МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

04/10/2006 | Twin
Звертаємося до всіх відвідувачів, що мають доступ до платних баз даних, зокрема ISI та Web of Science, Springer, Oxford University Press, MIT Press, etc. Це, як ми розуміємо, переважно українські науковці, які працюють за кордоном.

ПРОГРАМА МІНІМУМ
Зробіть, користуючись відповідними базами даних те, що зробив Skapirus http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1144082630&first=1144666892&last=1142283021 .
Бажано це зробити за такою ж методикою й у такій же формі.
Отримані результати надсилайте на форум.
Вони слугуватимуть підґрунтям для формування суспільного розуміння дійсного місця українських науковців у світовому науковому просторі. Так і дізнаємося: Хто правий, NATURE чи Президія НАНУ/

ПРОГРАМА МАКСИМУМ
Як відомо, оголошено про вибори до НАНУ http://dua.com.ua/2006/057/8.shtml

Було б дуже цікаво та корисно дізнатися про наукові доробки майбутніх академіків та членів-кореспондентів та лузерів з точки зору їх світового визнання.

Нагадуємо, що згідно з діючим Статутом НАНУ
“11. Основними завданнями НАН України є:
2) виконання НА СВІТОВОМУ рівні фундаментальних і прикладних досліджень на пріоритетних напрямах науки та посилення впливу їх результатів на інноваційний розвиток економіки, освіти і культури в Україні;
8) сприяння інтеграції вітчизняного інтелектуального потенціалу у СВІТОВИЙ НАУКОВИЙ ПРОСТІР”.
19. Дійсними членами НАН України обираються вчені, які зробили ВИДАТНИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ВІДПОВІДНИХ НАПРЯМІВ НАУКИ.
Членами-кореспондентами НАН України обираються вчені, які збагатили науку ВИЗНАЧНИМИ ЗДОБУТКАМИ.
30. Вибори і передвиборна кампанія проводяться на демократичній основі, в умовах повної поінформованості наукової громадськості. На Загальних зборах НАН України і загальних зборах відділень забезпечуються необхідні умови для всебічного обговорення кандидатур”.
Параграф 19 прямо каже про світовій рівень та світовий науковий простір.
Зрозуміло, що майбутні академіки та члени-кореспонденти повинні бути справжніми зразками стосовно світового визнання їхніх наукових ВИДАТНИХ ВНЕСКІВ та ВИЗНАЧНИХ ЗДОБУТКІВ.
Зрозуміло також, що єдино можливим підтвердженням відповідності ВНЕСКІВ та ЗДОБУТКІВ світовому рівню може бути завойоване у конкурентній боротьбі місце в світових провідних фахових журналах. (Йдеться про фундаментальну науку). Інші засоби – це окозамилювання та самовихваляння.

Тому пропонуємо відвідувачам, що мають доступ до баз ISI та Web of Science, перевірити наявність праць кандидатів у академіки та члени-кореспонденті в цих базах та кількість цитувань, починаючи з 1996 року, коли став можливий пошук за прізвищами всіх співавторів.

Безперечно, такі дані мають бути вражаючими.

Розуміємо складність цієї праці.
Транслітерація українських прізвищ – робіть декілька імовірних пошуків.

Бажано мати певній розподіл праці.
Хто знайде час для цієї праці, хай заздалегідь повідомить на форумі про те, дані стосовно яких претендентів він/вона буде шукати (фізики, математики, філософі тощо).

Як приклад, наведемо відомі нам дані про кандидатуру в члени-кореспонденти по ВІДДІЛЕННЮ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ, БІОХІМІЇ, ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ НАН УКРАЇНИ ВЕРХРАТСЬКОГО Олексія Несторовича — доктора медичних наук. Він за останні 10 років має більш 100 публікацій у журналах за списком ISI та більше 3000 (ТРЬОХ ТИСЯЧ!) посилань на свої НАУКОВІ праці.

Дивно, чого його висувають лише у члени-кореспонденти?
Мабуть претенденти в академіки мають значно більший визнаний світовою науковою спільнотою ДОРОБОК ЧИ ЗДОБУТОК?

Але для всіх інших претендентів, які у своїй науковій галузі не мають за душею того, що має цій пан, українська наукова спільнота повинна сказати: ГЕТЬ.

Це й буде конкретним втіленням параграфу 30 Статуту НАНУ 30. “Вибори і передвиборна кампанія проводяться на демократичній основі, в умовах повної поінформованості наукової громадськості”.

Сподіваємося на підтримку цієї ініціативи.

НЕ ВІДСИДЖУЙТЕСЯ.
Іншого шансу змінити стан мабуть за нашого життя не буде!

Відповіді

  • 2006.04.10 | Iryna_

    Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

    Чогось мені здається, що ніхто Верхратського і у членкори не вибере...
    А виберуть когось "скромнішого".
  • 2006.04.10 | Вчений

    Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

    щодо Верхратського. То Вам треба було поцікавитись де працює пан Верхратський останні 12 років - не в Україні, а у Велибританіїї. І коли подивитесь в його статтях, в якій організації виконувалися ці роботи, то не в українських а закордонних. І всі ці досягнення ні як не відносяться до НАНУ та її діяльності, так він навіть не числиться в жодній науковій установі НАНУ як співробітник. Верхратський має постійну позицію і лабораторію в Манчестерському Університеті.Цей пан виїхав у складні для української науки часи за довгим доларом, і зараз коли все стабілізується хоче сидіти на двох стільцях - заробляти гроші в Англії і керувати науковцями і Україні. То що ви хочите, щоб такі закордонні візітьори керували академією? А точніше отримували за своє звання українські гроші працюючи не на НАНУ, а на Західну науку??
    В Україні багато висококваліфікованих кадрів, які працюють тут і здатні гідно відстоювати українську науку і піднімати рівень української науки тут. :sol:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.10 | Георгій

      Ой, не треба так...

      Пане Вчений,

      Не варто отак з порогу опльовувати людей. Я дуже добре знаю д-ра Олексія Верхратського - вчився з ним разом у Київському медичному інституті і потім працював разом з ним біля п"яти років в Інституті фізіології АН України. Ні за яким "довгим доларом" він не поїхав. Він просто чесно і дуже продуктивно робить свою роботу науковця. Щодо його праці нібито на якусь "західну" науку, а не українську, мушу тут зробити два зауваження. По-перше, наука одна - ділити її на нашу і не-нашу просто смішно. Людина або працює в науці, або ні (Олексій працює). По-друге, подивіться на прізвища співавторів д-ра Верхратського. Багато з тих, чиї імена стоять там у списку співавторів, є вихованцями української (київської) наукової школи клітинних фізіологів і біофізиків. Дуже добре, що д-р Верхратський зберігає з ними плідні наукові контакти. Честь їм за це і хвала. Якщо хтось з них буде керувати українською фізіологією, водночас продовжуючи робити експерименти і публікувати свої знахідки з Манчестеру, Ліверпулю чи Гайдельбергу, українська фізіологія від цього тільки виграє.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.10 | Вчений

        Re: Ой, не треба так...

        гергій
        якщо Верхратський працює за кордоном і не є працівником НАНУ, яке відношення він має до виборів і НАНУ??? В цьому питання. Хай балатується в Європейські та Британські струкутури. Від його досягнень в Британській науці, для української науки немає ніякого сенсу, хіба що за гроші переманює молодих вчених в свою британську лабораторію. Які потім всі від нього тікають. Доречі, Вчена Рада Інституту, в якому він працював до виїзду за кордон, не підтримала його кандидатуру, саме за те, що він зараз не має відношення до НАНУ.
    • 2006.04.10 | Insurgent

      Шановний Вчений з великої літери!

      1) Якщо навіть Верхратського й оберуть, то у разі подальшої праці у Манчестерському університеті він українські гроші отримувати не буде. А якщо повернеться, то ці гроші він буде заробляти, а не ледарювати на академічних посадах.
      2) Не зрозуміло, чому наукові досягнення громадянина України не відносяться до української науки.
      3) Впевнений що Ви, як Великий Вчений добре знаєте, що багато дійсних членів НАНУ ні хвилини не працювали в НАНУ – академіки Кремень, Літвин та інші.
      3) Взагалі кажучи, навіть у найдемократичнішому у світі Статуті НАНУ є наступне:
      “19. Дійсними членами та членами-кореспондентами НАН України можуть бути обрані громадяни України.
      Іноземними членами НАН України обираються вчені - громадяни інших країн, наукові праці яких одержали визнання міжнародної наукової громадськості та які вагомо сприяють розвитку міжнародних наукових зв'язків НАН України”.
      Хіба громадянин України пан Верхратский не відповідає вимогам цього и наступного 36 параграфа?
      4) Більш того, у параграфі 36 йдеться мова про те що, “Головний обов'язок дійсних членів і членів-кореспондентів НАН України полягає у збагаченні науки новими досягненнями і відкриттями шляхом особисто здійснюваних наукових досліджень, організації колективної розробки проблем, наукового керівництва роботами”. Тобто на першому плані збагачення науки новими досягненнями і відкриттями шляхом особисто здійснюваних наукових досліджень, а лише потім організація колективної розробки проблем, наукового керівництва роботами”.
      5) На жаль НАНУ як інституція академіків, по великому рахунку, це не зібрання справжніх науковців, а збіговисько “керівників”, наслідки керування яких й змушують залишати батьківщину талановитих молодих и середнього віку науковців. Корпоративні та далекі від науки інтереси наших феодалів від науки й виштовхнули за кордон декілька тисяч не останніх докторів та кандидатів наук.
      6) Керувати Академією, як й процесом наукової творчості принципово не можливо. Тобто, з точки вірного розуміння справи, потрібно казати про створення умов для творчої діяльності людей здатних на творчість. Сучасне керівництво НАНУ з цім завданням не впоролося та й ніколи не впорається. В цьому сенсі з точки зору державних інтересів було б дуже корисно використання закордонного досвіду, носіями якого й є науковці на кшталт Верхратского.
      7) Наслідком Вашого розрізнення НАНУ и Західної науки є продовження самоізоляції української науки й її неминуче хуторянство. Ви не звернули уваги на зміну риторики, поки що тільки риторики нашого політичного керівництва, яке каже про рух України в Європу? Ваші схеми, умовно кажучи, “мислення” запозичені з компартійних часів.
      8) Дійсно, багато тих, хто вважає себе Вченими, є абсолютними науковими нулями з точці зору и правил світової науки. Тому така лють з боку “Великих ВЧЕНИХ НАНУвського зразка” до тих громадян України, які завоювали пристойне місце у світовій науці.
      9) й останнє. Пан Великий Вчений!
      Немає такої професії “відстоювати українську науку”, а є обов’язок українських науковців працювати на світовому рівні. На великий жаль більшість дійсних членів та членів-кореспондентів НАНУ свій обов’язок бачить лише у регулярному щомісячному отриманню довічних академічних стипендій та відстоюванні до останнього патрона цього права.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.10 | Вчений

        Науковець чи бізнесмен

        Insurgent
        Ви помиляєтесь, коли вважаєте, що немає значення де працює член НАНУ і на яку науку.
        Якщо виходити з Вашої логіки, то навіщо рахувати скільки публікацій мають науковці НАНУ , якщо все одно наука інтернаціональна.

        А різниця в тому, що таких як Верхратський дуже багато і всі вони опублікували велику кількість робіт за кордоном, там на готовому, це зробити дуже легко. А от розвивати науку в Україні і підтримувати її рівень тут - зовсім інша справа.
        Крім того, якщо торкнутись Верхратського, то він просто бізнесмен у науці, який насправді науку не робить, а використовує її структури для власного збагачення. Насправді, гарний лектор, та гарно пише, та робить із науки бізнес. А як вчений, тільки може щось вкрасти, в тому числі і дані, які увійшли в його докторську дисертацію.
  • 2006.04.10 | Iryna_

    Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

    1. НМД коментар "Вченого" радше гумористичний.

    2. Верхратський теоретично може бути обраний, якщо це відповідає інтересам певних кланів у відповідному відділенні. Наука там взагалі ні до чого, це все - виключно ігри кланів з метою збереження/посилення впливу. Я вже колись писала, як у одному відділенні з 4 кандидатур (3 - багіто публікацій і цитувань, відомі в світі вчені, 1 - маловідомий, всі публікації у мурзилках) - вибрали саме останнього саме з міркувань "розподілу сил".

    3. Наскільки мені відомо, для обрання треба хоча б формально рахуватись у якійсь конторі в Україні. Знаю одного кандидата в академіки (розклад сил там такий, що в членкори він не пройде, але може пройти в академіки), який працює за кордоном, але десь рахується (не в НАНУ) саме з метою уможливлення обрання.

    4. Але скоріше за все участь у "неформальному русі борців за реформи" будь-яке обрання робить неможливим. На жаль, будь-які пропозиції щодо "незалежної експертизи", імпакт-факторів та індексів цитування викликають дуже негативну реакцію старшого покоління, яке якраз і обиратиме.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.10 | Георгій

      Ну хіба що дійсно п. "Вчений" жартує :) (-)

    • 2006.04.10 | Вчений

      Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

      Ірина
      Спочатку треба відповісти на питання для чого обирають в керівництво НАНУ?
      формально - для праці в Україні на інтереси наукової спільноти України. Тоді, уявіть собі, якщо всі науковці, що виїхали за кордон подадуть заявки на вступ в члени НАНУ і їх оберуть?

      Те що ці закордонні науковці не повернуться із теплих місць в Україну, це факт. І тоді всі хто тут працюють, будуть жити під керівництвом вертуальної НАНУ, яка навіть і не знає реальних проблем Української науки. Це - нонсенс.

      Що стосується імпактфакторів. Поперше дуже багато науковців із НАНУ працювали в ящиках і не мали змоги публікуваися. То як їх оцінювати - на свалку?
      По друге, хто буде запрошувати закордонних експертів? Верхратський? І як вони будуть оцінювати українських вчених. Адже у світовій науці також дуже розвинений лоббізм.
      А як оцінювати тих, хто головним чином читає лекції і публікує монографії та підручники, які важливі для навчання молодих науквців, і у яких не так багато статей? їх на свалку?

      І взагалі, запрошувати іноземців, щоб вони формували приоритети української науки - це нонсенс. Ні одна себе поважаюча країна такого не дозволить.

      Так, треба рейтенгувати вчених, але треба спочатку виробити критерії, по яким це робити в Україні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.10 | Георгій

        Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

        Вчений пише:
        > уявіть собі, якщо всі науковці, що виїхали за кордон подадуть заявки на вступ в члени НАНУ і їх оберуть?
        (ГП) А чому Ви думаєте, що їх усіх оберуть? Не всі ж вони мають такі досягнення в науці, як д-р Олексій Верхратський. Я, наприклад, не маю стільки публікацій, хоча працював у серйозній великій американській медико-біологічній науці з 1990 р. до приблизно 1997-го. Я і не претендую на керівну посаду в науці, ні тут у США, ні в Україні. І таких, як я, немало. Саме по собі перебування на Заході ще не означає великих наукових досягнень.

        > Те що ці закордонні науковці не повернуться із теплих місць в Україну, це факт.
        (ГП) Зовсім не факт. Один дуже видатний вчений в моїй галузі, імунолог, один з найкращих імунологів світу, поляк Павел Киселюв, зараз живе і працює переважно у своєму рідному Вроцлаві, хоча пропрацював років так зо двадцять п"ять у Швейцарії. Чому він зараз повернувся? Тому що польська наука реформується, і йому у його рідній Польщі добре.

        >І тоді всі хто тут працюють, будуть жити під керівництвом вертуальної НАНУ, яка навіть і не знає реальних проблем Української науки. Це - нонсенс.
        (ГП) А які ж такі ті проблеми?

        > Що стосується імпактфакторів. Поперше дуже багато науковців із НАНУ працювали в ящиках і не мали змоги публікуваися. То як їх оцінювати - на свалку?
        (ГП) Ні, не на свалку - хай вони зараз публікуються! Адже зараз вже нема ящиків.

        > По друге, хто буде запрошувати закордонних експертів? Верхратський? І як вони будуть оцінювати українських вчених. Адже у світовій науці також дуже розвинений лоббізм.
        (ГП) Так, є лоббізм, але ідеальної системи оцінки науковців нема, а така система, де науковець оцінюється за кількістю і якістю публікацій у світових журналах, все-таки найкраща з тих, що реально існують. Який би не був лоббізм, науковця, який публікує дані своїх дослідів у журналах, які починаються словами "Journal of...," треба по-справедливості оцінювати вище, ніж того, хто публікує свої дані виключно у мурзилках.

        > А як оцінювати тих, хто головним чином читає лекції і публікує монографії та підручники, які важливі для навчання молодих науквців, і у яких не так багато статей? їх на свалку?
        (ГП) Це як раз я. Ще раз, мова іде не про "свалку," а про те, що існують різні калібри науковців. Людина, яка працює переважно як викладач (як Ваш покірний слуга), і при цьому робить невеличкі дослідження у маленькій лабораторії головним чином для навчання студентів, не повинна претендувати на керівництво НАУКОЮ. На це повинна претендувати людина, яка регулярно робить серйозні наукові дослідження і має при цьому багато цікавих нових результатів (що видно зі списку публікацій). Це не означає, що викладач ГІРШИЙ за професійного науковця - просто це РІЗНІ галузі людської діяльності.

        > І взагалі, запрошувати іноземців, щоб вони формували приоритети української науки - це нонсенс. Ні одна себе поважаюча країна такого не дозволить.
        (ГП) Не зовсім так. Я особисто знав, наприклад, одного імунолога-француза (Жака Баншро), який дуже багато років, живучи і працюючи в маленькому містечку Дардійї біля Ліону, працював також як експерт-рецензент американського Національного інституту алергології, імунології та інфекційних хвороб. Наука дійсно не знає кордонів і національної приналежності.

        > Так, треба рейтенгувати вчених, але треба спочатку виробити критерії, по яким це робити в Україні.
        (ГП) Не сперечаюся з цим, але ж ці критерії вже відомі. Нащо вигадувати велосипеда спеціально для України?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.11 | Вчений

          Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

          Шановний Георгій
          одна справа працювати як Жака Баншро консультантом при якомусь Інституті, а інша справа працювати в керівництві науки іншої країни (НАНУ) живучи за кордоном. Для такого виду діяльності є в НАНУ звання "іноземний член кор або академік".

          А як оцінити внесок вченого із високим імпакт фактором, якщо у нього 90% статей є огляди на різні теми, а свого власного дослідження майже нічого нема? Це вчений чи популяризатор?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.11 | Георгій

            Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

            Вчений пише:
            > Шановний Георгій
            > одна справа працювати як Жака Баншро консультантом при якомусь Інституті, а інша справа працювати в керівництві науки іншої країни (НАНУ) живучи за кордоном.
            (ГП) Жак Баншро (Jacques Banchereau) працював не як консультант, а як експерт-рецензент. А Національний Інститут алергії, імунології та інфекційних захворювань США (NIAIID) - це насправді не науково-дослідний інститут у нашому розумінні цього слова, а частина системи так званих Національних Інститутів охорони здоров"я США (National Institutes of Health, NIH), тобто гілки американського УРЯДУ, яка уповноважена на підставі рецензій фахівців давати або не давати ГРОШІ на розвиток певних наукових проектів. Жак був одним з цих фахівців, рецензентів NIH, хоча й жив у Франції.

            >Для такого виду діяльності є в НАНУ звання "іноземний член кор або академік".
            (ГП) Але ж доктор Верхратський українець, громадянин України, а не іноземець.

            > А як оцінити внесок вченого із високим імпакт фактором, якщо у нього 90% статей є огляди на різні теми, а свого власного дослідження майже нічого нема? Це вчений чи популяризатор?
            (ГП) Не знаю, а про кого це Ви? Хіба взагалі може таке бути, щоби людина мала 90% оглядів і тільки 10% оригінальних публікацій?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.04.11 | Вчений

              Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

              Шановний Георгію
              Для того щоб бути експертом в Україні не обов"язково бути українським академіком, тим паче, якщо постійно живеш та працюєш за кордоном.
              Не виключено, що Верхратський має англійський паспорт.
              На моє переконання, справа, не в громадянстві, а в місці роботи. Проблемами науки в Україні повинні займатися, ті що працюють в Україні. Звісно референтами та рецензентами можуть бути хто завгодно.

              Доречі, я також багато працював за кордоном і в декількох країнах (США, Великобританія, Німеччина) і маю власне враження про функціювання комісій, в яких, в першу чергу, дивляться із якої ти країни та з якої лабораторії, а на наукові досягнення дивляться в останню чергу.

              Так що уявляю собі який буде лоббізм, у випадку, коли бувші наші будуть вирішувати який український проект "достоєн", а який ні державного фінансування. Маємо багато прикладів наприклад по ІНТАСУ, коли кожний раз (без вийнятку) отримує фінансування український-вчений-"реформатор", який представляє Україну в цій організації, тоді як інші цікаві проекти із тієї ж установи відкидаються. Бо там уже сформовано коло друзів "експерта".
      • 2006.04.10 | Iryna_

        Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

        Вчений пише:
        > Ірина
        > Спочатку треба відповісти на питання для чого обирають в керівництво НАНУ?
        > формально - для праці в Україні на інтереси наукової спільноти України. Тоді, уявіть собі, якщо всі науковці, що виїхали за кордон подадуть заявки на вступ в члени НАНУ і їх оберуть?
        > Те що ці закордонні науковці не повернуться із теплих місць в Україну, це факт. І тоді всі хто тут працюють, будуть жити під керівництвом вертуальної НАНУ, яка навіть і не знає реальних проблем Української науки. Це - нонсенс.

        Я цілком вірю в те, що дехто насправді хоче повернутись та працювати на благо української науки. Але, на жаль, довіряти якісь реформи повністю тим, хто виїхав - не дуже розумна ідея. Психологія є психологія - дуже часто "іноземці" ставляться до "місцевих" досить презирливо апріорі, незалежно від наукових досягнень. Типу якщо людина не виїхала, вона нічого не варта.


        > Що стосується імпактфакторів. Поперше дуже багато науковців із НАНУ працювали в ящиках і не мали змоги публікуваися. То як їх оцінювати - на свалку?

        І не тільки це. Мене та моїх колег навчив публікуватися в закордонних журналах науковий керівник. І оцінювання за індексом цитування він ще в радянські часи пропагував. А когось не навчив. І англійську не вивчили, бо мотивації не було, а це таки непросто. І повно посередніх вчених мають чудові формальні показники - ті закордонні журнали теж часто друкують погані статті. Оцінювати дійсно складно. Треба виробляти якісь критерії - перехідні періоди - створювати стимули.

        > По друге, хто буде запрошувати закордонних експертів? Верхратський? І як вони будуть оцінювати українських вчених. Адже у світовій науці також дуже розвинений лоббізм.

        Таки розвинений. І куди більше, ніж у нас, бо більше є чого ділити. Але все ж досягнення якось більше поважають.

        > А як оцінювати тих, хто головним чином читає лекції і публікує монографії та підручники, які важливі для навчання молодих науквців, і у яких не так багато статей? їх на свалку?
        >
        Була дуже хороша пропозиція групи вчених, яку підготувала ініціативна група вчених, що працюють за кордоном (Той Верхратський теж туди входить), щодо створення альтернативного освітнього закладу на базі НАНУ.

        > І взагалі, запрошувати іноземців, щоб вони формували приоритети української науки - це нонсенс. Ні одна себе поважаюча країна такого не дозволить.
        >
        На жаль, ситуація у нас зараз така, що самі вчені чільникі пріоритетів сформувати не можуть. Нас ніхто не слухатиме. А іноземців може й послухають.

        > Так, треба рейтенгувати вчених, але треба спочатку виробити критерії, по яким це робити в Україні.
  • 2006.04.15 | ukrainian

    case study: case study: ПРОФЕСОР ГОРБИК ПП

    Ось типовий приклад невеличкого дослідження результатів роботи одного з кандидатів в член-кор. НАНУ.

    Загалом професор Горбик має 38 робіт,
    які знайшла пошукова система ISI Web of Science.

    За останні 15 років (1991-2006) цей професор не має жодного! посилання на свої 'видатні доробки' будь-яким автором поза його групою співавторів.

    Всі посилання на роботи професора є лише самоцитування!

    Пошукова система Science Direct взагалі не видає жодного цитування робіт професора.

    Залишаються декілька питань:
    1. Як цей професор взагалі отримав звання професора?
    2. Чи не варто розпустити наукову раду, яка висуває таких 'достойних' кандидатів?


    Результати дослідждення:

    1. Gun'ko VM, Mironyuk IF, Zarko VI, et al.
    Morphology and surface properties of fumed silicas
    JOURNAL OF COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 289 (2): 427-445 SEP 15 2005
    Times Cited: 1

    { self-citation by:
    1. Gun'ko VM, Turov VV, Bogatyrev VM, et al.
    Unusual properties of water at hydrophilic/hydrophobic interfaces
    ADVANCES IN COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 118 (1-3): 125-172 DEC 30 2005
    Times Cited: 0}


    2. Gun'ko VM, Zarko VI, Mironyuk IF, et al.
    Surface electric and titration behaviour of fumed oxides
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 240 (1-3): 9-25 JUN 15 2004
    Times Cited: 2

    {self-citation by:
    1. Gun'ko VM, Turov VV, Bogatyrev VM, et al.
    Unusual properties of water at hydrophilic/hydrophobic interfaces
    ADVANCES IN COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 118 (1-3): 125-172 DEC 30 2005
    Times Cited: 0
    2. Gun'ko VM, Mironyuk IF, Zarko VI, et al.
    Morphology and surface properties of fumed silicas
    JOURNAL OF COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 289 (2): 427-445 SEP 15 2005
    Times Cited: 1 }


    3. Gorbik PP, Dubrovin IV, Abramov NV, et al.
    Use of a fluorine-containing solvent in the synthesis of YBa2Cu3O7-delta single crystals
    CRYSTALLOGRAPHY REPORTS 49 (2): 275-278 MAR-APR 2004
    Times Cited: 0

    4. Doroshenko VN, Kaurkovskaya VN, Shimanskii AP, et al.
    Radiation-thermal processes at the surface of pyrogenic gamma-alumina
    HIGH ENERGY CHEMISTRY 37 (4): 220-223 JUL-AUG 2003
    Times Cited: 0

    5. Gorbik PP, Dubrovin IV, Abramov NV, et al.
    Synthesis of single crystals of a high-temperature superconductor YBa2Cu3O7-delta from a fluorine-contained solution-melt
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 25 (3): 307-317 MAR 2003
    Times Cited: 0


    6. Levandovs'ky VV, Gorbik PP, Garkusha OM, et al.
    Heat conduction of a system polychlorotrifluoroethylene-dispersible silver iodide
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 24 (9): 1221-1229 SEP 2002
    Times Cited: 0

    7. Gorbik PP, Dubrovin IV, Laguta IV, et al.
    Influence of crystallization conditions on morphology and properties of YBa2Cu3O6+delta crystals
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 23 (8): 1057-1063 AUG 2001
    Times Cited: 0

    8. Garkusha OM, Gorbik PP, Levandovs'ky VV, et al.
    Physical-mechanical and thermal properties of a system disperse silver iodide-polychlorotrifluoroethylene
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 23 (6): 797-809 JUN 2001
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    1. Levandovs'ky VV, Gorbik PP, Garkusha OM, et al.
    Heat conduction of a system polychlorotrifluoroethylene-dispersible silver iodide
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 24 (9): 1221-1229 SEP 2002
    Times Cited: 0 }

    9. Gorbik PP, Dadykin AA, Dubrovin IV, et al.
    Electron-emission and cathodoluminescent properties of ZnO films prepared by oxidation of ZnSe and ZnS
    INORGANIC MATERIALS 37 (7): 688-691 JUL 2001
    Times Cited: 0

    10. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Characteristic properties of metal-semiconductor phase transitions of vanadium dioxide in a polyethylene glycol medium containing tetraethylammonium bromide
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 178 (1-3): 105-112 MAR 15 2001
    Times Cited: 0

    11. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Thermal behavior of dispersed vanadium dioxide particles in polyethylene glycol matrix containing tetraethylammonium bromide
    JOURNAL OF THERMAL ANALYSIS AND CALORIMETRY 62 (2): 473-478 2000
    Times Cited: 0
    12. Garkusha OM, Gorbik PP, Dzyubenko LS, et al.
    Electrophysical properties of the polychlortrifluoroethylene - Dispersible silver iodide system in a superhigh-frequency range
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 22 (8): 12-18 AUG 2000
    Times Cited: 1




    {self-citation by
    1. Levandovs'ky VV, Gorbik PP, Garkusha OM, et al.
    Heat conduction of a system polychlorotrifluoroethylene-dispersible silver iodide
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 24 (9): 1221-1229 SEP 2002}

    13. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Influence of tetraethylammonium bromide on phase inhomogeneity of disperse vanadium dioxide particles in matrix of polyethylene glycol
    APPLIED SURFACE SCIENCE 166 (1-4): 492-496 OCT 9 2000
    Times Cited: 0
    14. Komashchenko AV, Kolezhuk KV, Gorbik PP, et al.
    Highly effective phototransducers based on polycrystalline heterostructures of A(II)B(VI) compounds
    TECHNICAL PHYSICS LETTERS 26 (3): 179-181 2000
    Times Cited: 1
    {self-citation by
    1. Komashchenko AV, Komashchenko VN, Kolezhuk KV, et al.
    Internal ionization energy in II-VI compounds
    SEMICONDUCTORS 36 (3): 286-289 2002
    }

    15. Bakuntseva MV, Gorbik PP, Laguta IV, et al.
    A study of solubility and diffusion yttrium and mercury in HTSC ceramics
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (12): 17-19 DEC 1998
    Times Cited: 0
    16. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM
    Peculiarities of phase transition metal-semiconductor of disperse vanadium dioxide in polyethylene-glycole matrix
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (10): 14-18 OCT 1998
    Times Cited: 0
    17. Abramov NV, Bakuntseva MV, Gorbik PP, et al.
    Some details of the synthesis of HTSC-ceramics Tl2Ba2Ca2Cu3Oy
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 19 (12): 74-78 DEC 1997
    Times Cited: 0

    18. Vasiliev MA, Nemoshkalenko VV, Kordyuk AA, et al.
    Vibration transducer on the basis of HTSC inertial mass suspension
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 19 (9): 56-59 SEP 1997
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    Kordyuk AA, Nemoshkalenko VV
    Study of the dynamics of vortex structures in bulk HTS with levitation techniques
    JOURNAL OF LOW TEMPERATURE PHYSICS 130 (3-4): 207-235 FEB 2003
    Times Cited: 0}

    19. Turov VV, Gorbik PP, Laguta IV, et al.
    Application of the H-1 NMR-spectroscopy technique for the studies of a metal-semiconductor phase transition dynamics in hydrated powders and VO2 suspensions
    KHIMICHESKAYA FIZIKA 15 (12): 100-109 1996
    Times Cited: 3

    {self-citation by
    1. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Characteristic properties of metal-semiconductor phase transitions of vanadium dioxide in a polyethylene glycol medium containing tetraethylammonium bromide
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 178 (1-3): 105-112 MAR 15 2001
    Times Cited: 0
    2. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Thermal behavior of dispersed vanadium dioxide particles in polyethylene glycol matrix containing tetraethylammonium bromide
    JOURNAL OF THERMAL ANALYSIS AND CALORIMETRY 62 (2): 473-478 2000
    Times Cited: 0
    3. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM
    Peculiarities of phase transition metal-semiconductor of disperse vanadium dioxide in polyethylene-glycole matrix
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (10): 14-18 OCT 1998
    Times Cited: 0}



    20. Abramov NV, Bakuntseva MV, Vasilyev MA, et al.
    The polyvinylchloride-HTSC-composites' making and investigation of their some properties
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 18 (12): 69-75 DEC 1996
    Times Cited: 0

    21. TUROV VV, GORBIK PP, LAGUTA IV, et al.
    INVESTIGATION OF HYDRATED POWDERS AND SUSPENSIONS OF VO2 BY THE H-1-NMR METHOD OF ADSORBED MOLECULES
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 103 (1-2): 41-45 OCT 2 1995
    Times Cited: 4

    {self-citation by

    1. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Characteristic properties of metal-semiconductor phase transitions of vanadium dioxide in a polyethylene glycol medium containing tetraethylammonium bromide
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 178 (1-3): 105-112 MAR 15 2001
    Times Cited: 0
    2. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Thermal behavior of dispersed vanadium dioxide particles in polyethylene glycol matrix containing tetraethylammonium bromide
    JOURNAL OF THERMAL ANALYSIS AND CALORIMETRY 62 (2): 473-478 2000
    Times Cited: 0
    3. Garkusha OM, Gorbik PP, Dzyubenko LS, et al.
    Electrophysical properties of the polychlortrifluoroethylene - Dispersible silver iodide system in a superhigh-frequency range
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 22 (8): 12-18 AUG 2000
    Times Cited: 1
    4. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM
    Peculiarities of phase transition metal-semiconductor of disperse vanadium dioxide in polyethylene-glycole matrix
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (10): 14-18 OCT 1998
    Times Cited: 0
    }


    22. BUDENNAYA LD, GORBIK PP, DUBROVIN IV, et al.
    PHYSICAL-PROPERTIES OF SINGLE-CRYSTALS OF SNTE-CD(S,SE) SOLID-SOLUTIONS
    INORGANIC MATERIALS 31 (6): 671-674 JUN 1995
    Times Cited: 0
    23. PRIKHNA TA, MELNIKOV VS, KOVYLYAEV VV, et al.
    INFLUENCE OF HIGH-PRESSURES AND TEMPERATURES ON THE BEHAVIOR OF BISMUTH-BASED SUPERCONDUCTORS
    JOURNAL OF THE EUROPEAN CERAMIC SOCIETY 14 (3): 221-225 1994
    Times Cited: 1
    {self-citation by
    1. PRIKHNA TA
    HIGH-PRESSURE HIGH-TEMPERATURE EFFECT ON THE HTSC CERAMICS STRUCTURE AND PROPERTIES
    JOURNAL OF ELECTRONIC MATERIALS 24 (12): 1971-1975 DEC 1995}

    24. ADONKIN VT, ALEKSEENKO BV, GALUSHKA AP, et al.
    CORRELATION OF CRITICAL-TEMPERATURE AND STRUCTURAL-CHANGES IN YBA2CU3O7 AT FAST-NEUTRONS IRRADIATION WITH SMALL FLUENCES
    UKRAINSKII FIZICHESKII ZHURNAL 38 (10): 1558-1563 1993
    Times Cited: 0
    25. BUDENNAYA LD, GORBIK PP, DUBROVIN IV, et al.
    GROWTH AND SOME ELECTROPHYSICAL PROPERTIES OF SINGLE-CRYSTALS OF (SNTE)X[ZN(S, SE)]1-X SOLID-SOLUTIONS
    INORGANIC MATERIALS 30 (2): 165-168 FEB 1994
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    1.BUDENNAYA LD, GORBIK PP, DUBROVIN IV, et al.
    PHYSICAL-PROPERTIES OF SINGLE-CRYSTALS OF SNTE-CD(S,SE) SOLID-SOLUTIONS
    INORGANIC MATERIALS 31 (6): 671-674 JUN 1995
    Times Cited: 0}
    26. GORELOV BM, GORBIK PP, DYAKIN VV, et al.
    SURFACE PROCESSES ACCOMPANYING WATER MOLECULE ADSORPTION AND THEIR INFLUENCE ON NICKEL DIFFUSION IN THE HIGH-T(C) SUPERCONDUCTOR YBA2CU3O7-DELTA
    FIZIKA TVERDOGO TELA 35 (12): 3222-3228 DEC 1993
    Times Cited: 0
    27. ADONKIN VT, ALEKSEENKO BV, GALUSHKA AP, et al.
    CORRELATION BETWEEN THE CRITICAL-TEMPERATURE AND STRUCTURAL-CHANGES IN YBA2CU3O7 UNDER LOW-FLUENCE FAST-NEUTRON IRRADIATION
    FIZIKA TVERDOGO TELA 35 (6): 1427-1431 JUN 1993
    Times Cited: 0
    28. ADONKIN VT, LYSENKO VN, GORBIK PP, et al.
    ULTRASOUND EFFECT ON THE DEFECT FORMATION AND NI DIFFUSION IN YBA2CU3O7-X CERAMICS
    UKRAINSKII FIZICHESKII ZHURNAL 37 (6): 919-924 JUN 1992
    Times Cited: 2

    {self-citation by
    1. Baranov AN, Oleinikov NN, Kuznetsov VM, et al.
    High-power ultrasound vibrations in the synthesis of mixed oxide phases
    ZHURNAL NEORGANICHESKOI KHIMII 43 (6): 894-899 JUN 1998
    Times Cited: 0
    2. Kuznetsov VM, Baranov AN, Oleinikov NN, et al.
    Synthesis of magnesium ferrite under ultrasound treatment
    DOKLADY AKADEMII NAUK 352 (3): 355-357 JAN 1997}

    29. GORBIK PP, BAKUNTSEVA MV, SHALYAPINE GM
    DIFFUSION OF SULFUR, SELENIUM AND BISMUTH IN HTSC YBA2CU3O7-DELTA AND (PBXBI1-X)2 CA2SR2CU3OY CERAMICS
    SOLID STATE COMMUNICATIONS 81 (2): 171-174 JAN 1992
    Times Cited: 1

    {self-citation
    1. Bakuntseva MV, Gorbik PP, Laguta IV, et al.
    A study of solubility and diffusion yttrium and mercury in HTSC ceramics
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (12): 17-19 DEC 1998}

    30. GORBIK PP, DYAKIN VV, OGENKO VM, et al.
    STUDY OF THERMAL-PROCESSES OF EVAPORATION AND DECOMPOSITION OF CHELATE FLUORINE-CONTAINING BARIUM BETA-DIKETONATES
    UKRAINSKII KHIMICHESKII ZHURNAL 57 (5): 487-490 1991
    Times Cited: 0


    ГОРБИК Петро Петрович — доктор фізико-математичних наук, професор.
    ВІДДІЛЕННЯ ХІМІЇ НАН УКРАЇНИ

    sourse: ISI Web of Science: 38 papers.
    0 citations by others authors!

    1. Gun'ko VM, Mironyuk IF, Zarko VI, et al.
    Morphology and surface properties of fumed silicas
    JOURNAL OF COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 289 (2): 427-445 SEP 15 2005
    Times Cited: 1

    { self-citation by:
    1. Gun'ko VM, Turov VV, Bogatyrev VM, et al.
    Unusual properties of water at hydrophilic/hydrophobic interfaces
    ADVANCES IN COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 118 (1-3): 125-172 DEC 30 2005
    Times Cited: 0}


    2. Gun'ko VM, Zarko VI, Mironyuk IF, et al.
    Surface electric and titration behaviour of fumed oxides
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 240 (1-3): 9-25 JUN 15 2004
    Times Cited: 2

    {self-citation by:
    1. Gun'ko VM, Turov VV, Bogatyrev VM, et al.
    Unusual properties of water at hydrophilic/hydrophobic interfaces
    ADVANCES IN COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 118 (1-3): 125-172 DEC 30 2005
    Times Cited: 0
    2. Gun'ko VM, Mironyuk IF, Zarko VI, et al.
    Morphology and surface properties of fumed silicas
    JOURNAL OF COLLOID AND INTERFACE SCIENCE 289 (2): 427-445 SEP 15 2005
    Times Cited: 1}

    3. Gorbik PP, Dubrovin IV, Abramov NV, et al.
    Use of a fluorine-containing solvent in the synthesis of YBa2Cu3O7-delta single crystals
    CRYSTALLOGRAPHY REPORTS 49 (2): 275-278 MAR-APR 2004
    Times Cited: 0

    4. Doroshenko VN, Kaurkovskaya VN, Shimanskii AP, et al.
    Radiation-thermal processes at the surface of pyrogenic gamma-alumina
    HIGH ENERGY CHEMISTRY 37 (4): 220-223 JUL-AUG 2003
    Times Cited: 0

    5. Gorbik PP, Dubrovin IV, Abramov NV, et al.
    Synthesis of single crystals of a high-temperature superconductor YBa2Cu3O7-delta from a fluorine-contained solution-melt
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 25 (3): 307-317 MAR 2003
    Times Cited: 0


    6. Levandovs'ky VV, Gorbik PP, Garkusha OM, et al.
    Heat conduction of a system polychlorotrifluoroethylene-dispersible silver iodide
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 24 (9): 1221-1229 SEP 2002
    Times Cited: 0

    7. Gorbik PP, Dubrovin IV, Laguta IV, et al.
    Influence of crystallization conditions on morphology and properties of YBa2Cu3O6+delta crystals
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 23 (8): 1057-1063 AUG 2001
    Times Cited: 0

    8. Garkusha OM, Gorbik PP, Levandovs'ky VV, et al.
    Physical-mechanical and thermal properties of a system disperse silver iodide-polychlorotrifluoroethylene
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 23 (6): 797-809 JUN 2001
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    1. Levandovs'ky VV, Gorbik PP, Garkusha OM, et al.
    Heat conduction of a system polychlorotrifluoroethylene-dispersible silver iodide
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 24 (9): 1221-1229 SEP 2002
    Times Cited: 0 }

    9. Gorbik PP, Dadykin AA, Dubrovin IV, et al.
    Electron-emission and cathodoluminescent properties of ZnO films prepared by oxidation of ZnSe and ZnS
    INORGANIC MATERIALS 37 (7): 688-691 JUL 2001
    Times Cited: 0

    10. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Characteristic properties of metal-semiconductor phase transitions of vanadium dioxide in a polyethylene glycol medium containing tetraethylammonium bromide
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 178 (1-3): 105-112 MAR 15 2001
    Times Cited: 0

    11. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Thermal behavior of dispersed vanadium dioxide particles in polyethylene glycol matrix containing tetraethylammonium bromide
    JOURNAL OF THERMAL ANALYSIS AND CALORIMETRY 62 (2): 473-478 2000
    Times Cited: 0

    12. Garkusha OM, Gorbik PP, Dzyubenko LS, et al.
    Electrophysical properties of the polychlortrifluoroethylene - Dispersible silver iodide system in a superhigh-frequency range
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 22 (8): 12-18 AUG 2000
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    1. Levandovs'ky VV, Gorbik PP, Garkusha OM, et al.
    Heat conduction of a system polychlorotrifluoroethylene-dispersible silver iodide
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 24 (9): 1221-1229 SEP 2002}

    13. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Influence of tetraethylammonium bromide on phase inhomogeneity of disperse vanadium dioxide particles in matrix of polyethylene glycol
    APPLIED SURFACE SCIENCE 166 (1-4): 492-496 OCT 9 2000
    Times Cited: 0

    14. Komashchenko AV, Kolezhuk KV, Gorbik PP, et al.
    Highly effective phototransducers based on polycrystalline heterostructures of A(II)B(VI) compounds
    TECHNICAL PHYSICS LETTERS 26 (3): 179-181 2000
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    1. Komashchenko AV, Komashchenko VN, Kolezhuk KV, et al.
    Internal ionization energy in II-VI compounds
    SEMICONDUCTORS 36 (3): 286-289 2002
    }

    15. Bakuntseva MV, Gorbik PP, Laguta IV, et al.
    A study of solubility and diffusion yttrium and mercury in HTSC ceramics
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (12): 17-19 DEC 1998
    Times Cited: 0

    16. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM
    Peculiarities of phase transition metal-semiconductor of disperse vanadium dioxide in polyethylene-glycole matrix
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (10): 14-18 OCT 1998
    Times Cited: 0

    17. Abramov NV, Bakuntseva MV, Gorbik PP, et al.
    Some details of the synthesis of HTSC-ceramics Tl2Ba2Ca2Cu3Oy
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 19 (12): 74-78 DEC 1997
    Times Cited: 0

    18. Vasiliev MA, Nemoshkalenko VV, Kordyuk AA, et al.
    Vibration transducer on the basis of HTSC inertial mass suspension
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 19 (9): 56-59 SEP 1997
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    Kordyuk AA, Nemoshkalenko VV
    Study of the dynamics of vortex structures in bulk HTS with levitation techniques
    JOURNAL OF LOW TEMPERATURE PHYSICS 130 (3-4): 207-235 FEB 2003
    Times Cited: 0}

    19. Turov VV, Gorbik PP, Laguta IV, et al.
    Application of the H-1 NMR-spectroscopy technique for the studies of a metal-semiconductor phase transition dynamics in hydrated powders and VO2 suspensions
    KHIMICHESKAYA FIZIKA 15 (12): 100-109 1996
    Times Cited: 3

    {self-citation by
    1. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Characteristic properties of metal-semiconductor phase transitions of vanadium dioxide in a polyethylene glycol medium containing tetraethylammonium bromide
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 178 (1-3): 105-112 MAR 15 2001
    Times Cited: 0
    2. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Thermal behavior of dispersed vanadium dioxide particles in polyethylene glycol matrix containing tetraethylammonium bromide
    JOURNAL OF THERMAL ANALYSIS AND CALORIMETRY 62 (2): 473-478 2000
    Times Cited: 0
    3. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM
    Peculiarities of phase transition metal-semiconductor of disperse vanadium dioxide in polyethylene-glycole matrix
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (10): 14-18 OCT 1998
    Times Cited: 0}

    20. Abramov NV, Bakuntseva MV, Vasilyev MA, et al.
    The polyvinylchloride-HTSC-composites' making and investigation of their some properties
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 18 (12): 69-75 DEC 1996
    Times Cited: 0

    21. TUROV VV, GORBIK PP, LAGUTA IV, et al.
    INVESTIGATION OF HYDRATED POWDERS AND SUSPENSIONS OF VO2 BY THE H-1-NMR METHOD OF ADSORBED MOLECULES
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 103 (1-2): 41-45 OCT 2 1995
    Times Cited: 4

    {self-citation by
    1. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Characteristic properties of metal-semiconductor phase transitions of vanadium dioxide in a polyethylene glycol medium containing tetraethylammonium bromide
    COLLOIDS AND SURFACES A-PHYSICOCHEMICAL AND ENGINEERING ASPECTS 178 (1-3): 105-112 MAR 15 2001
    Times Cited: 0
    2. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM, et al.
    Thermal behavior of dispersed vanadium dioxide particles in polyethylene glycol matrix containing tetraethylammonium bromide
    JOURNAL OF THERMAL ANALYSIS AND CALORIMETRY 62 (2): 473-478 2000
    Times Cited: 0
    3. Garkusha OM, Gorbik PP, Dzyubenko LS, et al.
    Electrophysical properties of the polychlortrifluoroethylene - Dispersible silver iodide system in a superhigh-frequency range
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 22 (8): 12-18 AUG 2000
    Times Cited: 1
    4. Turov VV, Gorbik PP, Ogenko VM
    Peculiarities of phase transition metal-semiconductor of disperse vanadium dioxide in polyethylene-glycole matrix
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (10): 14-18 OCT 1998
    Times Cited: 0}

    22. BUDENNAYA LD, GORBIK PP, DUBROVIN IV, et al.
    PHYSICAL-PROPERTIES OF SINGLE-CRYSTALS OF SNTE-CD(S,SE) SOLID-SOLUTIONS
    INORGANIC MATERIALS 31 (6): 671-674 JUN 1995
    Times Cited: 0

    23. PRIKHNA TA, MELNIKOV VS, KOVYLYAEV VV, et al.
    INFLUENCE OF HIGH-PRESSURES AND TEMPERATURES ON THE BEHAVIOR OF BISMUTH-BASED SUPERCONDUCTORS
    JOURNAL OF THE EUROPEAN CERAMIC SOCIETY 14 (3): 221-225 1994
    Times Cited: 1
    {self-citation by
    1. PRIKHNA TA
    HIGH-PRESSURE HIGH-TEMPERATURE EFFECT ON THE HTSC CERAMICS STRUCTURE AND PROPERTIES
    JOURNAL OF ELECTRONIC MATERIALS 24 (12): 1971-1975 DEC 1995}

    24. ADONKIN VT, ALEKSEENKO BV, GALUSHKA AP, et al.
    CORRELATION OF CRITICAL-TEMPERATURE AND STRUCTURAL-CHANGES IN YBA2CU3O7 AT FAST-NEUTRONS IRRADIATION WITH SMALL FLUENCES
    UKRAINSKII FIZICHESKII ZHURNAL 38 (10): 1558-1563 1993
    Times Cited: 0

    25. BUDENNAYA LD, GORBIK PP, DUBROVIN IV, et al.
    GROWTH AND SOME ELECTROPHYSICAL PROPERTIES OF SINGLE-CRYSTALS OF (SNTE)X[ZN(S, SE)]1-X SOLID-SOLUTIONS
    INORGANIC MATERIALS 30 (2): 165-168 FEB 1994
    Times Cited: 1

    {self-citation by
    1.BUDENNAYA LD, GORBIK PP, DUBROVIN IV, et al.
    PHYSICAL-PROPERTIES OF SINGLE-CRYSTALS OF SNTE-CD(S,SE) SOLID-SOLUTIONS
    INORGANIC MATERIALS 31 (6): 671-674 JUN 1995
    Times Cited: 0}

    26. GORELOV BM, GORBIK PP, DYAKIN VV, et al.
    SURFACE PROCESSES ACCOMPANYING WATER MOLECULE ADSORPTION AND THEIR INFLUENCE ON NICKEL DIFFUSION IN THE HIGH-T(C) SUPERCONDUCTOR YBA2CU3O7-DELTA
    FIZIKA TVERDOGO TELA 35 (12): 3222-3228 DEC 1993
    Times Cited: 0

    27. ADONKIN VT, ALEKSEENKO BV, GALUSHKA AP, et al.
    CORRELATION BETWEEN THE CRITICAL-TEMPERATURE AND STRUCTURAL-CHANGES IN YBA2CU3O7 UNDER LOW-FLUENCE FAST-NEUTRON IRRADIATION
    FIZIKA TVERDOGO TELA 35 (6): 1427-1431 JUN 1993
    Times Cited: 0

    28. ADONKIN VT, LYSENKO VN, GORBIK PP, et al.
    ULTRASOUND EFFECT ON THE DEFECT FORMATION AND NI DIFFUSION IN YBA2CU3O7-X CERAMICS
    UKRAINSKII FIZICHESKII ZHURNAL 37 (6): 919-924 JUN 1992
    Times Cited: 2

    {self-citation by
    1. Baranov AN, Oleinikov NN, Kuznetsov VM, et al.
    High-power ultrasound vibrations in the synthesis of mixed oxide phases
    ZHURNAL NEORGANICHESKOI KHIMII 43 (6): 894-899 JUN 1998
    Times Cited: 0
    2. Kuznetsov VM, Baranov AN, Oleinikov NN, et al.
    Synthesis of magnesium ferrite under ultrasound treatment
    DOKLADY AKADEMII NAUK 352 (3): 355-357 JAN 1997}

    29. GORBIK PP, BAKUNTSEVA MV, SHALYAPINE GM
    DIFFUSION OF SULFUR, SELENIUM AND BISMUTH IN HTSC YBA2CU3O7-DELTA AND (PBXBI1-X)2 CA2SR2CU3OY CERAMICS
    SOLID STATE COMMUNICATIONS 81 (2): 171-174 JAN 1992
    Times Cited: 1

    {self-citation
    1. Bakuntseva MV, Gorbik PP, Laguta IV, et al.
    A study of solubility and diffusion yttrium and mercury in HTSC ceramics
    METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 20 (12): 17-19 DEC 1998}

    30. GORBIK PP, DYAKIN VV, OGENKO VM, et al.
    STUDY OF THERMAL-PROCESSES OF EVAPORATION AND DECOMPOSITION OF CHELATE FLUORINE-CONTAINING BARIUM BETA-DIKETONATES
    UKRAINSKII KHIMICHESKII ZHURNAL 57 (5): 487-490 1991
    Times Cited: 0
  • 2006.04.18 | Югальцев

    Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

    Абалдєть ...
  • 2006.04.18 | Юрий Голос

    Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

    Доктор Roderick MacKinnon со-автор 65 научных работ, опубликованных за 1996-2006гг. Браво доктору Верхрадскому практически вдвое переплюновшего Нобелевского лауреата 2003 года (http://nobelprize.org/chemistry/laureates/2003/public.html), работающего по аналогичному направлению!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.18 | Георгій

      Мами всякіє нужни, мами всякіє важни...

      Інший Нобелівський лауреат, Нільс Кай Єрне, теж не мав великої кількості публікацій (не знаю точно скільки, але ще менше, ніж у Родеріка). Але є і інші дуже хороші вчені (і також іноді Нобелівські лауреати) які мають так само багато публікацій, як д-р В., або й ще більше. Не треба, НМД, чіплятися до цього.
    • 2006.04.18 | casesensitive

      Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

      это как раз хороший пример того, что простой подсчет кол-ва работ мало о чем говорит. Уровень работ MacKinnon совсем другой, и он и Peter Agre получили свои премии совершенно заслуженно (хотя в случае аквапоринов приоритет оспаривается сейчас).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.19 | Юрий Голос

        Re: Перевіримо разом Who is Who в українській науці!

        Зачем PR-ить отдельных личностей? Основной вопрос в полной замене прогнившей системы на новую, и если Верхрадский/Патон/Батон принадлежат этой системе, и более того - туда рвуться, то туда им и дорога. На кой блин здался Верхрадский вместо Патона? Работать на Украине невозможно, задавлен интерес к новаторству и творческой деятельности в научном сообществе. Нужна совершенно новая система, где руководитель проекта не зависит от НАНУ или директора НИИ. На кой блин мы будем стоять в очереди в академию когда работать надо сегодня, работать на Украине и на Украину? А работать на этих или других, мудаков или хороших, не хотим и не будем. На кой блин сдался Крышталь со своими связями в фармафирмах других стран, продающий идеи и труд аспирантов Украины, к сожалению, при их-же согласии? Что сделал институт физиологии, что-бы облегчить страдания больным Украины? Где конкурентноспособные высокотехнологические изделия, где отечественные лекарственные препараты? Где конкретный бизнесс-план по науке на хотя-бы ближайшие 5 лет? У них отмазка - это академическая наука. Чушь! Посмотрите сколько патентов и лекарственных препаратов пришло в фарминдустрию от профессоров в западных лабораториях. Наука должна способствовать конкурентноспособности Украины на внешних рынках.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.19 | Георгій

          Не поспішайте...

          Юрий Голос пише:
          > На кой блин сдался Крышталь со своими связями в фармафирмах других стран, продающий идеи и труд аспирантов Украины, к сожалению, при их-же согласии? Что сделал институт физиологии, что-бы облегчить страдания больным Украины?
          (ГП) Не все так просто. Так можна запитати, а що зробив, наприклад, Південно-Західний Університет Техасу для полегшення страждань американських хворих? А нічого... Проте у цьому університеті протягом десь так 20 років існувала і плідно працювала лабораторія д-ра Дж.Дональда ("Дона") Капра, яка розшифрувала структуру варіабельних доменів імуноглобулінових ланцюгів. А що зробив для полегшення страждань швейцарських хворих Базельський інститут імунології? А нічого... Проте там працювали Нобелівські лауреати Нільс Єрне, Цезар Мілстайн, Георг Келер... і там молодий тоді студент, а згодом теж Нобелівський лауреат Сусуму Тонегава вперше продемонстрував (у 1974-1977 роках), що для утворення різноманітності антитіл шматочки ДНК у попередниках В-лімфоцитів повинні стрибнути один до одного і злитися в одну нуклеотидну послідовність. Такі от іграшки...

          >Где конкурентноспособные высокотехнологические изделия, где отечественные лекарственные препараты? Где конкретный бизнесс-план по науке на хотя-бы ближайшие 5 лет? У них отмазка - это академическая наука. Чушь! Посмотрите сколько патентов и лекарственных препаратов пришло в фарминдустрию от профессоров в западных лабораториях. Наука должна способствовать конкурентноспособности Украины на внешних рынках.
          (ГП) Так. Але є вчені, які самі нічого не патентують, а тільки нібито граються, розкопують нібито дрібні і нібито несуттєві деталі природних процесів. Це теж дуже важливо. Користь від таких нібито розваг у кінцевому підсумку може бути дуже і дуже велика.
  • 2006.04.19 | Fantomas

    По Західному так по Західному

    Якщо притримуватися західних законів насправді, то Верхратського не можна вважати вже українським вченим і порівнювати із украхнськими вченими. Там походження наукової праці вважається таким, яке вказано в статті, де робота виконана. Наприклад, якщо робота виконана в США китайськими вченими Вашінгтонського університету. То в усіх офіційних документах та преміях вказується - робота виконана американськими вченими вашінгтонського університету. і т.д. До чого тут Китай та китайська наука.

    Так само і у випадку Верхратського - якщо в роботах вказано Манчестерський університет, то до чого тут українська наука.

    і який сенс порівнювати кількість робіт зроблених в Манчестерському університеті і в Українському університеті. Умови то різні.
  • 2006.05.07 | Twin

    Who are we?

    Спасибі колективному розуму цієї гілки за неактивну участь в акції Who is who? Ми теж в відповіді за те, що відбулося на Загальних зборах НАНУ! Зайняли позицію трошки гавкаючих сторонніх спостерігачів й пишаємося цим.
    З паном Литвиним усіх нас “любі науковці”!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.07 | Iryna_

      Re: Who are we?

      1. Про пана Литвина тут писалося більше ніж досить, може не в цій гілці.

      2. У виборах беруть участь лише академіки, які цього форуму, зокрема, не читають.

      3. Академіки самі добре знають, що є Литвин. Історія з плагіатом була добре висвітлена в пресі. Вони, мабуть, не вважають, що підписати статтю, написану (тобто десь списану) референтом - це погано. Прозорість та демократичність академії добре характеризується тим, що про наявність кандидатури Литвина на посаду віце- ніде не писали. Розмови правда були що знімуть Патона і поставлять Литвина.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".