МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інформаційне суспільство та написання дисертацій

07/10/2008 | Пандора
Сьогодні вичитувала чужу дисертацію на здобуття ступеня к.філос.н. (одна з функцій наукового співробітника нашого відділення). Відчуття протирічні! З оного боку - приємно було перечитати себе (мудреньку), а з іншого - себе ж я перечитала під іншим прізвищем! Про те, що Укр. НТІ торгує електронними варіантами наших дисертацій ми здогадувалися давно. але ж, людоньки! Звичайно, приємно що за якихось декілька років можна стати уже "живим" "зацитованим" під різними іменами "класиком", і розуміти, що тобі належить авторство цілого способу обговорення якоїсь проблеми... А з іншого - чи несе Укр. НТІ якусь відповідальність за плагіатні наслідки їхньої комерційної діяльності?

Відповіді

  • 2008.07.10 | case-at-work

    при чем тут НТИ?

    текст диссертации можно взять где угодно (и на Украине и на Западе), проблема в том что с плагиатом никто не борется. Вот вы, например, в суд собираетесь подать?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.10 | Пандора

      Re: при чем тут НТИ?

      Нє. Я на обговоренні запитаю в чому новизна наукова даної дисертації. Її перепишуть (вона ж іще не захищена).
      А ось чи попереджає НТІ тих, кому продає електронні варіанти наших дисертацій, що вони можуть використовувати їх лише для допомоги в здійсненні свого дослідження, а не ріжучи на шматки для компіляції власної?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.10 | case-at-work

        Re: при чем тут НТИ?

        не знаю - канадский национальный архив, где лежит моя диссертация

        http://amicus.collectionscanada.ca/s4-bin/Main/BasicSearch?coll=18&l=0&v=1

        не предупреждает. Хотя значительный процент диссертаций там оцифрован и доступен в PDF бесплатно и для любого желающего. Плагиат и доступ к информации никак не связаны между собой.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.10 | Пандора

          Re: при чем тут НТИ?

          Сумно. Але ж за таких обставин скоро ніякої науки не буде. Буде переоформлення раніше здобутого людством...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.10 | case-at-work

            эээ??!

            в хоружевке может так и будет. А в Канаде малейшее подозрение на плагиат - и "вон из профессии". Детей натаскивают с 1-го класса на недопустимость копирования чужих работ (я не шучу).
          • 2008.07.10 | case-at-work

            или вы предлагаете засекретить диссертации?

            интересный способ борьбы с плагиатом, конечно, украинское ноу-хау.
  • 2008.07.10 | vsv

    Re: Інформаційне суспільство та написання дисертацій

    Как я полагаю, те многочисленные предложения фирм по продаже диссертаций базируются на этой базе, хотя возможно еще и библиотека Ин-та. Вариант -- писать письмо в УС, где предстоит защита и копию в ВАК.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.10 | Пандора

      Re: Інформаційне суспільство та написання дисертацій

      Дякую. Та я її сама завтра на обговоренні "заріжу". Але ж якби вона не мені на вичитку попалась?
  • 2008.07.10 | псевдоквази

    Справа не в Укр НТІ !

    А хоч би той "письменник" взяв Вашу дисертацію для читання та "цитування" в бібліотеці закладу, де був захист, щоб то змінило?
    Справа в тому, що ту дисертацію фактично бачить "трійка" - комісія з попереднього розгляду спецради (якщо не ліньки буде читати) та опоненти (і ті можуть не читати, бо відгук, як правило, їм пише сам підзахисний), та й вони можуть плагіат здибати, якщо тільки бачили і читали "першоджерело", що не факт. Ну, може потім ще хто з членів експертної ради трапиться... та й це малоймовірно.
    Читав днями на одному російському науковому форумі, що навіть можна там подати одночасно два однакових текста, але в різні ради, і буде подвійне щастя.
    Ну а метод боротьби дуже простий - можна було б завести такий порядок, щоб ВАК виставляв дисертації на своєму сайті а також (бажано!) повідомляв електронною поштою тих, хто захистився раніше за тою чи спорідненою спеціальністю (треба, звичайно, створити базу даних, так це ж технічно не є складною справою) про майбутній захист, щоб читали.
    І, звичайно, треба, щоб ті, що щось таке вичитали, потім писали до спецрад. Сам знаю такий випадок, коли ктн, що побачив явні запозичення у одного дисертанта про те не написав нікому, хоч знав куди і про що, оскільки батько того дисертанта був зам. голови спецради, де в того ктн-а повинні були відбутиться захисти двох його власних пошукувачів. Ну то його справа...
    Так що головне мати бажання і в верхах, і в низах.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".