МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ну не нонсенс!

08/14/2002 | Карло
Ви тільки почитайте, скільки релігійних предметів вивчають у державному інституті(!!). Це бурса чи що? Раніше лаялись що багато часу непродуктивно витрачається на марксистькі дисципліни, а тепер що? Іще гірше! Невже і у штатах таке? Невже невіруючі повинні вивчати таку муру? Навіщо вона їм! Це ж неподобство! Та й протизаконно!
<a href="http://www.iai.donetsk.ua/general/frameset.php3?p=e&l=u&f=/general/index.php3?d=23*l=u"Донецький інститут штучного ынтелекту</a>

Відповіді

  • 2002.08.14 | Карло

    Посилання щось не вийшло

    http://www.iai.donetsk.ua/general/frameset.php3?p=e&l=u&f=/general/index.php3?d=23*l=u
  • 2002.08.14 | Георгій Пінчук

    У США...

    ... студенти вищих навчальних закладів *ОБИРАЮТь* собі предмети для навчання, самі собі складають індивідуальний розклад. Тому навіть і мови про те, щоби комусь нав"язали релігієзнавство, тут бути не може. Інша річ, що кафедри на кшталт цієї донецької тут є. Наприклад, в нашому Університеті штату Місісіпі (суто державному і суто світському) є кафедра філософії і релігійних студій. Очолює її філософ, а його перший заступник (мій хороший знайомий д-р Джей Кілі) - за фахом адвокат, а за інтересами історик правознавства, включаючи його релігійні аспекти. Фахівців-теологів на цій кафедрі нема, і християнська або будь-яка інша теологія там не викладається. Студенти тільки отримують загальну уяву про різноманітні філософські і релігійні системи. В приватних християнських університетах, звичайно, ситуація зовсім інша. Наприклад, в університеті Лойоли викладають десятки чи й сотні суто теологічних курсів. Але це зовсім не значить, що цей знаменитий католицький університет є якоюсь спеціальною релігійною школою чи "бурсою." Там також чудово розвинуті природовнавчі дисципліни; наприклад, одним з викладчів імунології там працює всесвітньо знаменита д-р Кетрін Найт, яка у 1970-і роки вперше описала процеси генної конверсії у варіабельних областях антитіл кроля. До речі, Гарвард був заснований під егідою конгрегаціоналістів-пілігрімів (також відомих як "пуритани"), а Прінстон ще до недавнього часу - десь аж до кінця 1960-х років - знаходився під контролем пресвітеріанської (реформатської) церкви. І нічого, вчили людей добре :). --ГП
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.14 | Карло

      Індивідуальний план

      У нас в Україні такого мабуть ще нема. Може хто поправить, що вже є. А дійсно він таки необхідний, бо мені важко уявити, щоб ті курси примусили вивчати людину нехристиянської релігії чи дитину батьків - завзятих атеістів. Це ж обурення не оберешся. Я, прости Господи, аж злякався коли побачив кількість і розмаїття тих курсів. Боже борони, як кажуть. Це ж коли основні предмети вивчати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".