МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Освіта й наука в Україні під державною опікою

11/15/2007 | igorg
не може бути в якомусь іншому стані окрім анабіозу. І причина елементарно економічна. Держбюджетні організації просто не в змозі провадити будь-яку вагому фінансово-господарчу діяльність. Цей процес відбувається як в уповільненому кіно. Де замість 25-50 кадрів зніматься й демонструється в кращому випадку один.
Чому? З точки зору когось наверху в держустановах одні ідіоти. Тому їх як недієсправних позбавили можливості розпоряжатися майном та коштами. Тобто, за дебілів-ректорів це тепер роблять їх випускники х 4-річною сякою-такою освітою (переважно заочною) згідно суворих регламентів.
Я б провів таку аналогію. Уявіть собі, що Ви не можете купити в крамниці навіть булку хліба (передбачену нормою і регламентом) без тітоньки із собесу. Тому хліб у вас в кращому випадку триденної свіжості, а то й зовсім нема. Правда є варіянт. Найняти хвірму, яка вас обслуговуватиме в комплексі й укласти з нею договір утримання за згодою тітоньки із собесу. Ну ясно, що не за так ...

Отака державна політика

Відповіді

  • 2007.11.15 | Iryna_

    Ага. Раніше ми самі купували папір бо не було грошей в бюджеті,

    а тепер змушені купувати самі, бо не під силу виконати вчасно всі оті дурні процедури.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.16 | igorg

      Абсолютно вірно. Зверніть увагу, як часто стали

      звучати звинувачення керівників в тому, що вони "не використали" виділені бюджетні кошти. Це така нова гра. Тіпа ми вам даємо, а ви ж навіть їх потратить не можете. І в пересічної людини здивування, ну що за дебіли ті керівники? Хіба важко зайти в магазин :).
      Але тут іще зиск, бо потратити не можна навіть самостійно зароблене.
  • 2007.11.16 | Фахівець-правник

    Re: Освіта й наука в Україні під державною опікою

    В анабіозі знаходяться науковці, які своєю бездіяльністю по захисту своїх прав - як наслідок відсутності професійної гідності - дозволяють існувати діючій системі організації науки (в основі якої лежать Академії як осколок тоталітаризму) і не тримають у тонусі державні органи, відповідальні за цю сферу (про освіту не знаю, не аналізувала зак-во, можу лише припускати, що те саме, що і в науці).
    Право України дає достатньо інструментів, щоб докорінно змінити ситуацію в організації науки. Хто з науковців має волю втілювати ці зміни? АУ... а хто - має надію самому скористатися ситуацію і отримати від неї всі - відверто неправові, хоч і майже законні - переваги?
  • 2007.11.16 | Фахівець-правник

    Re: Освіта й наука в Україні під державною опікою

    І економічні вимоги типу http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&key=1195192358&first=1195208005&last=1194449685 - це визнання слобкості і залежності та відстності знань і спроможності змінити ситуацію в корні. Проте - хоч би це - для початку, в нас же і того немає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.16 | igorg

      То Вам як то кажуть і карти в руки за фахом

      Хоча наразі мова не про захист прав науковців, а про систему роботи держбюджетних організацій.
      Може громадськість потурбувалася б про лобіювання свого кандидата на посаду міністра освіти й науки? Де там ділася ЗАЄЦУ
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.17 | Фахівець-Правник

        Re: То Вам як то кажуть і карти в руки за фахом

        А всі інші науковці - неправники - будуть спостерігати цей нерівний двобій? Юрист допомагає людям захистити їх права. Якщо у людей немає волі на це, то у них не буде і прав. Я не можу захистити Ваші права без Вашої волі, а Ваша позиція,схоже: "ви там поробіть правову революцію в науці - а я відсиджусь в теплі і потім, коли стане ясно, хто переміг, приєднаюсь до переможця" - начисто відбирає бажання займатися громадською роботою (була б рада, якщо це не так). Є бажаючі - зберіться,поставьте задачу, шукайте засобів і тих, хто зробить те, що потрібно, в т.ч. юристів - і лише тоді можна зрушити з місця цю глибу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.17 | Roman

          А ви чому чeкаєтe ?

          Майжe у всіх ваших дописах ви жалієтeся на тe, шо інші науковці нічого нe хочуть нічого робити. Ви звинувачуєтe інших у тому, шо самі робитe.
          У одному із ваших попeрeдніх дописів ви написали:
          "Проте моя робота, також як і практична імплементація її результатів (спрямована на скасування неконституційних норм законів (шляхом організації подань до КСУ) і незаконних норм підзаконних актів (шляхом підготовки і подачі позовів в звичайні суди та ведення справ в них, підготовка на основі аналізу законопроектів на виправлення ситуації) коштує відповідно до моєї кваліфікації. Хто готовий заплатити за цю роботу? Донору будуть представлені докази моєї кваліфікації і попередні висновки аналізу та план-стратегія, що треба робити."
          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1194368483&first=1195253399&last=1194641617

          Звичайно я розумію, шо фахівeць вашого рангу повинeн отримувати відповідну платню.

          Протe "збиратися, ставити задачу, шукати засобів і тих хто зробить тe, шо потрібно" у відповідь на ваші заклики, тобто оплачувати вам роботу відповідно до кваліфікації бажання у мeнe нeма. У цьому мeнe, напeвнe, підтримають і інші науковці. Та й у всіх на цьому форумі кваліфікація тeж нe гірша :)
          Тому нe чeкайтe поки хтось оплатить вам ваші намагання, а хочeтe шось зробити, знаєтe як --згуртовуйтe людeй, збирайтe кошти. Шо вам заважає ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.17 | Фахівець-Правник

            Re: А ви чому чeкаєтe ?

            Найнижчий спосіб сприйняття будь-чого - порівнювати з собою. Це поза волею такої людини виявляє те, що той приховує. Так, Ви виявляєте своє сприйняття, коли пишете "Якшо ви хочeтe заробити грошeй відповідно до кваліфікації,то для чого цe всі заклики на форумі ? " http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1194641617&first=1194728842&last=1193845066 або таку відповідь вище. Проте не забувайте, що це Ваші думки, а зовсім не мої. В мене є досить роботи, і найменше мені потрібна нова - я від неї постійно відмовляюся. Просто "за державу обидно". Проте Вам цього не зрозуміти: про спільне бажання Вас і подібних "відсидитися" (коли хтось буде боротися, витрачати задурно свій час, ризикую всім заради таких науковців з "негіршою кваліфікацію") я вже писала. Сидіть і спостерігайте далі та майте ту організацію науки, на яку ви заслужили ...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.17 | Roman

              Ваша жeртовність нeдорeчна

              Звичайно, цe мої висновки зроблeні із ваших дописів. Пeрeпрошую, якшо вони нe відображають дійсності. Можливо я прийшов до таких висновків тому, шо в нашій країні кожного дня хтось обєднується, шоб зідрати трохи грошeнят :(
              Ваші дописи, як на мeнe, вписуються у цю картину, бо нe містять нічого іншого крім закликів. Відповіді від вас чому ви нe робитe тe, до чого так палко закликаєтe також нe було.
              Отож, пeрeпрошую, якшо ваші прагнeння були нe правильно інтeрпрeтовані.

              Шодо світогляду, то я вважаю шо він у нас різний. Мeні за "дeржаву нe обідно" - я працюю із людьми навколо і з мого досвіду кращого засобу згуртувати людeй нeмає. Заклики на форумі нe працюють, хоча і дужe хочeться. Також нe вважаю, шо коли я виконую свою роботу, то ризикую заради вас чи когось іншого. Я роблю тe, шо вважаю моїм обовязком як людини.

              Для того, шоб ви пeрeстали турбуватися моєю "нe гіршою кваліфікацією", то скажу, шо програмі у якій ви виступали як оцінювач проeктів, я брав участь у трансформації програмних цілeй. А зараз готую рeкомeндації для докторської програми для трeтіх країн 2008. Із досвіду знаю, шо моя кваліфікація далeко нe найвища на цьому форумі. Отож, нe розказуйтe тут про свою жeртовність заради таких науковців, як тут на форумі, бо цe шонаймeншe смішно.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.18 | Фахівець-Правник

                Re: Ваша жeртовність нeдорeчна

                В кожного своя уява про смішне і відповідно свій підбір слів.
                Я жодного слова не казала про жертовність - це знов таки Ваше особисте сприйняття - в психології це називається явищем "трансферу" (переносу), яке дозволяє виявити, що наспрвді у людини на душі і в голові - не треба жодних "детекторов лжи". Те, що саме такі висновки Ви зробили "з моїх дописів" каже про Ваш стиль мислення і Ваше праворозуміння. А також про Вашу "больову точку", бо я не "розказувала тут про свою жeртовність заради таких науковців". Як дуже прагматична, інтрументально мисляча людина я лише окреслила єдиний існуючий інструмент (хто не вірить - читай ст. 1, 8 Конституції) і намагалась зясувати, чи є попит на нього (воля його викоритовувати).

                Ваші слова "в нашій країні кожного дня хтось обєднується, шоб зідрати трохи грошeнят" ще більш доводить правильність теорії трансферу.

                Щоб спростувати Ваше сприйняття моїх дописів "про лише заклики" я мусила би перераховувати, що я зробила, і оскільки дуже багато чого я зробила вперше в Україні, то це порушило би анонімність, чого я поки що не хочу - як мінімум в рамках цього форуму. Про палкість - дякую, це комплімент.

                Якщо Ви маєте відношення до формування програм міжн. техдопомоги (в особливостях правового забезпечення яких я також добре розуміюсь) - то тим гірше для цих програм і тим, кому вони призначені, якщо людина не лише не володіє основним з інструментів, а ще й просто не поважає його і до того ж не вірить в нього.

                Ну і безмірно шкода, що Вам "за державу не обідно" - в тому то і проблема, чому в нас така наука, а також багато чого "такого". Є справи, які можна зрушити з місця лише разом. Якби мені не було чим займатися, і реорганізація наукової сфери була би єдиним, що я знаю і чого прагну, то тоді би я взялась за пошук фінансування і згуртування людей навколо через гроші. Проте по перше, жодними грошима не заміниш того, що або є або немає, а по друге я позиціоную себе як експерта-"робочу коняку" (і роботи в цій сфері так багато, що це має бути не один експерт) при тому, що організатором має бути хтось іншим. Як експерт (який володіє як стратегією, так і тактикою правової боротьби) я лише окреслюю шлях - якщо є кому по ньому йти (що досі є найбільшою проблемою).
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.11.18 | Roman

                  Re: Ваша жeртовність нeдорeчна

                  Вeсти розмову з вами просто нe можливо. Я вам про однe, а ви мeні про тe, які ви розумні і прагматичні і скільки ви зробили для країни.
                  Тому єдинe, шо можу зробити цe подякувати за вашу працю.
        • 2007.11.17 | igorg

          Здається я підняв цю тему, чи Ви? Може щось по-суті

          скажете? Це поки-що розмова на рівні курилок в радянських НИИ.
          Я маю оголосити страйк? Так у нас і так всі бюджетні організації в стані перманентного страйку :). Схоже на кладовище. Я навіть уникаю спілкуватися з цими кадрами, бо наскрізь проходить трупний сморід.
          Мій товариш у вищому господарчому суді виграв справу проти електромереж (три роки боротьби за смішну суму в 3000 грн) і жодного правника по дорозі не трапилося :). Ви допис про правозахисника Руденка в Кривому Розі читали? Ау!!! Де ви фахівці?!!! Прямо ніде яблуку впасти ...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.18 | Фахівець-Правник

            Re: Здається я підняв цю тему, чи Ви? Може щось по-суті

            Якщо я правильно вловила основну думку Вашого листа:

            Перед правником постає дилема - грати за писаними чи неписаними правилами, причому друге означає спокійне продовження існування в паралельному світі його самого і всієї Україні (бо більшість юристів грають за цими правилами), а перше означає сваритися зо всіма (особливо - з суддями, коли вони прямо порушують закон; а оскільки клієнти змінюються, а відносини з суддями - залишаються, то надається перевага другому; наскільки я знаю, навіть такий борець як Таня Монтян не іде на зясування відносин з суддями). Тому-то так складно зустріти і юриста, і держслужбовця, які би грали за писаними правилами - всім зручніше за неписаними. Проте це не зручно нам - споживачам послуг держави по улаштуванню відносин в ній. Тому я і закликаю просто жити за писаними правилами, проте у нас для цього потірбна мужність і спроможність до критичного мислення.
            Так прогрес і рухається - коли є протиборні сили. А якщо наша сторона така слаба, не розуміє і не хоче користуватись своєю силою, окресленою в писаних правилах для зміни неписаних, то так і буде, доки вона не прозріє.
            Про Руденко не чула, проте є люди-борці, і дійсно вони більше сконцентровані в регіонах, особливо промислових. Дуже поважаю таких.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.18 | igorg

              Дякую. Тема піднята для конструктиву

              Тобто, може хтось має досвід як долати ці перепони.

              Стосовно грати за писаними правилами то принаймні ці правила не мають бути абсурдними й суперечливими. Й здається якраз неписані сприймаються, як порятунок від абсурду й протиріч писаних.
              Бо якби я став діяти виключно за писаними правилами МОН то ой що було б ... Мені здається, що вони написані лише для перекидання відповідальності із себе на низ.
              Наприклад. МОН вимагає використовувати лише ліцензійне програмне забезпечення. Але забуває на нього кошти виділити. От і дилема. Або вчи студента з під DOS, або порушуй інструкцію. Й, до речі, відповідати за використання піратського має викладач :).
              Щоправда прецидентів здається нема, але приємного мало. Завжди можуть з когось почать :).
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.18 | Фахівець-Правник

                Re: Дякую. Тема піднята для конструктиву

                Ви бачите лише наслідки корневих проблем і робите неправильні висновки. Якщо в корневому сегменті проблеми, то і в оконечному їх не бути не може. Треба дивитись в корінь, а не нахвалювати неправильні наслідки. Хтось (на рівні закладу) позивався до Міністерства з цього питання ? Хтось з викладачів тиснув на керівництво цих закладів, щоб ті зробили це?
                А Ваш друг з 3000 гр. - справжній мужчина. Справа не в кількості грошей, а тому, що люди просто не уявляють масштабів, як їх дурять в сфері жк послуг. Тому відбити і набагато менші гроші в цій сфері - це захистити свою гідність, йог не будуть більше пошивати в дурні. На жаль, будуть всіх інших - доки вони будуть це терпіти.
                Так само і про академічні "стипендії" - багато реформаторів не бачать в них корінь зла, бо їх доля невелика у порівнянні з всіма грошима на науку. Проте це не так. Ця довічна плата ж системостворюючим фактором для формування механізму організації всієї наукової сфери (в народі - ложка дёгтю в діжці меду), завдяки якій відповідні люди стають академіками і потім визначають все в науці - зо всіма наслідками для неї. Це не зважаючи на інші прояви і наслідки, про які я вже писала.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".