МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Анонс: Зустріч української молоді у Бамберзі (Німеччина)

04/22/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Ось пройшло вже три роки після З'їзду української християнської молоді у Німеччині на тему "Релігійна та культурна ідентичність української молоді у Німеччині", що відбулася у м.Альтенберґу у жовтні 2004 року.

До сьогодні жевріють у пам'яті учасників ті радісні хвилини спільної молитви, сніданку, дискусії та вільного часу, проведеного у малесенькому містечку під Кьольном.

Обговорюючи на 32-му Генеральному з'їзді Союзу українських студентів у Німеччині програму діяльності організації на наступний рік у жовтні 2006 року, учасники З'їзду вирішили цього року організувати і провести знову зустріч української християнської молоді, незалежно від приналежності до православного чи католицького віросповідання.

Отож, з 27 по 29 квітня 2007 року у м.Бамберзі (Баварія) відбудеться зустріч української християнської молоді, що перебуває на теренах Німеччини, за адресою: Andreas Hofer Str. 21, 96049 Bamberg

Зустріч організовують представники СУСНу у Нюрнберзі та Бамберзі із підтримкою о.Богдана Пушкаря. Організатори запрошують усіх бажаючих молодих українців разом на протязі трьох днів всім разом взяти участь у спільній молитві, розмові та пережити молодіжне "бути разом".

Точніше у програмі зустрічі заплановано участь у спільній літургії, спільна молитва у молодіжному дусі, розгляд цікавих тем та ігри у цьому напрямку, екскурсії у Бамберзі і Нюрнберзі та вечірка при ватрі із піснями!

Зустріч учасників відбудеться 27.04.2007 з 16.00 до 18.00 (винятки можливі). Проживання та харчування для учасників зустрічі безкоштовне!

Реєстрація та запитання на nuernberg_susn(ат)yahoo.de до 20.04.2007:
- вказати тему "реєстрація на зустріч"
- вказати ім’я, прізвище, вік
- вказати час та місце прибуття

Організатори просять учасників подбати про спальні мішки та килимки!!!

У випадку запитань звертайся на nuernberg_susn(ат)yahoo.de

Джерело: Інфо-СУСН

Відповіді

  • 2007.04.22 | Вячеслав Хаврусь

    До речі, до уваги молоді, яка бажає вчитися в Німеччині

    Сьогодні під час зустрічі в Дрездені з представниками Союзу українських студнетів в Німеччині вони дали мені посилання на свій веб сайт, де на форумі є багато цікавої інформації по цій темі: http://www.sus-n.org Читайте, пишіть самі туди. Дивись, може знайдете собі щось.

    Зауважу на своєму гірокму досвіді, що в Україні реально вчитися вже майже нема де, лише витратите дарма час та гроші, хочете якісно навчитися і стати якщо не вченим, то добре освіченою людиною - їдьте в Німеччину. А потім вже з світовими знаннями та ідеями повертайтеся в Україну, щоб піднімати її з руїн та колін.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.22 | To: Вячеслав Хаврусь

      Re: До речі, до уваги молоді, яка бажає вчитися в Німеччині

      22-04-2007 17:09, Вячеслав Хаврусь

      > Зауважу на своєму гірокму досвіді, що в Україні реально вчитися вже майже нема де, лише витратите дарма час та гроші, хочете якісно навчитися і стати якщо не вченим, то добре освіченою людиною - їдьте в Німеччину. А потім вже з світовими знаннями та ідеями повертайтеся в Україну, щоб піднімати її з руїн та колін.

      Якщо у Вас щось не склалося, то не треба узагальнювати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.22 | Вячеслав Хаврусь

        І що?

        To: Вячеслав Хаврусь пише:
        > Якщо у Вас щось не склалося, то не треба узагальнювати.
        Це все, що Ви можете сказати по поточній якості навчання в Україні? А по суті коментувати можна? Не ховаючись?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.24 | apolo

          Вячеславу Хаврусю

          Минулого літа випадково взяв підручник з Математики та окремо з Фізики, здається 10-го класу. Скажу відверто, як той, хто дуже добре вчився в школі до початку 80-х рокiв й прекрасно в інституті:

          сама систематика викладання (яка закладається ще в підручниках)- здається дуже суттєво й негативно спотвореною (однак це мій особистий висновок). Я просто не розумію - для чого зявляються все нові й нові автори підручників, якщо останні, !!!однозначно, не продукують принципово нової якості викладання, донесення матеріалу до учня. Невже нові погляди на суспільство повинні впливати на фізико-математичні дисципліни - в принципі? В принципі - НІ. Однак зміни є ,й, в цілому, досить невтішні - судячи просто з зовнішніх спостережень. Значить, впливають інші фактори (мабуть, головним чином, економічні), а нове викладання за новими підручниками лише опосередковує цей вплив.

          Стосовно самого процесу викладання в школі маю деякі узагальнені дані самих учнів, та й багатьох вчителів теж: В ОСНОВНОМУ ДОМІНУЄ СІРІСТЬ (хоча, наприклад, молодь відверто відчувае значущість вивчення іноземних мов та загальної компютерної обізнаності, і навіть досить посередні учні намагаються звертати на це увагу (в межах можливостей, звичайно)).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.04.24 | Вячеслав Хаврусь

            А я про що?

            Вити хочеться, коли стикаєшся з нинішніми випускниками не лише шкіл, а і вузів. Про себе я можу сказати, що встиг ще одержати нормальну освіту (школу закінчував в 1989 р.), у нас в освіті тоді багато що не в порядку було, але ті, що випускалися пізніше, це суцільний жах. На початку 90-х під час навчання в КПІ підробляв репетиторством з молодшими студентами і за голову хапався, коли бачив рівень знань тих студентів, що йшли на 2-3 курси після мене. Всі вони одержали дипломи про вищу освіту, ніфіга не знаючи. Про сьогоднішню ситуацію я просто мовчу, думаю, більшість з присутніх тут бачать, хто в Києві нині приходить в аспірантуру і який у них рівень знань. Ідуть лише або невдахи, що не можуть собі знайти місце на фірмі або ті (сам був такий насправді), хто хоче зачепитися за Київ. Нормальних людей майже немає, а якщо є, то за рік-два знаходять краще місце. Це в мене одного такі песимістичні враження, чи є й інші учасники, солідарні зі мною?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.04.24 | apolo

              Хаврусю

              Скажу лише "опціонально", що мене глибоко "зачепила" одна з недавнiх статей Жореса Алферова, в якій він намагається довести (як на мене)найстрашніше:

              "навіть якщо зараз зробити нормальними зарплати в науці-то молодь все рівно дуже остерігатиметься йти в науку" (бо немає соціального, суспільного запиту на науку). Я не повністю зрозумів цю тезу - й весь час боляче переосмислюю її.

              Міркую поки що просто формально: Нобелівський Лауреат, визнаний світом науковець, так вважае, - то мабуть же така iдея чогось варта (незалежно від того - розумію я її чи ні)... То чи не натякає Жорес Алферов просто на кінець науки в СНГ ? А що ж далi ? Слугуватимемо повністю придатком в усіх головних сенсах ? Хто про цю проблему подбає - керівники? Ні, на їх вік науки може ще й вистачити (вони ж всі, майже, досить похилого віку), й формально вони мають право мислити досить прагматично.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.04.24 | Вячеслав Хаврусь

                Ага. Придатком і помийницею Європи. Читайте, що сказав Патон

                http://www.nas.gov.ua/News/RN_070411.htm : "Зі свого боку Президент НАН України Б.Є. Патон наголосив на важливості для України розвитку ядерної енергетики, яка зараз забезпечує близько половини всіх енергетичних потреб нашої держави".

                До нього прийшла людина зі світовим ім"ям у відновлюваній енергетиці, яку треба за руки хапати, щоб розповідала що і як (читайте тут: http://rrc.dgu.ru/res/www.ecolife.ru/jornal/econ/2002-5-1.shtml.htm), а він каже, що над відновлювальною енергетикою давайте подумаємо (тобто нічого не будемо РЕАЛЬНО робити), а нам треба розвивати атомну, бо бачте, у нас лише половина е/е виробляється на атомних. Про долю та ризики для людей, особливо після Чорнобильських подій, Патон чомусь не згадав. Читайте також інтенсивне обговорення тут: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1177177095

                Коротше, буду ставити відповідне повідомлення в Новини.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.04.24 | apolo

                  Хаврусю

                  Проблема кадрiв - це одна проблема, а те, чим стратегiчно важливiше займатися - це вже можна вирiшити, КОЛИ Є КОМУ ЗАЙМАТИСЯ ЦИМ.
              • 2007.04.24 | Torr

                Re: apolo

                apolo пише:
                >
                > Міркую поки що просто формально: Нобелівський Лауреат, визнаний світом науковець, так вважае, - то мабуть же така iдея чогось варта (незалежно від того - розумію я її чи ні)... То чи не натякає Жорес Алферов просто на кінець науки в СНГ ?...

                Та нє-є, Жорес натякає на кінець СНГ...
          • 2007.04.26 | igorg

            Все вірно. Сформована дуже специфічна система критеріїв в освіті

            І в школі і у ВНЗ. Якраз під "сірості". Видати підручник це престижно і вигідно фінансово. Можливо це лише за активного сприяння МОН. Є така річ як "гриф МОН". Якість ніхто і ніяк не оцінює.
            У ВНЗ. Наприклад. Ви довго трудитеся і публікуєте в підсумку статтю, або гарну монографію, або підручник. Уявіть яка це праця. Поряд колега штампує фуфло на конвеєрі. Він буде хороший, а Ви погані. У нього показники на порядки кращі ніж у Вас. Ще є категорія адміністраторів, що приписуються. Такі взагалі недосяжні :). Всупереч усякій фізіології праці. Така реальність.
      • 2007.04.22 | igorg

        Шановний, я підтверджую, що слідуючи навчальним планам МОН

        навчити нічому принципово НЕ МОЖНА! Це навіть не зважаючи на реальну ситуацію у ВНЗ, 9 з 10 яких перетворено на СШ і ПТУ.
        Давайте конкретно, якщо можете. Я можу. Почнемо з планів. На цьому форумі я виклав. Погляньте. Тоді поговоримо.
    • 2007.04.24 | vasyl'

      Re: До речі, до уваги молоді, яка бажає вчитися в Німеччині

      Вячеслав Хаврусь пише:
      > .......хочете якісно навчитися і стати якщо не вченим, то добре освіченою людиною - їдьте в Німеччину. А потім вже з світовими знаннями та ідеями повертайтеся в Україну, щоб піднімати її з руїн та колін.

      До речі, Німеччина поступово вводить плату за навчання у ВУЗах (Studiengebühren), тобто халява з отриманням вищої освіти закінчується і там. Студенти протестують як можуть, але це навряд чи допоможе - 500 Євро/семестр вже мають сплачувати у пяти землях, починаючи з літнього семестру... Багато крику навколо розпорядження отриманими коштами - ректорати просто банально не знають, що робити зі студентськими грошима. Відповідно, гроші можуть розійтись у невідомих керунках...
      Тобто про покращення якості освіти там теж мова поки не йде.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".