з тем пише наступне:
"тепер з'явилася ще одна страшна проблема - несподівано виникають нові штамми бактерій і вірусів, які дуже небезпечні для людини - наприклад, метіциллін- чи ванкоміцин-резистентні штамми стафілококків, певні штамми кишечної палички, віруси Ебола, Західного Нілу, САРС... "
Здається в Україні процвітає практика успішного вирощування таких штамів. Про туберкульоз це вже загальновідомо. Але існує дуже поширена і небезпечна практика лікування яка є прямим наслідком безграмотності і лікаря і пацієнта.
Якщо коротко лікар пропонує пацієнту лікувати елементарне простудне захворювання антибіотиками 3-4 покоління. Аргументи "останнє досягнення фармокології все інше - вчорашній день". Таким чином піднімають свій авторитет (заодно можна опустити лікаря-конкурента, що грамотно назначив найбільш відповідні ситуації антибіотики нижчого покоління) і вартість послуги. Зрозуміло, що про дотримання курсу мова також не йде.
Можливо, вельмишановний Георгій дасть відповідний коментар і пояснення чим це загрожує.

Відповіді

  • 2005.06.09 | Георгій

    У США це, здається, ще гірше

    Тут більшість лікарів просто виконує розпорядження великих іншуренсних (страхівочних) компаній, які диктують їм, як лікувати хворих. Звичайно, ці компанії зацікавлені, щоби лікарі виписували якомога більше препаратів і якомога дорожчі препарати, тому тут теж масово "лікують" хворих на нежить цефалоспорином чи ванкоміцином. Гроші, гроші, гроші... "Сатана там правіт бал..." :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.09 | Роман ShaRP

      Re: У США це, здається, ще гірше

      Георгій пише:
      > Тут більшість лікарів просто виконує розпорядження великих іншуренсних (страхівочних) компаній,

      Страхових.

      > які диктують їм, як лікувати хворих. Звичайно, ці компанії зацікавлені, щоби лікарі виписували якомога більше препаратів і якомога дорожчі препарати, тому тут теж масово "лікують" хворих на нежить цефалоспорином чи ванкоміцином. Гроші, гроші, гроші... "Сатана там правіт бал..." :(

      Мммм ... подібні ситуації з*являються навіть в комп*ютерних іграшках (The Sims).


      Не сказав би, що в США гірше - там за неправильне лікування можна хоча б подати до суду (свого часу я читав про подібний позов в Reader's Digest). В Україні жертві лікарів це зробити дуже важко, якщо взагалі можливо.

      Ось взагалі тяжкий випадок:
      http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1117909152&first=1118207078&last=1118052472



      "В нас" таких страхових компаній немає, проте лікар може виписати хворому що завгодно, і відіслати у аптечний кіоск при лікарні. Хворому, якщо він не буде знати, що йому виписують, залишиться тільки купувати що сказали.

      Проте я чув, що в системах придбання ліків Україні і США є значні відмінності - в Україні буцімто дозволяється продавати без рецептів значно більший спектр препаратів, а про США окремі недоброзичливці писали, нібито там потрібен рецепт на "все, складніше за аспірин". Це так?


      І ще маю до Вас таке питання - як би Ви поставилися до більшого адаптування шкільної програми з біології "під людину", - більше інформації про хвороби, ліки та лікування.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.09 | Георгій

        Re: У США це, здається, ще гірше

        Роман ShaRP пише:
        > Георгій пише:
        > > Тут більшість лікарів просто виконує розпорядження великих іншуренсних (страхівочних) компаній,
        > Страхових.
        (ГП) Дякую! :)

        > > які диктують їм, як лікувати хворих. Звичайно, ці компанії зацікавлені, щоби лікарі виписували якомога більше препаратів і якомога дорожчі препарати, тому тут теж масово "лікують" хворих на нежить цефалоспорином чи ванкоміцином. Гроші, гроші, гроші... "Сатана там правіт бал..." :(
        > Мммм ... подібні ситуації з*являються навіть в комп*ютерних іграшках (The Sims).
        >

        > Не сказав би, що в США гірше - там за неправильне лікування можна хоча б подати до суду (свого часу я читав про подібний позов в Reader's Digest). В Україні жертві лікарів це зробити дуже важко, якщо взагалі можливо.
        (ГП) Так, судити лікаря можна, але на це теж потрібні гроші... Процеси проти лікарів виграють або дуже заможні люди, які можуть собі дозволити найняти дуже дорогого адвоката, або люди, які якимось чином потрапляють у струю скандалу і/або до уваги мас-медіа.

        > Ось взагалі тяжкий випадок:
        > http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1117909152&first=1118207078&last=1118052472
        >
        >

        > "В нас" таких страхових компаній немає, проте лікар може виписати хворому що завгодно, і відіслати у аптечний кіоск при лікарні. Хворому, якщо він не буде знати, що йому виписують, залишиться тільки купувати що сказали.
        (ГП) Моє враження таке, що у США приблизно те саме. Американці, правда, багато говорять, що вони мають можливість вибрати собі лікаря. От, мовляв, не подобається мені, як мене цей лікар лікує - піду до іншого. Але це так тільки теоретично, тому що без страхівки лікуватися неймовірно дорого, а певний вид страхівки обмежує пацієнтів у виборі лікаря. Крім того, дійсно важко розібратися, що воно оте таке, що лікарі виписують. Вести самостійний пошук інформації через Інтернет - досить ризиковано, тому що на Інтернеті скільки завгодно помилок, неточностей, або інформації про "модні" ліки, про які завтра вже всі забудуть.

        > Проте я чув, що в системах придбання ліків Україні і США є значні відмінності - в Україні буцімто дозволяється продавати без рецептів значно більший спектр препаратів, а про США окремі недоброзичливці писали, нібито там потрібен рецепт на "все, складніше за аспірин". Це так?
        (ГП) Мабуть, так. Без рецептів продаються не особливо сильні анальгетики, антигістамінні препарати (бенадріл), засоби для поліпшення діяльності кишечника, антацидні препарати (не всі), і вітаміни. Сильні анальгетики, антибіотики, противірусні препарати, снотворні, антидепресанти і т.д. - все це тільки за рецептом.

        > І ще маю до Вас таке питання - як би Ви поставилися до більшого адаптування шкільної програми з біології "під людину", - більше інформації про хвороби, ліки та лікування.
        (ГП) Позитивно.:)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".