МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЄС і Росія посилюють наукові зв'язки

06/01/2008 | Майдан-ІНФОРМ
У відповідності до спільних домовленостей нещодавно створеної Ради з партнерства Росія-ЄС, перша зустріч якої відбулася 26 травня, наукові зв'язки між Росією і Євросоюзом в найближчі роки будуть посилюватися. Наявні досягнення- це спільне фінансування дослідницьких проектів в області здоров'я, нанотехнологій та нових матеріалів.

У зустрічі прийняли участь Президент Ради ЄС з Конкурентоспроможності, Міністр Словенії з вищої освіти, науки та технологія пан Можка Киклер Долінар, Міністр освіти та науки Російської Федерації пан Андрій Фурсенко, Комісар ЄС з досліджень та технологічного розвитку пан Янеш Потошник та пан П`єр Легультель, який представляв Францію, як наступну головуючу країну у Раді ЄС.

У спільній заяві, сторони висловили своє задоволення розвитком співробітництва у сфері науки, яке є одним з найбільш багатообіцяючих областей кооперації та тієї ролі, яку ця розвинута кооперація має, як найважливіший аспект соціально-економічного прогресу, економічного розвитку і ефективний ресурс управління.

Російські учені співпрацюють з колегами ЄС протягом десятиліть і є активними учасниками Рамкових програм ЄС. За результатами РП6 Росія визнана найуспішнішим учасником від третіх країн, як за розмірами фінансування так і активності науковців. Більше 300 науковців з Росії прийняли участь у 200 наукових проектах всіх тематичних сфер та під-програм РП6, загальною вартістю біля 2 млрд.Євро, отримавши фінансування більш 45 млн.Євро

На додаток до Угоди про науково-технічне спвівробітництва, підписаної у 2000 році, у 2003 було прийняте рішення щодо створення загального простору між ЄС та Росією, яке дало можливість співпраці в ключових стратегічних областях, як наприклад, аеронавтика, поновлювані джерела енергії і ядерна енергетика, дослідження якості продуктів харчування, безпеки і зміни клімату. В результаті було впроваджено спільні конкурси з „agro-bio-food” та енергетики.

Наступні спільні конкурси плануються у галузі в здоров'я, нанотехнологій та нових матеріалів, обговорюються подібні ініціативи у таких галузях як аеронавтика, ядерні дослідження та космос. Термін дії Угоди з науково-технічного співробітництва добігає кінця у 2009 році, у цьому зв`язку буде зроблено необхідні кроки, щоб розширити цей договір.

До того ж, щоб підняти співпрацю на новий якісний рівень, представники ЄС обіцяли швидко вивчити запит Росії, щодо отримання асоційованого членства у Сьомій Рамковій Програмі ЄС (FP7). Отримання статусу країни асоційованої до РП дало б Російським дослідникам можливість брати участь у всіх конкурсах РП7 та конкурувати щодо отримання фінансування на наукові дослідження на рівні з ученими ЄС.

Більш інформації: http://www.eu2008.si/en/News_and_Documents/Press_Releases/May/0526EU_Russia_Research_Joint_Statement.html

Джерело: National Information Center for Ukraine-EC S&T cooperation National Contact Point of Ukraine
Room#801, 180 Gorkiy street, Kyiv, 03680, Ukraine
tel/fax: 380+44 529-03-32
e-mail:post@fp6-nip.kiev.ua
http://www.fp7-ncp.kiev.ua

Відповіді

  • 2008.06.01 | Shooter

    ...а Україна чіхає лоба

    Поточнік тільки, а не Потошник.

    Росія однозначно стає більш активнішою щодо ЄС. У всіх напрямках, включаючи ті найбільш традиційні для Росії (тут мається на увазі не наука)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.01 | Калькулятор

      Re: ...а Україна чіхає лоба

      Часу не вистачає готуватися до 90 років НАНУ, а тут якійсь там ЄС.
    • 2008.06.01 | Skapirus

      Виправив

      Shooter пише:
      > Поточнік тільки, а не Потошник.
      Дякую, Вам можна вірити. Виправив на стартовій, тут не чіпав. Цей матеріал був надісланий з Київського офісу (див. контакти внизу повідомлення), тому ставилося, як було.


      > Росія однозначно стає більш активнішою щодо ЄС. У всіх напрямках, включаючи ті найбільш традиційні для Росії (тут мається на увазі не наука)
      Так, має місце. Незважаючи на всі "прибабахи" Кремля, в Росії ведеться досить активна публічна дискусія щодо майбутнього їхньої науки, про яку нам і не снилося.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.01 | Shooter

        Re: Виправив

        Skapirus пише:
        > Shooter пише:
        > > Поточнік тільки, а не Потошник.
        > Дякую, Вам можна вірити.

        Дякую за довіру :)

        > Цей матеріал був надісланий з Київського офісу (див. контакти внизу повідомлення)

        Доречі, дівчинка з того офісу просуває "українську науку в ЄС" як може...але без державної підтримки, нажаль, можливості не є аж такі великі...
    • 2008.06.01 | Shooter

      P.S. Гарний приклад - як можна маніпулювати інформацією

      Цитата:

      "they welcomed the fact that Russia has consistently been the most successful third-country partner in the 6th Framework Programme for Research and Technological Development".

      А що в наявності за нею. Перш за все, швидше всього мова ведеться про "освоєні кошти". А тут така фігня виходить, що в FP6 Росія (+Україна і другіє) мали спеціальну програму INTAS, за якою ЄС фінансував проекти в екс-совку. Ну і, звісно, цілком природнім є те, що найбільшим рецептором коштів була Росія.

      Натомість, треті країни (всі), як загальне правило, коштів від ЄС отримувати не могли (а от в FP7 - всі "недорозвинуті" можуть).

      От тому, виглядає, й "перемогла Росія". Як майже завжди - "в чесному поєдинку" ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".