МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рівненський держуніверситет перешкоджає гром. спостерігачам

07/21/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Рівненський державний університет перешкоджає громадським спостерігачам та створює кількаденні черги абітурієнтів - ОПОРА

Ректор Рівненського державного університету чекає вказівки з міносвіти, щоб допустити до роботи громадських спостерігачів, тоді як під дверима університету стоять багатогодинні черги абітурієнтів. Про це йдеться в заяві Громадянської мережі ОПОРА, розповсюдженій в п'ятницю.

В заяві повідомляється, що ректор РДГУ пан Постоловський "чекає наказу з МОН, щоб допустити громадських спостерігачів, які аналізуватимуть перебіг вступної кампанії", - повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання. За словами ректора, цього наказу він "ще не бачив, і навіть телефонував до МОН, де вказівок допускати спостерігачів до роботи приймальної комісії йому ніхто не дав", - цитує ректора ГМ ОПОРА.

Громадська організація наголошує, що наказ №284 "Про затвердження Положення про громадський контроль за проведенням в Україні зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів і зарахуванням до вищих навчальних закладів", який визначає права і обов'язки громадських спостерігачів, був підписаний Міністром ще у квітні 2008 року і вже три місяці як офіційно опублікований на сайті Верховної Ради України.

У заяві громадської організації відзначається, що у іншому найбільшому університеті Рівного – Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) – ситуація інша. Керівництво цього ВНЗ безперешкодно допустило громадських спостерігачів до виконання обов'язків, а черги абітурієнтів для подання документів практично відсутні.

За результатами опитування абітурієнтів, у НУВГП "лише незначний відсоток абітурієнтів стояв в черзі понад 30 хв., натомість до РДГУ – за попереднім записом, приїжджаючи за декілька днів, та навіть це не запобігало 6-8 годинним чергам", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, Громадянська мережа ОПОРА надає безкоштовну консультаційну та юридичну допомогу абітурієнтам, які стикнулися з проблемами під час вступу до ВНЗ. Для них працює гаряча телефонна лінія за номером (044) 425-31-55.

Джерело: Інформаційний центр незалежного оцінювання

Наказ МОН: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0321-08

Заява ОПОРИ: http://opora.org.ua/news.php?news=1171&

Поставив skapirus

Відповіді

  • 2008.07.22 | igorg

    Ну й кому цей універ робить краще?

    Певно ректор не розуміє, що подані документи то ще не є студенти. Чим більше прийнято документів тим більше гарантія набору. Невже набір там настільки малий що проходять лише "свої". А до це один з гарних способів фільтрувати абітурієнтів. Якщо потрібних оформити, а інших виморювати чергами. Обмежень, до речі, на пропускну здатність нема. Можна приймати абітурієнта й 6 годин.
    Хоча слід сказати, що перелік документів є надмірним. Розумніше взяти сертифікати, атестат, анкету (або копію паспорту) і все. А взагалі, досить навіть однієї анкети-заяви де вказати необхідні дані (контакти, дані сертифікатів). Сертифікати все одно перевіряються за базою даних. А повний пакет тоді брати лише в тих хто пройшов і вирішив тут навчатися. Економія колосальна. І робочого часу й паперу.
    Та й чого особисто це подавати, краще вислати рекомендованим листом з повідомленням, а в Положенні вказати, що всі прислані заяви мають брати участь в конкурсі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".