МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Полохало: “В освіті не має бути політики”

06/13/2008 | Skapirus
Одержано Майданом з мейла "A. Brodzianska" brodzianska@rada.gov.ua (очевидно, його прес-секретар), Date: Tue, June 10, 2008 07:04. Думаю, за потреби можна буде пробувати контактувати з нею, аби вийти на Полохала.
Комітет з питань науки і освіти планує в липні прийняти проект нової редакції Закону України «Про вищу освіту» та рекомендувати Верховній Раді України прийняти його в першому читанні.

Голова Комітету Полохало Володимир наголосив, що «є домовленості з головами всіх депутатських фракцій, які представлені в парламенті. про підтримку цього законопроекту”. Він додав - “Тут не має бути політики”.

Про це йшлося 9 червня на “круглому столі” з обговорення нової редакції Закону, організованому Комітетом з питань науки і освіти.

Зазначалось, що “головним пріоритетом цього закону є вдосконалення правового забезпечення вищої освіти», що забезпечить успішний інтеграційний процес України у світовий та європейський освітні простори.

“Круглі столи” відбулися уже в Києві, Харкові, Сімферополі, Одесі, під час яких Комітет отримав ряд пропозицій та зауважень від керівників та колективів вищих навчальних закладів. Це дасть змогу створити модернізований закон «Про вищу освіту», який є таким необхідним Україні.

Володимир Полохало висловив занепокоєння, тим фактом, що кожний четвертий, хто закінчив аспірантуру виїжджає за кордон. “Ми втрачаємо фахівців, зокрема, технічних спеціальностей. Це велика проблема для країни”.

Він також підкреслив, що в Україні немає закону про післядипломну освіту.

Під час “круглого столу”, зокрема, зазначалось , що зовнішнє незалежне оцінювання це найбільш радикальна і найбільш резонансна реформа в історії системи освіти в Україні.

Відповіді

  • 2008.06.13 | Traveller

    Re: Полохало: “В освіті не має бути політики”

    It would be better for him to talk to those persons, who have left the country or are going to leave than to talk to Tabachnik and Kremen.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.13 | Roman

      Re: Полохало: “В освіті не має бути політики”

      Бюся об заклад, що знаю яким чином будуть "заохочувати" аспірантів залишатися в Україні. Уже зараз існує положення, що потрібно відпрацювати 3 роки на установу після закінчення, а також положення про повернення коштів за аспірантуру. І тепер толковий аспірант, який використовував власні кошти для купівлі книг, доступу до веб-ресурсів, писав врешті решт роботу за кордном під час стажування, буде вимушений сплатити державі у повному обсязі у випадку, коли не захоче працювати за 1000 грн. А аспірантуру так спокійно оцінять у 3-5 тисяч умовних на рік. От і змушені будуть сидіти аспіранти, або може просто не йти в аспірантуру із самого початку.

      Але до чого я це все - Полохало скоріш за все має на увазі - створення ресурсних умов для аспірантів, щоб не втікали - куплять книги в бібліотеки, підписку організують, устаткування поставлять і зарплату піднімуть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.14 | Сергій Вакуленко

        А Ви знаєте, який відсоток аспірантів обороняє

        дисертацію впродовж трирічного терміну аспірантури?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.14 | Roman

          Re: А Ви знаєте, який відсоток аспірантів обороняє

          Я чув шо відсоток трохи нижчe 30% по Україні, алe офіційних цифр я нe бачив.
          А з таким хамським ставлeнням дeржави до науки, ця цифра взагалі дужe висока. Я нe знаю як відбувається захист у НАНУ, а у вузі цe приблизно так:
          Уявімо що ви написали роботу і ви її прeдставили до захисту. Тоді потрібно: за власний кошт її видрукувати, оплатити роботу рeцeнзeнтам і опонeнтам, бо інакшe твою роботу читати ніхто нe будe - часу нe знайдуть - цe 100-200$ і вищe на одного в залeжності від багатьох факторів. Далі трeба привeзти всіх на захист та оплатити їх проживання та всі інші витрати. А запроси у наших "докторів" є дужe високими. Еліта як нe як.
          А стіл святковий після захисту ? А як жe бeз нього - трeба :), бо українська наука бeз пянки нe наука.
          А такі дурниці як розсилка авторeфeртатів, послуги корeктора і т.п. ужe навіть нe рахуємо.

          Тобто успішний аспірант повинeн за 3 роки
          а) написати роботу
          б)скоріш за всe змотатися за рубіж за матeріалoм, бо інакшe на твою кандидатську можна будe ставити гриф "мурзилка"
          в) написати 3-5 ваківських статeй (між іншим 15-20 гривeнь сторінка)
          г) зібрати 1500-3000 доларів для захисту

          д) змиритися із тим шо його зарплата будe 1500 гривeн на наступні 3 роки, які він повинeн відпрацювати.

          От тому і 30 відсотків цe є вeличeзна цифра.
  • 2008.06.13 | Skapirus

    Комітетські слухання на тему законодавчого забезп. вищої освіти

    Комітетські слухання на тему “Удосконалення законодавчого забезпечення розвитку вищої освіти в Україні в контексті підготовки нової редакції Закону України “Про вищу освіту” відбудуться 18 червня 2008 року о 15.00.

    Метою проведення комітетських слухань є всебічне обговорення проекту нової редакції Закону України “Про вищу освіту” та отримання обґрунтованих, конструктивних, системних пропозицій щодо законодавчого забезпечення модернізації сучасної системи освіти. Нова редакція Закону України “Про вищу освіту” була розроблена Міністерством освіти і науки України за ініціативою народних депутатів України – членів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

    Необхідність створення нової редакції Закону України “Про вищу освіту” зумовлена новими завданнями, що постали перед Україною, у зв’язку з інтеграцією у світовий та європейський освітній простір та завданнями Болонського процесу.

    До роботи слухань залучена велика цільова аудиторія, а саме представники органів законодавчої та виконавчої гілок влади, Міністр освіти Автономної Республіки Крим, голови постійних комісій з питань науки та освіти обласних, Київської, Севастопольської міських рад та Автономної республіки Крим, начальники управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ректори та директори вищих навчальних закладів, представники наукових кіл, громадськості.

    Вул. Банкова, 6-8, кінозал
    Вхід за картками акредитації
    Акредитація триває до 17 червня
    Телефони для довідок та додаткової акредитації:
    255-31-73, 80663229143 (Анастасія Бродзянська)
    факс: 255-36-46
    e-mail: brodzianska@rada.gov.ua


    Голова Комітету В.І.Полохало
  • 2008.06.22 | Skapirus

    Ще одне повідомлення на тему освіти на селі

    Subject: Комітет з питань науки і освіти має намір ліквідувати прогалини у державному фінансуванні загальної середньої освіти From: "A. Brodzianska"
    Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді України Проект Закону України про внесення змін та доповнень до статті 90 Бюджетного кодексу України щодо видатків з обласних бюджетів на освіту для обдарованих дітей з сільської місцевості. Метою законопроекту є створення навчальними закладами більш сприятливих умов для надання якісних освітніх послуг обдарованим дітям з сільської місцевості і територій області. Факт відсутності в переліку типів загальноосвітніх навчальних закладів, що є у Бюджетному кодексі України таких, як ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати для обдарованих дітей з сільської місцевості та територій області, створює не рівні умови, щодо державного фінансування загальної середньої освіти. Члени Комітету вважають, що необхідно ліквідувати цю прогалину в законодавстві України, ліквідувавши тим самим підґрунтя для постійних конфліктів між навчальними закладами та контролюючими і фінансовими органами. Виходячи з цього законопроектом пропонується доповнити норму діючого Закону України відносно видатків з обласних бюджетів на освіту стосовно ліцеїв-інтернатів, гімназій-інтернатів для обдарованих дітей з сільської місцевості та території області. На засіданні зазначалось, що прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів Державного бюджету, а стосується більш раціонального та цільового використання коштів. Наслідком прийняття проекту стане покращення умов навчання дітей з сільської місцевості та територій області. Законопроект також покращить матеріально-технічну базу даних закладів освіти та посприяє закріпленню кадрів вищої кваліфікації, шляхом підвищення заробітної платні. На засіданні наголошувалось, що законопроект підготовлено на прохання та чисельні звернення директорів навчальних закладів таких як ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати.
  • 2008.06.22 | Skapirus

    Yсунення перешкод до здобуття вищої освіти інвалідами

    Комітет з питань науки і освіти виступає за усунення перешкод до здобуття вищої освіти інвалідами

    Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України з питань вищої освіти” (щодо усунення перешкод, які заважають вільному доступу до здобуття вищої освіти інвалідами).

    У законопроекті зазначено, що у випадку, якщо особа стала інвалідом після здобуття певного освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти, і стан здоров’я цієї особи не дозволяє їй працювати за отриманою спеціальністю, така особа має право на безоплатне здобуття на конкурсній основі того ж або іншого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти за іншою спеціальністю в державних і комунальних вищих навчальних закладах.

    На засіданні зазначалось, що законопроектом пропонується до валових витрат у розмірі до 3 відсотків фонду оплати праці звітного періоду включити витрати платника податку, пов’язані із відрядженням осіб, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, для участі у наукових, науково-практичних, науково-методичних семінарах, конференціях, олімпіадах, конкурсах.

    Також, у законопроекті вказано, що особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, можуть переривати навчання у зв'язку із вагітністю та пологами, необхідністю догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Таким особам надається академічна відпустка.

    Зокрема, законопроектом передбачається, що за рішенням вченої ради вищого навчального закладу студентам можуть надаватися знижки з оплати навчання.

    Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно прийняти за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".