МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому хвороби передаються у спадок?

03/09/2009 | stryjko_bojko
Наприклад, діабет.
За сотні тис. років(а може і багато більше), коли тільки людина виробила штучний інсулін(1921р), з точки зору формальної логіки Дарвіновської теорії виживання сильніших, діабет не зникнув з генної програми людини, а навпаки розвивається все більше і більше.
...
після 1921р. тут ясно.
А ось до 1921р. хто може пояснити?
__________
Невже оце буде поясненням:

"Подобные <...> заболевания не очищают популяцию по жестокому дарвинистскому принципу, убивая слабых и оставляя размножаться только сильных; они, напротив, дают возможность каждому отдельно взятому ребенку привести в порядок свою иммунную систему и достичь лучшего здоровья, на которое он способен."
http://www2.maidan.org.ua/n/about/1236583209

Відповіді

  • 2009.03.09 | Анатоль

    Re: Чому хвороби передаються у спадок?

    >А ось до 1921р. хто може пояснити?

    Хіба діабет передається у спадок?
    Може передаватись деяка предрозположеність і то не жорстка.
    А чи вона реалізується, залежить від багатьох факторів.
    Думаю, раніше діабет не був сильним фактором відбору.
    Порівняно з іншими хворобами (заразними).
    Діабет - хвороба стариків, а колись жили мало.
    Це хвороба малорухливого способу життя, а колись рухались більше.
    Та й солодощів і жирів їли меньше.
    Тобто порівняно з іншими факторами відбору предрасположеність до діабету не була сильним фактором, щоб видалити її з популяції відбором.
  • 2009.03.09 | Георгій

    Re: Чому хвороби передаються у спадок?

    Діабeт нe є моногeнною ознакою (продуктом ОДНІЄЇ мутації ОДНОГО гeну). Крім того, в розвиткові діабeту дужe вeлику роль грає сeрeдовищe, зовнішні чинники, нe гeнeтичні. Тому про "успадкування" діабeту говорити нeвірно - є багато чинників, які вeдуть до розвитку цієї хвороби (інфeкції, дієта, і т.д.)

    Також є два зовсім різні стани, які називаються одним тeрміном, "діабeт," алe насправді нe є однією хворобою, а є таки двома різними хворобами, дe спільним є тільки один симптом - високий рівeнь глюкози в крові. Цe так званий діабeт 1-го типу і діабeт 2-го типу. Пeрший полягає в тому, що підшлункова залоза припиняє виробляти інсулін. Другий, навпаки, нe характeризується знижeнням рівню інсуліну (він можe бути нормальним або навіть зависоким), а характeризується відсутністю рeакцій клітин на інсулін. В нормі інсулін відкриває спeціальні мeмбранні канали, які пропускають глюкозу всeрeдину клітини; у хворих на діабeт другого типу ця рeакція на інсулін з нeзрозумілої поки що причини відсутня.

    Зростає головним чином діабeт другого типу, який корeлює більшe нe зі спадковістю і нe з інфeкціями, а з пeрeїданням, зловживанням алкоголeм, палінням і сидючим способом життя ("хвороба лінивих обжор").

    Діабeт пeршого типу - цe аутоімунна хвороба, коли імунна систeма (головним чином так звані Th1-клітини) розвивають масовану атаку на так звані "острівці" підшлункової залози.
  • 2009.03.09 | псевдоквази

    Re: Чому хвороби передаються у спадок?

    А еще диабет - настоящий медецинско-фармацевтический клондайк. Как и вакцины. Впрочем, это не отменяет сказанного выше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".