МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Круглий стіл щодо провокації Кабміном корупції у сфері освіти

05/01/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Студентські та молодіжні організації вимагають призупинення дії постанов N 369 та N 416-р Кабінету Міністрів, які в умовах фінансово-економічної кризи загрожують збільшити рівень корупції у сфері освіти та збільшити рівень злочинності серед молоді. Зазначені постанови узаконюють низку платних послуг у державних закладах освіти та значно скорочують державне замовлення у вищих навчальних закладах.

7 травня, у четвер, о 10:30 в Інформаційному агентстві УНІАН (вул. Хрещатик, 4) в рамках проекту <<Права людини>> розпочнеться Круглий стіл на тему <<Освітянські реформи Кабміну: узаконення корупції чи суспільна необхідність?>>

Учасники: представники Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, Української асоціації студентського самоврядування, Студентської ради Києва, інших студентських, молодіжних та шкільних організацій, представник парламентського Комітету з питань науки і освіти Леся Оробець. Запрошені також Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко та Міністр освіти і науки Іван Вакарчук.

Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями.

Звернення студентських організацій до Прем'єр-міністра - у вкладеному файлі. Всеукраїнська молодіжна громадська організація <<Фундація регіональних ініціатив>> (ФРІ) підтримує вимогу студентських організацій країни призупинити дії постанов Кабінету Міністрів N 369 та N 416-р від 14 квітня 2009 року, а також наполягає на проведенні консультацій з приводу зазначених у постановах нововведень зі студентськими організаціями України.

За додатковою інформацією звертайтесь до Лебедя Михайла (ВМГО "Фундація регіональних ініціатив") +380681217741

Відповіді

  • 2009.05.01 | igorg

    Що ж там такого корупційного? Навпаки, тепер

    студент має абсолютно легальну можливість пройти повторно курс який прогуляв. Так само з відпрацюванням лабораторних, повторним (індивідуальним :) ) прослухуванням лекцій. Робота викладача почне цінуватися, принаймні дізнаються реальну вартість. З іншого боку тоді студент ставитиме питання про те хто і як проводить заняття та їх результативність й необхідність.
    З боку викладачів є дієвий інструмент проти відрахування студента, прот незадовільної оцінки й т.п. Це зменшення ставок (в залежності від чисельності студентів), безоплатна додаткова робота з відпрацювання й приймання лабораторок, іспитів.
    Тепер ситуацію збалансовано. Закон не заперечує проти участі студентських рад, громадськості у контролі за цим процесом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.01 | вчeний з 70-х

      Ось про що кажуть студeнти: Викладач можe на іспиті/заліку

      сказати: Або платіть зразу, або одeржитe "нeзадовільно" і прийдeтe потім, і всe одно заплатитe.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.01 | igorg

        Так він і без того може сказати. Як правило

        таке робиться за взаємною згодою. Дуже мало таких хто відверто пресує студентів щоб отримати гроші.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.05.01 | вчeний з 70-х

          Cьогодні студeнт можe впeртися і сказати: "Нє дождьотєсь,

          складу іспит бeз хабаря." А тeпeр цe просто нe матимe сeнсу: впирайся нe впирайся - а платити довeдeться. (Усe цe НМД, звичайно - сам нe вкладаю).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.05.02 | igorg

            Буває що такі знаходяться, але вкрай рідко

            І якщо студент хоч щось знає й хоче здати то перепони чиняться дуже рідко. Як правило студенти добре знають хто скільки і як й процес йде задовго до іспиту. Тобто, студент знає що можна не відвідувати заняття й не готуватися, а простіше просто домовитися. Проблеми виникають коли процес якимось чином зривається, або викладачі між собою не поділять гроші. Тоді ми стаємо свідками корупційних скандалів. Ще іноді наші славні органи організують провокації викладачеві у які втрапляють випадкові люди. Це якщо відверта корупція.
            Є ще приховані способи. Найчастіше домовляються через певних людей, як правило лаборантів. Є дії на грані закону. Це допомога кафедрі, продаж методичок за цікавими цінами, платні додаткові заняття і т.п.
            Сприяти якимось чином корупції ця постанова аж ніяк не може. Так само можна вважати, що свобода совісті сприятиме корупції, бо людину невіруючу не стримуватиме порушення заповіді. А от сприяти принаймні відвідуванню занять й роботі на заняттях буде.
      • 2009.05.03 | злидень

        Re: Ось про що кажуть студeнти: Викладач можe на іспиті/заліку

        Це повна несенітниця. Навіщо викладачу ставити студенту двійку просто так? Він особисть з цього зиску не матиме. Гроші надійдуть на рахунок установи а не в його карман. Ні викоадач ні інженери навчального процесу нічого з постанови не виграють фінансово.
        Очевидно програють лодарі і довбури, бо треба буде все-ж таки вчитися.
        Ні для кого не секрет, що всі студенти знають - рано чи пізно викладач трійку поставить, хоча б за настирність студента. Зараз викладацький склад міняється. Викладачі не бажають витрачати свій час на тих студентів, що нічого не варті і трійки ставлять зразу, з 1-го заходу. Ну може з другого. Цю систему вже давно пора поміняти. Рішення КАБміну - це половинне рішення. Як завжди України знаходить своє, замість того, щоб подивитися як це вже давно вирішене.
        Я маю на увазі літній семестр.
        Студент, який не набрав необхідних кредитів проходить курс повторно (чи відробляє практикум) сплачуючи за нього. А в вересні здає іспит повторно. От і все. 3-ї спроби немає. Тоб-то, не здав - знуву слухай курс і знову плати.
        З позиції викладача це виглядає так - у нього є розклад занять і там є студенти. Частина з них проходить курс повторно, але для нього різниці немає. Всі студенти для нього однакові, тому і студенту не має сенсу давати хабарь. Нема ніяких додаткових занять чи перескладань. Є лише лекції, семінари і лабораторні + іспити 2 рази на рік. Одні влітку, другі в вересні.
        Ідеально.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.05.03 | вчeний з 70-х

          То Ви критикуєтe мeнe, чи Кабмін? Бо усe так пeрeмішано, що

          нічого нe зрозуміти.

          злидень пише:
          > Це повна несенітниця. Навіщо викладачу ставити студенту двійку просто так?

          Нe просто так, а за тe, що нe захотів "позолотить ручку" викладачeві.

          > Він особисть з цього зиску не матиме. Гроші надійдуть на рахунок установи а не в його карман. Ні викоадач ні інженери навчального процесу нічого з постанови не виграють фінансово.

          От-от. Cамe тому, що викладачeві особисті фінансові справи набагато ближчі за унівeрситeтські, він і станe ставити двійки тим, хто нe захотів заплатити особисто йому.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".