МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Криму відбулися чергові міжправославні консультації

04/24/2002 | Mary

ЛЬВІВ, УКРАЇНА, 22 кві, 02 (RISU.org.ua) – 19-20 квітня 2002 року в Ялті (Крим) відбулися чергові консультації делегацій Московського і Константинопольського Патріархатів, присвячені проблемам розколів у світовому Православ’ї, насамперед в Україні. За словами члена делегації Константинопольського Патріархату архієпископа Української Православної Церкви в США Владики Всеволода, “позиція Вселенської Патріархії є незмінною. Питання розколів треба вирішувати тільки на основі канонів Православної Церкви”.
У часі візиту в Україну з нагоди чергових міжправославних консультацій архієпископ Всеволод відвідав Київ. У Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі він мав зустріч з Предстоятелем Української Православної Церкви Митрополитом Володимиром Сабоданом. Під час зустрічі обговорювалися питання життя Української Православної Церкви та Української Православної Церкви в США, що перебуває під омофором Константинопольського Патріарха, повідомила прес-служба УПЦ.

З приводу міжправославних консультацій у Ялті висловився управляючий справами Патріархїї Української Автокефальної Православної Церкви архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор Ісіченко. “Українська Автокефальна Православна Церква стоїть на позиціях утворення єдиної Української Помісної Православної Церкви і перспективу тут бачить в об’єднанні окремих Церков під омофором Вселенського Патріарха”, – заявив на прес-конференції 20 квітня архиєпископ Ісіченко.

Владика привітав переговори єпископів Константинопольського і Московського Патріархатів і наголосив, що УАПЦ розглядає своїм представником на цих переговорах владику Всеволода зі США.

Одним з сьогоднішніх завдань Церкви владика Ісіченко вважає подолання “психології національної замкнутості, відчуження від усього православного світу”. На його думку, “Православна Церква не може існувати сама по собі поза Вселенським православ’ям – вона тоді припиняє бути Церквою, а Церква є лише одна – кафолічна”.

Архиєпископ Ігор вважає, що Українська Церква повинна не лише інтегруватися у Вселенську православну спільноту, але й сама допомагати їй інтегруватися в єдине ціле”. І саме тут, переконаний він, “динамічна, індустріально розвинута східна Україна має дуже великий потенціал для виконання православної місії у сучасному постіндустріальному суспільстві”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".