МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Визріла проблема.

07/11/2007 | Мікробіолог
Хтось займається в Україні аналогічними проблемами, як та, що описана нище? Не можливо не звертати увагу на войовниче невігластво недавніх випусників. З особистого досвіду знаю про випускників медичного університету народної медицини, які скажімо, дуже альтернативні до всього на світі. Але також дуже багатьох зрілих професорів "перемкнуло". Хтось розуміється на цьому явищі?

http://www.humanism.al.ru/ru/articles.phtml?num=000286

...Магнитогорская горная академия. Там читается курс лекций, из которого вытекает, что под воздействием мощных электромагнитных импульсов в промышленных стоках можно осуществлять превращения элементов периодической таблицы, выделять ценные элементы и получать дополнительную энергию, превосходящую затраченную!

Наши соседи а Алтайском государственном техническом университете имеют кафедру информационных технологий, которой руководит профессор П. Госьков. В соавторстве с печально известными «учеными» А. Акимовым и Г. Шиповым он издал в Барнауле учебное пособие «Торсионные технологии». Вот так. Наука не знает ни одного эксперимента, подтверждающего существование торсионных полей, а у г-на Госькова уже технологии на их основе есть! Недавно кафедра во главе с Госьковым «открыла» биоэнергию и теперь обещает несметные урожаи. Для этого нужно лишь «зарядить» воду с помощью ультразвука, электромагнитных волн или с помощью пассов руками. В последнем случае успех будет обеспечен, если изгнать черные мысли и думать о чем-то большом и светлом. Я здесь ничего не утрирую. Суть «метода» передана правильно.

В Волгоградском государственном университете читается курс по уфологии. Сама по себе уфология как предмет, описывающий НЛО, ничего особенного собой не представляет. Возникает, правда, вопрос, а стоит ли такой курс читать? Однако речь здесь вовсе не об НЛО. Речь идет о встречах с инопланетянами, о том, что существуют контактеры, с помощью которых и осуществляются контакты с пришельцами. Полусумасшедший профессор читает подобного рода лекции при попустительстве Министерства образования и науки и его предшественников.

При Воронежском государственном университете создан Центр интроскопии. Вы, конечно, помните шумиху, поднятую в СМИ по поводу девочки-рентгена, которая у любого человека видела все внутренности. Чуть позднее появилась большая группа подобного рода девиц и мужиков. Прошедшим летом в Москве даже конкурс проводили внутривидящих. Центр интроскопии и был создан, чтобы изучать этот феномен. Увы, изучать тут нечего. Известный мастер психологических опытов Юрий Горный несколько раньше собрал в Москве 400 (!) экстрасенсов с целью демонстрации жульничества на простом опыте. За ширмой размещали пациента, и экстрасенс должен был поставить диагноз. Ни один из экстрасенсов не поставил правильного диагноза. А вот казусы случались: манекену в генеральской форме были приписаны женские болезни.

В Воронежской государственной медицинской академии недавно проведены совершенно бредовые исследования «биорезонансных информационных модуляторов», позволяющих привести в порядок «биополе» человека.

В филиале Московского государственного индустриального университета (г. Кинешма) доцент В. Балыбердин написал книжку совершенно абсурдного содержания, которую используют в качестве учебного пособия. Там, в частности, описано, как с помощью телепортации женщина перелетает из одного помещения в другое сквозь бетонную стену. Подобных примеров в книжке много. Черпает их автор из безумного четырехтомника В.Ю. и Т.С. Тихоплав, первый том которого называется «Физика веры». Произведение совершенно абсурдное. Впрочем, судите сами. «Когда над свечой читают молитвы, звуковые вибрации вызывают колебания плазмы, и она переводит их в торсионные волны, которые восходят к Богу». И подобный бред можно встретить едва ли не на каждой странице. Г-н Тихоплав – доктор технических наук, работает в уважаемом Государственном техническом университете Санкт-Петербурга. Трудно представить, как можно сочетать преподавание технических дисциплин с тем научным багажом, который он вместе с Т.С. Тихоплав демонстрирует в упомянутом четырехтомнике. В другом известном университете этого города (университет точной механики и оптики) работает еще один «светоч науки» - К. Коротков, создавший прибор, способный анализировать ауру человека (а может быть, и душу).

Можно ли с этим что-то сделать? Ведь это вовсе не отдельные случаи. Я привел несколько примеров, но университеты, где подобная дикость существует, можно продолжать перечислять. Такое можно обнаружить в Туле, Петрозаводске, Владивостоке, Ростове-на-Дону и т.д. Даже в некоторые университеты Москвы эта зараза проникла. Чтобы остановить процесс скатывания к невежеству, нужны системные меры. Прежде всего, государство не должно оставаться в стороне. Министерство образования и науки РФ должно отслеживать учебные программы вузов, причем не формально, а по существу.

Крайне необходима научно-популярная литература для юношества, которая полностью исчезла после развала Советского Союза. Сибирское отделение РАН первым проявило инициативу. На ноябрь 2004 г. в Новосибирске вышли первые семь книжек. Это дело будет продолжено. Инициативу подхватили в Москве. Главная задача – сделать так, чтобы книги оказались доступны каждому школьнику, каждому учителю.

Здесь только что упоминалось о трудностях с созданием учебников. Мне кажется, что Академия наук должна взять на себя труд по созданию качественных учебников для вузов.

Наконец, хотел бы отметить, что дело с подготовкой квалифицированных преподавателей поставлено из рук вон плохо. Лично мне известно немало случаев, когда ВАК заворачивал докторские диссертации из вузов Барнаула, Томска и других городов. По-видимому, Российской академии наук следовало бы взять шефство над университетами страны с тем, чтобы можно было готовить университетских соискателей непосредственно в научных лабораториях РАН и чтобы ученые академии читали курсы по наиболее фундаментальным дисциплинам. Если мы сумеем все это поднять, одичание пойдет на убыль.

Відповіді

  • 2007.07.11 | Iryna_

    І у нас такого повно... А передачки по телевізору які бувають...

  • 2007.07.11 | igorg

    Я років три тому розбирався що це таке

    Зокрема торосійні генератори, що застосовуються для нагрівання води. Автори стведжували, що ККД більше 100%. Якимось дивним чином енергія невідомо звідки береться. Певно з вакууму :), так принайні припускають. Й те що мені вдалося нарити, мене й колегу-механіка переконало, що це просто неправильне застосування методики вимірювання ККД. В цих пристроях теплоносій - вода, нагрівається не теном, а за рахунок розкручування, каватації і т.п. От і весь фокус.

    Не знаю чи варто з цим особливо якось "боротися". Бо на повірку воно показує абсолютну неспроможність дати заявлені результати споживачеві :). Так що й це мине. Але, водночас, така боротьба може знищити й речі корисні. Наприклад, один мій колега якось був зацікавився якістю намагніченої води (пропущеної через сильне магнітне поле). І таки правда, позитивний ефект є. Але справа не у воді, а у розчинених у ній речовинах. На дистильовану воду це абсолютно не впливало. Він це перевіряв експериментально.
  • 2007.07.12 | Мікробіолог

    Взаємопов'язано

    Побутові розмови не витримують ніякої критики.

    - Кажуть, що в червні взагалі буде 50 градусів тепла.
    - По перше, передбачити погоду за місяць неможливо. По-друге, 50 градусів тепла в Україні - це як 45 градусів тепла у людини при застуді. Такого бути не може.
    - Ні може. Тепер погоду можуть передбачити за рік.

    Діалоги на тему шкідливості памперсів і що "ще невідомо, як це відіб'ється на наступних поколіннях" - це взагалі не передати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.13 | igorg

      Так буде доки освіта не почне вчити робити щось

      власними руками.
      Завважте, що у нас населення все менше займається складною роботою. В основному купив-продав, додав-відняв, заповнив бланк і т.п.

      Ще один фактор - компютеризація освіти. Хто б міг подумати, що компютер може перетворитися на знаряддя отупіння :). Не в побутовому сенсі. Ці всі придуркуваті програмки, що ніби з найкращими намірами моделюють різні процеси. Хімічні досліди, механічні й електричні пристрої, різні процеси. Якщо абсолютно чітко не дати можливості учневі, студенту переконатися, що це просто груба модель, картинка досить далека від реальності, то буде катастрофа. Все це може бути тільки дешевим замінником, допоміжним інструментом у вивченні реальності. Якщо за ними немає реальних дослідів, роботи руками то від цього лише шкода. І велика.
  • 2007.07.12 | stefan

    Це Палата №6 чи форум "Освіта"?

    Мікробіолог пише:
    > Хтось займається в Україні аналогічними проблемами, як та, що описана нище? Не можливо не звертати увагу на войовниче невігластво недавніх випусників. З особистого досвіду знаю про випускників медичного університету народної медицини, які скажімо, дуже альтернативні до всього на світі. Але також дуже багатьох зрілих професорів "перемкнуло". Хтось розуміється на цьому явищі?
    >
    > http://www.humanism.al.ru/ru/articles.phtml?num=000286
    >
    > ...Магнитогорская горная академия. Там читается курс лекций, из которого вытекает, что под воздействием мощных электромагнитных импульсов в промышленных стоках можно осуществлять превращения элементов периодической таблицы, выделять ценные элементы и получать дополнительную энергию, превосходящую затраченную!
    >
    Оце читаю, і думаю, чи я попав в палату №6, чи на Форум БП Майдану?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.13 | Мікробіолог

      Re: Це Палата №6 чи форум "Освіта"?

      Ні, ви всього лише попали в "Фрагмент выступления академика Э.П. Круглякова на Общем собрании Сибирского отделения РАН 23.11.2004"
      Думаю, форум освіта може таке обговорювати, якщо відділення РАН таке обговорює. Чи Ви пропонуєте не звертати увагу на поширення забобонів?

      Як бачите, і з академіків може бути користь, якщо вони пробують звернути увагу громадськості на недопустимі тенденції в суспільстві.




      stefan пише:
      > Мікробіолог пише:
      > > Хтось займається в Україні аналогічними проблемами, як та, що описана нище? Не можливо не звертати увагу на войовниче невігластво недавніх випусників. З особистого досвіду знаю про випускників медичного університету народної медицини, які скажімо, дуже альтернативні до всього на світі. Але також дуже багатьох зрілих професорів "перемкнуло". Хтось розуміється на цьому явищі?
      > >
      > > http://www.humanism.al.ru/ru/articles.phtml?num=000286
      > >
      > > ...Магнитогорская горная академия. Там читается курс лекций, из которого вытекает, что под воздействием мощных электромагнитных импульсов в промышленных стоках можно осуществлять превращения элементов периодической таблицы, выделять ценные элементы и получать дополнительную энергию, превосходящую затраченную!
      > >
      > Оце читаю, і думаю, чи я попав в палату №6, чи на Форум БП Майдану?
  • 2007.07.27 | Мікробіолог

    "Трофим Денисыч долго держал паузу, и наконец час его вновь нас.

    Темі невігластва присвячена ця публікація:
    http://www.gazeta.ru/comments/2007/07/23_a_1943235.shtml

    Питання так і залишається відкритим: невігластво, як результат "політичної волі", чи як результат "народної потреби"?
  • 2007.07.27 | Украинские ученые нашли формулу вечной молодости

    Украинские ученые нашли формулу вечной молодости

    Несколько капель натощак - так каждый свой день начинает профессор Апанасенко. Эксперимент длится уже больше месяца. На свои 72 профессор не выглядит. Испытания проводит не только на себе, но и на своей семье. В капсуле - вода, обработанная специальным способом. Но вот каким именно - секрет не открывает. ...

    http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1174985838
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.27 | b5hhg

      Харэ пиарить шарлатанов (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.27 | Мікробіолог

        Re: Харэ пиарить шарлатанов (-)

        Це не піар, як і не піар Лисенка. Таке треба збирати окремо і аналізувати. Невігластво настільки лізе в очі, майже щоденно, і на всіх рівнях, що пора дошукуватися причин поширення цього явища. Що все це живиться з низів, з народних мас.
  • 2007.07.27 | Сучасні учені вважають, що вода має пам’ять

    Сучасні учені вважають, що вода має пам’ять

    http://www.dt.ua/3000/3450/59855/

    http://www.korrespondent.net/main/196432/p1
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.07 | Лисий

      Re: Сучасні учені вважають, що вода має пам’ять

      А чому Ви вважаєте, що серед сучасних вчених шарлатанів і невігласів менше, ніж у середньовіччі?

      Згадайте, років зо 20 тому було багато шуму з приводу памяті у рослин. Всі про це мололи, хоча переконливих доказів не мали. Природничник запитав би "Навіщо?". Справді, яке значення для рослин має память про їхніх ворогів? Вони що, тікати можуть? Та якби вони мали память, мене б давно втопили (я таки альголог, якийсь ботанік з університетською освітою), бо ставив на них безліч експериментів, які закінчувалися (майже завжди) їхньою смертю. Але - не топлять, хоча купаюся щоденно весь рік. То нащо їм память?

      Тож і питаю: "Навіщо память воді? Її що пити побоюватися?"

      Лінки, надані Вами обовязково прочитаю. Але дозвольте мати сумніви.Найшвидше маються на увазі певні зміни її структури. Але це не память, бо для памяті слід мати аналізатор (логічний) інформації - такий собі мізок. Десь Ви знаходили настільки "просунутих" вчених, що і мізки у воді знайшли?

      Вважаю, що проблема, піднята Мікробіологом дуже важлива і актуальна. Її значення важко переоцінити: аферисти від науки піднімають ажіотаж, а в результаті хворі люди не вірять лікарям, а лікуються у всяких Кашпіровських та Чумаків. Це до добра не доведе. (Кашпіровському повірю лише тоді, коли мені покажуть людину у якої розсмоктався основний наш шрам - пупок, він багатенько молов про "розсмоктування шрамів", а я з університетського курсу памятаю особливості кілоїдної тканини, отже, якщо хтось із цих "пасотворців" прибере пупок у когось, і то не шляхом косметичної хірургії, а навіюванням - то беру свої слова назад. Інакше - нізащо!)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.07 | ярослав

        Re:

        Пане Лисий, комп’ютер має неймовірну пам'ять /чи Ви не згодні?/, але він безпорадний, бо не має Розуму. Але щоб такі тонкощі розуміти, замало суми отриманих Вами в університеті знань: треба ще дещо. Та то надто високі матерії для матеріалістів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.07 | Кучерявий

          Ідеалісту

          Не тільки матеріалісти, але й такі ідеалісти, як Ньютон чи Мах, такого б про воду не написали б. Бо, насправді, Апанасенко та його колеги ніякі не ідеалісти, а шахраї з дуже матеріалістичним ухилом до кишень невігласів.
        • 2007.08.08 | Лисий

          Re:Це не відповідь по суті

          ярослав пише:
          > Пане Лисий, комп’ютер має неймовірну пам'ять /чи Ви не згодні?/, але він безпорадний, бо не має Розуму. Але щоб такі тонкощі розуміти, замало суми отриманих Вами в університеті знань: треба ще дещо. Та то надто високі матерії для матеріалістів.

          Я старанно чекав саме такої відповіді. Ви забули ще про фотографію і "пам'ять" ніхромового дроту. Є ще книги, магнітні та оптичні носії тощо.

          Але я недаремно взяв це слово в лапки. Це не память в повному розумінні цього слова. Запис інформації, навіть найповніший не є пам'яттю. Це тільки інформація, а пам'ять саме й передбачає ОПЕРУВАННЯ з накопичною інформацією, тобо, це активна субстанція. Це дія (потенціальна хоча б). Знов-таки Ви приведете в приклад комп. Але повірте на слово природничникові: він страшенно дурний, а з інформацією, яка міститься в ньому оперує не він сам, а програміст - людина, здатна спрогнозувати, як можна буде використовувати ту чи іншу інформацію (певний час я і сам писав програми, причому мовою низького рівня. Йому слід передбачити найпримітивніші дії). Окрім того, щоб комп запрацював, слід написати програму дуже докладно, ні для кого не секрет, що найадаптованіші тексти програм для людського сприйняття для машини перекладаються мовою асемблера. І уже в такому вигляді можлива дія. Окрім того, з накопиченою інформацією на компі працює не він сам, а ПРОГРАМА, складена людиною. Тобто, також інтелект зовні, а не комп'ютерний. Отже, комп'ютер не має пам'яті, а тільки містить інформацію, він її носій, як ніхромовий дріт, папір, тощо, але він здатен використитовувати ще одну функцію - машинну: проводити інформаційне об'єднання програми (інформації) і даних (також інформації). Цю ж функцію благополучно виконує автомобіль, літак, і навіть велосипед. Питання тільки в їхній автономності від людини (місткості інформації). Але не будете ж Ви стверджувати, що велосипед, чи хай навіть "Бугатті" з "Майбахом" мають пам'ять. Пам'ять - функція Інтелекту.

          А з чого Ви взяли, що я матеріаліст, та ще й (судячи із досить зневажливого тону) натуралістично-примітивного типу?
        • 2007.08.08 | Мікробіолог

          Духовні особи про проблему

          ...Это просто невероятно! XXI век на дворе, и я, архиерей Русской Православной Церкви, не раз ложно обвиняемой в противлении научному прогрессу, встаю на защиту науки и просвещения, и, конечно, ЗДОРОВОЙ ДУХОВНОСТИ, в то время как "прогрессивная элита" масс-медиа тиражирует на многомиллионную аудиторию лженаучные знания, средневековое мракобесие и суеверия.

          З відкритого листа Архієпископа Уфимського до К.Ернста, гендиректора Першого каналу РФ.

          Весь лист тут :http://delo.teolog.ru/deloN10058

          Перший постинг в цій гілці наводив приклад, як академік звертає увагу на цю проблему. Тут ось ставлення церкви до невігластва і забобонів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.09 | Лисий

            Я в захопленні!

            Ось той рідкісний до неможливості випадок, коли я, рішучий противник християнства, цілком згооден зі священником.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".