МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кілька цікавих деталей FP7

01/10/2007 | Shooter
Пункт перший - інформація неофіційна.
Пункт другий - менші зміни є можні.
Пункт третій - мова про Cooperation SP and cooperative projects mostly

Cooperation SP має, накінець, 10 themes

Україна є однією з International Cooperation Participation Countries (ICPC). Що це означає в реаліях - Україна може брати участь в будь-якому cooperative проекті з Coopertaion (як і в частині проектів з Capacities та деяких з People - докладніше дивись тут: http://cordis.europa.eu/fp7/public_en.html?Public=Outside+the+EU). ICPC є поділені на групи за рівнем GNI per capita, Україна належить до lower middle income групи. Чому це суттєво - див. далі.

Eligibility критеріїв є кілька. Перший - мінімальна кількість учасників. Для cooperative projects - 3 інституції з 3 членських або асоційованих (до FP) країн. Те саме є дійсне і для Сooperation Action проектів. Проте для Support Action мінімум учасників "стандартно" є один, причому з будь-якої країни.

Окрім того, будуть спеціальні International Cooperation calls, де мінімум учасників - 2 з різних членських країн і 2 з різних ICPC країн.

Що було в FP6 STREP та IP в FP7 стає однією funding scheme - Collaborative projects. ПРОТЕ можливими є три "підвиди":
"generic" сollaborative project
small or medium-scale focused research actions
large-scale integrating projects

Collaborative projects can range from small or medium-scale focused research actions, to largescale integrating projects. When a distinction is made between these two types of projects, it will be based – unless specifically otherwise stated – on the size of the Community contribution requested. The related thresholds may vary for each Theme, and will be specified in the relevant parts of this work programme.

В разі, якщо є відсутня конкретна специфікація - small чи large є Collaborative project, бюджетний критерій є відсутній.

Про схеми фінансування. Головною залишається reimbursment of the eligible costs. Причому, FC та AC cost models упускаються: для RiD "базовий" грант буде 50%. Для університетів, public entities etc. - 75%. Для indirect costs "найкращою" є система real indirect cost, потім буде також спрощена система real indirect cost, а також flat rate - 20% і 60% для згаданої другої групи ("некомерційники") на період 2007-2009.

Для ICPC країн (в т.ч. України) замість reimbursment of the eligible costs є передбачена опція lump sum, розмір якої залежатиме від того, до якої категорії ICPC відноситься країна.

Що стосується prefinancing - воно буде одне на самому початку і складатиме 150% від річного усередненого бюджету. Interim payments будуть реалізовуватися щорічно після акцептації elilgible коштів аж до 90% від передбаченого тотального бюджету (кумулятивно).

Окрім того, 5% загального бюджету будуть на самому початку проекту йти в guarantee fund, менеджером якого буде Комісія. Звісно, після фінальної акцептації витраченого бюджету, учаникам буде виплачена відповідна частка всіх eligible costs.

Cертифікація. Буде 2 типи. Перший - сертифікація бухгалтерських принципів на добровільній основі, включаючи усереднену "ціну праці". Це буде вигідним для організацій, які мають багато проектів, оскільки всі їхні фінансові звіти будуть оцінюватися виходячи з одного "сертифікату принципів". В цьому випадку також від них не вимагатимуться "проміжні" сертифікати коштів, а подібний фінальний буде "полегшений".

Другий тип - сертифікація коштів (подібно до аудитних сертифікатів в FP6). Проміжні вимагатимуться лише тоді, коли кумулятивно (за кілька років) бюджет claimed перевищує 375 000 євро.

Критерії для евалюацій (оцінювання) будуть розділені до 3 груп: SandT quality, Implementation, Impact. Макс. балів - 5 для кожного критерію, поріг - 3, сумарний поріг - 10.

Наразі отаке :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".