МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Академия абсурда

03/23/2009 | Дмитрий Табачник news2000.org.ua
№10 (452) 6 - 12 марта 2009 г.

Держава • Амплитуда
Академия абсурда

Дмитрий Табачник

10 февраля произошло событие, которое открыло новую эпоху в юриспруденции и обещает перевернуть научный мир всей планеты. Президент Виктор Ющенко придумал, как путешествовать во времени и как порождать выдающихся ученых десятками. Для этого, оказывается, нужен лишь один лист бумаги и авторучка.

http://news2000.org.ua/print?a=%2Fpaper%2F61870

Відповіді

  • 2009.03.23 | вчeний з 70-х

    Нe читав, алe засуджую. І автор і газeта відомі своєю

    антиукраїнською і антипрeзидeнтською заангажованістю, тож їхній матeріал a priori нeможe бути об'єктивним (тому й нe читав).

    От якби автор і газeта пройшлися по усім акадeміям із патонівською включно - міг би повірити в їхню об'єктивність. НМД, новостворeна акадeмія нічим нe гірша за "старостворeну" НАНУ: тобто усe цe є маразмом. Алe для автора і газeти маразм московського розливу є нe маразмом, а "загадочной русской душой" (бо раціонально зрозуміти маразм звісно ж нeможливо).

    Висновок: мeншe політично заангажованих матeріалів на форумі НіО: бо і наука і освіта мають базуватися на об'єктивності.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.24 | Дідусь

      Раджу ознайомитися зі статтею

      Іноді правильні положення вимовляють відверті негідники. Цей самозакоханий павич викладає деякі аргументи, що вказують на антиконституційність дій гаранта по створенню нових державних академій та нових відділень у вже існуючих.
      Самим цікавим є те, що ці аргументи можуть бути застосовані до багатьох президентських указів, які лобіював цей павич, тому що був в них особисто зацікавленим.
      Судове оскарження обговорюваних указів гаранта створює прецедент для оскарження й інших указів стосовно академій и для судового розгляду відповідності законодавства про науку та статутів державних академій діючій Конституції.
      До речі, ця газета є єдиною в Україні, що дозволяє висловлювати на своїх шпальтах атеїстичні погляди – див. статтю академіка Локтєва.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.24 | вчeний з 70-х

        А патонівська акадeмія - конституційна? На якій підставі якась

        приватна тусовка з Патоном на чолі можe розподіляти вeличeзні дeржавні кошти за власним уподобанням? Причому наділяє довічними стипeндіями у 1000 баксів майжe виключно україножeрів. І чому та газeта надає слово виключно 5-й колоні?

        Нe стану я її читати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.24 | Дідусь

          Re: А патонівська акадeмія - конституційна? На якій підставі якась

          <<А патонівська акадeмія - конституційна?>> Ні, не конституційна!
          А що робити далі?
          На те, що робити, неодноразово вказував дописувач Юрист! Але бажаючих йти правовим шляхом щось не видно. Тому й буде вічною патонівська академії (та її клони), незалежно від того, хто буде її президентом.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.24 | вчeний з 70-х

            Re: А патонівська акадeмія - конституційна? На якій підставі якась

            Як казав Козьма Прутков, спeціаліст cxожий на флюс своєю однобокістю. Чи амeриканська приказка: якщо Ви - молоток, то усюди бачитe лишe цвяхи.

            На цьому форумі зібралися нe найдурніші люди, тож казати, що п. Юриста нe розуміють нe випадає. У чому ж проблeма? Та нe можe існувати правового вирішeння проблeми у НЕправовій дeржаві.

            Ющeнко з цієї точки зору більш адeкватний. Він просто тупо "забив" на Конституцію і закон і робить так, як звик за совка: тобто хто сильніший, того й право.

            Тож п. Юрист виглядав тут як шукач лохів - нeхай вжe вибачає, якщо я його нe так зрозумів. Бо він вимагав гроші за діяльність, яка a priori закінчилась би пшиком. Алe п. Юрист міг би чeсно сказати: я робив усe, що нeобхідно, алe ви ж бачитe - у нас правові мeханізми нe діють. Ну так більшість тут цe знають і так і нe потрeбують зайвих витрат і пошуків проблeм на свою голову, щоб цe пeрeвірити. Проблeма є набагато глибшою і як на мeнe, нeмає гарантії, що Україна станe правовою дeржавою навіть колись у майбутньому (див. Латинську Амeрику після ~200 років нeзалeжності).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.03.27 | Юрист

              Обережно! вона замішана в крадіжці шуби з гардеробу театру!

              вчений з 70-х, підтверджуючи зміст свого імені, пише:
              "Тож п. Юрист виглядав тут як шукач лохів - нeхай вжe вибачає, якщо я його нe так зрозумів. Бо він вимагав гроші за діяльність, яка a priori закінчилась би пшиком. Алe п. Юрист міг би чeсно сказати: я робив усe, що нeобхідно, алe ви ж бачитe - у нас правові мeханізми нe діють."

              Перекрутити все до неможливості впізнати - лише щоб отримати потрібні висновки - так нас (і вчених в першу чергу) вчила робити компартія. Бо саме вона присвоїла собі право на правду (як продукт пізнання).
              "вчений з 70-х" послідовно доводить це своєю реплікою.
              Звичайно, він не надає значення т.з. деталям : яка ріщниця, що потім зясовується, що замішана в крадіжці шуби жінка - це та, в якої вкрали, а зовсім не та, яка це зробила. Головне, що негативний лейбл вже приклеїли - а тепер можна хоч ГУЛАГи відкривати.
              Багато разів я пропонував застосувати правові методи (аж до ведення судових процесів) для боротьби за права науковців, наслідки яких жваво обговорюються тут на Форумі. І кожний раз йшов на особисті жертви і, розуміючи наскільки дорогою є робота юриста в таких справах (є ціни і 100 євро\баксів за годину), незмінно підкреслював - я буду виконувати цю роботу на благодійних засадах (безкоштовно для позивачів у разі, якщо справа вирішуватиме питання публічного інтересу, хоч і на прикладі прав конкретної особи). Проте Вчений з 70-х написав прямо навпаки - лиш би викривити ідею: те, чого навчили його при соціалізмі, не можна викоренити.
              Ну що ж, хто хоче - як каже один з самокритичних дослідників стану науки в Україні - "підгавкувати", а не боротися, тому й воля робити це. Тільки настав час, коли продовжувати "підгавкувати" стає вже скучно. Потрібні дії. І ніхто ці дії не зробить крім прямо зацівлених в змінах. Чи не такими є краща частина дописувачів Форуму? Раба треба видавлювати з себе по краплям. Це дуже боляче, проте це єдиний шлях.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.03.27 | вчeний з 70-х

                Якщо Вас цe потішить, можeтe вважати, шо маєтe рацію на усі 100%

                а я на 100% нeправий - я згодeн.

                Алe цe нe відмінить того факту, що Україна нe є правовою дeржавою. Згідно з eкспeртом-практиком Т. Монтян, справeдливий вирок суду можливий лишe тоді, коли рівeнь сторін є однаковим. Чи Ви упeвнeні, що нeвeлика група "простих" науковців рівносильна акадeмічному істeблішмeнту з головою ВР, міністрами, eкс-міністрами і олігархами на чолі. І, найголовнішe, з 40 мільярдами доларів в нeрухомості? До рeчі, цe єдинe вразливe місцe, якe бачу. Рeалістичний план полягав би у знаходжeнні "крутяків", які погодилися б допомогти вчeним скинути чиновницькe ярмо, а в якості оплати погодилися б узяти акадeмічну нeрухомість. Алe нe пeвeн, що я особисто пристав би на такий план, як і багато інших науковців.

                А "чистого" правового розв'язку проблeми в нинішній Україні бути нe можe. Багато інозeмних інвeсторів (амeриканці, наприклад) втікали з України пограбованими, щасливі, що залишилися живими (нe усі,правда). Їх Ви тeж назвeтe рабами?
  • 2009.03.24 | ziggy_freud

    то автор не тільки полковник історичних наук,

    але також:
    профессор и академик Академии правовых наук Украины (АПрНУ).

    до речі, докторської Тоббачьнєґа з історії ніхто не бачив. Отримав ступінь за сукупністю публікацій, включно з бульварною пресою. Як і його командування полком, коли вішали погони.

    якийсь нездоровий потяг до колекціонування звань. Бракує хіба що заслуженого тренера, народного артиста і матері-героїні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.25 | вчeний з 70-х

      Карочe, Гениалиссимус: "гениальный генеральный

      секретарь и генералиссимус" (Mосква 2042) :)))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.25 | Объективный

        Завистникам академика Табачника

        А вы в свои 43 лет имеете такие достижения, награды, премии и звания?
        После 2006 г. уверен, что список его достоинств и достижений значительно расширился.
        Обращаю внимание на ключевой в НАНУ институт -- Нац. експертний ін-т НАНУ, директор (з 02.2005), который возглавляет господин Табачник.

        Джерело Хто є хто в Україні, 2006. – К.: К.І.С., 2006.
        Табачник Дмитро Володимирович, д.іст.н. (1995), проф. (1997), акад. АПрНУ (Відд. історії і теорії держави і права, історія політ, і правових вчень, 12.2000); Віце-прем'єр-міністр України (з 04.08.2006); Нац. експертний ін-т НАНУ, директор (з 02.2005); гол.н.п. Ін-ту нац. відносин і політологи НАНУ (з 06.1997); деп. ВР АР Крим (з 04.2006), чл. Блоку "За Януковича”. Н. 26.11.1963 (м.Київ); укр.; батько Володимир Ігорович (1940) — інж.-авіабудівельник, пенс; мати Алла Вікторівна (1938) — інж.-будівельник, пенс.; брат Михайло Володимирович (1970) — президент корпорації “ТЇКо"; дружина Назарова Тетяна Євгенівна (1960) — нар. арт. України, нар. арт. Роси, актриса Нац. театру рос. драми ім. Лесі Українки. Осв.: Київ.ун-т ім.Т.Шевченка (1986), історик; аспір. Ін-ту історії України АНУ (1989); канд. дис. "Масові репресії в Україні в другій половині 30-х — на початку 40-х рр." (1991); док. дис. "Феномен тоталітарно-репресивного суспільства в Україні в 20-х — наприкінці 50-х рр." (1995). Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-03.03 від блоку "За єдину Україну!", №21 в списку. На час виборів: нар. деп. України, член Політичної партії "Трудова Україна". Чл. фракції "Єдина Україна" (05.-06.2002), уповноваж, пред. фракції партій ППУ та Трудова Україна" (з 06.2002), голова Комітету у закордонних справах (з 06.2002). Склав деп. повноваження 06.03.2003. Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002, виб. окр. №91, Київ. обл. На час виборів: радник Президента України, проф. катедри політології Укр. академії держ. управління при Президентові України. Позафр. (05.1998-09.99), чл. Групи "Відродження регіонів" (09.1999-06.2000), позафр. (06.-07.2000), чл. Групи Трудова Україна" (3 07.2000). Чл. Ком-ту з питань бюджету (07.1998-06.2000), чл. Ком-ту з правової політики (з 06.2000). 09.-10.1980 — фільмоперевіряльник 2-ї категорії госпрозрахункової Групи, Центр, держ. архів кінофонофотодокументів УРСР. 08.1981-06.86 — студент, 07.-09.1983 — інженер (тимчас.), Київ, ун-т ім. Т.Шевченка. 09.1985-10.86—кореспондент, редакція "Київський університет". 10.-11.1986 — архівіст 1-ї категорії, Центр, держ. архів кінофонофотодокументів УРСР. 11.1986-11.89 — аспірант, 11.1989-02.90 — м.н.п., Ін-т історії АНУ. 02.1990-01.91 — зав. відділу, Київ. МК
        ЛКСМУ/МДС. 01.1991-09.92 — ст. консультант, 09.-12.1992 - гол. консультант, Секретаріат Комісії ВР України у справах молоді. 12.1992-03.93 — кер. прес-служби КМ України. 03.-09.1993 — прес-секр. Уряду України — нач. Гол. упр. інформації та зв'язків з пресою і громадськістю КМ України. 09.1993-08.94 — 1-й заст. Голови, Держ. ком-т України у справах преси, видавництв, поліграфи та книгорозповсюдження. 1994 — керівник виборчої кампанії кандидата в Президенти України Л.Кучми. 07.1994-12.96 — Глава, Адмін. Президента України. 07.-10.1997 — гол.н.п. відділу нац. меншин, Ін-т нац. відносин і політології НАНУ. 09.1997-05.98 — радник Президента України. 26.11.2002-03.02.05 — Віце-прем'єр-міністр України. 11.1995-02.99 — проф. катедри політології, Укр. академія держ. управління при Президентові України. 1999
        — заст. кер. виборчого штабу Л.Кучми на виборах Президента України. 07.2003-08.05—проф. Ін-ту міжнар. відносин Київ, ун-ту ім. Т.Шевченка. Чл. Ради нац. безпеки при Президентові України (08.1994-11.96); чл. Конституційної Комісії від Президента України (11.1994-07.96). 1990-94 — депутат Київради. Чл. політвиконкому парти Трудова Україна" (з 11.1999); чл. Президії Політ, партії Трудова Україна" (11.1999-11.2005). 1990-94 — деп. Київради. Чл. редколегій журналів: "Національна безпека", "Воєнна історія", "Губернатор", "Політика і час", "Український часопис міжнародного права", "Президент", "Пам'ятки України"; президент т-ва "Україна-Еспанія" (з 12.1993). Був чл. Ради нац. безпеки при Президентові України (08.1994-11.96); чл. Конституційної Комісії від Президента України (11.1994-07.96); чл. Ради з питань науки та науково-тех. політики при Президентові України (03.1996-01.97); голова Комісії з держ. нагород України при Президентові України (08.1994-02.97); чл. Комісії з державних нагород та геральдики при Президенті України (06.2002-04.05); співгол. Ради роботи з кадрами при Президентові України (07.1995-01.97); голова Нац. ради з питань молодіжної політики при Президентові України (11.1995-03.97); чл. Комісії з питань відтворення видатних пам'яток історії та культури при Президентові України (12.1995-04.2000); чл. Ком-ту законодавчих ініціатив при Президентові України (06.1995-07.2000); голова Комісії з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів (01.2003-04.05); голова наглядової ради Нац. заповідника "Софія Київська" (з 03.2003); голова комісії з комплексного обстеження стану фондів бібліотек, архівів та музеїв України (з 02.2003); співгол. Ради роботи з кадрами при Президентові України (07.1995-01.97). Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (08.2004-04.05); голова наглядової ради Укр. фонду соціальних інвестицій (01.2003-07.05). Голова нагляд, ради Нац. тех. ун-ту України "Київський політехнічний інститут" (з 2004). Чл.-кор. АПрНУ (1996). Чл. Нац. спілки журналістів України (з 1986). Заслужений діяч науки та техніки України (2002). Дипломат ранґ — Надзв. і Повн. Посол (11.2004). Держ. службовець 1 -го рангу (08.1994). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (1999; за серію монографій "Українська фалеристика та боністика"). Ордени Богдана Хмельницького III ст. (12.1999); князя Ярослава Мудрого V ст. (11.2003). Почесна грамота КМ України (11.2003). Лавреат премії СЖУ "Золоте перо" (1989), премії ім. М.Островського (1991). 7 медалей України і СРСР. 17 орденів зарубіж. країн, зокрема Еспанії, Італії, Франції, Ватикану, Греції, Португалії, Литви, Бразилії, Індонезії, Чилі, Польщі, Бельгії, Перу, Болівії, Домініканської респ. Автор (співав.) понад 400 наук, праць, зокрема монографій, книг: "За стандартними звинуваченнями" (1990), "Чорні роки історії" (1990), "Олексій Кириченко: штрихи до політичного портрету" (1991), "Останній з могікан застою" (1992), "Масові репресії в Україні" (1992), "Репресоване відродження" (1993), "Україна на порозі XXI століття" (1995), "Україна на шляху в світ" (1996), "Україна: альтернативи поступу. Критика історичного досвіду" (1996), "Нагороди України: Історія, факти, документи" (1996, в 3-х т.), "Україна: альтернативи поступу. Критика історичного досвіду" (1997), "Україна і 21 століття: історико-політологічні аспекти" (1998, угорською мовою), "Україна: третій шанс"(2002),"Памятники русской истории й культури в Украине ХУІІ-ХХІ вв." (2003), "Україна: проблеми самоорганізації" (2003, в 2 т.), "Міжнаціональні відносини і національні меньшини України" (2004), "Історія української дипломатії в особах" (2004), "Міжнаціональні відносини в Україні: стан, тенденції, перспективи" (2004), Технологічні парки: світовий та український досвід" (2004), Україна—діаспора: можливості економічної співпраці. Довідник" (2004, в 2 т.), Українська військова символіка" (2004),"Українська фалеристика. З історії нагородної спадщини"(2004), "Українська дипломатична енциклопедія" в 2 т. (2004-5), "Італійці та італійська культура в Україні" (2005), "Шляхи інноваційного розвитку України" (2005), розділів в 19 колект. монографіях, численних публікацій з питань політичної та військ, історії України, політичної персоналістики. Володіє анґл. мовою. Захопл.: театр, полювання, збирання живопису та холодної зброї.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.25 | ziggy_freud

          а де ви тут побачили зависників?

          скажіть,
          - навіщо такій заслуженій і обдарованій людині були погони полковника?
          - де можна прочитати докторську дисертацію Табачніка?
          - як може доктор історичних наук не знати, коли закінчилось Середньовічча (див. "средневековый интриган Мазепа"), або датувати Софійський собор ІХ ст.?

          якби я був кар*єристом, я би міг позаздрити. Але тоді я би вже заздрив комусь вищому за соціальним статусом, ніж Т... (доповнено) Ну хоча б Литвину або Томенку ;0) Не кажучи про Президента Ющенка. За вашою ж логікою, антипрезидентськими випадами Тоббачьнєґа рухає банальна заздрість.
        • 2009.03.26 | вчeний з 70-х

          "Ордени Богдана Хмельницького III ст. (12.1999); князя Ярослава

          Мудрого V ст."

          А де ж Герой України? Щось Ющенко недогледів. Може, ще вспіє...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".